Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, βέβαια ακόμα ούτε unboxing δεν έχω κάνει :)

Παραλαβή σε 9 ημέρες από bangood με priority.

Περισσότερα το απόγευμα που θα το ανοίξω.

 

9!!!!!!!! Μέρες;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

9!!!!!!!! Μέρες;

 

Κι εμένα ότι έφτασε δείχνει. 5 μέρες ως σήμερα..θα δείξει..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

9!!!!!!!! Μέρες;

 

9 ημέρες από την ημέρα αποστολής από bangood + 1 ημέρα από αυτή της παραγγελίας -1 ημέρα γιατί θα μπορούσα να είχα παραλάβει χτες αλλά τις ώρες που περνάει ο ταχυδρόμος δεν είμαι σπίτι :)

EDIT

Λοιπόν, έκανα unboxing , τα γνωστά για τους έχοντες , μαύρο κουτί με τα γνωστά μέσα + αντάπτορας EU εκτός κουτιού. Ηρθε με την 20s και με 20% μπαταρία.

 

Πολύ ωραία κατασκευή, στιβαρή, ωραία καθαρή οθόνη οι πρώτες μου εντυπώσεις.

 

Παραδόξως το χρυσό χρώμα δεν είναι καθόλου κακό, δεν θα το αγόραζα για μένα αλλά δεν θα με παραξένευε σε αντρικό χέρι.

 

Περισσότερο θα ασχοληθώ μέσα στο Π/Σ/Κ να το στήσω και να παραδοθεί στην κάτοχο ! Το μόνο που θα κάνω είναι να του περάσω twrp και ρουτ, τίποτα παραπάνω.

 

@Cris επειδή βλέπω ότι θα παραλάβεις λογικά μέχρι τα μέσα της εβδομάδας, αντε να δεις την ρομ που έχει σχεδόν έτοιμη κλπ να πάει τέλος της επομένης για διάθεση προς το κοινό. Η ρομ θα περνάει πάνω από την 20s χωρίς φορματ ? Ρωτάω για να δω τι θα κάνω τελικά

 

edit 2

Αν έχετε να προτείνετε κανένα αξιοπρεπές type c καλώδιο για 2ο φθηνό και από Ελλάδα κυρίως θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα :)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 ημέρες από την ημέρα αποστολής από bangood + 1 ημέρα από αυτή της παραγγελίας -1 ημέρα γιατί θα μπορούσα να είχα παραλάβει χτες αλλά τις ώρες που περνάει ο ταχυδρόμος δεν είμαι σπίτι :)

EDIT

Λοιπόν, έκανα unboxing , τα γνωστά για τους έχοντες , μαύρο κουτί με τα γνωστά μέσα + αντάπτορας EU εκτός κουτιού. Ηρθε με την 20s και με 20% μπαταρία.

 

Πολύ ωραία κατασκευή, στιβαρή, ωραία καθαρή οθόνη οι πρώτες μου εντυπώσεις.

 

Παραδόξως το χρυσό χρώμα δεν είναι καθόλου κακό, δεν θα το αγόραζα για μένα αλλά δεν θα με παραξένευε σε αντρικό χέρι.

 

Περισσότερο θα ασχοληθώ μέσα στο Π/Σ/Κ να το στήσω και να παραδοθεί στην κάτοχο ! Το μόνο που θα κάνω είναι να του περάσω twrp και ρουτ, τίποτα παραπάνω.

 

@Cris επειδή βλέπω ότι θα παραλάβεις λογικά μέχρι τα μέσα της εβδομάδας, αντε να δεις την ρομ που έχει σχεδόν έτοιμη κλπ να πάει τέλος της επομένης για διάθεση προς το κοινό. Η ρομ θα περνάει πάνω από την 20s χωρίς φορματ ? Ρωτάω για να δω τι θα κάνω τελικά

 

edit 2

Αν έχετε να προτείνετε κανένα αξιοπρεπές type c καλώδιο για 2ο φθηνό και από Ελλάδα κυρίως θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα :)

 

