Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εγώ φταίω,...Ξέχασα να αλλάξω τα scripts απο lex_2 σε zl0. :lol::p

Kατέβασε αυτό στον υπολογιστή σου και βάλτο κάπου μαζι με το ζιπ>> https://mega.nz/#!FXIGCLqT!qkJSTeqrqtP1cry_6CHAcTR8VmUQcrIKBFLn7XXahX0 άνοιξε το ζιπ ( ΟΧΙ αποσυμπίεση-προβολή απλή,άνοιγμα) με ένα win-rar or 7zip. Θα δεις αρχεία...Πήγαινε (διπλά κλικ) META-INF>com>google>android> μέσα θα δεις ένα αρχείο build.prop. Σύρε το καινούργιο μέσα και πάτα αποθήκευση. Βάλτο στο κινητό και φλάσαρε.;)

Δεν λειτουργεί ξανά.. Πάλι μου βγάζει το ίδιο error και ακόμη error:7. Δεν ξέρω γιατί..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λειτουργεί ξανά.. Πάλι μου βγάζει το ίδιο error και ακόμη error:7. Δεν ξέρω γιατί..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχετε σωστό TWRP σημαίνει.. Δοκίμασε αυτό ..καινούργιο ζιπ..

 

https://mega.nz/#!xKp0zYbT!CnNgMACrvc_SWLfBHQCfF5lyBqN-6Y1ZAB20CNcFVW8

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε σωστό TWRP σημαίνει.. Δοκίμασε αυτό ..καινούργιο ζιπ..

 

https://mega.nz/#!xKp0zYbT!CnNgMACrvc_SWLfBHQCfF5lyBqN-6Y1ZAB20CNcFVW8

Ναι, τώρα δούλεψε! Ευχαριστώ! Απλά τα χρώματα από το notification led δεν αλλάζουν με την εφαρμογή, έχει μόνο πράσινο και κόκκινο χρώμα..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη μου παρατήρησα ότι γρατζουνίστηκε το τζαμάκι της κάμερας. Στο νετ διάβασα για τρίψιμο με οδοντόκρεμα κλπ. Καμία ιδέα γιατί είναι κρίμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Με λύπη μου παρατήρησα ότι γρατζουνίστηκε το τζαμάκι της κάμερας. Στο νετ διάβασα για τρίψιμο με οδοντόκρεμα κλπ. Καμία ιδέα γιατί είναι κρίμα;;;

 

Άστα να πάνε φίλε μου εχω και εγω παρόμοιο πρόβλημα αλλά με την οθόνη. Το κινητό το έχω λιγότερο από 15 μέρες και ειμαι πολύ προσεκτικός όσον αφορά την οθόνη μέχρι να έρθει to tempered glass που έχω παραγγείλει. Ωστόσο έχουν δημιουργηθεί σε μερικά σημεία κάτι σαν χαραγματιές που φαίνονται μόνο αν το παρατηρήσεις καλά και με τελείως καθαρή την οθόνη. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγιναν έστω και αυτές οι μικρόχαραγματιές ενώ έχει gorilla glass 3... Όσον αφορά για την οδοντόκρεμα δεν έχω δοκιμάσει αλλά δυσπιστώ ως προς την αποτελεσματικότητα του σε γρατζουνιές όπου μπορείς να τις αισθανθείς με το δάχτυλο. Ίσως σε μικρές χαραγματιές κάνει δουλειά αλλά πρόσεξε να είναι πάστα και οχι gel η οδοντόκρεμα που θα χρησιμοποιήσεις. Επίσης έχω διαβάσει, οτι αν τρίψεις με σβήστρα τις μικρές χαραγματιές εξαφανίζονται καθώς υποστηρίζουν οτι πετυχαίνει μια άλφα λύανση, αλλά με κάθε επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε φίλε μου εχω και εγω παρόμοιο πρόβλημα αλλά με την οθόνη. Το κινητό το έχω λιγότερο από 15 μέρες και ειμαι πολύ προσεκτικός όσον αφορά την οθόνη μέχρι να έρθει to tempered glass που έχω παραγγείλει. Ωστόσο έχουν δημιουργηθεί σε μερικά σημεία κάτι σαν χαραγματιές που φαίνονται μόνο αν το παρατηρήσεις καλά και με τελείως καθαρή την οθόνη. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγιναν έστω και αυτές οι μικρόχαραγματιές ενώ έχει gorilla glass 3... Όσον αφορά για την οδοντόκρεμα δεν έχω δοκιμάσει αλλά δυσπιστώ ως προς την αποτελεσματικότητα του σε γρατζουνιές όπου μπορείς να τις αισθανθείς με το δάχτυλο. Ίσως σε μικρές χαραγματιές κάνει δουλειά αλλά πρόσεξε να είναι πάστα και οχι gel η οδοντόκρεμα που θα χρησιμοποιήσεις. Επίσης έχω διαβάσει, οτι αν τρίψεις με σβήστρα τις μικρές χαραγματιές εξαφανίζονται καθώς υποστηρίζουν οτι πετυχαίνει μια άλφα λύανση, αλλά με κάθε επιφύλαξη.

