Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: εαν ειστε μεσα στην ψηφιακη ζωη του second life ας πειτε εδω ποιοι και που ειστε για να κανουμε συναντηση και να πιουμε κανα... ψηφιακο καφε. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!

Χθες αγόρασα το football manager 2009 και κάτι μου λέει για online ενεργοποίηση!Εγώ όμως δεν έχω internet στον υπολογιστή!Τι να κάνω?Μπορώ να το ενεργοποιήσω σε κάποιον άλλο υπολογιστή?Εχω μπερδευτεί!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αγόρασες παιχνίδι που έλεγε για Online activation, χωρίς να έχεις Internet ; Μα γιατί;

 

Τέλος πάντων:

Κατ'αρχήν διάβασε αυτό. Το βασικό είναι πως έχεις την εναλλακτική να κάνεις ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου. (Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί συνεννόηση στα ελληνικά ή αγγλικά ή απλά θα ακολουθεις κάποιες οδηγίες - κοίταξε το νούμερο που αναφέρεται κατά την εγκατάσταση).

Διάβασε και το υπόλοιπο κείμενο καθώς αναφέρει και άλλους περιορισμούς που πρέπει να γνωρίζεις (εγκατάσταση σε 5 διαφορερικά pc και διαδικασίες απεγκατάστασης/επαναφοράς των licence seats).

Τα καλά νέα είναι οτι μετά την ενεργοποίηση δεν απαιτείται να είσαι online για να παίζεις. (Σίγουρα θα χρειαστεί με κάποιο τρόπο να κατεβάζεις updates και patches)

 

Εναλλακτικά, υπάρχει αυτό το thread από τα επίσημα forums της SI. Σου λέει πως θα δημιουργήσεις ένα αρχείο Request.txt από το PC που θα τρέχεις το παιχνίδι, χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο. Μετά από κάποιο PC που είναι online, κάνεις τη διαδικασία που αναφέρεται για να πάρεις ένα αρχείο Response.txt που θα χρησιμοποιήσεις τελικά στο PC σου για να ολοκληρώσεις τη διαδικασία ενεργοποίησης.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πριν ρωτήσεις κάτι πρέπει να ψάχνεις με την Αναζήτηση ή με το Google.

 

Διάβασε τις οδηγίες που σου έδωσε ο stroggoff και αν έχεις προβλήματα, υπάρχει αρμόδιο topic για το συγκεκριμένο παιχνίδι: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=218986

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα από την αναζήτηση και σκέφτηκα να ανοίξω ένα! Ας κάνω εγώ την πρώτη ερώτηση! Ψάχνω ασύρματο χειριστήριο γοα υπολογιστή που α είναι συμβατό και με PS2! Βρήκα αυτό. Εσείς τί έχετε να μου προτείνετε? Αν υπάρχει κάτι σε επαναφορτιζόμενο θα ήταν ότι πρέπει! Περιμένω απαντήσεις!:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα από την αναζήτηση και σκέφτηκα να ανοίξω ένα! Ας κάνω εγώ την πρώτη ερώτηση! Ψάχνω ασύρματο χειριστήριο γοα υπολογιστή που α είναι συμβατό και με PS2! Βρήκα αυτό. Εσείς τί έχετε να μου προτείνετε? Αν υπάρχει κάτι σε επαναφορτιζόμενο θα ήταν ότι πρέπει! Περιμένω απαντήσεις!:)

 

Κανείς καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς καμια ιδέα?

βρηκα καποια μα όχι σε ελληνικο site. ίσως μπορεις να τα βρεις εσυ

αυτα ειναι

gamepad

joystick

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεθάβω το θέμα γιατί έχω ένα προβληματάκι.Κατέβασα το Tomb Raider Legend για το PC και κατά την αποσυμπίεση μου βγήκαν τρία αρχεία.Ένα είναι σε μορφή .exe και τα άλλα δύο είναι σε μορφή "αρχείο 001" και "αρχείο 002" αντίστοιχα.Πάτησα στο .exe για να ξεκινήσω την εγκατάσταση αλλά δεν κάνει τίποτα.Μετά από πολλή ώρα τα vista μου ζητάνε άδεια για να συνεχίσω τη διαδικασία,λέω οκ και μετά πάλι δεν γίνεται τίποτα.Τί πρέπει να κάνω?Τί ρόλο βαράνε τα αρχεία της μορφής 001 και 002?Είναι μεγάλα αρχεία,πάνω από 1 GB.Ξέρει κανείς τί ακριβώς πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

δεξι κλικ στο 001-> open with winrar

και κανε extract οτι εχει μέσα, στον ίδιο φάκελο που είναι το .exe

το 002 θα το ανοίξει μόνο του το winrar κατα το extract.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι περισσότερο θέμα για το Computing forum, υπάρχει σχετικό post στο Computing FAQ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1261004#post1261004
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, χθες κατεβασα το mk n64 απο την vc και ειμαι ενθουσιασμενος! Οραιες πιστες και μεγαλες!!!
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και ένα review που έγραψα για το συγκεκριμένο... πραγματικά είναι παιχνιδάρα παρ'όλα τα drawbacks του.

