Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος εδώ μέσα να μας πει για την aosip 8.1 και ιδιαίτερα με ενδιαφέρει η ένταση του ακουστικού στις κλήσεις. Με πολλές custom rom που έχω δοκιμάσει, είμαι απογοητευμένος αρκετά σε αυτόν τον τομέα, πάντα σε σχέση με το miui. Με όλα τα άλλα μπορώ να συμβιβαστώ, με αυτό όχι, ειδικά σε θορυβώδες περιβαλλον να πασχίζω να ακούσω τον συνομιλητή.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ μέσα να μας πει για την aosip 8.1 και ιδιαίτερα με ενδιαφέρει η ένταση του ακουστικού στις κλήσεις. Με πολλές custom rom που έχω δοκιμάσει, είμαι απογοητευμένος αρκετά σε αυτόν τον τομέα, πάντα σε σχέση με το miui. Με όλα τα άλλα μπορώ να συμβιβαστώ, με αυτό όχι, ειδικά σε θορυβώδες περιβαλλον να πασχίζω να ακούσω τον συνομιλητή.

ούτε με miui ήμουν ούτε και τώρα

αλλά πάει καιρός που έφυγα, οπότε ίσως με κάποιο update το διόρθωσαν

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

βάλε pyxis και θα κουφαθεις :cool:

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος..
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος..

λάθος κατάλαβα ,νόμιζα ηχος κλήσης...

το διορθωσα

πάντως σε aosip νομίζω καλά είναι

τώρα αν σε miui είναι καλύτερα δεν το ξέρω

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αν θυμάμαι έχεις αυτήν τον Ρομ, σε ευχαριστεί ο ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης? Η είναι πολυ χαμηλός ακόμα και τέρμα στην ένταση?
Link to comment
Share on other sites

Εσύ αν θυμάμαι έχεις αυτήν τον Ρομ, σε ευχαριστεί ο ήχος στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης? Η είναι πολυ χαμηλός ακόμα και τέρμα στην ένταση?

 

επειδή είχα το ν10 πριν σου λέω όχι,

σε καμία περίπτωση

αλλά δεν είναι χαμηλός όπως τουλάχιστον κατάλαβα από τα λεγόμενα σου

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή είχα το ν10 πριν σου λέω όχι,

σε καμία περίπτωση

αλλά δεν είναι χαμηλός όπως τουλάχιστον κατάλαβα από τα λεγόμενα σου

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Αυτό ρε παιδί μου θέλω να δω, αν είναι ανεκτός γιατί με τις υπόλοιπες είχα θέμα σε θορυβώδες περιβαλλον.
Link to comment
Share on other sites

στο google play με βγαζει οτι η εφαρμογη antutu bench 3d δεν ειναι συμβατη με αυτη την συσκευη μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ενω πριν την επαναφορα δουλευε κανονικα σε miui 10

το επαθε κανεις αλλος;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,καποια προταση για προστασια οθονης που να καθεται καλα;;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Βάζω ακουστικά και ακούω μουσική με τον player που είναι προεγκατεστημένος. Όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή έρχεται κάποια push ειδοποίηση δεν ακούγεται ήχος της κλήσης ή της ειδοποίησης στα ακουστικά παρά μόνο χαμηλώνει ο ήχος της μουσικής ή κλείνει τελείως αν πρόκειται για κλήση. Στα ακουστικά δεν ακούγεται τίποτα, μόνο από το ηχείο του κινητού. Έχω κάνει κάπου κάποια λάθος ρύθμιση; Θέλω να ακούγεται και στα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Stable με miui 10 δεν έχει βγει?

Εδώ η τελευταία λέει ότι είναι με 9

http://en.miui.com/download-342.html#508

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stable με miui 10 δεν έχει βγει?

