Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε ξανά, αλλά επειδή είχα ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις (κυρίως στο gmail), έκανα αυτά που λέει εδώ:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

κυρίως αυτό:

5. Background resource control

Dial *#*#46360000#*#* and uncheck 'Enable background resource control'.​

 

Έβαλα και την εφαρμογή αυτή για να τσεκάρω αν είναι ΟΚ οι ειδοποιήσεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firstrowria.pushnotificationtester

 

Σωστό και πασίγνωστο 2 χρόνια τώρα. Με αυτό απλά ισως χάνετε την ασφάλεια από trojans Malware και επιτρέπετε σε κάθε εφαρμογή να αναδύει ότι θέλει.. Στις Ρομ μου το έχω τροποποιήσει με scripts. Σας είπα πολλές φορές. Διαβάστε τους οδηγούς στο max2 xκαι θα τα ξέρετε όλα.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χα χα χα μόλις το κατάλαβα που πήγα να φορτίσω το τηλ.Δείτε αντάπτορα που μου έστειλε το banggood18e24017b3d649d973bd77526a44996c.jpg7b8c0593491496172b6a4ca0ec472c27.jpg

Μονο και μονο για την @@ρια τότε θα τους κάνω ψιλομανουρα

 

Sent from my 1+3T

 

edit

Πρώτη φόρτιση , από 19% στο 100% με το δικό του καλώδιο και φορτιστή,κλειστό το κινητό σε 1 ωρα και 40 λεπτά

Θα κάνεις μανούρα για 2€??

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις μανούρα για 2€??

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

καλά μην φανταστείς τίποτα φοβερό, λίγο να τους γλεντήσω μπας και προσέξουν στον επόμενο :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι το APK και μέσα από εκεί. Οχι ότι δεν γίνεται και με το ζιπ. Απλά δεν κατεβάζεις το xposed καλο είναι να έχεις το uninstaller βεβαια. Αν βάλειςMagisk βάζεις κι το αντίστοιχο 87.3 arm 64 Android 6.0 Xposed. Αν βάλειςxposed ξέχνα το Safety net pass.
Δηλαδή αν βάλεις xposed με όποιον τρόπο,ακόμη και μέσω magisk, το safetynet δεν περνάει;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και πασίγνωστο 2 χρόνια τώρα. Με αυτό απλά ισως χάνετε την ασφάλεια από trojans Malware και επιτρέπετε σε κάθε εφαρμογή να αναδύει ότι θέλει.. Στις Ρομ μου το έχω τροποποιήσει με scripts. Σας είπα πολλές φορές. Διαβάστε τους οδηγούς στο max2 xκαι θα τα ξέρετε όλα.;)

ε φτιαξε τοτε και τη ΡΟΜ για το 722...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό και πασίγνωστο 2 χρόνια τώρα. Με αυτό απλά ισως χάνετε την ασφάλεια από trojans Malware και επιτρέπετε σε κάθε εφαρμογή να αναδύει ότι θέλει.. Στις Ρομ μου το έχω τροποποιήσει με scripts. Σας είπα πολλές φορές. Διαβάστε τους οδηγούς στο max2 xκαι θα τα ξέρετε όλα.;)

 

Απλά παρέθεσα κάτι που βρήκα (και είναι περσινό φυσικά) και δουλεύει στο Χ722, για να βοηθήσω όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Από τους οδηγούς για το μαχ2 ή για τα άλλα κινητά της ίδιας μάρκας, δεν ξέρουμε εμείς ποια έχουν εφαρμογή στο δικό μας. Αυτό μάλλον το ξέρεις εσύ που είσαι ειδικός σε αυτά. Εγώ από ότι είδα σχεδόν όλα είναι αποκλειστικά για το κάθε τηλέφωνο (εκτός και υπάρχουν πράγματα διάσπαρτα στα νήματα). θα μπορούσες να μαζέψεις αυτά που ισχύουν για το χ722 και να έχουμε στην δική μας 1η σελίδα;

 

Αυτό που λες για τα trojan τι εννοείς ακριβώς; Έχει αναφερθεί κάτι για το μαχ2 ή για κάποιο άλλο? Εγώ από τι κατάλαβα τα Leeco έχουν ενσωματωμένο ένα αυστηρό "greenify" και κόβει πολλά για να έχει μπαταρία (το οποίο αλλάζει σε αυστηρότητα ανά έκδοση ρομ), αλλά εσύ όμως θέτεις θέμα ασφάλειας. Δώσε μας τα φώτα σου

Link to comment
Share on other sites

ε φτιαξε τοτε και τη ΡΟΜ για το 722...

 

γράφοντας κάθε λίγο και λιγάκι παρότρυνση για να φτιάξει ρομ ο Cris δεν κερδίζεις κάτι, άσε που μπορείς να τον τσαντίσεις κιόλας, να πουλήσει την συσκευή και να την κάνει για άλλες πολιτείες :)

Εχει εξηγήσει ο άνθρωπος ότι χωρίς τον κώδικα τα πράγματα είναι δυσκολα πολύ, οπότε ας πιάσουμε κανά άλλο θέμα για την ώρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γράφοντας κάθε λίγο και λιγάκι παρότρυνση για να φτιάξει ρομ ο Cris δεν κερδίζεις κάτι, άσε που μπορείς να τον τσαντίσεις κιόλας, να πουλήσει την συσκευή και να την κάνει για άλλες πολιτείες :)

Εχει εξηγήσει ο άνθρωπος ότι χωρίς τον κώδικα τα πράγματα είναι δυσκολα πολύ, οπότε ας πιάσουμε κανά άλλο θέμα για την ώρα

 

Φαντασου πως είμαι σαν την Τρόικα

Όλο πίεση...

