Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικα γνωριζει κανεις αν οι custom roms του LeEco Le 2 και Pro κανουν και για το S3 ?

Αν το γραφουν στις περιγραφες τους, γιατι οχι?

Αν δεν το γραφουν, καλυτερα να μην πειραματιστεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψαχνω για περιγραφες φιλε αλλα δεν υπαρχει πολύ πραμα στο ιντερνετ για το συγκεκριμενο κινητο,και στο XDA λιγα πραγματα!

Βρηκα αυτό εδώ http://www.leeco.re/topic/19044-use-x620-roms-on-x626x622/ οπου ο τυπος λεει ότι εβαλε αυτην την ρομ (Lineage OS 13 Le X620) που είναι για τα le2/le2 pro Lineage OS 13 Le X620 στο s3 και γραφει ότι θεωρητικα ολες οι ρομ που είναι για x620 κανουν και για το s3!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για περιγραφες φιλε αλλα δεν υπαρχει πολύ πραμα στο ιντερνετ για το συγκεκριμενο κινητο,και στο XDA λιγα πραγματα!

Βρηκα αυτό εδώ http://www.leeco.re/topic/19044-use-x620-roms-on-x626x622/ οπου ο τυπος λεει ότι εβαλε αυτην την ρομ (Lineage OS 13 Le X620) που είναι για τα le2/le2 pro Lineage OS 13 Le X620 στο s3 και γραφει ότι θεωρητικα ολες οι ρομ που είναι για x620 κανουν και για το s3!

Λογικά κάνουν. Τα ίδια τηλέφωνα είναι. Το s3 με 3γιγα ραμ είναι το le 2. To s3 με 4γιγα ραμ κσι 21mp καμερα είναι το le 2 pro

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε μπόλικες custom για το τηλ. μας(σας δηλ. γιατι το δικο μου δεν ηρθε ακομη!).

Τωρα χρειαζεται ενας "τολμηρος" και γνωστης να κανει την κινηση(ειπαμε ακομη κατοχος δεν είμαι αλλα ουτε και γνωστης είμαι, καλα να'ναι τα παιδια στο νημα του coolpad που

με αναλυτικους οδηγούς και μπολικη βοηθεια φλασαριζα τις ρομ!) !

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε μπόλικες custom για το τηλ. μας(σας δηλ. γιατι το δικο μου δεν ηρθε ακομη!).

Τωρα χρειαζεται ενας "τολμηρος" και γνωστης να κανει την κινηση(ειπαμε ακομη κατοχος δεν είμαι αλλα ουτε και γνωστης είμαι, καλα να'ναι τα παιδια στο νημα του coolpad που

με αναλυτικους οδηγούς και μπολικη βοηθεια φλασαριζα τις ρομ!) !

Αντε με το καλό μόλις παραλάβεις άρχισε να περνάς νέες Rom και όποια είναι καλύτερη πες και εμάς να την περάσουμε
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχουμε μπόλικες custom για το τηλ. μας(σας δηλ. γιατι το δικο μου δεν ηρθε ακομη!).

Τωρα χρειαζεται ενας "τολμηρος" και γνωστης να κανει την κινηση(ειπαμε ακομη κατοχος δεν είμαι αλλα ουτε και γνωστης είμαι, καλα να'ναι τα παιδια στο νημα του coolpad που

με αναλυτικους οδηγούς και μπολικη βοηθεια φλασαριζα τις ρομ!) !

 

προσοχη!!! στα leeco δεν δινουμε ποτε την εντολη adb reboot ή fastboot reboot μεσω κονσολας, brickarei απιστευτα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το Le Eco Le s3 x626.Δε μπορώ όμως να βρώ στις ρυθμίσεις τον έλεγχο για ενημερώσεις.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

προσοχη!!! στα leeco δεν δινουμε ποτε την εντολη adb reboot ή fastboot reboot μεσω κονσολας, brickarei απιστευτα.

 

Να γι'αυτο λεω δεν είμαι γνωστης!

Φιλε δεν εχω ιδεα τι είναι τα "adb reboot ή fastboot reboot μεσω κονσολας" που λες!

Link to comment
Share on other sites

Να γι'αυτο λεω δεν είμαι γνωστης!

Φιλε δεν εχω ιδεα τι είναι τα "adb reboot ή fastboot reboot μεσω κονσολας" που λες!

Οι εντολές adb reboot είναι για το cmd του υπολογιστή σου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά άτομα θα αρχίσουν να κάνουν πειράματα, παραθέτω το παρακάτω βίντεο σε περίπτωση που μπρικάρι το τηλέφωνο και πώς να το επαναφέρουμε. Αφορά το 620 αλλά από όσο διάβασα είναι το ίδιο με το S3 622 KAI S3 626 επίσης στο παρόν λινκ θα βρούμε και όλα τα καλούδια να κάνουμε την διαδικασία που χρειάζεται.

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Σήμερα παρέλαβα το Le Eco Le s3 x626.Δε μπορώ όμως να βρώ στις ρυθμίσεις τον έλεγχο για ενημερώσεις.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Ευχαριστώ.

