Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*cough* bendgate *cough*

 

 

 

 

 

:lol:

 

 

 

Μπερδευεσαι με το 6 Plus που ειχε αυτο το θεμα κυριως. Ασε που η apple απο ενα σημειο και μετα τα αντικαθιστουσε με το 7. Αλλα δεν ειχα ποτε θεμα. Και ξαναλεω 5 χρονια κινητο παιρνει updates. Αλλα off topic.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά στο 9 είμαι κομπλέ.. τωρα, μόνο και μόνο που αντικατάσταση γίνεται άμεσα πιστεύω ότι άξιζει

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά στο 9 είμαι κομπλέ.. τωρα, μόνο και μόνο που αντικατάσταση γίνεται άμεσα πιστεύω ότι άξιζει

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

 

 

Σε μενα μου στειλανε mail για αντικατασταση του Nokia 8 μετα απο 3 βδομαδες στο service τους και μετα απο πολυ κουβεντα και διαμαρτυρια στο support. Κατα ποσο ειναι αμεσο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εμένα προσωπικά πέρα από 2-3 επανεκκινήσεις που έκανε μόνο του δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε στο λογισμικό ούτε σε κάμερα ούτε στην οθόνη ούτε πουθενά. Το κινητό απλώς για την χρονιά που κυκλοφόρησε τα σπάει ακόμα και σήμερα. Και το έχω 2 χρόνια περίπου. Τρομερό κινητό. Μετά το μοτορολα Χ είναι ότι καλύτερο έχω πάρει
Link to comment
Share on other sites

εμένα προσωπικά πέρα από 2-3 επανεκκινήσεις που έκανε μόνο του δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Ούτε στο λογισμικό ούτε σε κάμερα ούτε στην οθόνη ούτε πουθενά. Το κινητό απλώς για την χρονιά που κυκλοφόρησε τα σπάει ακόμα και σήμερα. Και το έχω 2 χρόνια περίπου. Τρομερό κινητό. Μετά το μοτορολα Χ είναι ότι καλύτερο έχω πάρει

 

 

 

Αυτες οι επανεκκινήσεις είναι πρόβλημα της μπαταρίας. Η μπαταρία έχει πέσει τόσο ραγδαία που δεν μπορεί να δώσει τα ρεύματα που απαιτούνται από τον επεξεργαστή στιγμιαία επομένως κρασάρει το κινητό. Αυτό κανονικά θα έπρεπε να συμβαίνει, που δε θα έπρεπε αλλά λέμε τώρα, μετά τους 500 κύκλους φορτιστής εκφόρτισης και μόνο σε χαμηλή στάθμη. Εγώ το παθαινα μόλις ένα χρόνο μετά με γυρω στους 350 κύκλους στην πλάτη και με στάθμη απο 70% και κάτω. Απαράδεκτο αυτό που περιγράφω που συνεπάγεται ότι ακόμη και η μπαταρία ποιοτικά ήταν σκουπίδι. Και εγώ το αγόρασα το κινητό και ακριβά κιόλας. Δε θα εθελοτυφλώ όμως να λέω πως είναι το καλύτερο που έχω πιάσει. Όχι. Είναι μακράν από τα χειρότερα ποιοτικά και κατασκευαστικά και ο,τι πιο αναξιόπιστο έχω χρησιμοποιήσει. Δυστυχώς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μόνο η οθόνη έχει πρόβλημα με το μαύρο φόντο. Αλλά όχι σε όλα τα μαύρα. Από τα υπόλοιπα προβλήματα που άκουσα, κανένα προς το παρόν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

θα σε προκαλούσα να δεις το βίντεο με το teardown της συσκευής όταν είχε κυκλοφορήσει και θα αναθεωρήσεις για ποιότητα κατασκευής μμ.

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μόνο η οθόνη έχει πρόβλημα με το μαύρο φόντο. Αλλά όχι σε όλα τα μαύρα. Από τα υπόλοιπα προβλήματα που άκουσα, κανένα προς το παρόν.

 

εγω σχεδον το ελυσα με το GHOST SCREEN ανεβαζοντας την θερμοκρασια του χρωματος στα3500κ

Link to comment
Share on other sites

εγω σχεδον το ελυσα με το GHOST SCREEN ανεβαζοντας την θερμοκρασια του χρωματος στα3500κ

Πώς το κάνεις αυτό; Όταν λες σχεδόν τι εννοείς;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

θα σε προκαλούσα να δεις το βίντεο με το teardown της συσκευής όταν είχε κυκλοφορήσει και θα αναθεωρήσεις για ποιότητα κατασκευής μμ.