Βασικά το έτριψα κανα τέταρτο με οδοντόκρεμα αλλά βαρέθηκα περισσότερο γιατί δεν είδα αποτέλεσμα. Και ένας συνάδελφος έκανε χαραγματιές στην οθόνη. Πράγματι περίεργο για gorilla. Ευτυχώς υπάρχουν ανταλλακτικά στο aliexpress.

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

 

Σε τι χρώμα τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα δούλεψε! Ευχαριστώ! Απλά τα χρώματα από το notification led δεν αλλάζουν με την εφαρμογή, έχει μόνο πράσινο και κόκκινο χρώμα..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας και θα δώσεις δικαιώματα στο προσβσιμότητα και στην εφαρμογή μέσα άδειες θα ενεργοποιήσεις τις ειδοποιησεις όλες. Μετά θα τα έχεις όλα. Ελληνικά παντού και στις εφαρμογές σωστά? ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα πας και θα δώσεις δικαιώματα στο προσβσιμότητα και στην εφαρμογή μέσα άδειες θα ενεργοποιήσεις τις ειδοποιησεις όλες. Μετά θα τα έχεις όλα. Ελληνικά παντού και στις εφαρμογές σωστά? ;)
Ναι, ελληνικά έχει παντού!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ελληνικά έχει παντού!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία. Έχω ετοιμάσει και τη Ρομ και μπορεί να την ανεβάσω να δοκιμάσετε. Αφού έχει Ελληνικά και δουλεύει τα άλλα θα γίνουν.;) Τσεκαρε στο πληροφορίες τηλεφώνου τι μοντέλο λέει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχω ετοιμάσει και τη Ρομ και μπορεί να την ανεβάσω να δοκιμάσετε. Αφού έχει Ελληνικά και δουλεύει τα άλλα θα γίνουν.;) Τσεκαρε στο πληροφορίες τηλεφώνου τι μοντέλο λέει?

 

Φτιάξε καμία νουγκατ να σου στείλουμε τυρόπιτες και αυγά.

Αθήνα μενεις;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Επιλεκτική απενεργοποίηση κάρτας SIM έχει ως δυνατότητα;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχω ετοιμάσει και τη Ρομ και μπορεί να την ανεβάσω να δοκιμάσετε. Αφού έχει Ελληνικά και δουλεύει τα άλλα θα γίνουν.;) Τσεκαρε στο πληροφορίες τηλεφώνου τι μοντέλο λέει?
Αυτό εδώ αναφέρει. dda0ae04feb5a5102134f6f6d10f96bd.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ TWRP ΚΑΙ ROOT ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ! ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ! ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!

Λοιπον, για να εγκαταστησετε TWRP και να κανετε root το κινητο,πρεπει:

α. Να εχετε την Rom 20s με την οποια ερχεται το κινητο.

β. Να κατεβασετε τον φακελο αυτον: https://drive.google.com/file/d/0By6fRzP9LvTpLTFfOTRPTk5RQlk/view στον υπολογιστη σας.

Αφου κανετε αυτα,ξεκιναμε:

1. Κανετε εγκατασταση στον υπολογιστη το "PdaNetA4190.exe" και κανετε επανεκκινηση στον υπολογιστη.

