Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι όλο αυτό με το volte και τι μας νοιάζει τόσο πολύ που γέμισε το φόρουμ; Δηλαδή ειλικρινά με κούρασε, λες και είναι κάτι βασικό για το κινητό που θα θέσει σε πρόβλημα την λειτουργία του... Μην ξεχνάμε ότι όσοι διαβάζουν ψάχνουν αν το κινητό αξίζει κλπ ...συγνώμη αλλά με κούρασε όλο αυτό και συγχωρήστε με για τον σχολιασμό αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα υπέροχο κινητό που αξίζει τα λεφτά του και ας ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη ζητήματα... Το volte είναι παρεπόμενο ζήτημα και δημιουργεί εσφαλμένες εντυπώσεις σε όσους ψάχνουν την αγορά του κινητού μας... Καμιά σχέση με τις δυνατότητες, την δυναμική, αξία και αξιοπιστία του xiaomi redmi note 5... Παρακαλώ οι moderators να επιληφθούν επί του θέματος και σε κάθε περίπτωση την εξομάλυνση των συγκεκριμένων μη δεκτικων εκτιμήσεως πλέον αναρτήσεων και σχολίων επί του άνευ λόγου και σημασίας αιτίας sic volte για το κινητό μας... Κούρασε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ αν θέλετε παιδια πείτε τα private γιατί γεμίζει το φόρουμ για κάτι που πολλοί "χεστηκαν" για την ύπαρξη του!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες sot σας βγάζει;

Για το volte επειδή από προχτές διαβάζω για να δω τι λεει το τηλέφωνο με κούρασε να διαβάζω τόσες σελίδες που να αναφέρονται σε αυτό το θέμα , ίσως μια υποκατηγορία η ένας οδηγός να βοηθούσε ώστε να μην γεμίζει το φόρουμ και αυτοί που το θεωρουν σημαντικό να μπορούν να το φτιάξουν.

 

Miui 10 πόσες ώρες sot σας βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες sot σας βγάζει;

 

.....Κουράζει

ενώ το sot που είναι σε ολα τα νήματα των τηλεφώνων νουμερο ένα :p

 

https://imgur.com/a/G27arfa

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αντί να μας ενδιαφέρει ένα όντως σοβαρό θέμα του κινητού όπως το VoLTE ας συζητήσουμε πάλι το πόσες ώρες βγάζει στον καθένα να δούμε ποιός την έχει μεγαλύτερη και για κανένα καλό τζαμάκι απο το Aliexpress. Χίλιες φορές, που έλεγε και ο Αλέφαντος

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι

μια κατηγορία για το sot

μια για τζάμια

μια για θήκες (άντε μπορεί να είναι και η ίδια με την πάνω)

μια για camera app

μια για camera app στην τάδε rom

μια για το αν η τελευταία beta που βγήκε πριν 30λεπτα είναι super duper ή όχι

κλπ κλπ κλπ

 

ε και τι να πουν ρε παιδιά ; :)

rantaplan το ποστ σου το λες και trollarisma

 

αα και ξέχασα μια κατήγορία με ανούσια quote εικόνων μεγάλης ανάλυσης έτσι για να έχουμε κάτι να scrollaroume :)))))

Link to comment
Share on other sites

Αντί να μας ενδιαφέρει ένα όντως σοβαρό θέμα του κινητού όπως το VoLTE ας συζητήσουμε πάλι το πόσες ώρες βγάζει στον καθένα να δούμε ποιός την έχει μεγαλύτερη και για κανένα καλό τζαμάκι απο το Aliexpress. Χίλιες φορές, που έλεγε και ο Αλέφαντος

 

Συμφωνώ απόλυτα....Οι ανησυχίες των περισσότερων είναι να λ2νε τα ίδια και τα ίδια...Πόση οθόνη βγάζει,τι θήκες φοράει ο καθένας,τι τζαμακια,ποιος ασχολείται με ανούσια πράγματα σαν το Volte...;;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη ποιότητα κλήσης, διαφορετικές συχνότητες φωνής, μηδαμινές διακοπές κατά την διάρκεια της κλήσης, ακαριαία κληση σχεδόν εντός δύο δευτερόλεπτων, ε ανούσιο τελείως πράγμα δευτερεύουσας σημασίας.