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

 

 

Το teardown του Jerryrig και κάθε teardown δεν κάνουν στρες τεστ στις πλακέτες, τις μπαταρίες, την ποιότητα των αισθητήρων και της οθόνης. Κάνουν κυρίως εποπτευση και άντε κάνα δομικό στρεσαρισμα. Την αντοχή των components στο χρόνο και την ποιότητα τους δεν την ελέγχει κανένας. Γτ ελάχιστοι από αυτούς μένουν με την ίδια συσκευή για πάνω από μήνα. Την αντοχή και την ποιότητα στο χρόνο τη βλέπουν μόνο οι χρήστες. Και υπάρχουν 2500 ποστ στο φόρουμ του Νοκια 8 στο επίσημο της Νοκια που επιβεβαιώνουν τα λεγόμενα μου για μόνιμα επαναλαμβανόμενα προβλήματα που σχετίζονται με θέματα ποιότητας κατασκευής. Η πληροφορία είναι εκεί έξω, ψάξε να την βρεις. Το να φοράμε γυαλιά επειδή αγοράσαμε μια συσκευή και να μη βλέπουμε τα προβλήματα της που αποδεδειγμένα μαστίζουν μία μεγάλη μερίδα και να λέμε "ειναι η καλύτερη" είναι τουλάχιστον στρουθοκαμηλισμός και ηλίθια καταναλωτική αντίληψη. Τα λεφτά σου έδωσες και αυτά έχουν μία άλφα αξία την οποία τους δίνεις εσύ. Με το να λες όλα καλά είναι και να μην είναι, δεν υπερασπίζεσαι πρώτον κανέναν και δεύτερον εθελοτυφλείς. Εγώ προσωπικά που το αγόρασα αρχή αρχή λόγω χαρακτηριστικών στα 400 θεωρώ ότι είναι τα πιο άχρηστα και πεταμένα λεφτά που έχω δώσει σε κινητό καθώς αποδείχτηκε προβληματικό 3 φορές με επαναλαμβανόμενα θέματα, και 1 doa λογω οθόνης στην αρχή, είμαι πλέον στις 4 συσκευές. Και στα ουτε 2 χρόνια κατοχής της συσκευής βρέθηκα αθροιστικά 4 μήνες δίχως τη συσκευή που πλήρωσα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Το κινητό το έχω 2 χρόνια τώρα, με σταθερό ξεζούμισμα της μπαταρίας λόγω διαφόρων παιχνιδιών - το φόρτιζα μέχρι και 2 φορές την ημέρα μια περίοδο, 5-6 πτώσεις με τη μία να είναι σίγουρα από το 1,5 μέτρο, έχει πέσει μέσα σε χιόνια, έχει αδειάσει πάνω του ποτήρι με νερό και τα προβλήματα που έχω παρατηρήσει είναι ότι το τελευταίο δίμηνο περίπου η οθόνη παρουσιάζει ghosting, κυρίως στο μαύρο και όχι πάντα, καμιά φορά μπλοκάρει το VoLTE ή VoWiFi και ότι πλέον η μπαταρία κρατάει αισθητά λιγότερο. Η ποιότητα κατασκευής για μένα είναι σίγουρα εντυπωσιακή.
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον είναι κατασκευασμένο να κακοποιείται και όχι να μένει αγρατσούνιστο ή μάλλον αγρατσούνιστα γιατί ήταν και 3 ανταλλακτικές συσκευές ρε παιδί μου....δεν το λέγανε κι αυτοί ότι χαλάνε από την πολλή προσοχή να ξέρω κι εγώ Edited by dimifoti
Link to comment
Share on other sites

προφανώς έχεις αλλά στάνταρτ.. δλδ ποια συσκευή θεωρείς ανώτερη ποιοτικά? κάτι μου λέει ότι θα γελάσουμε

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

προφανώς έχεις αλλά στάνταρτ.. δλδ ποια συσκευή θεωρείς ανώτερη ποιοτικά? κάτι μου λέει ότι θα γελάσουμε

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

 

 

 

Τόσο στην αρχική της τιμή αλλά και στην έκπτωση της, κυριολεκτικά σχεδόν όλες άλλες συσκευές mid tier και flagship που έχεις σαν επιλογή, από oneplus, samsung συσκευές με one UI και Google Pixel (huawei xiaomi κι αλλες με κινεζορομ μακριά απο stock android δεν εχω αγγιξει κι ουτε πρόκειται). Ακόμη και παλιότερα μοντέλα Apple μέχρι το iPhone 7 θα πρότεινα έναντι αυτής της, στα χαρτιά, "ναυαρχίδας". Όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι καθόλου fanboy όπως πολλοί εδώ μέσα. Θέλω να παίρνω αξία, αξιοπιστία και επιδόσεις για τα χρήματα που δίνω.

