Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yeah! Το hardware είναι ζωντανό και δουλειει με την banggood rom. :D:D:D:D:D

Τώρα μένει να βρώ τί τα τίναξε από την custom rom.

Εν ανάγκη θα την ξαναπεράσω από την αρχή

Ευχαριστώ όλους.

Θα ενημερώσω (για τους περίεργους :p ) αν βγάλω κανένα ενδιαφέρον συμπέρασμα

Ωραία!

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yeah! Το hardware είναι ζωντανό και δουλειει με την banggood rom. :D:D:D:D:D

Τώρα μένει να βρώ τί τα τίναξε από την custom rom.

Εν ανάγκη θα την ξαναπεράσω από την αρχή

Ευχαριστώ όλους.

Θα ενημερώσω (για τους περίεργους :p ) αν βγάλω κανένα ενδιαφέρον συμπέρασμα

 

Ευτυχώς. Χαίρομαι που βρήκες λύση, αλλά ένιωσα και μια ανακούφιση, που δεν εμφανίζεται πρόβλημα με hardware στη συσκευή μας... :p

 

Εμένα με AICP από τέλη Φλεβάρη, δεν έχει εμφανιστεί τέτοιο θέμα. Αλλά η μπαταρία διαρκεί το μισό χρόνο περίπου, σε σχέση με την original ROM...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Yeah! Το hardware είναι ζωντανό και δουλειει με την banggood rom. :D:D:D:D:D

Τώρα μένει να βρώ τί τα τίναξε από την custom rom.

Εν ανάγκη θα την ξαναπεράσω από την αρχή

Ευχαριστώ όλους.

Θα ενημερώσω (για τους περίεργους :p ) αν βγάλω κανένα ενδιαφέρον συμπέρασμα

 

Το link για την banggood rom ποιο είναι; Πώς την πέρασες με twrp ή με official recovery;

Η rom είναι απαλλαγμένη από κινεζιές ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Το link για την banggood rom ποιο είναι; Πώς την πέρασες με twrp ή με official recovery;

Η rom είναι απαλλαγμένη από κινεζιές ή όχι;

 

Την είχα κανει backup με twrp πριν περάσω του chris.

Δεν ξέρω αν υπάρχει πουθενα Online.

Αν θες να προσπαθησω να την ανεβασω κάπου. (Δεν ξέρω βέβαια αν περιέχει προσωπικά στοιχεία -IMEΙ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς το.σκέφτομαι και εγώ..αν και μόλις άνοιξα volte και Wi-Fi calling και το σκέφτομαι..άσχετα που εχω βαρεθεί να.φορτίζω το κινητό με την aicp

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχει γεμίσει ο χώρος του τηλεφώνου και θέλω για λόγους ασφαλείας να του κάνω twrp backup, υπάρχει τρόπος μέσω usb σύνδεσης με pc ή ασύρματα να στείλω το backup εκτός τηλεφώνου απευθείας ? Κάτι πήρε το μάτι μου για την τελευταία TWRP οτι υποστηρίζει μέσω adb αυτή την λειτουργία - δίνοντας εντολή απο το pc να "τραβήξει" τα αρχεία του backup απευθείας επάνω του αντί για τη μνήμη του τηλεφώνου όμως έχω την TWRP For Le X720 3.0.2-0 Modify by QQ:1449626263 έκδοση που μάλλον δεν το υποστηρίζει...

Any thoughts?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάποιο φλασακι η εξωτερικό σκληρό για να το συνδέσεις με το κινητό και να τα αποθηκεύσεις απευθείας εκεί; Το κινητό μας υποστηρίζει OTG.

Παιδιά επειδή έχει γεμίσει ο χώρος του τηλεφώνου και θέλω για λόγους ασφαλείας να του κάνω twrp backup, υπάρχει τρόπος μέσω usb σύνδεσης με pc ή ασύρματα να στείλω το backup εκτός τηλεφώνου απευθείας ? Κάτι πήρε το μάτι μου για την τελευταία TWRP οτι υποστηρίζει μέσω adb αυτή την λειτουργία - δίνοντας εντολή απο το pc να "τραβήξει" τα αρχεία του backup απευθείας επάνω του αντί για τη μνήμη του τηλεφώνου όμως έχω την TWRP For Le X720 3.0.2-0 Modify by QQ:1449626263 έκδοση που μάλλον δεν το υποστηρίζει...

