Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ειναι κλειδωμενος ο bootloader δεν μπορω να το ξεκλειδωσω με τιποτα, καμια βοηθεια;

τελικα κατεβαζοντας απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/stock-eui-5-8-20s-x722-t3680624/page2

και κανοντας αυτα...

1. Phone must be charged, plug the USB data cable to the computer, swipe down the notification bar, replace "only charge" by "storage MTP"

2. First, move the folder UPDATE.ZIP to the phone's internal storage

3. Open File manager, search UPDATE.ZIP and press on it, next select update system

4. Phone must restart automatically to start the update process, wait until the progress bars finishes,phone will restart, then turn off the phone, next press volume down + power button to enter fastboot mode, open “第二步多刷_音量下键+开机键.bat”on your PC when the phone is on fastboot mode, the phone will restart again, update completed.

 

εγινε unlock o bootloader και εβαλα την rom των παιδιων....ολα καλα.........και Καλημέρα......

Edited by rantosp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ειναι κλειδωμενος ο bootloader δεν μπορω να το ξεκλειδωσω με τιποτα, καμια βοηθεια;

τελικα κατεβαζοντας απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/stock-eui-5-8-20s-x722-t3680624/page2

και κανοντας αυτα...

1. Phone must be charged, plug the USB data cable to the computer, swipe down the notification bar, replace "only charge" by "storage MTP"

2. First, move the folder UPDATE.ZIP to the phone's internal storage

3. Open File manager, search UPDATE.ZIP and press on it, next select update system

4. Phone must restart automatically to start the update process, wait until the progress bars finishes,phone will restart, then turn off the phone, next press volume down + power button to enter fastboot mode, open “第二步多刷_音量下键+开机键.bat”on your PC when the phone is on fastboot mode, the phone will restart again, update completed.

 

εγινε unlock o bootloader και εβαλα την rom των παιδιων....ολα καλα.........και Καλημέρα......

 

Πολύ καλός.

Μπορεί να μπει στην πρώτη σελίδα;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μου ειναι κλειδωμενος ο bootloader δεν μπορω να το ξεκλειδωσω με τιποτα, καμια βοηθεια;

τελικα κατεβαζοντας απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/stock-eui-5-8-20s-x722-t3680624/page2

και κανοντας αυτα...

1. Phone must be charged, plug the USB data cable to the computer, swipe down the notification bar, replace "only charge" by "storage MTP"

2. First, move the folder UPDATE.ZIP to the phone's internal storage

3. Open File manager, search UPDATE.ZIP and press on it, next select update system

4. Phone must restart automatically to start the update process, wait until the progress bars finishes,phone will restart, then turn off the phone, next press volume down + power button to enter fastboot mode, open “第二步多刷_音量下键+开机键.bat”on your PC when the phone is on fastboot mode, the phone will restart again, update completed.

 

εγινε unlock o bootloader και εβαλα την rom των παιδιων....ολα καλα.........και Καλημέρα......

 

Ποια ΡΟΜ ειχες αρχικα?

Από ποιο μαγαζι αγορασες?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να διαμαρτυρηθώ για την διάρκεια της μπαταρίας με την ρομ του Χρήστου.

Είμαι μόνο στις 6:16 ώρες οθόνη με 33% υπόλοιπο μπαταρίας. Αύριο λοιπόν εάν δεν φορτίσω το τηλ σας μιλάω σοβαρά θα τσακωθώ άγρια με τον εν λόγω συμφορουμίτη :)f401c5ebdc00afd94d15d0095b571d29.jpg

6fcdb62f39e32ac524e9a0267d71236a.jpg

Στα υπόλοιπα νέα της ημέρας .......βγήκε και Paranoid Android 7.3.1 for the X722 ELITE ZL0 με τα πάντα λειτουργικά κατά τον dev της ρομ.