2. Κανετε εγκατασταση στον υπολογιστη το "minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe".Οταν σας ρωτησει που να το κανει εγκατασταση, επιλεξτε μεσα στον σκληρο δισκο του συστήματος (δηλαδη στον C). Στην εγκατασταση επιλεξτε να δημιουργηθει συντομευση στην επιφανεια εργασιας.

3. Ενεργοποιηστε το μενου "επιλογες για προγραμματιστες" πατωντας αρκετες φορες εκει που λεει "αριθμος εκδοσης" (Ρυθμίσεις-σχετικα με το τηλεφωνο).Αφου ενεργοποιηθει, ενεργοποιηστε απο το μενου "επιλογες για προγραμματιστες" τον εντοπισμο σφαλματων USB.

4. Αντιγραψτε το αρχειο ¨recovery_twrp" που εχετε ηδη κατεβασει, μεσα στον φακελο που εγινε η εγκατασταση του adb.

5. Βαλτε το κινητο σε fastboot mode.Αυτο γίνεται αν απενεργοποιησουμε το κινητο και πατησουμε μετα ταυτοχρονα το κουμπι που το ενεργοποιει και το κουμπι που μειωνει την ενταση του ηχου.

6. Συνδεετε το κινητο οπως ειναι με τον υπολογιστη.Τρεξτε το "Minimal ADB and Fastboot" που βρισκεται στην επιφανεια εργασιας (αν δεν ειναι ηδη ανοιχτο απο την προηγουμενη εγκατασταση του) και αντιγραψτε αυτη την εντολη (fastboot flash recovery recovery_twrp.img) χωρις τις παρενθεσεις και πατηστε enter. Θα τρεξει το προγραμμα και μετα το κινητο θα κλεισει μονο του.

7. Μπειτε σε recovery mode οταν ειναι απενεργοποιημενο το κινητο , πατωντας ταυτοχρονα το κουμπι που ενεργοποιει το κινητο και το κουμπι που αυξανει την ενταση του ηχου. Εδω καλο ειναι να κανετε ενα backup το λογισμικο.

8. Περαστε με οποιον τροπο θελετε το αρχειο "SuperSU-v2.82-201705271822.zip " στην εσωτερικη μνήμη του κινητού (ειτε συνδεοντας το κινητο με τον υπολογιστη και κανοντας enable mtp απο τις ρυθμισεις του TWRP, ειτε με τον κλασικο τροπο εχοντας ανοιχτο το κινητο και συνδεδεμενο στον υπολογιστη).

9. Αφου γινει η αντιγραφη του αρχειου αυτου και ενω ειμαστε στο TWRP (Recovery), παμε στο install-επιλεγουμε το αρχειο αυτο - Swipe to flash.

10. Οταν βγαλει μηνυμα οτι τελειωσε, κανουμε επανεκκινηση το κινητο στο συστημα.

Αυτο ηταν!Ειμαστε πλεον rootαρισμενοι!!

(Τα αλλα 2 αρχεια του φακελου που περισσευουν ειναι για να ενεργοποιησουμε και να εγκαταστησουμε την Google Camera..)

το TWRP είναι στα Κινέζικα; αλλάζει γλώσσα σε Αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχω ετοιμάσει και τη Ρομ και μπορεί να την ανεβάσω να δοκιμάσετε. Αφού έχει Ελληνικά και δουλεύει τα άλλα θα γίνουν.;) Τσεκαρε στο πληροφορίες τηλεφώνου τι μοντέλο λέει?
Από όταν έβαλα το zip για τα ελληνικά, κρασαρει η εφαρμογή "διαχειριστής τηλεφωνου"!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το TWRP είναι στα Κινέζικα; αλλάζει γλώσσα σε Αγγλικά;
Ναι, αλλάζει!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όταν έβαλα το zip για τα ελληνικά, κρασαρει η εφαρμογή "διαχειριστής τηλεφωνου"!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, αλλάζει!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε να βρεις την επιλογή στα κινέζικα άκυρο τι βρήκα οκ

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν σας κάνει κόπο τέτοιες πληροφορίες ας τις αναπτύξετε λίγο παραπάνω . Απαντήσεις του στυλ "Ναι έχει" και "οκ το βρήκα " δεν προσφέρουν κάτι.

