Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε δει πολλά απο τις εταιρίες με τα διάφορα κλειδώματα και τις προστασίες απο την πειρατεία. Σε όλα αυτά έρχεται να προστεθεί και η… περίεργη περίπτωση του ερωτικού παιχνιδιού Cross Days, απο την ιαπωνική 0verflow. Αν λοιπόν προσπαθήσετε να κατεβάσετε τον εν λόγω τίτλο παράνομα, είναι πολύ πιθανό να κατεβάσετε εναν ψεύτικο installer που περιέχει κάτι σαν trojan. Το εν λόγω σύστημα πρώτα σας δίνει ενα ερωτηματολόγιο και μετά ανεβάζει τα διάφορα στοιχεία σας σε κάποιο site σε κοινή θέα, μαζί με φωτογραφία της επιφάνειας εργασίας σας! Για να τα κατεβάσουν, οι ντροπιασμένοι – λόγω του είδους του παιχνιδιού που βρήκαν να κλέψουν και της παράνομης πράξης τους – πειρατές, πρέπει να κλικάρουν ένα link, μέσω του οποίου ζητούν συγγνώμη και παραδέχονται οτι θέλησαν να κλέψουν το παιχνίδι. Αν αυτή η πρακτική σας φαίνεται απαράδεκτη, να σας πούμε οτι όλο το κόλπο είναι γραμμένο με κάθε λεπτομέρεια στους όρους χρήσης του ψευδο-installer. Εκεί δηλαδή που… δεν κοιτάει κανένας. Πάλι καλά που μιλάμε για γιαπωνέζικο ερωτικό (συνήθως ψιλοανώμαλο) παιχνίδι και όχι για κανέναν μεγάλο τίτλο…

 

ScreenShot:

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2010/03/cross-days.jpg

Edited by Student
Προσθήκη εικόνας

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest powerulez

Παιδιά το παιχνίδι είναι ΤΈΛΕΙΟ!!! Ποτε δεν ήμουν fun τον mmo αλλα αυτό με κέρδισε με την πρώτη με τα γραφικά του και στην συνεχεια με το gameplay...

 

κανεις που να παίζει στον official?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Πριν από λίγο «κατέβασα» ένα παιχνίδι. Επειδή όμως είναι η πρώτη φορά που «κατεβάζω» παιχνίδι από το Internet (εκτός από τα demo που είναι έτοιμα για εγκατάσταση) θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:

 

Α) Το παιχνίδι είναι σε 5 μέρη και τα αρχεία που περιέχει μέσα είναι σε .r00 (r01,02,03…….) Τα συγκεκριμένα αρχεία μπορώ να τα ανοίξω με το WinRar αλλά μόνο μερικά από αυτά.

Δηλαδή στο Part 1 μπορώ να ανοίξω από το r01 μέχρι το r29. Όλα τα υπόλοιπα r (είναι 84 στον αριθμό) έχουν τις σημαίες των Windows και δεν ανοίγουν.

 

Τι να κάνω; Να εξάγω μόνο όσα ανοίγουν με το WinRar ή όλα;

 

Β) Από το Part 3 και μετά υπάρχει ένας φάκελος ονόματι «rld-jc2.rar». Αυτός ο φάκελος υπάρχει σ’ όλα τα part αλλά σε κάθε part ζητάει και από διαφορετικά στοιχεία. Σε αυτά τα 3 part τι να εξάγω; Να εξάγω μόνο τον προαναφερθέν φάκελο ή και τα αρχεία με τις σημαίες των Windows;

 

Ευχαριστώ.. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν ρωτήσεις κάτι πρέπει να ψάχνεις. Απάντηση σε αυτό που ρωτάς υπάρχει στο σχετικό post στο Computing FAQ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To eRepublik ειναι ενα πολυ γνωστο και συγχρονως πολυ φοβερο Strategy game στο ιντερνετ..

 

Σ’ αυτό απεικονίζεται ο εικονικός κόσμος -αντιγραφή του πραγματικού- με το όνομα New World, ενώ ο κάθε παίκτης έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει ενεργά στον οικονομικό τομέα (ως επιχειρηματίας), στα πολιτικά (μπορεί να διεκδικήσει ακόμα και την προεδρία ενός κόμματος) και στον στρατό.

