Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NAI

Με άλλες εφαρμογές e.ail

Δεν έχω θέμα....

 

Μέσα στα settings του Gmail? Δεν είχα κανένα θέμα εγώ. Κάτι θα έχει γίνει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν πρώτες εντυπώσεις από την μπαταρία....... σε flight mode έχασε 1% σε 7 ώρες.

Σημερινή χρήση: κατανάλωση σε 12 ώρες 28% με μόνιμα data ανοιχτά! Περισσότερα με screenshot όταν φτάσει στο 10%

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αρχικά το 1ο, μετά αν θέλεις βάζεις κάποιο άλλο TWRP όπως το 2ο που αναφέρεις και κατόπιν ακολουθείς τις οδηγίες που φαίνονται στην εγκατάσταση της Rom. Δουλεύει κανονικά το fingerprint.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ thanx:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό δεν θέλει ρουτάρισμα αν δεν θέλεις εσύ.

Κατεβάζεις το εργαλείο τσεκαρεις boοtlοader λογικά ανοιχτός και βάζεις καπάκι ένα από τα 2 TWRP που εχει μέσα. Μετά κανείς φουλ μπακαπ βάζεις μέσα τη ρομ και επιλέγεις στην εγκατάσταση stock unroofed minimal rooted custom κλπ.

 

Φαίνεται straight forward .... θέλει κάπου ιδιαίτερη προσοχη?

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το hardware με το συνδυασμό της εξαιρετικής ρομ των παιδιών ως τελικό προϊόν είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΌ...

 

9/10 θα έλεγα......

 

 

Άντε να βρούμε και καμιά ρομ με Αντροιντ 7.Χ να μείνει η συσκευή frontline για 2 ακόμα χρόνια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το οτι δεν αποθηκεύει επαφές από το μητρώο κλίσεων είναι θέμα ρομ? η θέλει κάποια ρύθμιση ?με τον παραδοσιακό τρόπο τις αποθηκεύει μια χαρά.

ο λογαριασμός leeco λέει τίποτα η να το παραβλέψω? πως τον ενεργοποιώ?δοκίμασα και με Twitter αλλα δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το οτι δεν αποθηκεύει επαφές από το μητρώο κλίσεων είναι θέμα ρομ? η θέλει κάποια ρύθμιση ?με τον παραδοσιακό τρόπο τις αποθηκεύει μια χαρά.

ο λογαριασμός leeco λέει τίποτα η να το παραβλέψω? πως τον ενεργοποιώ?δοκίμασα και με Twitter αλλα δεν τα καταφερα

 

Ποια ρομ έχεις;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όλα σουπερ με την ρομ των παιδιών ( CrisBAl, Tora33).

Χρειάστηκε να κάνω δεύτερη dirty εγκατάσταση (μάλλον κάτι λάθος έιχα κάνει στην clean), αλλά όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι τώρα (12 ώρες). Επέλεξα την custom, αλλά δεν άλλαξα καμμία από τις προτεινόμενες επιλογές.

Το μόνο περίεργο είναι που δεν μου καταβάζει από το Play store εφαρμογές, όταν είμαι εκτός WiFi (εννοείται και έχω ενεργοποιημένα τα data). Κάποια άδεια θα χρειάζεται αλλά δεν την έχω εντοπίσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα σουπερ με την ρομ των παιδιών ( CrisBAl, Tora33).

Χρειάστηκε να κάνω δεύτερη dirty εγκατάσταση (μάλλον κάτι λάθος έιχα κάνει στην clean), αλλά όλα δουλεύουν ρολόι μέχρι τώρα (12 ώρες). Επέλεξα την custom, αλλά δεν άλλαξα καμμία από τις προτεινόμενες επιλογές.

Το μόνο περίεργο είναι που δεν μου καταβάζει από το Play store εφαρμογές, όταν είμαι εκτός WiFi (εννοείται και έχω ενεργοποιημένα τα data). Κάποια άδεια θα χρειάζεται αλλά δεν την έχω εντοπίσει ακόμα.