Τι είναι όλο αυτό με το volte και τι μας νοιάζει τόσο πολύ που γέμισε το φόρουμ; Δηλαδή ειλικρινά με κούρασε, λες και είναι κάτι βασικό για το κινητό που θα θέσει σε πρόβλημα την λειτουργία του... Μην ξεχνάμε ότι όσοι διαβάζουν ψάχνουν αν το κινητό αξίζει κλπ ...συγνώμη αλλά με κούρασε όλο αυτό και συγχωρήστε με για τον σχολιασμό αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα υπέροχο κινητό που αξίζει τα λεφτά του και ας ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη ζητήματα... Το volte είναι παρεπόμενο ζήτημα και δημιουργεί εσφαλμένες εντυπώσεις σε όσους ψάχνουν την αγορά του κινητού μας... Καμιά σχέση με τις δυνατότητες, την δυναμική, αξία και αξιοπιστία του xiaomi redmi note 5... Παρακαλώ οι moderators να επιληφθούν επί του θέματος και σε κάθε περίπτωση την εξομάλυνση των συγκεκριμένων μη δεκτικων εκτιμήσεως πλέον αναρτήσεων και σχολίων επί του άνευ λόγου και σημασίας αιτίας sic volte για το κινητό μας... Κούρασε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενώ τα sot, τα τζαμακια προστασίας, οι θήκες, η γρήγορη φορτιση, τι φορτιστή να πάρω κλπ κλπ, η φωτό είναι σκοτεινή, είναι θολή λες και πήραμε φωτογραφική μηχανή δεν έχουν κουράσει καθόλου, είναι πρωτίστως σημασίας.
Συμφωνώ κ εγώ αν θέλετε παιδια πείτε τα private γιατί γεμίζει το φόρουμ για κάτι που πολλοί "χεστηκαν" για την ύπαρξη του!!
Οι προτεραιότητες καθενός είναι διαφορετικές. Όλοι λοιπόν διαβάζουμε υπομονετικά και κρατάμε αυτά που μας ενδιαφέρουν. Δεν έχει παραπονεθεί κανείς που σε 300 σελίδες διαβάζουμε για sot, φορτιση, αν είναι καλή η αναβάθμιση σε καινούριο miui, α και το κλασικό πότε θα πάρω την 10αρα miui? Τώρα σε λίγο θα αρχίσουμε πότε θα πάρουμε 9αρι Android. Δυσρυζως αλλοι έχουν προτεραιότητα την δευτερεύουσας σημασίας σωστότερη επικοινωνία (αφού υπάρχει και μπορεί να ενεργοποιηθεί) η οποία κουράζει σαν διαδικασία, ενώ τα λοιπά θέματα είναι ευχάριστα ανάγνωσης. Α, κάτι τελευταίο εγώ έχω μόνο 3 ώρες sot, τι να κάνω για αυτό?
Πόσες ώρες sot σας βγάζει;

Για το volte επειδή από προχτές διαβάζω για να δω τι λεει το τηλέφωνο με κούρασε να διαβάζω τόσες σελίδες που να αναφέρονται σε αυτό το θέμα , ίσως μια υποκατηγορία η ένας οδηγός να βοηθούσε ώστε να μην γεμίζει το φόρουμ και αυτοί που το θεωρουν σημαντικό να μπορούν να το φτιάξουν.