 

Φιλε από που το πηρες και ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Χύμα την έχω, έξω.

 

Βάλτη πάλι μέσα και κλείσε και το φερμουάρ......:lol:

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε από που το πηρες και ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

 

Το πηρα απο tinydeal στα 120€ απο ευρωπαϊκή αποθήκη.Εκανε 8 μέρες με dhl.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο tinydeal στα 120€ απο ευρωπαϊκή αποθήκη.Εκανε 8 μέρες με dhl.

 

Η καμερα είναι 16mp η 21?

Επισης αν μπορεις πες ποια ρομ φοραει και αν είναι τα ελληνικα κανονικα η μισα μισα όπως στα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα είναι 16mp η 21?

Επισης αν μπορεις πες ποια ρομ φοραει και αν είναι τα ελληνικα κανονικα η μισα μισα όπως στα υπολοιπα.

 

Τα ελληνικά ειναι μισα μισα.Η καμερα νομιζω 21

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καμερα είναι 16mp η 21?

Επισης αν μπορεις πες ποια ρομ φοραει και αν είναι τα ελληνικα κανονικα η μισα μισα όπως στα υπολοιπα.

 

Ειναι 21mp

Link to comment
Share on other sites

Ισως ρωταω βλακεια αλλα θα την κανω την ερωτηση!

Αν περασει κανεις MoreLocale βελτιώνεται η κατασταση με τα Ελληνικα?

Επισης,με ποια εφερμογη(τηλεφωνου apk δηλ.) ρουταρουμε το κινητο?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Αγορά Δευτέρα, παραλαβή σήμερα από geekbuying, αρχίζω να αναθεωρώ της απόψεις μου γιαυτό το μαγαζί προς το καλύτερο φυσικά, με TinyDeal 2τηλ πριν 10 μέρες αγορά ακόμη δεν ήρθαν. 1e3f7797e5edb9c75a3e9937bc8ca630.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά ειναι μισα μισα.Η καμερα νομιζω 21

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειναι 21mp

 

μισα μισα????:rolleyes:δηλαδη??γιατι ψηνομαι ρωταω

Link to comment
Share on other sites

μισα μισα????:rolleyes:δηλαδη??γιατι ψηνομαι ρωταω
Το τηλέφωνο φίλε μου έχει ελληνικό μενού στο 60%περίπου, το υπόλοιπο 40 αγγλικά και απουσιάζουν οι κινεζιες σημαντικό αυτό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το le s3 x626 αλλα δεν υπαρχει στις ρυθμισεις του κινητου το system update.Μπορει καποιος που γνωριζει να μου εξηγησει πως να το επαναφερω;
Link to comment
Share on other sites

Από όσο διάβασα στο λινκ η συγκεκριμένη Rom δεν είναι πολυγλωσση Άγγλο κινεζική είναι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγγλικα η κινεζικα τα μενου. Διαβαζει κανονικα ελληνικα και γραφεις και τηλεφωνικος καταλογος κλπ. Εξαλου και η επισημη ελληνικη της leeco δεν ειναι και 100% μεταφρασμενη!

Link to comment
Share on other sites

Sorry που το ξαναρωταω αλλα εχει βαλει κανεις morelocale για να δει αν είναι πιο καλα τα Ελληνικα με αυτή την εφαρμογή?

Θελει όμως root νομιζω το morelocale !

Root ξερει κανεις με ποιο προγραμα μπορούμε να το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάνουν. Τα ίδια τηλέφωνα είναι. Το s3 με 3γιγα ραμ είναι το le 2. To s3 με 4γιγα ραμ κσι 21mp καμερα είναι το le 2 pro

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Φιλε μου αυτο που λες ειναι πολυ σημαντικο γιατι εγω προσωπικα οταν πηγα να το παραγγειλω μπερδευτηκα με τοσες ονομασιες.

Παρηγγειλα απο tiny deal το le 2 pro και τελικα μου εστειλαν το le s3 με τα 21 mp και 4 giga rom.

Οποτε δηλαδη ειναι το ιδιο τηλ με 2 ονομασιες;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που λες ειναι πολυ σημαντικο γιατι εγω προσωπικα οταν πηγα να το παραγγειλω μπερδευτηκα με τοσες ονομασιες.

Παρηγγειλα απο tiny deal το le 2 pro και τελικα μου εστειλαν το le s3 με τα 21 mp και 4 giga rom.

Οποτε δηλαδη ειναι το ιδιο τηλ με 2 ονομασιες;;

 

Σε κατι review (2 που ειδα στο youtube)ελεγαν ότι ουσιαστικα είναι τα ιδια τηλ. με μονη διαφορα ότι το le s3 εχει και fast charging!

Link to comment
Share on other sites

Σε κατι review (2 που ειδα στο youtube)ελεγαν ότι ουσιαστικα είναι τα ιδια τηλ. με μονη διαφορα ότι το le s3 εχει και fast charging!

Και το le 2 pro έχει fast charging άρα μιλάμε για το ίδιο τηλ.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...