Jump to content

ΑΛΛΑΓΗ F2G SE COSMOTE


pittoula
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν μου αρέσουν τα μ@@@κα που πληρώνω στο F2G και μου ζήτησαν 50€ από την WIND για να το κάνω Q σκέφτομαι να πάω cosmote και να έχω πιο ξεκάθαρες χρεώσεις ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει η φορητότητα;

Το κίνητο είναι της μαμάς μου και δεν μιλάει πολύ...

και οι μ@@κιες που ανέφερα πιο πάνω είναι το ότι μέχρι πριν λίγο καιρό έβαζε μία κάρα 10€ και είχε 300' χρόνο ομιλίας για 1 μήνα και μετά ενεργοποιούσα τα πακέτα ομιλίας. Τώρα για το ίδιο πράγμα με χρεώνουν 6€ 2 φορές το χρόνο και θέλω να αποφύγω αυτή την χρέωση..

Ελπίζω να μη σας ζάλησα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου αρέσουν τα μ@@@κα που πληρώνω στο F2G και μου ζήτησαν 50€ από την WIND για να το κάνω Q σκέφτομαι να πάω cosmote και να έχω πιο ξεκάθαρες χρεώσεις ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει η φορητότητα;

Το κίνητο είναι της μαμάς μου και δεν μιλάει πολύ...

και οι μ@@κιες που ανέφερα πιο πάνω είναι το ότι μέχρι πριν λίγο καιρό έβαζε μία κάρα 10€ και είχε 300' χρόνο ομιλίας για 1 μήνα και μετά ενεργοποιούσα τα πακέτα ομιλίας. Τώρα για το ίδιο πράγμα με χρεώνουν 6€ 2 φορές το χρόνο και θέλω να αποφύγω αυτή την χρέωση..

Ελπίζω να μη σας ζάλησα.

Ευχαριστώ

 

30€ για Whats Up και τιποτα στη καρτα.Στη Q γινεται δωρεαν απο F2G...απλα πανε σε αλλο καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

30€ για Whats Up και τιποτα στη καρτα.Στη Q γινεται δωρεαν απο F2G...απλα πανε σε αλλο καταστημα.
Από την εξυπηρέτηση της wind στο 1260 μου είπαν 50 ευρώ από f2g σε q

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση της wind στο 1260 μου είπαν 50 ευρώ από f2g σε q

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να πω,αλλαξε νουμερο αν μπορεις ομως.Κανε το Whats Up αλλιως κανε τα λεπτα mb στη προσφορα με τα 300'.Το εκανα στον πατερα μου,γιατι δεν βαζει συχνα καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε χρεώνουν δύο φορές τον χρόνο.

Πηγαίνοντας cosmote θα σε χρεώνουν 12 φορές τον χρόνο διότι τα δωρεάν 300 λεπτά έχουν καταργηθεί από όλες τις εταιρείες

Συγκεκριμένα θα σου δίνουν 400 λεπτά με χρέωση 5 ευρώ κάθε μήνα μετά την ανανέωση.

Γνώμη μου να μείνεις εκεί που είσαι και ξέχνα τις ξεκάθαρες αλλά πιό ακριβές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή δεν μου αρέσουν τα μ@@@κα που πληρώνω στο F2G και μου ζήτησαν 50€ από την WIND για να το κάνω Q σκέφτομαι να πάω cosmote και να έχω πιο ξεκάθαρες χρεώσεις ξέρετε πόσο θα μου κοστίσει η φορητότητα;

Το κίνητο είναι της μαμάς μου και δεν μιλάει πολύ...

και οι μ@@κιες που ανέφερα πιο πάνω είναι το ότι μέχρι πριν λίγο καιρό έβαζε μία κάρα 10€ και είχε 300' χρόνο ομιλίας για 1 μήνα και μετά ενεργοποιούσα τα πακέτα ομιλίας. Τώρα για το ίδιο πράγμα με χρεώνουν 6€ 2 φορές το χρόνο και θέλω να αποφύγω αυτή την χρέωση..

Ελπίζω να μη σας ζάλησα.

Ευχαριστώ

ότι λέει ο Βασίλης....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γειά σας,

 

Μόλις με ενημέρωσαν και εμένα από το chat τους για το νταβατζιλίκι φορητότητας. Γελάνες και οι πέστροφες με την περίπτωσή τους και τον ανύπαρκτο έλεγχο απο την ΕΕΤΤ. Ακόμα και άνθρωπο να έπρεπε να πληρώσει για να μεταφέρει τον αριθμό με μηχανάκι από τα κεντρικά της μιας στην άλλη, φτηνότερα θα έβγαινε...

 

Δυστυχώς θέλω να μεταφέρω τον αριθμό σε cosmote γιατι με βολεύει να τα έχω όλα σε ένα λογαριασμό. Γνωρίζετε αν η χρέωση είναι μόνο για what's up η για όλη την καρτοκινητη? Επίσης το νταβατζιλίκι ισχύει απο οποιον πάροχο και αν έρχεσαι? Μπορώ π.χ. να πάω σε Frog (που νομίζω είναι δωρεάν) και μετά σε Cosmote χωρίς κόστος?

 

υ.γ. Νομίζω το νταβατζιλίκι δεν έχει βγεί σαν κύριο άρθρο στο site αν και θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα φοιτητικό που έκανα μεταφορά πριν 6 μήνες από βονταφον σε κοσμοτε δεν μου ζήτησαν τίποτα.

 

30 , 50 ευρώ πάμε καλά!?!

Link to comment
Share on other sites

Ένα φοιτητικό που έκανα μεταφορά πριν 6 μήνες από βονταφον σε κοσμοτε δεν μου ζήτησαν τίποτα.

 

30 , 50 ευρώ πάμε καλά!?!

 

Ως αρχές Απρίλη φέτος ήταν δωρεάν.

Για να "εξελιχθεί" ραγδαία (με μεταβατικά στάδια) στη σημερινή κατάσταση των 30€ από τέλη Ιούνη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θέλω να μεταφέρω τον αριθμό σε cosmote γιατι με βολεύει να τα έχω όλα σε ένα λογαριασμό. Γνωρίζετε αν η χρέωση είναι μόνο για what's up η για όλη την καρτοκινητη? Επίσης το νταβατζιλίκι ισχύει απο οποιον πάροχο και αν έρχεσαι? Μπορώ π.χ. να πάω σε Frog (που νομίζω είναι δωρεάν) και μετά σε Cosmote χωρίς κόστος?

Είναι για όλη την καρτοκινητή και φυσικά και για το φρογκ που ανήκει και αυτό στην κοσμοτέ. Δεν κατάλαβα τον λόγο που θες να πας στην κοσμοτέ βεβαια,στο καρτοκινητό δεν υπάρχει δεν υπάρχει λογαριασμός,τι ακριβώς θα έχεις σε 1 λογαριασμό? Αν θες να πας σε συμβόλαιο κοσμοτέ δεν υπάρχει το 30άρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τον λόγο που θες να πας στην κοσμοτέ βεβαια,στο καρτοκινητό δεν υπάρχει δεν υπάρχει λογαριασμός,τι ακριβώς θα έχεις σε 1 λογαριασμό?

 

Λεγοντας "λογαριασμό" εννοούσα λογαριασμό χρήστη (account). Καθότι βρίσκομαι στο εξωτερικό με βολευει να βλέπω συγκεντρωτικά τους λογαριασμούς μου, να τους πληρώνω και να ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας κάνοντας μια φορα login η απλα ανοίγοντας το app.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...