 

Miui 10 πόσες ώρες sot σας βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι όλο αυτό με το volte και τι μας νοιάζει τόσο πολύ που γέμισε το φόρουμ; Δηλαδή ειλικρινά με κούρασε, λες και είναι κάτι βασικό για το κινητό που θα θέσει σε πρόβλημα την λειτουργία του... Μην ξεχνάμε ότι όσοι διαβάζουν ψάχνουν αν το κινητό αξίζει κλπ ...συγνώμη αλλά με κούρασε όλο αυτό και συγχωρήστε με για τον σχολιασμό αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα υπέροχο κινητό που αξίζει τα λεφτά του και ας ασχοληθούμε με πιο ουσιώδη ζητήματα... Το volte είναι παρεπόμενο ζήτημα και δημιουργεί εσφαλμένες εντυπώσεις σε όσους ψάχνουν την αγορά του κινητού μας... Καμιά σχέση με τις δυνατότητες, την δυναμική, αξία και αξιοπιστία του xiaomi redmi note 5... Παρακαλώ οι moderators να επιληφθούν επί του θέματος και σε κάθε περίπτωση την εξομάλυνση των συγκεκριμένων μη δεκτικων εκτιμήσεως πλέον αναρτήσεων και σχολίων επί του άνευ λόγου και σημασίας αιτίας sic volte για το κινητό μας... Κούρασε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ότι σε κούρασε η αναφορά γύρω από το Volte, που δεν έχει καλύψει ούτε δύο σελίδες, ενώ δεν σε κουράζει να διαβάζεις τα ίδια και τα ίδια όσον αφορά πόσο sot βγάζει η συσκευή, τι θήκες κυκλοφορούν, η ποια Tempered κάθονται καλα και ποια όχι, αυτό λέει πολλά από τον τρόπο και την χρήση που ο καθένας κάνει στην συσκευή του... Ακόμα αν πας σε θέματα που αφορούν ναυαρχιδες, και δεις πόσος κόσμος ενδιαφέρεται γύρω από το Volte είμαι σίγουρος ότι θα καθόσουν να ρίξεις μια ματιά γύρω από αυτή τη λειτουργία.. Αλλά μάλλον είναι ψιλά γράμματα αυτά που λέω... Σε ένα θέμα με τόσα ποστ, γύρω στα 5000+ αν το διαβάσεις από την αρχή το σύνολο ασχολείται με θήκες, τζαμακι, και οθόνες, και όχι με θέματα που πραγματικά μπορεί να υποστηρίξει η συσκευή.Και ναι, είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίζει μια συσκευή Volte.... Και λες άνευ λόγου και σημασίας την λειτουργία του Volte....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πραγματικά αν υπήρχε κάποιος mod που παρακολουθεί το θέμα, θα είχε σβήσει πολλές ανούσιες σελίδες με θήκες τζαμακι, και Sot...

Link to comment
Share on other sites

]Δεν είναι δύο οι σελίδες περί volte.

Προσωπικά κάθε μέρα πατάω για τελευταία ανάγνωση και στο καπάκι πατάω τελευταία σελίδα. Δεν κάθομαι καν να σκρολαρω. Οπότε και ένας που μπορεί να έχει προβληματισμό σε κάτι ή μια ουσιαστική απορία θα χαθεί το ποστ του.

Αν θέλατε volte θα αγοράζατε συσκευή κοσμοτε και όχι από Σκρουτζ.

 

Και ναι το the θήκη κλπ είναι πραγματικά πιο ενδιαφέρον από το volte καθώς κάπως πρέπει να προστατέψουμε τα χρήματα που επενδύσαμε χαλώντας και άλλα χρήματα. Είναι σαν να παίρνεις καινούργιο αμάξι δηλαδή και να γράφεις στα @@ σου την αλλαγή λαδιών.. το volte είναι ερώτηση που να πάω βόλτα το νέο μου αμάξι.

 

Ανοίξτε ένα τοπικ και συγκεντρώστε τα εκεί. Ήδη έχουν απαντηθεί οι απορίες σας και μπαίνει σε bootloop η συζήτηση.

Έτσι ούτε αυτούς που δεν ενδιαφέρονται για την υπηρεσία θα μπορούν να παρακολουθήσουν το θέμα αλλά και ούτε ο κάθε ενδιαφερόμενος θα ψάχνει να βρει σε σελίδες τι και πώς περί volte.