 

Η συμμετοχή για κάποιον παίκτη είναι δελεαστική, καθώς έχει τη δυνατότητα να αλλάξει την ροή της ιστορίας σε μια τεράστια εικονική κοινότητα, να εκπληρώσει τους οικονομικούς, πολιτικούς και στρατιωτικούς του στόχους και γενικά να ακολουθήσει μια παράλληλη εικονική ζωή.

 

Αυτη τη στιγμη η eΕλλαδα βρισκεται σε κριση και χρειαζομαστε αμεσα νεα μελη! Μολις μπειτε μπορειτε να απευθυνθειτε εδω http://www.erepublik.com/en/organization/1620606 για να σας βοηθησουν να μαθετε τα βασικα!

 

Μπορειτε ευκολα να γραφτειτε απο το παρακατω link:

http://www.erepublik.com/en/referrer/pavl0s1908

 

 

Ευχαριστω οσους μπουν γιατι θα ειναι μεγαλη βοηθεια για την χωρα μας!:):)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις...

Αληθινή Ελλάδα και eΕλλάδα είναι όλες σε κρίση!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι στην eΕλλαδα ειναι πιο ευκολο να φτιαξουμε τα πραγματα!:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πάθεις πλάκα με αυτό που θα σου δίξω. Τον είχα βρει στην τύχη τον τύπο. τα φτιάχνει μόνος του και φαίνεται να κάνει απίστευτη δουλειά. Από τιμές, δεν ζητούσε πολλά.

 

Εδώ

Link to comment
Share on other sites

οπως αναφερω και στον τιτλο ψαχνω ενα παιχνιδι αρκετα ομως παλιο.Δεν ξερω τιτλο ή κατι τετοιο.Μπορω να σας το περιγραψω ομως και αν ξερετε κατι θα σας ειμουν ευγνωμων...

Λοιπον,ειναι ενας ανθρωπος πανω σε ενα ελατηριο [σουστα] και μαζευει διαμαντια διαφορων χρωματων.Τον ακολουθει παντα μια κοκκινη μπαλα...δεν θυμαμαι περισσοτερες λεπτομερειες.Ελπιζω να ξερει κατι καποιος.

Ευχαριστω!!!:D

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

σε pc ή κοσνολα το παιζες?

σε pc.Τον καιρο που το ειχα ήταν στα win 95!! :P

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! 8α η8ελα να μαθω αν ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε κωδικους για χρηματα στο need for speed και αλλη μια ερωτηση πως μπορουμε να παιξουμε on line το pes 2010..????
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ψάξε εδώ. Για το δεύτερο δεν ξέρω αλλά λογικά θα πρέπει πρώτα να το αγοράσεις :D
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελειο;;; Μακαρι να το κανουν ολοι μπας και μαθουμε εδω στο Ελλαντα πως το software το αγοραζουμε γιατι καποιος εχει κουραστει για να το φτιαξει και ζει απο αυτο....!!!

Κορυφαιο παντως!!!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Τελειο;;; Μακαρι να το κανουν ολοι μπας και μαθουμε εδω στο Ελλαντα πως το software το αγοραζουμε γιατι καποιος εχει κουραστει για να το φτιαξει και ζει απο αυτο....!!!

Κορυφαιο παντως!!!!

 

Δεν θα διαφωνίσω ότι κάποιος το έφτιαξε και κουράστηκε κλπ κλπ αλλά το να ζητάνε 40 και 50 ευρώ για έναν καινούργιο τίτλο νομίζω είναι too much. Γενικά για το software πιστεύω ότι είναι αρκετά υπερκοστολογημένα και όχι μόνο λόγω marketing ή λόγο προσπάθειας να τα φτιάξουν. Υπάρχουν και πολλοί που εκτός από το να ζούνε από αυτό τρώνε με χρυσά κουτάλια...:ninja::confused:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το παιχνίδι είναι βασισμένο στο Metin 2, το οποίο είναι κάτι σαν το Lineage 2,αν και έχει λίγο κατώτερα γραφικά...Το καλό σε αυτο το παιχνίδι ειναι ότι υπάρχουν πολλοί Έλληνες και το κακό είναι ότι η γλώσσα του παιχνιδιού είναι στα γερμανικά.

