Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το εξης προβλημα: μολις νοικιασα το παιχνιδι και με το που ξεκιναει η εγκατασταση μου βγαζει οτι το αρχειο lieme.txt δ υπαρχει στο δισκο και εχει επιλογες για ματαιωση, επαναληψη και παραβλεψη. αν πατησω παραβλεψη, η εγκατασταση ολοκληρωνετε αλλα μολις παταω play μου βγαζει αναφορα σφαλματος. τι να κανω?

 

Στο cd υπαρχει ενα αρχειο leeme με το πρωτο e να εχει τονο (ισπανικα) αλλα ειναι οι πληροφοριες του παιχνιδιου. δοκιμασα επισης να το μεταονομασω και να το βαλω στο φακελο εγκαταστασης αλλα και παλι τπτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exw to photoplay 2006 einai ontws kleidwmeno me hasp. to olo programa einai gyrw sto 1 gb einai ftiagmeno se pts dos ,ksekinaei mono an brei touch screen kai sygkekrimena elo h microtouch, ta arxeia einai .wad , ayta poy eixe kai to doom an thimaste. alla den to exw psaksi parapera giati eimai asxetos :-(
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάποιο σχετικό thread οπότε ανοίγω εγώ ένα για το σχετικό παιχνίδι....

 

Ο λόγος κυρίως που το ανοίγω είναι γιατί με ενδιαφέρει να μάθω εάν και πώς μπορώ να παίξω online με κάποιον φίλο απευθείας? Γίνεται αυτό? Oxi σε Lan!!! Ο καθένας απο το σπίτι του, μέσω νετ! (Πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει για Party αυτό οτ παιχνίδι!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο εγώ το έχω παρατηρήσει?

Σήμερα για παράδειγμα,έπιασα το XBOX μου να πάρω να παίξω κανένα καινούργιο παιχνιδάκι και δεν βρίσκω τίποτα καινούργιο...

Το Playstation 2 ακόμα καλά κρατεί αλλά στο μέλλον το βλέπω κι αυτό να υστερεί σε νέα παιχνίδια...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Λογικο δεν ειναι;

Αφου βγηκε η επομενη γενια δεν υπαρχει λογος οι εταιρειες να ασχοληθουν με τα παλια μηχανηματα.

Ειδικα το 360 κυκλοφορει αρκετο καιρο οποτε δε θα βρεις τιποτα καινουριο για το παλιο.

Δεν ειναι κατι που θελει παρατηρηση. Ειναι κατι που γινεται καθε φορα που αλλαζει μια γενια.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η καινούρια γενιά βγαίνει προς αντικατάσταση της προηγούμενης. Αλλιώς θα παίζαμε ακόμα με Atari 2600 :D
Link to comment
Share on other sites

και εδώ έχουμε μια "σύγκριση" των πωλήσεων τίτλων για PS3 και Wii στην Ιαπωνία (μέχρι την 1η Απριλίου).

Αυτή η σύγκριση είναι αρκετά αξιόπιστη αν σκεφτούμε πως στην Ιαπωνία PS3 και Wii κυκλοφόρησαν με πολύ μικρή χρονική διαφορά (Νοέμβρης-Δεκέμβρης 2006)

 

PS3

1. Gundam Musou - 238,000

2. Gundam Target in Sight - 128,000

3. Ridge Racer 7 - 125,000

4. Resistance - 117,000

5. Armored Core 4 - 77,000

6. Virtua Fighter 5 - 73,000

7. Motorstorm - 61,000

8. Genji - 54,000

9. Formula One - 29,000

10. Enchant Arm - 29,000

11. Need for Speed Carbon - 27,000

12. Sonic - 25,000

13. Pro Baseball Spirits - 20,000

14. Powersmash 3 - 19,000

15. Mahjong Fight Club - 15,000

16. Untold Legends - 12,000

17. Sega Golf Club - 12,000

18. NBA07 - 9,000

19. Winning Post 7 - 8,000

20. Mist of Chaos - 7,000

21. Railfan - 7,000

22. Mahjong Taikai IV - 5,000

23. Fight Night Round 3 - 3,000

TOTAL 1,097,000 - attach rate 1.35

 