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/paranoid-android-7-3-1-x722-elite-zl0-t3706478

 

Και μία ερώτηση :

Στο ξυπνητήρι έχω βάλει weekdays μια ώρα να κτυπάει , ΄΄το ενεργή αναβολή΄΄ πρέπει να είναι κλειστό ώστε να μην χρειάζεται την επόμενη μέρα να ενεργοποιήσω ξανά το ξυπνητήρι ?

Εμένα το kernel και system Android είναι από 20 μέχρι 25%. Και το θέμα είναι ότι στην αρχή όλα ήταν καλά....

 

Edit: και κατι άλλο σημαντικό. Το play store δεν αναβαθμίζει τις εφαρμογές. Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Να κάνω μια εκκαθάριση στο play?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Edited by kobi
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το kernel και system Android είναι από 20 μέχρι 25%. Και το θέμα είναι ότι στην αρχή όλα ήταν καλά....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Το playstore κάτι κάνει;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το playstore κάτι κάνει;;;
Ναι, το play store μου έχει 384 wake locks σήμερα με το κινητό να είναι στην άκρη χωρίς να το δουλεύω....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το play store μου έχει 384 wake locks σήμερα με το κινητό να είναι στην άκρη χωρίς να το δουλεύω....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να το παγώνεις με Greenify oταν κλείνει το τηλέφωνο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το παγώνεις με Greenify oταν κλείνει το τηλέφωνο
Θα το δοκιμάσω. Αλλά με τις ενημερώσεις τι θα κάνω? Τις κάνω χειροκίνητα αυτή την στιγμή. Έτσι είναι για όλους η έχει φάει κόλλημα το δικό μου?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Αλλά με τις ενημερώσεις τι θα κάνω? Τις κάνω χειροκίνητα αυτή την στιγμή. Έτσι είναι για όλους η έχει φάει κόλλημα το δικό μου?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Μάλλον κόλλημα είναι,δοκίμασε με κάποια άλλη έκδοση αφού πρώτα κάνεις μια απενεργοποιήση και ξανά ενεργοποιηση της υπάρχουσας εφαρμογής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποια ΡΟΜ ειχες αρχικα?

Από ποιο μαγαζι αγορασες?

Είχα την 20s αγορά από bangood 6gb ram 64gb

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το kernel και system Android είναι από 20 μέχρι 25%. Και το θέμα είναι ότι στην αρχή όλα ήταν καλά....

 

Edit: και κατι άλλο σημαντικό. Το play store δεν αναβαθμίζει τις εφαρμογές. Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Να κάνω μια εκκαθάριση στο play?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Και σε μένα τα ίδια έκανε, clear Data and cache από εφαρμογές....

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ επιτέλους μετά από αυτή την χρήση ήρθε η ώρα της φόρτισης.

 

Sent from my 1+3T

d0667dd0aca2190c7cb207898fb89e23.jpg

84e28a806527f2a08b60c83189364020.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ επιτέλους μετά από αυτή την χρήση ήρθε η ώρα της φόρτισης.

 

Sent from my 1+3T

d0667dd0aca2190c7cb207898fb89e23.jpg

84e28a806527f2a08b60c83189364020.jpg

 

Tου έχεις ρίξει μια φορτισουλα.......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Tου έχεις ρίξει μια φορτισουλα.......

 

όχι , πρέπει να είναι σύνδεση με υπολογιστή όταν έβαλα wallpaper του pixel, δεν πρέπει να πήρε 1%

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aυτή λοιπόν είναι η 1η του αποφόρτιση από πλήρη φόρτιση και έκανα και ένα καλιμπράρισμα της μπαταριάς.

 

Καλιμπραρισμα τι εννοείς, πως το έκανες;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλιμπραρισμα τι εννοείς, πως το έκανες;

 

εχει μέσα στην διαδρομή ρυθμίσεις/εξιδικευμένες ρυθμίσεις/καλιμπράρισμα μπαταρίας

 

εδιτ

Χρήστο, το Enable background resource control υπάρχει λόγος να είναι ενεργό ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ, είναι κάποιο συγκεκριμένο από το play store καθώς δεν ξέρω ποια από αυτά κάνουν δουλειά αν κάνουν. Θέλω να δοκιμάσω και στο cool.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Για 1-2 μέρες είχε ένα bug(?) To priority direct mail του Banggood.....