 

Εφαρμογή λήψεις κάπου στην 2η επιφάνεια εργασίας πατάς μπαίνεις ρυθμίσεις πάνω δεξιά το βάζεις απεριόριστα κλείνεις κατεβάζεις ότι και όσο θες.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή λήψεις κάπου στην 2η επιφάνεια εργασίας πατάς μπαίνεις ρυθμίσεις πάνω δεξιά το βάζεις απεριόριστα κλείνεις κατεβάζεις ότι και όσο θες.;)

 

:):):):):):):)

Σωστά...

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα φίλε δεν ξέρω από αυτα, απο banggood το πήρα ειναι με την 3g ram και 32 rom

 

Βάλε τη ρομ των παιδιών

Αξίζει και είναι σχετικά εύκολο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

3:18 ώρες οθόνη με 50% υπόλοιπο !!!!

Στα άλλα νέα....βρείτε και δουλέψτε την εφαρμογή CamNextModV10 για φωτό και βίντεο, νομίζω και όχι μόνο εγώ ότι είναι πάρα πολύ καλή, ίσως η καλύτερη για την συσκευή μας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

3:18 ώρες οθόνη με 50% υπόλοιπο !!!!

Στα άλλα νέα....βρείτε και δουλέψτε την εφαρμογή CamNextModV10 για φωτό και βίντεο, νομίζω και όχι μόνο εγώ ότι είναι πάρα πολύ καλή, ίσως η καλύτερη για την συσκευή μας

Εμένα η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα τις τελευταίες 3 μέρες. Δεν ξέρω τι έγινε ξαφνικά.

 

ff28bb70e49b3483e24bdb832ea91abe.jpg1da9dfbc95c35068e839c5d876c9ffa2.jpg

 

Μόλις κατάλαβα ότι υπήρχαν πολλές εφαρμογές στο playstore που ήταν για ενημέρωση και για κάποιο λόγο δεν είχαν προχωρήσει στην αναβάθμιση αν και είμαι σε wifi σχεδόν όλη μέρα. Λογικά δεν πρέπει να φταίει αυτό για την κατανάλωση.

 

Τι πρέπει να κάνουμε για να αναβαθμίζονται αυτόματα οι εφαρμογές?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Edited by kobi
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα τις τελευταίες 3 μέρες. Δεν ξέρω τι έγινε ξαφνικά.

 

ff28bb70e49b3483e24bdb832ea91abe.jpg1da9dfbc95c35068e839c5d876c9ffa2.jpg

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Ομοίως.

Βγάζει γύρω στο 4-5 ώρες SOT τις τελευταίες λίγες μέρες

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αξιζει να το παρω απο geekbuying απο την ΙΤΑΛΙΚΗ αποθηκη στα 190 ευρω με μεταφορικα? που λογικα θα ερθει σε μια βδομαδα.

Εκτος αν υπαρχει κανενας εδω που το πουλαει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 622 6gb 64gb 2.15ghz snapdragon

6.01 marshlow..... 20s

Θα ασχοληθώ το βραδάκι να του περάσω των παιδιών........ φορτίζει τώρα,

 

Δυστυχώς όχι Nougat....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Treloseisai φίλος όταν εψαχνα για το δικό μου, διαβάζοντας στο ιντερνετ που ελεγαν οτι το geek πουλάει reburfised τεμάχια και ετσι προτιμησα την σταθερη αξια bangood( οτι εχω παρει απο κει βγηκε καλο, καλοι χρονοι παραδοσεων, κανενα θεμα τελωνειων με priority direct) Απο κει και επειτα η αποφαση δικη σου( μην πει κανεις οτι κανουμε και διαφιμηση στο bangood)
Link to comment
Share on other sites

Treloseisai φίλος όταν εψαχνα για το δικό μου, διαβάζοντας στο ιντερνετ που ελεγαν οτι το geek πουλάει reburfised τεμάχια και ετσι προτιμησα την σταθερη αξια bangood( οτι εχω παρει απο κει βγηκε καλο, καλοι χρονοι παραδοσεων, κανενα θεμα τελωνειων με priority direct) Απο κει και επειτα η αποφαση δικη σου( μην πει κανεις οτι κανουμε και διαφιμηση στο bangood)

 

Δεν το ήξερα και σ ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ για την διάρκεια της μπαταρίας με την ρομ του Χρήστου.

