Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τώρα όμως είμαι με την δικιά σου, αν τo σβήσω δεν θα έχω την ΄΄μαμά bangood΄΄ , πειράζει ?

Αυτη την στιγμή έχει τα εξής

SYSTEM

SYSTEM IMAGE

CASHE (χωρίς τίποτα μέσα )

DATA (ΕΧCL STORAGE)

BOOT

RECOVERY

EFS

FIRMWARE

Από τα παραπάνω αφήνω έξω μονο system image και πέρνω όλα τα υπόλοιπα ?

 

Όχι άστα όπως είναι Βάλτα στο PC με το ονόματα αριθμοι μέσα στο TWRP Backup..όπως είναι .Αυτά είναι που θες όλα. Τα κρατάς και φλασαρεις πίσω ότι θες εσύ. Το system image ουσιαστικά δεν χρειάζεται αλλά άστο αφού το έκανες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλε κανένας την ρομ των παιδιών? Να προχωρήσω η να περιμένω καλύτερα? Η μαμά έχει κάτι ενοχλητικά μικρά bugs που μου σπάνε τα νεύρα. Υπάρχουν σοβαρά bugs στην ρομ των παιδιών?

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Είναι εξαιρετική ρομ των παιδιων.

Ελπίζουμε να.κανουν εξαιρετικοτερη....

Άλλωστε το hardware τα σπάει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εγώ συνεχίζω τις ερωτήσεις.......

γιατί υπάρχουν διπλές εφαμογές στα :αριθμομηχανή-ημερολόγιο-καμερα ?

 

edit

τα άσχημα νέα συνεχίζονται....... εδώ http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1362023 υπάρχει αναφορά Ισπανού που παρέλαβε την έκδοση 6/64 και δεν έχει Nougat !

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ συνεχίζω τις ερωτήσεις.......

γιατί υπάρχουν διπλές εφαμογές στα :αριθμομηχανή-ημερολόγιο-καμερα ?

!

Αριθμομηχανή από επίσημη Ρομ 2 μέσα

Ημερολόγιο το ίδιο και το let είναι κινέζικο άρα άχρηστο

Κάμερες 3 μέσα ... Άλλοι ζητάνε 10 να δοκιμάσουν...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αριθμομηχανή από επίσημη Ρομ 2 μέσα

Ημερολόγιο το ίδιο και το let είναι κινέζικο άρα άχρηστο

Κάμερες 3 μέσα ... Άλλοι ζητάνε 10 να δοκιμάσουν...:lol:

 

οπότε μπορουμε να σβήσουμε κάποιες από αυτές τις διπλές εφαρμογές χωρίς περαιτέρω προβλήματα?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οπότε μπορουμε να σβήσουμε κάποιες από αυτές τις διπλές εφαρμογές χωρίς περαιτέρω προβλήματα?

 

Οποία θέλεις. Εγώ το uninstaller στις δικές μου ρυθμίσεις. Πάγωσε τες πρώτα και μετά δοκίμασε και σβήνε... Το TWRP δεν μου είπες εδώ στα Ελληνικά.. Εντάξει? Το επίσημο έβαλες η το BlueBirnTheme?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οποία θέλεις. Εγώ το uninstaller στις δικές μου ρυθμίσεις. Πάγωσε τες πρώτα και μετά δοκίμασε και σβήνε... Το TWRP δεν μου είπες εδώ στα Ελληνικά.. Εντάξει? Το επίσημο έβαλες η το BlueBirnTheme?

 

Εγώ εγκατέστησα: New Gapps https://drive.google.com/u...xport=download... με ARoMA custom επιλογές όπως προτείνεις...

Όλα λειτουργούν άψογα εκτός από:

1) τον ήχο κλήσης, όταν σε μία επαφή θέλω να τον αλλάξω.. ξαναπαίρνει default ringtone (δεν κρατάει την επιλογή μου)

2) στις δικές σου ρυθμίσες μου βγάζει το μήνυμα.. η εφαρμογή CrisBall έχει σταματήσει.

Όσο για την κάμερα έχει βελτίωθεί πολύ σε σχέση με την αρχική.. όμως θέλει ακόμα ψάξιμο..

Ελπίζουμε........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα: New Gapps https://drive.google.com/u...xport=download... με ARoMA custom επιλογές όπως προτείνεις...

Όλα λειτουργούν άψογα εκτός από:

1) τον ήχο κλήσης, όταν σε μία επαφή θέλω να τον αλλάξω.. ξαναπαίρνει default ringtone (δεν κρατάει την επιλογή μου)

2) στις δικές σου ρυθμίσες μου βγάζει το μήνυμα.. η εφαρμογή CrisBall έχει σταματήσει.

Όσο για την κάμερα έχει βελτίωθεί πολύ σε σχέση με την αρχική.. όμως θέλει ακόμα ψάξιμο..

Ελπίζουμε........

New GAPPS ? Έβαλες άλλα? Δεν κατάλαβα...

Για τα ringtones δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Για τις δικές μου ρυθμίσεις πολύ απλά δεν επέλεξες Magisk rooted settings Mesa στο aroma και δεν υπάρχουν άρα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οποία θέλεις. Εγώ το uninstaller στις δικές μου ρυθμίσεις. Πάγωσε τες πρώτα και μετά δοκίμασε και σβήνε... Το TWRP δεν μου είπες εδώ στα Ελληνικά.. Εντάξει? Το επίσημο έβαλες η το BlueBirnTheme?

Ok θα το τσεκάρω.

Ναι στο έγραψα, και στο xda και εδώ :) όλα οκ, όχι το blue

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

New GAPPS ? Έβαλες άλλα? Δεν κατάλαβα...