Εδώ έχω ενα oneplus X από το 2015 που κυριολεκτικά δεν έχει πάθει τίποτα, ποτέ. Η μπαταρία του τόσα χρόνια μετά και πάνω σε πιο ενεργοβόρο επεξεργαστή των 28 nm, ναι μεν δεν κρατάει το ίδιο αλλά δεν έχει προκαλέσει το παραμικρό restart ή crash. Όλα τα συστήματα του κινητού λειτουργούν άψογα. Η οθόνη AMOLED 4 χρόνια μετά δεν έχει burn in ούτε για δείγμα. Κυριολεκτικά το κινητό δεν έχει κλείσει 4 χρόνια καθώς πέρασε απευθείας από εμένα σε συγγενή μου. Αυτό είναι αξιοπιστία. Αυτά είναι 400 € well spent. Μπορείς να γελάσεις τώρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τον τελευταίο μήνα έχω τα εξής 2 προβλήματα:

1. Όταν βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει, αναβοσβήνει αρκετές φορές η οθόνη παρόλο που είναι κλειδωμένη. Κάποια στιγμή θα σταματήσει μόνο του. Δοκίμασα και με διαφορετικό φορτιστή αλλά με το ίδιο καλώδιο και κάνει τα ίδια.

2. Όταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο, ανοίγει μόνο του την εφαρμογή της Google. Προσοχή, όχι την οθόνη που βρίσκεται αριστερά της αρχικής (την έχω σε μαύρο φόντο) αλλά την εφαρμογή την οποία την έχω σε άσπρο φόντο!!! Έχω απενεργοποιήσει τελείως τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής και συνεχίζει να το κάνει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8 το πούλησα μέσα σε λίγους μήνες μόνο και μόνο για την αθλια μπλεδίλα που είχε η οθόνη. Ο,τι και να έβλεπες είχε ένα φίλτρο μπλε από πάνω. Το γραφανε και σε review αλλα δυστυχώς δεν τα έπαιρνα τοις μετρητοίς. Το πήρα για να αντικαταστήσω το Redmi Note 4 των 150€ και τελικά το "Ξαόμι" είχε (πολυ) καλύτερη οθόνη. Αίσχος. Ψηνομουν τώρα να πάρω το 7.2 για να ξαναγυρίσω σε πιο καθαρό android αλλά διαβάζω ότι το ίδιο συμβαίνει. Ψυχρά χρώματα και υπερτονισμενο μπλε.

 

(Μην πω και για τις τιμες της καμια ΧριστοΠαναγια που είναι όλα 100€ πάνω από όσο θα έπρεπε. Χρονιαρες μερες είναι...)

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8 το πούλησα μέσα σε λίγους μήνες μόνο και μόνο για την αθλια μπλεδίλα που είχε η οθόνη. Ο,τι και να έβλεπες είχε ένα φίλτρο μπλε από πάνω. Το γραφανε και σε review αλλα δυστυχώς δεν τα έπαιρνα τοις μετρητοίς. Το πήρα για να αντικαταστήσω το Redmi Note 4 των 150€ και τελικά το "Ξαόμι" είχε (πολυ) καλύτερη οθόνη. Αίσχος. Ψηνομουν τώρα να πάρω το 7.2 για να ξαναγυρίσω σε πιο καθαρό android αλλά διαβάζω ότι το ίδιο συμβαίνει. Ψυχρά χρώματα και υπερτονισμενο μπλε.

 

(Μην πω και για τις τιμες της καμια ΧριστοΠαναγια που είναι όλα 100€ πάνω από όσο θα έπρεπε. Χρονιαρες μερες είναι...)

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω τι προβλήματα έχει βγάλει η συσκευή αλλά με τίποτα δεν θα την ελεγα κατώτερη από την χειρότερη των χειροτέρων οθόνη του rn4. Η οθόνη του rn4 είναι απο τις χειρότερες που έχω δει. Αντίθετα του nokia 8 που πήρα για ενα φίλο την βρίσκω εξαιρετική και απείρως ανώτερη.