Φιλικά πάντα :)

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν σας κάνει κόπο τέτοιες πληροφορίες ας τις αναπτύξετε λίγο παραπάνω . Απαντήσεις του στυλ "Ναι έχει" και "οκ το βρήκα " δεν προσφέρουν κάτι.

Φιλικά πάντα :)

 

Sent from my 1+3T

 

Ισως και να εχεις δικιο..Αλλα δεν μπορουμε παντα να αναλυουμε οτι κανουμε και να λεμε που ακριβως ειναι το καθετι.Αν ο φιλος με ρωτουσε "που ακριβως ειναι γιατι δεν το βρισκω" , θα του απαντουσα.Για καποιους ισως ειναι ευκολοτερο,για καποιους δυσκολοτερο να κανουν κατι,αναλογα με την ενασχοληση που εχουν πανω στα διαφορα θεματα.Συγγνωμη για το off topic, απλα να διευκρινησω την θεση μου ηθελα,δεν θελω να προσβάλλω καποιον.Φιλικα και απο εμενα.

Στα του κινητου τωρα, πηγα στο backup που ειχα κρατησει πριν την εγκατασταση του zip των ελληνικων, γιατι οπως προανεφερα η εφαρμογη "Phone Manager" κρασαρει.Περιμενω νεα απο τον Chris για τυχον επιλυση.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για την γρήγορη ερώτηση απάντηση πρίν απλά προσπαθούσα συγχρόνως να βρώ άκρη.Τελικά βρήκα ένα λενοβο που είχα επάνω TWRP και βλέποντας εκεί βρήκα άκρη.Για την ιστορία

πατάμε το δεύτερο πλακάκι απο κάτω δεξιά προς τα επάνω

την σφαίρα επάνω και επιλέγουμε την γλώσσα :)

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για την γρήγορη ερώτηση απάντηση πρίν απλά προσπαθούσα συγχρόνως να βρώ άκρη.Τελικά βρήκα ένα λενοβο που είχα επάνω TWRP και βλέποντας εκεί βρήκα άκρη.Για την ιστορία

πατάμε το δεύτερο πλακάκι απο κάτω δεξιά προς τα επάνω

την σφαίρα επάνω και επιλέγουμε την γλώσσα :)

 

Θα το φτιάξω αύριο με Ελληνική γλώσσα και Αγγλικά default. Πακέτο γλώσσας κρασαρει ο διαχειριστής. Τηλεφώνου οκ θα το δω μάλλον έχει αλλαγές σε σχέση με το πακέτο που έχω. Αύριο όλα θα φτιάξουν..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από όταν έβαλα το zip για τα ελληνικά, κρασαρει η εφαρμογή "διαχειριστής τηλεφωνου"! Tapatalk

 

Αύριο το πρωί θα στο φτιάξω. Έχει αλλαγές μάλλον.. Αν βιάζεσαι κι έχεις root στείλε μου πμ να σου πω τι να κάνεις τώρα αλλά και ας μην έχεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πρωί θα στο φτιάξω. Έχει αλλαγές μάλλον.. Αν βιάζεσαι κι έχεις root στείλε μου πμ να σου πω τι να κάνεις τώρα αλλά και ας μην έχεις...
Δεν πειράζει, σε ευχαριστώ πολύ! Δεν βιάζομαι! Περιμένω με ανυπομονησία την rom σου όμως! Μια ερώτηση μόνο! Για να βάλω το xposed framework, με superuser που έχω μπορώ; η πρέπει να εγκαταστήσω το magisk?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, σε ευχαριστώ πολύ! Δεν βιάζομαι! Περιμένω με ανυπομονησία την rom σου όμως! Μια ερώτηση μόνο! Για να βάλω το xposed framework, με superuser που έχω μπορώ; η πρέπει να εγκαταστήσω το magisk?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχει σχέση . Μπαίνει και με τα 2 αλλά διαφορετική έκδοση. Κατέβασε το official APK και επέλεξε το τελευταίο edition. Ή περιμένε λίγες μέρες. Σου στέλνω πμ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, βέβαια ακόμα ούτε unboxing δεν έχω κάνει :)

Παραλαβή σε 9 ημέρες από bangood με priority.

Περισσότερα το απόγευμα που θα το ανοίξω.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...