Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mετά από έναν χρόνο απρόσκοπτης λειτουργίας τις τελευταίες 2 εβδομάδες βλέπω μία ανεξήγητη κατανάλωση χωρίς όμως να έχει αλλάξει κάτι στην χρήση ή στην ποσότητα των εφαρμογών που είναι εγκαταστημένες. Η συσκευή είναι με την ρομ του Crisbal .

Να της κάνω για αρχή ένα wipe cashe - dalvik ???

Aμάν βρε Χρήστο, βρες λίγη ώρα να ΄΄μαγειρέψεις΄΄ και εσύ την official αναβαθμισμένη :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά και εγώ τις τελευταίες 2 εβδομάδες, σχεδόν 1 χρόνο με την Banggood stock rom 20s, βλέπω αλλαγή στην κατανάλωση μπαταρίας. Έχω ξηλώσει ότι εφαρμογές κατέβασα και που θεωρητικά θα μπορούσαν να δημιουργούν αυτό το απότομο battery drain (μιλάμε από SOT 6 ωρών με όλα ανοικτά Data, Gps κ 4-5 εφαρμογές που θα ξεκινάνε αυτόματα, πλέον ζήτημα αν βγάζω 3 ώρες SOT).

Έκανα clean την cache μέσα από το Phone Manager app που ήταν εξαρχής εγκατεστημένο, και μέσω Titanium Backup και μέσω TWRP ...

Να είναι θέμα της ίδιας της μπαταρίας; Στο health μου βγάζει Good στα settings του τηλεφώνου...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εμένα εδώ και 1 βδομάδα μου κάνει το εξής περίεργο... Όταν με παίρνουν τηλέφωνο, τις περισσότερες φορές, χτυπάει 2-3 φορές πρώτα και μετά η συσκευή κάνει shut down.

Το έχει πάθει κάποιος άλλος; Καμιά ιδέα τι να κάνω;

Φοράει EUI 5.8.020s (stable) και

έκδοση kernel 3.18.20-perf-g00cf2f0 letv@pcnbj-cp005 #1 Mon Jan 23 2017

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα φορμάτ..Δεν νομίζω πως γίνεται τίποτα αλλο,αλλά ας σου απαντήσουν και οι υπόλοιποι..επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..θα χάσεις βέβαια ότι δεδομένα εχεις οπότε κανόνισε backup

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε απο τις τελευταίες aicp κάντε μου μια χάρη, πηγαίνετε στοκ dialer κάντε αναζήτηση επαφών και βάλτε 69739 κι κάτω από τις επαφές σας δείτε αν έχει άτομα και γενικά αν βγάζει επαφές που δεν έχετε

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει 3 ξένα ονόματα που δεν τα έχω στις επαφές μου.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε απο τις τελευταίες aicp κάντε μου μια χάρη, πηγαίνετε στοκ dialer κάντε αναζήτηση επαφών και βάλτε 69739 κι κάτω από τις επαφές σας δείτε αν έχει άτομα και γενικά αν βγάζει επαφές που δεν έχετε

Ευχαριστω

 

Εμένα μου εμφανίζει 2 Αυστριακούς κι έναν Muhammet. Φυσικά δεν έχω ιδέα ποιοι είναι. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν ειμαι μονος μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μου εμφανίζει 2 Αυστριακούς κι έναν Muhammet. Φυσικά δεν έχω ιδέα ποιοι είναι. :wacko:

και ο muhammet αυστριακος ειναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εμένα εδώ και 1 βδομάδα μου κάνει το εξής περίεργο... Όταν με παίρνουν τηλέφωνο, τις περισσότερες φορές, χτυπάει 2-3 φορές πρώτα και μετά η συσκευή κάνει shut down.