Είμαι μόνο στις 6:16 ώρες οθόνη με 33% υπόλοιπο μπαταρίας. Αύριο λοιπόν εάν δεν φορτίσω το τηλ σας μιλάω σοβαρά θα τσακωθώ άγρια με τον εν λόγω συμφορουμίτη :)f401c5ebdc00afd94d15d0095b571d29.jpg

6fcdb62f39e32ac524e9a0267d71236a.jpg

Στα υπόλοιπα νέα της ημέρας .......βγήκε και Paranoid Android 7.3.1 for the X722 ELITE ZL0 με τα πάντα λειτουργικά κατά τον dev της ρομ.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/paranoid-android-7-3-1-x722-elite-zl0-t3706478

 

Και μία ερώτηση :

Στο ξυπνητήρι έχω βάλει weekdays μια ώρα να κτυπάει , ΄΄το ενεργή αναβολή΄΄ πρέπει να είναι κλειστό ώστε να μην χρειάζεται την επόμενη μέρα να ενεργοποιήσω ξανά το ξυπνητήρι ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ για την διάρκεια της μπαταρίας με την ρομ του Χρήστου.

Είμαι μόνο στις 6:16 ώρες οθόνη με 33% υπόλοιπο μπαταρίας. Αύριο λοιπόν εάν δεν φορτίσω το τηλ σας μιλάω σοβαρά θα τσακωθώ άγρια με τον εν λόγω συμφορουμίτη :)f401c5ebdc00afd94d15d0095b571d29.jpg

6fcdb62f39e32ac524e9a0267d71236a.jpg

Στα υπόλοιπα νέα της ημέρας .......βγήκε και Paranoid Android 7.3.1 for the X722 ELITE ZL0 με τα πάντα λειτουργικά κατά τον dev της ρομ.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/paranoid-android-7-3-1-x722-elite-zl0-t3706478

Πως γκενεν αυτό;;; :-P Έκανες κάποιες ρυθμίσεις;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γκενεν αυτό;;; :-P Έκανες κάποιες ρυθμίσεις;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Φωτεινότητα στο αυτόματο, ενεργές οι ειδοποιήσεις στο fb lite-msg lite-instagram-viber και να σκεφτείς ότι είναι 10 ώρες την ημέρα με ανοικτά τα data.

Aυτή λοιπόν είναι η 1η του αποφόρτιση από πλήρη φόρτιση και έκανα και ένα καλιμπράρισμα της μπαταριάς.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω

6+ ωρες SOT(!)

to WIFI εστρωσε με ενα restart

μονο καλα λογια.....

αλλα θελω να παρω το 64αρι.,......τα 32 ειναι λιγα για μενα...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 622 6gb 64gb 2.15ghz snapdragon

6.01 marshlow..... 20s

Θα ασχοληθώ το βραδάκι να του περάσω των παιδιών........ φορτίζει τώρα,

 

εντυπωσεις? περασε ευκολα η ρομ των παιδιων?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα υπόλοιπα νέα της ημέρας .......βγήκε και Paranoid Android 7.3.1 for the X722 ELITE ZL0 με τα πάντα λειτουργικά κατά τον dev της ρομ.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/paranoid-android-7-3-1-x722-elite-zl0-t3706478

 

Και μία ερώτηση :

Στο ξυπνητήρι έχω βάλει weekdays μια ώρα να κτυπάει , ΄΄το ενεργή αναβολή΄΄ πρέπει να είναι κλειστό ώστε να μην χρειάζεται την επόμενη μέρα να ενεργοποιήσω ξανά το ξυπνητήρι ?

 

τη δοκιμασες?

Ειναι Nougat....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...