Wii

1. Wii Sports - 1,285,000

2. Wii Play - 1,097,000

3. Zelda Twilight Princess - 430,000

4. Made in Wario Smooth Moves - 374,000

5. Pokemon Battle Revolution - 249,000

6. Fire Emblem - 122,000

7. Dragonball Z Sparking Neo - 120,000

8. Ennichi no Tatsujin - 81,000

9. Naruto - 77,000

10. Bleach - 66,000

11. Excite Truck - 64,000

12. Swing Golf Pangya - 58,000

13. Elebits - 57,000

14. Tamagotchi - 47,000

15. Crayon Shin-chan - 44,000

16. SD Gundam Scud Hammers - 43,000

17. Super Monkey Ball - 33,000

18. Red Steel - 32,000

19. Cororinpa - 25,000

20. Caduceus Z - 22,000

21. GT Pro Series - 22,000

22. Sonic and the Secret Rings - 19,000

23. Bombermanland - 19,000

24. Fishing Master - 19,000

25. Eyeshield 21 - 17,000

26. Need for Speed Carbon - 16,000

27. Cooking Mama - 13,000

28. Necronesia - 11,000

29. G1 Jockey - 10,000

30. Raving Rabbids - 10,000

31. Monster 4x4 - 8,000

32. Mahjong Taikai - 8,000

33. Wing Island - 6,000

34. Densha de Go - 6,000

35. Cars - 2,000

36. Three Kingdoms 11 - 1,700

37, Spongebob - 1,500

38. Sudoku - 1,000

TOTAL 4,516,000 - attach rate 2.30

 

Hardware

PS3: 810,000

Wii: 1,960,000

 

(έτσι εξηγείται και η μανία των κατασκευαστών με τις "υποσχέσεις" για πολλούς και "διαφορετικούς" τίτλους για Wii :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση που κάνεις είναι εντελώς λανθασμένη,για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα PS3 game με ενός του Wii που η διαφορά τους στην πολυπλοκότητα (γραφικών,ήχου,gameplay,AI) μέχρι να φτιαχτούν (development) είναι μέρα με την νύχτα.

 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις το Excite Truck με το Motorstorm για παράδειγμα, ασχέτως που και τα δύο θεωρούνται next-gen games και κοστίζουν τα ίδια χρήματα ;)

Tο Playstation θα έλεγα εν αντιθέση ότι πάει άριστα μέχρι στιγμής,παρόλο που πολλοί δεν θέλουν να το δεχτούν, αναλογιζόμενοι ιδίως την υψηλή του τιμή.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Mα δε συγκρίνω (ή τέλος, πάντων, αυτός που έγραψε το άρθρο δε συγκρίνει) τα παιχνίδια του PS3 με αυτά του Wii. Συγκρίνουμε ΠΩΛΗΣΕΙΣ παιχνιδιών.

 

Και επέτρεψέ μου να διαφωνήσω απόλυτα σε αυτό που λες και να πω πως είναι απόλυτα σωστή. Και θα σου δώσω ένα παράδειγμα για αυτό που λέω. Αν θεωρήσουμε ότι στο τέλος του 2007, το Wii έχει πουλήσει 10.000.000 κονσόλες και το PS3 μόλις 5.000.000, αλλά τα παιχνίδια του PS3 επιτυγχάνουν υψηλότερες πωλήσεις από αυτά του Wii, εσύ θεωρείς πως οι developers αλλά και οι εταιρείες που κυκλοφορούν παιχνίδια, θα συνεχίζουν να ενδιαφέρονται ΤΟΣΟ πολύ για το Wii??