Βάλε το πακέτο με τα ελληνικά και δώστο..:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μαύρο και ταιριάζει πολύ καλά στην οθόνη και με τη θήκη.. Στην ουσία εξαφανίστηκε το χρυσό απο το κινητό.. Οχι οτι με χάλαγε…
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γιατι πρεπει καποις να αλλαξει καλωδιο, τι ακριβώς θα ειναι διαφορετικο? το λεω γιατι δοκιμασα ενα αλλο και δεν ειδα καμια διαφορα
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Ισως και να εχεις δικιο..Αλλα δεν μπορουμε παντα να αναλυουμε οτι κανουμε και να λεμε που ακριβως ειναι το καθετι.Αν ο φιλος με ρωτουσε "που ακριβως ειναι γιατι δεν το βρισκω" , θα του απαντουσα.Για καποιους ισως ειναι ευκολοτερο,για καποιους δυσκολοτερο να κανουν κατι,αναλογα με την ενασχοληση που εχουν πανω στα διαφορα θεματα.Συγγνωμη για το off topic, απλα να διευκρινησω την θεση μου ηθελα,δεν θελω να προσβάλλω καποιον.Φιλικα και απο εμενα.

Στα του κινητου τωρα, πηγα στο backup που ειχα κρατησει πριν την εγκατασταση του zip των ελληνικων, γιατι οπως προανεφερα η εφαρμογη "Phone Manager" κρασαρει.Περιμενω νεα απο τον Chris για τυχον επιλυση.

 

Υπάρχει όμως και μια λεπτομέρεια που μπορεί να σου διαφεύγει, πολλοί κάνουν αναζήτηση για κάποια προβλήματα που μπορεί να συναντούν και ένα απ αυτά μπορεί να είναι και αυτό που αναφέρεται σαν λύση "οκ το βρήκα" οπότε για κάποιους που βρηκαν αυτό το φόρουμ αναζητώντας μια λύση σε πρόβλημα τους ουσιαστικά δεν θα την βρουν...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως και μια λεπτομέρεια που μπορεί να σου διαφεύγει, πολλοί κάνουν αναζήτηση για κάποια προβλήματα που μπορεί να συναντούν και ένα απ αυτά μπορεί να είναι και αυτό που αναφέρεται σαν λύση "οκ το βρήκα" οπότε για κάποιους που βρηκαν αυτό το φόρουμ αναζητώντας μια λύση σε πρόβλημα τους ουσιαστικά δεν θα την βρουν...

 

Έχεις δίκιο, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση για οτιδήποτε. Και για να απαντήσω στο θέμα για το οποίο έχει γίνει ζήτημα..

Για την αλλαγή της γλώσσας στο TWRP δείτε το παρακατω βίντεο από το 0.48 και μετά..

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλά δεν άντεξα :)

Ξεκλείδωσα και πέρασα twrp καθώς και root....ήταν μεγάλη πρόκληση να το έχω μπροστά μου και να μην το χαρχαλέψω τώρα, περιμένοντας το π/σ/κ :)

Πέρασα και το πακετάκι με την Ελληνική γλώσσα του Cris , adaway και nova και η συσκευή είναι σχεδόν έτοιμη για χρήση.

Ολα έγιναν εύκολα και γρήγορα σχετικά,μισή ώρα μου πήρε και αφού είχα ωραία διάθεση λόγω ΑΕΚάρας :)

Στο backup πήρα ότι είχε με ΄΄φορτίο΄΄ μέσα μιας και δεν ήξερα τι να αφήσω απέξω :)

Να πω την αλήθεια ψιλολυπάμαι να το δώσω στο ΄΄στεφάνι΄΄μου, αλλά θα κάνω πέτρα την καρδιά μου και θα μείνω με το 3Τ για την ώρα :) Πάντως θα το πασπατεύω πολύ συχνά.

Παρακαλώ στην πρώτη σελίδα να μπει ο τρόπος που επιλέγουμε την αγγλική γλώσσα στο twrp, νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό.

Αυτά για την ώρα ,πέφτω για ύπνο αγκαλίά με αναμνήσεις από το Σαν Σίρο :lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλά δεν άντεξα :)

Ξεκλείδωσα και πέρασα twrp καθώς και root....ήταν μεγάλη πρόκληση να το έχω μπροστά μου και να μην το χαρχαλέψω τώρα, περιμένοντας το π/σ/κ :)

Πέρασα και το πακετάκι με την Ελληνική γλώσσα του Cris , adaway και nova και η συσκευή είναι σχεδόν έτοιμη για χρήση.

Ολα έγιναν εύκολα και γρήγορα σχετικά,μισή ώρα μου πήρε και αφού είχα ωραία διάθεση λόγω ΑΕΚάρας :)

Στο backup πήρα ότι είχε με ΄΄φορτίο΄΄ μέσα μιας και δεν ήξερα τι να αφήσω απέξω :)

Να πω την αλήθεια ψιλολυπάμαι να το δώσω στο ΄΄στεφάνι΄΄μου, αλλά θα κάνω πέτρα την καρδιά μου και θα μείνω με το 3Τ για την ώρα :) Πάντως θα το πασπατεύω πολύ συχνά.