 

Αν την ελεγες απλά ψυχρότερη θα συμφωνούσα. Το λευκο του rn4 ηταν κιτρινωπό. Ισως προτιμάς πιο θερμές οθόνες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου λείπει η Amoled που είχα στο 950 XL. ;) Οπότε για τον καθένα είναι όπως το βλέπει ή βολεύεται.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι προβλήματα έχει βγάλει η συσκευή αλλά με τίποτα δεν θα την ελεγα κατώτερη από την χειρότερη των χειροτέρων οθόνη του rn4. Η οθόνη του rn4 είναι απο τις χειρότερες που έχω δει. Αντίθετα του nokia 8 που πήρα για ενα φίλο την βρίσκω εξαιρετική και απείρως ανώτερη.

 

Αν την ελεγες απλά ψυχρότερη θα συμφωνούσα. Το λευκο του rn4 ηταν κιτρινωπό. Ισως προτιμάς πιο θερμές οθόνες. ;)

 

 

 

Εξαιρετική...η LCD οθόνη που εμφανίζει image retention στο 6μηνο επειδή δεν καλιμπραρίστικε από το εργοστάσιο και βαράει στα 700 nits peak, που τα περιθώρια της γίνονται κατακόκκινα από το ghosting σε γκρι φόντο, με blue shift στο θεό με θερμοκρασία λευκού στα 8500 K να σου καίει τον αμφιβληστοειδή, τη στιγμή που καλό θεωρείται στα 6500 K, με το colour accuracy να έχει πάει βόλτα. Το μόνο που έχει καλό αυτή η οθόνη είναι το contrast στα 1:1700 περίπου και η ανάλυση που πιο πολύ βέβαια τον επεξεργαστή ζορίζει παραπάνω παρά προσφέρει κάτι. Αυτή είναι καλή οθόνη, τι άλλο θα διαβάσουμε.

 

c739cbdd9c8c31519f57f6c1028826f6.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Τόσο πολύ δεν είναι στο δικό μου...

Πριν από αυτό, δεν είχα κανένα θέμα με τη συσκευή μου ως τώρα. Η οθόνη για ips είναι πολύ καλή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8 το πούλησα μέσα σε λίγους μήνες μόνο και μόνο για την αθλια μπλεδίλα που είχε η οθόνη. Ο,τι και να έβλεπες είχε ένα φίλτρο μπλε από πάνω. Το γραφανε και σε review αλλα δυστυχώς δεν τα έπαιρνα τοις μετρητοίς. Το πήρα για να αντικαταστήσω το Redmi Note 4 των 150€ και τελικά το "Ξαόμι" είχε (πολυ) καλύτερη οθόνη. Αίσχος. Ψηνομουν τώρα να πάρω το 7.2 για να ξαναγυρίσω σε πιο καθαρό android αλλά διαβάζω ότι το ίδιο συμβαίνει. Ψυχρά χρώματα και υπερτονισμενο μπλε.

 

(Μην πω και για τις τιμες της καμια ΧριστοΠαναγια που είναι όλα 100€ πάνω από όσο θα έπρεπε. Χρονιαρες μερες είναι...)

 

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πώς κατάφερε να έχει μπλε tint σε ips οθόνη είναι άξιο απορίας. Πραγματικά ήθελε προσπάθεια. Οι amoled οθόνες έχουν μπλε tint. Καλύτερη σε απόχρωση, χειρότερη σε ανάλυση και ρυθμό ανανέωσης. Ειδικά ο ρυθμός ανανέωσης ήταν μεγάλο θέμα όταν έχει πρωτοκυκλοφορήσει.

 

Οι τιμές όντως είναι για γέλια, ειδικά εκτός προσφορών. Το αυτοκόλλητο Nokia προσθέτει €.

 

P.S.: Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορούμε να βρίζουμε. Δε χρειάζεται να βρίζουμε καμία θρησκεία, από όπου κι αν προέρχεται.

 

Εξαιρετική...η LCD οθόνη που εμφανίζει image retention στο 6μηνο επειδή δεν καλιμπραρίστικε από το εργοστάσιο και βαράει στα 700 nits peak, που τα περιθώρια της γίνονται κατακόκκινα από το ghosting σε γκρι φόντο, με blue shift στο θεό με θερμοκρασία λευκού στα 8500 K να σου καίει τον αμφιβληστοειδή, τη στιγμή που καλό θεωρείται στα 6500 K, με το colour accuracy να έχει πάει βόλτα. Το μόνο που έχει καλό αυτή η οθόνη είναι το contrast στα 1:1700 περίπου και η ανάλυση που πιο πολύ βέβαια τον επεξεργαστή ζορίζει παραπάνω παρά προσφέρει κάτι. Αυτή είναι καλή οθόνη, τι άλλο θα διαβάσουμε.