 

Με άλλα λόγια, ποιόν (εκτός από Sony, Nintendo και Microsoft) ενδιαφέρει ΠΟΣΕΣ κονσόλες πουλήθηκαν, αν ακόμα και ρεκόρ πωλήσεων να επιτυχθούν, ΔΕΝ πωλούνται πολλά αντίτυπα από τα παιχνίδια που κυκλοφορούν;

 

Από αυτή την άποψη, επέτρεψέ μου να διαφωνήσω κάθετα μαζί σου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα κατάλαβα αρχικά καθώς σύγκρινες με το PS3 και δεν ανέφερες μόνο του Wii ως ενημέρωση.

Και καλά ότι έλεγες ότι το Wii έχει πολλούς τίτλους (αν κ βγήκε τελευταίο) και δεν είμαστε παραπονεμένοι σαν gamers και σου απάντησα ότι τα Wii games είναι απλοικά και αναπτύσσονται σχετικά γρήγορα (εξού και τα πολλά games).

 

Mature Content is the secret ;)

 

Αν μπορούσαν να καλύψουν την ζήτηση θα είχαμε ακόμα μεγαλύτερους αριθμούς,αλλά η Ninty έγινε MS no.2 :p

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατέβασα το συγκεκριμένο παιχνιδάκι στο pc μου αλλά κόλησα.

αν κάποιος ξέρει το παιχνίδι και την συνέχεια θα του ήμου υπόχρεος.

Βρίσκομαι στο σημείο που στο μαγαζί Bob's Piles, ο Bob μου έδωσε ένα κουτί να παραδώσω στον όροφο 83 αλλά δεν έχω ιδέα πως να πάω εκει.

Επίσης αν κάποιος ξέρει στα γραφεία έχει έναν υπολογιστή που ζητάει username & password..εκεί πρέπει να γράψω κάτι? :worry:

 

http://www.download-free-games.com/freeware_games/out_of_order.htm

 

μόλις μου έδωσε ο Bob πάλι, ένα MotorTroll, που θα πρέπει να το χρησιμοποιήσω για να βρώ αυτα τα αναθεματισμένα passwords?

άντε ρε παιδιά δεν υπάρχει κανείς που να το παίζει το συγκεκριμένο παιχνίδι αυτές τις ημέρες ή να το έχει τελειώσει? τρώει απλά πολύ χρόνο και θέλει πάρα πολύ ψάξιμο και χωρίς βοήθεια τραβάει σε μάκρος η κατάσταση!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,

 

μόλις εγκατέστησα το scummvm (emulator για παλιά παιχνίδια της Lucasarts) στο Ν73 μου, αλλά η εφαρμογή (όπως και τα παιχνίδια) εμφανίζεται σε ένα μικρό μέρος μόνο της οθόνης. πώς γίνεται να το κάνω full screen;

 

δοκίμασα

options > graphics > override... > fullscreen αλλά τίποτα! :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=73

Στο My Games συζητάμε για παιχνίδια για υπολογιστές και παιχνιδομηχανές (Playstation, XBOX κλπ). Για παιχνίδια για κινητά θα πρέπει να αναζητήσετε τις πληροφορίες που θέλετε στο αντίστοιχο με το κινητό σας forum και όχι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι από εσάς παίξατε και λατρέψατε το θρυλικό Diablo ετοιμαστείτε για νεές μεγάλες στιγμές καθώς τους προσεχείς μήνες θα κυκλοφορήσει το Hellgate London το οποίο είναι φτιαγμένο από την κατασκευαστική ομάδα του Diadlo!!! :)

 

Βλέπω να πέφτει πολύ ξενύχτι.......

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά η ίδια η ομάδα υποστυρίζει ότι αυτο το παιχνίδι θα αποτελέσει την νέα γενια το action RPG. Διάβασε το link να δεις από μόνος σου. Έχει ενδιαφέρον!

 

http://www.1up.com/do/previewPage?cId=3158946

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα εχω το nero (γνησιο) και προσπαθω να τρεξω το Imagedrive και μου βγαζει το μηνυμα οτι το imagedrive ειναι απενεργοποιημένο και οτι για να το ενεργοποιήσω πρεπει να εχω δικαωματα διαχειστη.

Τι πρεπει να κάνω. Χρειαζομαι οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...