Για κινητά, κυρίως LeEco,από 7-8-9€ που στοιχίζει σήμερα, το κόστος ήταν...1-2€ το πολυ......!!!!!!!

Ίσως προσφορά σιωπηλή να ξεστοκαρει LeEco, ποιος ξέρει...προς γνώσιν για επόμενη φορά......

Μιλάμε για ΚΙΝΗΤΑΡΕς οπως τα Χ722,

που με καλή Ρομ, όπως των παιδιών, σκάβουν......

 

 

Φίλος πήρε το Cool 1 με 100€ (! Snap 652, 3/32) συμπεριλαμβανομένων των εξόδων Priority direct mail......

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

όχι , πρέπει να είναι σύνδεση με υπολογιστή όταν έβαλα wallpaper του pixel, δεν πρέπει να πήρε 1%

 

Το διάγραμμα παλι δειχνει οτι μαλλοννα πηρε γυρω στο 10%

Link to comment
Share on other sites

Το διάγραμμα παλι δειχνει οτι μαλλοννα πηρε γυρω στο 10%

 

Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο,όμως είμαι ήδη στην 2η αποφόρτιση οπότε θα το τσεκάρω ξανά.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες για την Ρομ του Χρήστου.

1. Μόλις βάζω το xposed αρχίζει να είναι fail το SafetyNet. Φυσιολογικό?

2. Είχα την εντύπωση πως θα έχω 2 εφαρμογές για τηλέφωνο, επαφές και μυνήματα αλλά έχω μόνο τις μαμά

3. Όταν κάνω restore εφαρμογές που έχω από το παλιό κινητό μέσω titanium backup μου αναγνωρίζει μόνο τα δεδομένα του backup και όχι την εφαρμογή και όταν τα κάνω restore (αν περάσω χειροκίνητα την εφαρμογή) μετά η εφαρμογή κλείνει μόλις την εκτελέσω (μάλλον άσχετο με τη Ρομ, ε?)

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες για την Ρομ του Χρήστου.

1. Μόλις βάζω το xposed αρχίζει να είναι fail το SafetyNet. Φυσιολογικό?

2. Είχα την εντύπωση πως θα έχω 2 εφαρμογές για τηλέφωνο, επαφές και μυνήματα αλλά έχω μόνο τις μαμά

3. Όταν κάνω restore εφαρμογές που έχω από το παλιό κινητό μέσω titanium backup μου αναγνωρίζει μόνο τα δεδομένα του backup και όχι την εφαρμογή και όταν τα κάνω restore (αν περάσω χειροκίνητα την εφαρμογή) μετά η εφαρμογή κλείνει μόλις την εκτελέσω (μάλλον άσχετο με τη Ρομ, ε?)

Καμιά ιδέα?

1. Πάντα όταν βάζεις xposed bye-bye safetynett

2. Tις μαμά θα έχεις φυσικά ότι άλλο θες το βάζεις εσύ..

3. Αν έχεις την pro έκδοση και τα έχεις αποθηκεύσει δεδομένα και εφαρμογή θα τα φέρει όλα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ cris αν και για το titanium κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί με την ίδια έκδοση στο παλιό κινητό κάνει κανονικά backup-restore τα πάντα. Και δεν δικαιολογείται να κάνει restore έστω μόνο τα δεδομένα και να κολλάει την εφαρμογή. Θα δοκιμάσω άλλη έκδοση...

 

Υπάρχουν πουθενά οι stock εφαρμογές για μυνήματα, κλήσεις και επαφές για να μην πειραματίζομαι? Θα υποστηρίζουν φαντάζομαι δύο sim

Edited by mambagr
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να είναι αληθινό ?

https://www.youtube.com/watch?v=wWDJEAvNl2c&feature=youtu.be

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...