 

 

Εκτός αν θεωρείτε πως θα πρέπει να ανοίξουμε άλλο τοπικ περί rn5. Τότε πάσο. Ας το ανοίξουμε.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

]

Αν θέλατε volte θα αγοράζατε συσκευή κοσμοτε και όχι από Σκρουτζ.

 

Και ναι το the θήκη κλπ είναι πραγματικά πιο ενδιαφέρον από το volte καθώς κάπως πρέπει να προστατέψουμε τα χρήματα που επενδύσαμε χαλώντας και άλλα χρήματα. Είναι σαν να παίρνεις καινούργιο αμάξι δηλαδή και να γράφεις στα @@ σου την αλλαγή λαδιών.. το volte είναι ερώτηση που να πάω βόλτα το νέο μου αμάξι

 

 

Εκτός αν θεωρείτε πως θα πρέπει να ανοίξουμε άλλο τοπικ περί rn5. Τότε πάσο. Ας το ανοίξουμε.

 

Φίλε μου εγώ έρχομαι σε Android συσκευή σαν τηλέφωνο για πρώτη φορά και δυστυχώς τα φθηνά η και μεσαίας κατηγορίας Android τηλέφωνα είναι κάκιστα στον τομέα της επικοινωνίας. Το VoLTE είναι μια όαση στην "έρημο" του Android. Μακάρι να είχαμε και VoWiFi. Οι περισσότεροι ψωνίζουμε από skroutz για τις τιμές του. Και αν δεν υπήρχε θέμα οικονομικό όλοι θα είχαμε συσκευές των 1500 ευρώ από COSMOTE.

 

Αν δεν αρμόζει σε αυτό το θέμα να μιλάμε για την ποιότητα της τηλεφωνικής κλήσης για ένα τηλέφωνο τότε οι διαχειριστές μπορούν να τα διαγράψουν.

Οι υπόλοιποι που ενδιαφέρονται για το max sot μπορούν να αγοράσουν ένα oukitel k10000

Να τους βγάζει μια εβδομάδα.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί κανένα θέμα που αναφέρεται για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Μια που άρχισε η γκρίνια να πω και γω αυτό που έχω ξαναπεί από παλιά:

Καλό θα ήταν στην πρώτη σελίδα να μπαίνουν οι σημαντικότερες οδηγίες, οδηγοί κλπ, καθώς και οι καλύτερες προτάσεις για τζάμια , θήκες κλπ... Πόσο δύσκολο είναι? Σε άλλα τηλέφωνα γινόταν αυτό και τα είχαμε μαζεμένα!!!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα, έχω μια ερώτηση...

Όταν έχω ανοιχτό το wifi και χωρίς να δουλεύει κάτι στο παρασκήνιο κάθε λίγο μου ανάβει στιγμιαία η οθόνη. Ξέρει κάποιος να μου πει πως να το σταματήσω;

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις κολλημα στο messenger οταν το παταω να δω τις συνομιλιες μου δειχνει οτι ειναι παντα εκτος συνδεσης και μετα απο λιγο δειχνει οτι ειμαι μεσα

ειναι κολλημα εφαρμογης η μηπως κολλημα του wifi του κινητου ?

υπαρχει ρυθμιση να ειναι το wifi παντα συνδεδεμενο ?

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το ίδιο κάνει......
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

]Δεν είναι δύο οι σελίδες περί volte.

Προσωπικά κάθε μέρα πατάω για τελευταία ανάγνωση και στο καπάκι πατάω τελευταία σελίδα. Δεν κάθομαι καν να σκρολαρω. Οπότε και ένας που μπορεί να έχει προβληματισμό σε κάτι ή μια ουσιαστική απορία θα χαθεί το ποστ του.

Αν θέλατε volte θα αγοράζατε συσκευή κοσμοτε και όχι από Σκρουτζ.