Για τα ringtones δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Για τις δικές μου ρυθμίσεις πολύ απλά δεν επέλεξες Magisk rooted settings Mesa στο aroma και δεν υπάρχουν άρα.

 

Από την θέση 681...

LINK: New Gapps https://drive.google.com/u...xport=download

LINK: Srock Gapps https://drive.google.com/f...ew?usp=sharing

Αυτό εννοώ...

Μπορώ να την ξαναπεράσω για να επιλέξω.. Magisk rooted settings Mesa στο aroma.????

Link to comment
Share on other sites

Από την θέση 681...

LINK: New Gapps https://drive.google.com/u...xport=download

LINK: Srock Gapps https://drive.google.com/f...ew?usp=sharing

Αυτό εννοώ...

Μπορώ να την ξαναπεράσω για να επιλέξω.. Magisk rooted settings Mesa στο aroma.????

 

Ναι όπως είναι. Μην κάνεις κανένα wipe βαλτην dirty από πάνω και μην ξεχάσεις να τα διαλέξεις. Θα δείς Magisk ρυθμίσεις για ρουτ χρήστες. Αν δεν έχεις ρουτ δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις. Πώς έκανες την εγκατάσταση? Με επιλογές custom? Επέλεξες εσύ δλδ η πάτησες μια από τις έτοιμες εκδόσεις?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το τσεκάρω.

Ναι στο έγραψα, και στο xda και εδώ :) όλα οκ, όχι το blue

 

Sent from my 1+3T

 

Όχι το blue? Δεν είναι καλό? Το 1ι είναι το επίσημο 3.1.1. και έβαλα όλα τα αρχεία του Lex722 για να δουλέψει σωστά. Φυσικά στο blue έβαλα τις πινελιές μου..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι άστα όπως είναι Βάλτα στο PC με το ονόματα αριθμοι μέσα στο TWRP Backup..όπως είναι .Αυτά είναι που θες όλα. Τα κρατάς και φλασαρεις πίσω ότι θες εσύ. Το system image ουσιαστικά δεν χρειάζεται αλλά άστο αφού το έκανες..

 

Το system image στο backup τι κάνει; Μπορείς να μας διαφωτίσει;

Στη νέα Ρομ με το Magisk, οι εφαρμογές των τραπεζών αναγνωρίζουν το τηλέφωνο σαν rooted;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως είναι. Μην κάνεις κανένα wipe βαλτην dirty από πάνω και μην ξεχάσεις να τα διαλέξεις. Θα δείς Magisk ρυθμίσεις για ρουτ χρήστες. Αν δεν έχεις ρουτ δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις. Πώς έκανες την εγκατάσταση? Με επιλογές custom? Επέλεξες εσύ δλδ η πάτησες μια από τις έτοιμες εκδόσεις?

 

Με ARoMA custom επιλογές.. εγώ επέλεξα.!!!! Προτείνεις κάποια από τις έτοιμες επιλογές.???

Βασικά πειραματίζομαι (με φόβο βέβαια).. δεν υπάρχει ανατροφοδότηση από όσους έκαναν νωρίτερα εκγατάσταση..

Αλλά και με το TWRP Recovery.. τώρα καταλάβαμε ότι στο BlueBirnTheme έβαλες την δημιουργία σου.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι το blue? Δεν είναι καλό? Το 1ι είναι το επίσημο 3.1.1. και έβαλα όλα τα αρχεία του Lex722 για να δουλέψει σωστά. Φυσικά στο blue έβαλα τις πινελιές μου..:lol:

 

Να με συγχωρέσεις φίλε αλλά είμαι το basic και pure γενικά,το blue λοιπόν ούτε που το φλάσαρα έτσι για δοκιμή .

Δουλεύει λοιπόν οκ,είναι ημιεπίσημο οπότε μένω εδώ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το system image στο backup τι κάνει; Μπορείς να μας διαφωτίσει;

Στη νέα Ρομ με το Magisk, οι εφαρμογές των τραπεζών αναγνωρίζουν το τηλέφωνο σαν rooted;

 

Είναι η εικόνα του συστήματος για Flash ξεχωριστά αν θελήσεις.

Όχι αν έχειςMagiskμε το Φιξ για safety net pass που έχω μέσα. Δουλεύουν όλα novagο banking PocemonGo κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με ARoMA custom επιλογές.. εγώ επέλεξα.!!!! Προτείνεις κάποια από τις έτοιμες επιλογές.???

Βασικά πειραματίζομαι (με φόβο βέβαια).. δεν υπάρχει ανατροφοδότηση από όσους έκαναν νωρίτερα εκγατάσταση..

Αλλά και με το TWRP Recovery.. τώρα καταλάβαμε ότι στο BlueBirnTheme έβαλες την δημιουργία σου.!!!!

 

Custom επιλέγεις ότι θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αξίζουν με το παραπάνω!

 

Από το link που παρέθεσα ή από κάπου αλλού ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα χθες με Malwarebytes και βρήκε ένα Trojan μέσα στην εφαρμογή του μαμα launcher. Κάποιο trojan.vbs.ramnit.w32. Ξέρει κανείς τί είναι και αν είναι επικίνδυνο;
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα χθες με Malwarebytes και βρήκε ένα Trojan μέσα στην εφαρμογή του μαμα launcher. Κάποιο trojan.vbs.ramnit.w32. Ξέρει κανείς τί είναι και αν είναι επικίνδυνο;

 

https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/threats/malware-encyclopedia-description?Name=Trojan%3AWin32%2FRamnit.gen!A

Link to comment
Share on other sites

 

Το διάβασα αυτό. Τι κάνει με απλά λόγια ρωτησα και αν είναι επικίνδυνο, αν ξέρει κάποιος. Αλλιώς ρουταρισμα,root explorer και delete.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...