 

c739cbdd9c8c31519f57f6c1028826f6.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Βλέπω η "Nokia" δεν το έχει με τον αριθμό 8, όπως και η Nokia, με τις καμένες amoled των N8.

 

Ελπίζω να μη γίνει και η οθόνη του φίλου έτσι. :cry:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε στο developer Μοde να ενεργοποιήσετε το srgb

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Το βάζω εκεί που λες με τον διακόπτη, αλλά οταν επιστρέφω στις ρυθμίσεις έχει πάει πίσω πάλι ο διακόπτης sRGB. Πώς μπορώ να το σταθεροποιήσω; Γι αυτό φαίνεται δεν άλλαξε τίποτα στην οθόνη. Συνεχίζει το πρόβλημα. Υπάρχει κάτι άλλο;

Βλέπω η "Nokia" δεν το έχει με τον αριθμό 8, όπως και η Nokia, με τις καμένες amoled των N8.

 

Ελπίζω να μη γίνει και η οθόνη του φίλου έτσι. :cry:

Με το Nokia N8 δεν είχα το παραμικρό θέμα με την οθόνη του!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το πώς κατάφερε να έχει μπλε tint σε ips οθόνη είναι άξιο απορίας. Πραγματικά ήθελε προσπάθεια. Οι amoled οθόνες έχουν μπλε tint. Καλύτερη σε απόχρωση, χειρότερη σε ανάλυση και ρυθμό ανανέωσης. Ειδικά ο ρυθμός ανανέωσης ήταν μεγάλο θέμα όταν έχει πρωτοκυκλοφορήσει.

 

 

 

Οι τιμές όντως είναι για γέλια, ειδικά εκτός προσφορών. Το αυτοκόλλητο Nokia προσθέτει €.

 

 

 

P.S.: Υπάρχουν τόσα πράγματα που μπορούμε να βρίζουμε. Δε χρειάζεται να βρίζουμε καμία θρησκεία, από όπου κι αν προέρχεται.

 

 

 

 

 

 

 

Βλέπω η "Nokia" δεν το έχει με τον αριθμό 8, όπως και η Nokia, με τις καμένες amoled των N8.

 

 

 

Ελπίζω να μη γίνει και η οθόνη του φίλου έτσι. :cry:

 

 

 

Δωστου χρόνο. Έτσι θα γίνει. Ολα τα πάνελ ιδια είναι που βάλανε. Σε ό,τι περίπτωση έχω δει online ή μη έτσι καταλήγει. Και πάει χειροτερευοντας. Και η "Νοκια" το ξέρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι... Τόσο πολύ δεν είναι στο δικό μου...

 

Πριν από αυτό, δεν είχα κανένα θέμα με τη συσκευή μου ως τώρα. Η οθόνη για ips είναι πολύ καλή.

 

 

 

Δώστου χρόνο κι εσύ. Αφού το εμφάνισε θα πάει χειροτερεύοντας. Πολύ απλά γιατί το panel είναι για πέταμα και ακαλιμπράριστο. Τώρα οι απόψεις καλές είναι αλλά σε αντικειμενικά θέματα είναι άχρηστες. Και αντικειμενικά το πάνελ αυτό που επιλέχθηκε είναι για τα σκυλιά. Η υποκατώτατη ποιότητα που είχε διαθέσιμη η Foxconn από την LG για φτηνή μαζική παραγωγή ώστε να γίνει το μπαμ. Α ξέχασα παραπάνω και τα ghost touches. Και αυτά γενικά μπορείτε να δείτε αν λεω αλήθειες ή υπερβάλλω και δεν εμπιστεύεται κάποιος την εμπειρία μου.

Google:

Nokia 8 image retention/ burn in

Nokia 8 ghosting

Nokia 8 ghost touches

Nokia 8 half dead screen/ half static

Nokia 8 random restarts with noise

Nokia 8 red borders

Nokia 8 blue tint

Nokia 8 broken lte/ wifi

Nokia 8 camera OIS stuck

Nokia 8 overheating

Και άλλα πολλά θα βρείτε απο reddit, επίσημο Nokia forum και xda. Γενικά μόνο τη θύρα type c και το headphone jack δεν failάρανε. Γι αυτό έβγαλαν και το 7 plus να τα συμπεριλάβουν και αυτά τα προβλήματα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dimifoti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...