 

Μιας και έχουμε ήδη μαζευτεί αρκετοί Έλληνες, υπάρχει ακόμα η ιδέα ενός Ελληνικού club στο παιχνίδι. Είτε ξεχωριστά είτε προσθήκη στο ήδη υπάρχον. Όποιος ενδιαφερθεί you know where to find me! :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κολλησει στις αρχες!

Στην πιστα που βγαζεις τα κουτια απο το εργοστασιο που καιγεται!:O

 

Αυτό είναι στο Vice City Stories αν κατάλαβα καλά τί εννοείς.

 

Δες το εδώ:

 

Πολύ εκνευριστική αποστολή, ειδικά με το μοχλό του PSP. Btw το VC Stories είναι με διαφορά το χειρότερο GTA που έχω παίξει, δεν έχει σχεδόν καθόλου από τη γοητεία του original Vice City κι ας είναι ίδιο το σκηνικό.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στο Vice City Stories αν κατάλαβα καλά τί εννοείς.

 

Δες το εδώ:

 

Πολύ εκνευριστική αποστολή, ειδικά με το μοχλό του PSP. Btw το VC Stories είναι με διαφορά το χειρότερο GTA που έχω παίξει, δεν έχει σχεδόν καθόλου από τη γοητεία του original Vice City κι ας είναι ίδιο το σκηνικό.

To ιδιο δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο δεν ειναι;

 

Όχι, το Vice City είναι η κλασική συνέχεια του GTA III που κυκλοφόρησε το 2002 για PS2 και λίγο αργότερα σε PC & Xbox.

 

Το Vice City Stories είναι ένα "prequel" του Vice City που βγηκε για το PSP το 2006 και κάποια στιγμή αργότερα και για το PS2.

Η πόλη είναι σχεδόν ολόιδια πέρα από μερικές λεπτομέρειες και πολλοί χαρακτήρες είναι κοινοί αλλά κατά τα άλλα τα χωρίζει ολόκληρο χάσμα ποιότητας. Αν αντέχεις τα αρκετά ξεπερασμένα γραφικά σου προτείνω ανεπιφύλλακτα το Vice City το οποίο μπορείς να βρεις πολύ φθηνά εδώ για PC.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το Vice City είναι η κλασική συνέχεια του GTA III που κυκλοφόρησε το 2002 για PS2 και λίγο αργότερα σε PC & Xbox.

 

Το Vice City Stories είναι ένα "prequel" του Vice City που βγηκε για το PSP το 2006 και κάποια στιγμή αργότερα και για το PS2.

Η πόλη είναι σχεδόν ολόιδια πέρα από μερικές λεπτομέρειες και πολλοί χαρακτήρες είναι κοινοί αλλά κατά τα άλλα τα χωρίζει ολόκληρο χάσμα ποιότητας. Αν αντέχεις τα αρκετά ξεπερασμένα γραφικά σου προτείνω ανεπιφύλλακτα το Vice City το οποίο μπορείς να βρεις πολύ φθηνά εδώ για PC.

 

Αν παίζεις σε PSP σου προτείνω να δεις το αρκετά καλύτερο κατά τη γνώμη μου Liberty City Stories.

Ευχαριστω για την πληροφορηση.Δεν το ηξερα.Νομιζα πως ηταν το ιδιο.

Καλυτερο φαινεται το Vice City.

Σε PSP παιζω.Εχω και το Liberty και τοVice city stories.Tα ειχα αγορασει 45 απο τον Γερμανο.

Εχω στο PS3 το GTA iv(4).Το ΑΠΟΛΥΤΟ παιχνιδι της κατηγοριας του!

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως μόλις ανακοινώθηκε το GTA: Chinatown Wars για το PSP.

 

http://www.pocketgamer.co.uk/r/PSP/GTA%3A+Chinatown+Wars/news.asp?c=14012

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρηκα στο internet το Virtual tennis 2009 σε torrent. Στον τιτλο γράφει [MULTI6].Τι σημαινει αυτο? Δεν ειναι η τελική έκδοση?:confused:
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδω μπορουμε να γραφουμε ότιδηποτε μας απασχολει και εχουμε απορια για το παιχνιδι αυτο. Ας κανω την αρχη εγω με ενα προβλημα που εχω. Το παιχνιδι έπαιζε κανονικα(κατεβασμενο ειναι) μέχρι μια μερα που δεν μου το παιζει σε ολοκληρη οθονη.Ειναι full screen αλλα εχει μαυρα μεγαλα περιθώρια πάνω και κάτω. Δεν μπορω να το φτιαξω.Τα resolutions ειναι κανονικα:confused:
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...