Any thoughts?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχει βγει για το κινητό μας Android pie, έκδοση 9.0 δηλαδη. Δουλεύει μια χαρά, ένα μικρό πρόβλημα μόνο στο δακτυλικο αποτύπωμα, κάθε φορά που γίνεται επανεκκίνηση στο κινητό, πρέπει να ξαναγίνει καταχώρηση.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3839737&share_tid=3839737&share_fid=3793&share_type=t f60ae8fca1c559e400f2a6131fd1c28a.jpg0f8eee54af2505c8f4a54e4d19e53a84.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχει βγει για το κινητό μας Android pie, έκδοση 9.0 δηλαδη. Δουλεύει μια χαρά, ένα μικρό πρόβλημα μόνο στο δακτυλικο αποτύπωμα, κάθε φορά που γίνεται επανεκκίνηση στο κινητό, πρέπει να ξαναγίνει καταχώρηση.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3839737&share_tid=3839737&share_fid=3793&share_type=t f60ae8fca1c559e400f2a6131fd1c28a.jpg0f8eee54af2505c8f4a54e4d19e53a84.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Niceee! :D Εγώ όμως θα την περάσω μερικές εβδομάδες αργότερα, όταν γίνει stable. :up:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ έχω, το δοκίμασα όμως δεν το βλέπει το TWRP στο storage ώστε να έσωζα εκεί απευθείας το nandroid backup.

Με το ίδιο OTG cable δουλεύει κανονικά όταν έχει φορτώσει η Rom (η default banggood 5.8.020s).

Μπόρεσε κάποιος από εσάς με συγκεκριμένο OTG cable να καταφέρει να "δει"το TWRP το external storage?

Ύστερα σκέφτομαι μήπως πρέπει να αλλάξω έκδοση TWRP ....

Δεν έχεις κάποιο φλασακι η εξωτερικό σκληρό για να το συνδέσεις με το κινητό και να τα αποθηκεύσεις απευθείας εκεί; Το κινητό μας υποστηρίζει OTG.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα χθες το x722 στα χέρια μου δοκίμασα κάποιες rom μάταια όμως γιατί αυτές που δοκίμασα δεν δούλευαν καλά και μετά από κάποιες προσπάθειες είδα την μνήμη από 32 στα 23 gb ξέρει κάνεις τι μπορεί να γίνει για το το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Την είχα κανει backup με twrp πριν περάσω του chris.

Δεν ξέρω αν υπάρχει πουθενα Online.

Αν θες να προσπαθησω να την ανεβασω κάπου. (Δεν ξέρω βέβαια αν περιέχει προσωπικά στοιχεία -IMEΙ κλπ)

 

Εχω κρατησει και εγω twrp backup την δικη του rom πριν περασω την aicp και τωρα την LineageOS 15.1. Επειδη η διαχειρηση μπαταριας ειναι τραγικη το σκεφτομαι να επιστρεψω στην banggood rom. Αν μπορεις φιλε μου δωσε παραπανω πληροφοριες πως γινεται η διαδικασια.

Αυτη την στιγμη εχω την τελευταια LineageOS 15.1. και με(3.2.2) twrp για την συσκευή μας. Γινεται κανοντας ολα τα wipes(cache dalvik,system, data) και επαναφορα της banggood rom απο TWRP;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω κρατησει και εγω twrp backup την δικη του rom πριν περασω την aicp και τωρα την LineageOS 15.1. Επειδη η διαχειρηση μπαταριας ειναι τραγικη το σκεφτομαι να επιστρεψω στην banggood rom. Αν μπορεις φιλε μου δωσε παραπανω πληροφοριες πως γινεται η διαδικασια.

Αυτη την στιγμη εχω την τελευταια LineageOS 15.1. και με(3.2.2) twrp για την συσκευή μας. Γινεται κανοντας ολα τα wipes(cache dalvik,system, data) και επαναφορα της banggood rom απο TWRP;

Τελικά τι έκανες φίλε μου? Έχω και εγώ ένα backup της ρομ των παιδιών αλλά φοβάμαι να την περάσω...

Έχω βαρεθεί να φορτίζω το κινητό!!

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα χθες το x722 στα χέρια μου δοκίμασα κάποιες rom μάταια όμως γιατί αυτές που δοκίμασα δεν δούλευαν καλά και μετά από κάποιες προσπάθειες είδα την μνήμη από 32 στα 23 gb ξέρει κάνεις τι μπορεί να γίνει για το το θέμα?