Παρακαλώ στην πρώτη σελίδα να μπει ο τρόπος που επιλέγουμε την αγγλική γλώσσα στο twrp, νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό.

Αυτά για την ώρα ,πέφτω για ύπνο αγκαλίά με αναμνήσεις από το Σαν Σίρο :lol::lol:

Ξέχασες να βάλεις το xposed framework!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να βάλεις το xposed framework!!

 

ωχ ναι !

Κάτσε όμως να σκεφτώ γιατί πρέπει να το βάλω.....ίσως μόνο για το Flat Style Bar Indicators άντε και για το greenify, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι !

Κάτσε όμως να σκεφτώ γιατί πρέπει να το βάλω.....ίσως μόνο για το Flat Style Bar Indicators άντε και για το greenify, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο .......

Τι λες και γι αυτά;; 4ca5979bfd2ea69fcaa0a04f992d54b0.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχω ετοιμάσει και τη Ρομ και μπορεί να την ανεβάσω να δοκιμάσετε. Αφού έχει Ελληνικά και δουλεύει τα άλλα θα γίνουν.;) Τσεκαρε στο πληροφορίες τηλεφώνου τι μοντέλο λέει?
Καλημέρα.

Αυτή η Ρομ κάνει και για στοκ μηχανάκια που δεν έχουν καν ροοτ και θέλουν να τα κάνουν μια και έξω ή πρέπει να ξεκινήσουμε με άλλη Ρομ πρώτα;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως και μια λεπτομέρεια που μπορεί να σου διαφεύγει, πολλοί κάνουν αναζήτηση για κάποια προβλήματα που μπορεί να συναντούν και ένα απ αυτά μπορεί να είναι και αυτό που αναφέρεται σαν λύση "οκ το βρήκα" οπότε για κάποιους που βρηκαν αυτό το φόρουμ αναζητώντας μια λύση σε πρόβλημα τους ουσιαστικά δεν θα την βρουν...

Φίλε μην επαναλαμβανόμαστε επειδή εγώ το έγραψα (οκ το βρήκα) μήνυμα 481 και εάν δείς υπάρχει τροποποίηση και στο 484 γράφω την λύση.Αυτός που κάνει αναζήτηση σε ένα φόρουμ πρέπει να ψάξει και λίγο μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες και γι αυτά;; 4ca5979bfd2ea69fcaa0a04f992d54b0.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι , κανά δύο από τα δικά σου θα τα χρησιμοποιήσω .

Αντε ρε Leco, δώσε τον κώδικα πριν τινάξεις τα πέταλα να κάνουμε την δουλειά μας.

 

edit

και στην 6 ισχύει ότι κατεβάζω μόνο το apk από εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 και με απλή εγκατάσταση γίνονται όλα ?

 

edit 2

Πάντως αν όντως έχει 7.1 το 6/64 του bangood σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα μιας και κάποιοι από το 4pda το εχουν πάρει και αναμένουν παραλαβή.

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι , κανά δύο από τα δικά σου θα τα χρησιμοποιήσω .

Αντε ρε Leco, δώσε τον κώδικα πριν τινάξεις τα πέταλα να κάνουμε την δουλειά μας.

 

edit

και στην 6 ισχύει ότι κατεβάζω μόνο το apk από εδώ https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811 και με απλή εγκατάσταση γίνονται όλα ?

 

edit 2

Πάντως αν όντως έχει 7.1 το 6/64 του bangood σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα μιας και κάποιοι από το 4pda το εχουν πάρει και αναμένουν παραλαβή.

Εγώ αυτό που κάνω είναι ότι από την σελίδα αυτή κατεβάζω το xposed.zip, το unistaller.zip και το apk. Κάνω εγκατάσταση το apk, μπαίνω στο recovery, κάνω install το exposed.zip και κάνω reboot. Κατόπιν ανοίγω την εφαρμογή που ήδη έχω εγκαταστήσει και όλα δουλεύουν! Το unistaller.zip το έχεις σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά και έχεις bootloop από το xposed.

Προσοχή, να κατεβάσεις το arm64 που είναι για το κινητό μας!