Το έχει πάθει κάποιος άλλος; Καμιά ιδέα τι να κάνω;

Φοράει EUI 5.8.020s (stable) και

έκδοση kernel 3.18.20-perf-g00cf2f0 letv@pcnbj-cp005 #1 Mon Jan 23 2017

 

Θα έλεγα φορμάτ..Δεν νομίζω πως γίνεται τίποτα αλλο,αλλά ας σου απαντήσουν και οι υπόλοιποι..επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..θα χάσεις βέβαια ότι δεδομένα εχεις οπότε κανόνισε backup

Οπότε να κρατήσω τη rom που έχω, ή μιας και θα κάνω το format, να περάσω και κάποια άλλη rom ?Αν χρειαστεί, θα ήθελα παρακαλώ λινκ σε αναλυτικό οδηγό αν υπάρχει γιατί πάει πολύς καιρός που είχα κάνει τελευταία φορά...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Dialer->ρυθμισεις->αναζήτηση τηλεφωνικού αριθμου-> ξετικαρουμε την αναζήτηση ατόμων και την αντίστροφη αναζήτηση

Είναι feature δεν είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρκετό καιρό τώρα, έχω παρατηρήσει ότι το κινητό δε συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένα Wi-Fi (πχ όταν γυρίσω σπίτι), παρά μόνο όταν ξεκλειδώνω την οθόνη.

 

Είναι bug της AICP ή feature; :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρκετό καιρό τώρα, έχω παρατηρήσει ότι το κινητό δε συνδέεται αυτόματα σε αποθηκευμένα Wi-Fi (πχ όταν γυρίσω σπίτι), παρά μόνο όταν ξεκλειδώνω την οθόνη.

 

Είναι bug της AICP ή feature; :p

Δεν έχω τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η προτεινομενη rom για το τηλεφωνο σημερα;

εχω την 26s με αρκετο debloat k ειναι οκ

ειδα μια oreo στο xda ομως

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η προτεινομενη rom για το τηλεφωνο σημερα;

εχω την 26s με αρκετο debloat k ειναι οκ

ειδα μια oreo στο xda ομως

 

Πολλές Oreo Kai Pie.. τσέκαρε feedbacks και αποφάσισε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΠΑίδες πήρα ένα xiaomi A2 lite για την μητέρα μου. Αν και παλιότερο μοντέλο , το χ722 μου φαίνεται ακόμα πολύ ανώτερο και σε δύναμη και σε 4G σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι..Ο επεξεργαστής του αν και παλιός ήταν πολύ δυνατός..και σαν σήμα κάνει ca κανονικά σε αντίθεση με τα xiaomi(πλην.ενός η δυο μοντέλων)

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι..Ο επεξεργαστής του αν και παλιός ήταν πολύ δυνατός..και σαν σήμα κάνει ca κανονικά σε αντίθεση με τα xiaomi(πλην.ενός η δυο μοντέλων)

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ειναι το ca?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! μου έπεσε το κινητό χτύπησε στη γωνία και έσπασε η οθόνη, παρόλου που είχα θήκη προστασίας και τζαμάκι... υπάρχει ανταλακτικό? η σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! μου έπεσε το κινητό χτύπησε στη γωνία και έσπασε η οθόνη, παρόλου που είχα θήκη προστασίας και τζαμάκι... υπάρχει ανταλακτικό? η σέρβις

 

Άλλαξε οθόνη παιχνιδάκι είναι και είναι φτηνή.μονο η κόλλα διπλής όψης θέλει λίγη υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έκανε μια μικρή γραμμή..Μόνο το γυαλί από πάνω..Για την ώρα το αφήνω έτσι..Ένα περίεργο που μου καν ει είναι ότι δεν σβήνει η οθόνη,απλά κατεβάζει φωτεινότητα..Μετά το τελευταίο update της AICP

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε οθόνη παιχνιδάκι είναι και είναι φτηνή.μονο η κόλλα διπλής όψης θέλει λίγη υπομονή.

 

με κόλλα σωληνάριο η ταινία διπλής όψης είναι πιο καλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ένα από τα 2 κινητά Χ722 elite της οικογένειας, ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. Νεκρό, ενώ είχε περίπου 70% φόρτιση. Ακολούθησε 12ωρη φόρτιση, τίποτα. Συνδυασμοί πλήκτρων, μόνο κάποιες αραιές δονήσεις. Rom έχει του Chris από το Νοέμβριο πέρισυ. Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...