 

Πέρα της πλάκας, ναι το έχει πει.

Η πλακιτσα δεν πείραξε κανεναν

 

Ο Χρήστος είναι ήδη αναγνωρισμένος

Δε χρειάζεται ούτε παρότρυνση ούτε κολακείες.

 

 

Άσχετο. Δυνατότητα εκλεκτικής απενεργοποίησης της κάρτας σιμ έχει το κινητό;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

x722 ή x720 με 20€ παραπανω ;
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό και πασίγνωστο 2 χρόνια τώρα. Με αυτό απλά ισως χάνετε την ασφάλεια από trojans Malware και επιτρέπετε σε κάθε εφαρμογή να αναδύει ότι θέλει.. Στις Ρομ μου το έχω τροποποιήσει με scripts. Σας είπα πολλές φορές. Διαβάστε τους οδηγούς στο max2 xκαι θα τα ξέρετε όλα.;)

 

Aρχηγέ μου, αυτό το script δεν μπορεί να το έχουμε σε κανένα zip να το φλασάρουμε από πάνω στην rom για να μην μπαίνουμε στην διαδκασία από την αρχή ????

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

x722 ή x720 με 20€ παραπανω ;

 

αν αντέχεις οικονομικά πήγαινε στο 720 ( που το βρήκες σε αυτή την διαφορά ? )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν στο banggod σημερα για το 6/64 απο το stuff οτι είναι όντως 7.1.1

 

ναι και σε εμένα, μάλιστα είχα το θράσος (ευγενικά :) ) να τους ζητήσω αν μπορουν να διαθέσουν την ρομ...για να δούμε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κουπονι 20% απο το banggood υπαρχει και για το x720
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κουπονι 20% απο το banggood υπαρχει και για το x720

 

Σφαγή.....

Η LeEco κλεινει και τα σκοτώνει τσάμπα....

Hardware άριστο....

Software ....θα μας σώσει κανας γκουρού τύπου CrisBal....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σφαγή.....

Η LeEco κλεινει και τα σκοτώνει τσάμπα....

Hardware άριστο....

Software ....θα μας σώσει κανας γκουρού τύπου CrisBal....

Όπως και να χει είναι με ημερομηνία λήξης το κινητό αυτό.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε; Ανταλλακτικά έχει στοκαρει όλο το ebay και τα δίνουν όλα στο ταληρο.[/quote3

συμφωνω και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε; Ανταλλακτικά έχει στοκαρει όλο το ebay και τα δίνουν όλα στο ταληρο.

Σωστός

Με μια καλή Ρομ όλα.θα είναι ΣΟΎΠΕΡ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κουπονι 20% απο το banggood υπαρχει και για το x720

Παρεμπιπτόντως η διαφορα ειναι 10€ γιατι το priority mail direct για το 720 ειναι 10€ λιγοτερα απο το 722

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

10BGesx722 για x722

10BGesx720 για x720

προσοχη μειναν λιγα κομματια και για τα 2..οι κωδικοι ισχυουν για τα 200 πρωτα κομματια

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

10BGesx722 για x722

10BGesx720 για x720

προσοχη μειναν λιγα κομματια και για τα 2..οι κωδικοι ισχυουν για τα 200 πρωτα κομματια

 

ευχαριστώ για την ενημέρωση, δυστυχώς το πρώτο κουπόνι μας τελείωσε

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα μόλις το κατάλαβα που πήγα να φορτίσω το τηλ.Δείτε αντάπτορα που μου έστειλε το banggood18e24017b3d649d973bd77526a44996c.jpg7b8c0593491496172b6a4ca0ec472c27.jpg

Μονο και μονο για την @@ρια τότε θα τους κάνω ψιλομανουρα

 

Sent from my 1+3T

 

edit

Πρώτη φόρτιση , από 19% στο 100% με το δικό του καλώδιο και φορτιστή,κλειστό το κινητό σε 1 ωρα και 40 λεπτά

Εγώ που μίλησα μαζί τους για μια επιστροφή και τους είπα να στείλουν ανταπτορα που ξέχασαν τη πρώτη φορά, μου απάντησε ότι στέλνουν τυχαία και όχι σε όλους. Αν θέλεις να τους το υπενθυμίζεις. Άκου τους τρομπες. Πάντως για την επιστροφή ενός ελατωματικου x722, δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει είναι με ημερομηνία λήξης το κινητό αυτό.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

α φιλε.. πιστευω πως ολα τα android εχουν

αργα ή γρηγορα ολα παλιωνουν φθείρονται ή χαλανε, οποτε αν σου κανει καλυτερα την δουλεια ενα οικονομικο κινητο γιατι να μην το προτιμησεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι και σε εμένα, μάλιστα είχα το θράσος (ευγενικά :) ) να τους ζητήσω αν μπορουν να διαθέσουν την ρομ...για να δούμε

 

πολυ ωραιος αλλα εξαιρετικα δυσκολο.. θελουν να πουλησουν το κινητο και εξαιτιας του software του πιστευω..μακαρι βεβαια..

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι στην εφαρμογή GWPA Finder το τηλέφωνό κρασαρει και κάνει επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...