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κάνω είναι ότι από την σελίδα αυτή κατεβάζω το xposed.zip, το unistaller.zip και το apk. Κάνω εγκατάσταση το apk, μπαίνω στο recovery, κάνω install το exposed.zip και κάνω reboot. Κατόπιν ανοίγω την εφαρμογή που ήδη έχω εγκαταστήσει και όλα δουλεύουν! Το unistaller.zip το έχεις σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά και έχεις bootloop από το xposed.

Προσοχή, να κατεβάσεις το arm64 που είναι για το κινητό μας!

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είσαι απόλυτα σίγουρος ότι μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει ?

Γιατί στο 1+3Τ που έχει Νougat αυτό νόμιζα και εγώ αλλά τελικά έκανα εγκατάσταση μόνο το apk Και όλα έγινα μέσα από αυτό χωρίς να φλασάρω από recovery

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μαύρο και ταιριάζει πολύ καλά στην οθόνη και με τη θήκη.. Στην ουσία εξαφανίστηκε το χρυσό απο το κινητό.. Οχι οτι με χάλαγε…

 

Πήρα από 3 ..:lol: Κανόνισε να είναι χάλια..:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

είσαι απόλυτα σίγουρος ότι μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει ?

Γιατί στο 1+3Τ που έχει Νougat αυτό νόμιζα και εγώ αλλά τελικά έκανα εγκατάσταση μόνο το apk Και όλα έγινα μέσα από αυτό χωρίς να φλασάρω από recovery

 

Ναι το APK και μέσα από εκεί. Οχι ότι δεν γίνεται και με το ζιπ. Απλά δεν κατεβάζεις το xposed καλο είναι να έχεις το uninstaller βεβαια. Αν βάλειςMagisk βάζεις κι το αντίστοιχο 87.3 arm 64 Android 6.0 Xposed. Αν βάλειςxposed ξέχνα το Safety net pass.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι το APK και μέσα από εκεί. Οχι ότι δεν γίνεται και με το ζιπ. Απλά δεν κατεβάζεις το xposed καλο είναι να έχεις το uninstaller βεβαια. Αν βάλειςMagisk βάζεις κι το αντίστοιχο 87.3 arm 64 Android 6.0 Xposed. Αν βάλειςxposed ξέχνα το Safety net pass.

 

Ok,

τώρα που σε βρήκα :) Πέρασα και το zip για τα Ελληνικά, κάπου βγάζει ακόμα Ελληνικά, δεν το έχω μαζί μου όμως , θα ποστάρω το βράδυ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παραλάβουμε και οι τελευταίοι, και κυρίως ο CrisBal να ανέβει στην πρώτη σελίδα αναλυτικά το φλασαρισα της νέας ΡΟΜ, ROOT, κτλ

Με τα διορθωμένα bugs

Αλλά αναμονή να παραλάβουν οι πιο έμπειροι, και κυρίως ο CrisBal....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα μόλις το κατάλαβα που πήγα να φορτίσω το τηλ.Δείτε αντάπτορα που μου έστειλε το banggood18e24017b3d649d973bd77526a44996c.jpg7b8c0593491496172b6a4ca0ec472c27.jpg

Μονο και μονο για την @@ρια τότε θα τους κάνω ψιλομανουρα

 

Sent from my 1+3T

 

edit

Πρώτη φόρτιση , από 19% στο 100% με το δικό του καλώδιο και φορτιστή,κλειστό το κινητό σε 1 ωρα και 40 λεπτά

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε ξανά, αλλά επειδή είχα ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις (κυρίως στο gmail), έκανα αυτά που λέει εδώ:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

κυρίως αυτό:

5. Background resource control

Dial *#*#46360000#*#* and uncheck 'Enable background resource control'.​

 

Έβαλα και την εφαρμογή αυτή για να τσεκάρω αν είναι ΟΚ οι ειδοποιήσεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firstrowria.pushnotificationtester

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε ξανά, αλλά επειδή είχα ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις (κυρίως στο gmail), έκανα αυτά που λέει εδώ:

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/guide-how-to-past-notification-issue-eui-t3497530

 

κυρίως αυτό:

5. Background resource control

Dial *#*#46360000#*#* and uncheck 'Enable background resource control'.​

 

Έβαλα και την εφαρμογή αυτή για να τσεκάρω αν είναι ΟΚ οι ειδοποιήσεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firstrowria.pushnotificationtester

 

Να μπει στο πρώτο ποστ παρακαλώ....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...