 

Και ναι το the θήκη κλπ είναι πραγματικά πιο ενδιαφέρον από το volte καθώς κάπως πρέπει να προστατέψουμε τα χρήματα που επενδύσαμε χαλώντας και άλλα χρήματα. Είναι σαν να παίρνεις καινούργιο αμάξι δηλαδή και να γράφεις στα @@ σου την αλλαγή λαδιών.. το volte είναι ερώτηση που να πάω βόλτα το νέο μου αμάξι.

 

Ανοίξτε ένα τοπικ και συγκεντρώστε τα εκεί. Ήδη έχουν απαντηθεί οι απορίες σας και μπαίνει σε bootloop η συζήτηση.

Έτσι ούτε αυτούς που δεν ενδιαφέρονται για την υπηρεσία θα μπορούν να παρακολουθήσουν το θέμα αλλά και ούτε ο κάθε ενδιαφερόμενος θα ψάχνει να βρει σε σελίδες τι και πώς περί volte.

 

 

Εκτός αν θεωρείτε πως θα πρέπει να ανοίξουμε άλλο τοπικ περί rn5. Τότε πάσο. Ας το ανοίξουμε.

 

Είσαι σε ένα φόρουμ το οποίο ασχολείται με τεχνολογία και θεωρείς ότι το τζαμάκι είναι πιο σημαντικό από το volte. Μήπως πρέπει να ανησυχείς για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Volte και όλα αυτά που βγαίνουν με κάθε αναβάθμιση είναι ότι το φθηνό μας κινητάκι μπορεί να προσφέρει ακόμα μία ευκολία, υπηρεσία ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, την οποία βρίσκεις σε τηλέφωνα πολλαπλάσιας αξίας!

 

+1 να μπουν οι οδηγίες στο πρώτο post!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανεις κολλημα στο messenger οταν το παταω να δω τις συνομιλιες μου δειχνει οτι ειναι παντα εκτος συνδεσης και μετα απο λιγο δειχνει οτι ειμαι μεσα

ειναι κολλημα εφαρμογης η μηπως κολλημα του wifi του κινητου ?

υπαρχει ρυθμιση να ειναι το wifi παντα συνδεδεμενο ?

Μήπως αυτό βοηθήσει?

75e47f9313b672c1b6c5b9df153cffc8.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα και από εμένα, έχω μια ερώτηση...

Όταν έχω ανοιχτό το wifi και χωρίς να δουλεύει κάτι στο παρασκήνιο κάθε λίγο μου ανάβει στιγμιαία η οθόνη. Ξέρει κάποιος να μου πει πως να το σταματήσω;

Κλείσε αυτό

81a27e16e7b05418b45443278b99160d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

]

 

[/color]

Είσαι σε ένα φόρουμ το οποίο ασχολείται με τεχνολογία και θεωρείς ότι το τζαμάκι είναι πιο σημαντικό από το volte. Μήπως πρέπει να ανησυχείς για αυτό;

 

Όταν δεν έχουν όλοι κοσμοποτε, όταν ακούμε έτσι και αλλιώς τον συνομιλητή μας,όταν δεν χρειάζεται να ψάχνουμε για 4g δίκτυο ή WiFi για να συνομιλισουμε, όταν έχουν αναλυθεί πως και τι αλλά ξανά ρωτάμε τα ίδια κ τα ίδια, όταν δεν μπορούμε να διοργανώσουμε τη συζήτηση είτε βάζοντας την σε link στο πρώτο ποστ ή δημιουργοντας αλλά τοπικ μάλλον θα πρέπει να ανησυχώ μαζί σου.

 

Ως εκ τούτου ξέρεις πως θα βάλω Dolby Atmos στη συνομιλία; Δεν μπορώ να ακούσω τι μου λένε στο τηλ. Εδώ γελάμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Vodafone όταν είμαι συνδεδεμένος στο 4G και μιλάω έχω κανονικά internet.

H Voda δεν υποστηρίζει VoLTE.

Πως γίνεται δεν ξέρω.

Αυτό ισχύει από τότε που είχα το RN3 Pro.

Χρησιμοποιώ rom από mi-globe.com

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...