Αυτή είναι η ιστοσελίδα του παιχνιδιού:http://gods-revolution.com/ ,από την οποία μπορείτε να κατεβάσετε το παιχνίδι εκεί που λέει download.Εκεί κατεβάστε το αρχείο <Gods-Revolution Client>.Μόλις το κατεβάσετε το κάνετε unrar και ανοίγετε το αρχείο Gods Revolution.

Για να κάνετε εγγραφή πηγαίνετε πάλι στην ιστοσελίδα και πατήστε εκεί που λέει Registration.Μετά πατήστε την επιλογή που έχει από κάτω που λέει Gods-Revolution.

Έπειτα συμπληρώνεται τα στοιχεία σας...

Καλή αρχή...:):p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες get ready για κάψιμο :p

 

Μαζί με κάτι άλλα παιδιά φτιάξαμε ένα online game που ο παίχτης πρέπει να λύσει

τους γρίφους μέσα από βίντεο , εικόνες κτλ που έχουμε σκεφτεί και δημιουργήσει

ώστε να μπορέσει να λύσει το μυστήριο ;)

 

Το παιχνίδι λέγεται Γρίφος 4 U και θα το βρείτε εδώ -> http://grifos4u.com/

 

Ελπίζω να σας αρέσει και να σας κάψει :p

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχει στον "αέρα" το πρώτο κεφάλαιο ... σιγά σιγά θα έρθει και το

δεύτερο ;)

 

Περιμένω τις γνώμες σας ...

 

Φιλικά Θοδωρής

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Κακούργε τι μου έκανες...μην δω εγώ τέτοιες σελίδες κολλάω και δε ξεκολλάω...χάραξε και εγώ ακόμα λύνω γρίφους....:P

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταρχήν το παιχνιδακι ειναι αρκετα καλο με καλα γραφικα και ωραια ιστορια..

κατα δευτερον εχω κολησει στην αποστολή σε κάτι αρχαια συντρίμμια

που πρεπει να σκοτωσω τον vasquez.....το εχει φτασει κανενας μεχρι εκει να μου πει

τι πρεπει να κανω??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εδώ και 3 μέρες παιδεύομαι καθημερινά για το αναθεματισμένο metro 2033!!!Έχω χάσει ώρες και ώρες απο την ζωή μου.Λοιπόν έχω διαβάσει και ξαναδιαβάσει πάρα πολλές οδηγίες για όλα αυτά που χρειάζεται να κάνω για να παίξω επιτέλους το game.Πιστεύω πως τα έχω κάνει σωστά μέχρι στιγμής :wacko:μου έχει πλέον εμφανιστεί και το εικονίδιο του παιχνιδιού στο start του pc.Και μόλις το πάτησα και ήμουν έτοιμος να πανηγυρίσω για το παιχνίδι μου εμφανίστηκε αυτό το @@@@@ μήνυμα

 

" steam error" application load error 5:0000065434...:mad::mad::mad::mad:

 

Άμα δεν βρώ και από εσάς λύση θα σκάσω 50 ευρώ και θα το αγοράσω..δε παίζει άλλο!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο χρήστης orpheas2 είναι συνδεδεμένος Αναφορά

Επεξεργασία/Διαγραφή Μηνύματος

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το σπάσιμο ενός παιχνιδιού δε θα σε βοηθήσει κανένας εδώ μέσα, διότι απαγορεύεται από τους κανόνες.

Για οτιδήποτε άλλο, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα αγορασε το φιλε μου, ειναι πολυ καλο παιχνιδι τ'αξιζει..και μπορεις να το βρεις και πιο φθηνα απο 50 ευρω.

Βεβαια ελπιζω να εχεις και καλο μηχανημα, να το σηκωνει..ειναι βαρυ game!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...