 

3.5 system image και άλλο τόσο σύστημα συν data μια χαρά είναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκανες φίλε μου? Έχω και εγώ ένα backup της ρομ των παιδιών αλλά φοβάμαι να την περάσω...

Έχω βαρεθεί να φορτίζω το κινητό!!

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε.

Έχω μείνει με aicp μιας και δεν μου απάντησε κάποιος και φοβάμαι να μην το μπρικαρω. Έχω βαρεθεί και εγώ να το φορτίζω και έχω παρατηρήσει πως όταν έχω ανοιχτό wifi σε standby mode η μπαταριά του αδειάζει πάρα πολύ γρήγορα, γι αυτό όταν δεν το χρειάζομαι κλείνω wifi και είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο κρατάει η μπαταρία; Εγώ πάντως έβαλα pie και σώθηκα.. Δες στο screenshot και σκέψου ότι θα έχω ακόμη 2μιση ώρες SOT!

Καλησπέρα φίλε.

Έχω μείνει με aicp μιας και δεν μου απάντησε κάποιος και φοβάμαι να μην το μπρικαρω. Έχω βαρεθεί και εγώ να το φορτίζω και έχω παρατηρήσει πως όταν έχω ανοιχτό wifi σε standby mode η μπαταριά του αδειάζει πάρα πολύ γρήγορα, γι αυτό όταν δεν το χρειάζομαι κλείνω wifi και είναι οκ.

feda49c7bbb7c8e0658ad8185ea023ff.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από κάμερα, ειδοποιήσεις κλπ είσαι οκ geo ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα οκ! Απλά έχει θέμα με το δακτυλικο αποτύπωμα, πρέπει να το περάσεις ξανά μετά από κάθε επανεκκίνηση..

από κάμερα, ειδοποιήσεις κλπ είσαι οκ geo ?

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με full auto φωτεινοτητα ειναι αυτο; :blink:

εχει δοκιμασει καποιος καποια απο τις τελευταιες aicp?

εχω την 20180726 ακομα και ενω ακομα το screen time ειναι πανω απο 5μιση ωρες η ρομ σαν να φαινεται οτι εχει κουραστει

οι ειδοποιησεις αργουν κανα 2-5λεπτο πολλες φορες και δεν ξυπναει αμεσως με το δαχτυλικο αποτυπωμα

βεβαια ειναι 84% full η χωρητικοτητα και εχει 5 δαχτυλικα αποτυπωματα περασμενα

 

περιμενω να δω αν η pixel experience σταθεροποιηθει, βγει απο alpha και μετα να τη δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι περίπου στο 50%. Ελπίζω κι εγώ να σταθεροποιηθει. Λογικά θα βγει και η AICP σε 9.0.

 

με full auto φωτεινοτητα ειναι αυτο; :blink:

εχει δοκιμασει καποιος καποια απο τις τελευταιες aicp?

εχω την 20180726 ακομα και ενω ακομα το screen time ειναι πανω απο 5μιση ωρες η ρομ σαν να φαινεται οτι εχει κουραστει

οι ειδοποιησεις αργουν κανα 2-5λεπτο πολλες φορες και δεν ξυπναει αμεσως με το δαχτυλικο αποτυπωμα

βεβαια ειναι 84% full η χωρητικοτητα και εχει 5 δαχτυλικα αποτυπωματα περασμενα

 

περιμενω να δω αν η pixel experience σταθεροποιηθει, βγει απο alpha και μετα να τη δοκιμασω

 

 

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal σου εχω νεα!!!Και σε οσους εχουν brickαρει το Le Pro 3 Elite!!Αντε,καιρος να ασχοληθεις και με το κινητακι μας,να μας το απογειωσεις!!! https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/qfil-x722-t3846553
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal σου εχω νεα!!!Και σε οσους εχουν brickαρει το Le Pro 3 Elite!!Αντε,καιρος να ασχοληθεις και με το κινητακι μας,να μας το απογειωσεις!!! https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/qfil-x722-t3846553

 

Επιτέλους!:w00t::dance::up::rocket:

Τώρα μάλιστα..φλασάρισμα και δεν μας νοιάζει.. Σούπερ νέα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

CrisBal από aicp oreo που εiμαι τώρα υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην banggood rom (από την οποία είχα κρατήσει twrp backup οταν μου ηρθε) και να μεινω σ αυτη ή να περασω την δικια σου rom;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...