Εδώ η τελευταία λέει ότι είναι με 9

http://en.miui.com/download-342.html#508

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

δεκαρα ειναι. μαλλον ορθογραφικο. τι να προλαβουν κι αυτοι. μεχρι βρακια βγαζουν xiaomi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στη διαχείριση της μπαταρίας οι 2 πρώτες εφαρμογές πρέπει να είναι πάντα το Android και το Android System; Σε εμένα πάντα αυτά είναι πρώτα. Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στη διαχείριση της μπαταρίας οι 2 πρώτες εφαρμογές πρέπει να είναι πάντα το Android και το Android System; Σε εμένα πάντα αυτά είναι πρώτα. Είναι λογικό αυτό;

συνήθως είναι οι εφαρμογές που κανείς περισσότερο χρήση,π.χ chrome

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συνήθως είναι οι εφαρμογές που κανείς περισσότερο χρήση,π.χ chrome

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Κάτι δεν πάει καλά τότε. Γι' αυτό και η μπαταρία μου έχει πέσει πολύ από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρήκα την ΚΑΛΥΤΕΡΗ custom rom ever!! Aosip 8.1. Δεν λέω τίποτα άλλο. Δοκιμάστε την χτες.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρήκα την ΚΑΛΥΤΕΡΗ custom rom ever!! Aosip 8.1. Δεν λέω τίποτα άλλο. Δοκιμάστε την χτες.

 

αν δεν είναι με 9 δεν δοκιμάζω τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,καποια προταση για προστασια οθονης που να καθεται καλα;;

 

https://www.aliexpress.com/item/5D-Curved-Edge-4D-Upgrade-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A1-Mi-6-5X-Redmi/32871915642.html?spm=2114.13010708.0.0.41504c4dB8TJwd

 

εγω αυτη πήρα και είναι πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βρήκα την ΚΑΛΥΤΕΡΗ custom rom ever!! Aosip 8.1. Δεν λέω τίποτα άλλο. Δοκιμάστε την χτες.

 

Αν δε κάνω λάθος κάποιος την είχε αναφέρει ξανά αυτήν. Την βγάζει ο ίδιος που βγάζει και τον Derp kernel τον οποίο και χρησιμοποιώ.

Προσωπικά παραμένω σε LineageOS γιατί βγάζουν σταθερά ROM κάθε βδομάδα και βάζουν τις ενημερώσεις ασφαλείας της Google κάθε μήνα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος κάποιος την είχε αναφέρει ξανά αυτήν. Την βγάζει ο ίδιος που βγάζει και τον Derp kernel τον οποίο και χρησιμοποιώ.

Προσωπικά παραμένω σε LineageOS γιατί βγάζουν σταθερά ROM κάθε βδομάδα και βάζουν τις ενημερώσεις ασφαλείας της Google κάθε μήνα.

μέχρι τότε υπολογίζω να έχει βγει aosip pie srable,άρα συνεχίζουμε .....

ελπίζω να είναι το ίδιο καλή όπως και στην Oreo

το θετικό είναι ότι εχει και το τηλέφωνό στην κατοχή του μέχρι στιγμής ο akhil

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Βάζω ακουστικά και ακούω μουσική με τον player που είναι προεγκατεστημένος. Όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή έρχεται κάποια push ειδοποίηση δεν ακούγεται ήχος της κλήσης ή της ειδοποίησης στα ακουστικά παρά μόνο χαμηλώνει ο ήχος της μουσικής ή κλείνει τελείως αν πρόκειται για κλήση. Στα ακουστικά δεν ακούγεται τίποτα, μόνο από το ηχείο του κινητού. Έχω κάνει κάπου κάποια λάθος ρύθμιση; Θέλω να ακούγεται και στα ακουστικά.

Κανείς; Μόνο εγώ το έχω αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Μόνο εγώ το έχω αυτό το θέμα;
Εγώ πρόσεξα κάτι παρόμοιο αλλά φορούσα το smartwatch μου τότε και το απέδωσα σ' αυτό. Μπορώ να κάνω μια δοκιμή όταν πάω σπίτι πλάκα πλάκα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δε έχει fast charge? Καινούργιο τηλέφωνο σε πρώτη φόρτιση από 10 σε 100% έκανε πάνω από 4-5 ώρες. Τόσο κάνει συνήθως; μπορεί να γίνει πιο γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δε έχει fast charge? Καινούργιο τηλέφωνο σε πρώτη φόρτιση από 10 σε 100% έκανε πάνω από 4-5 ώρες. Τόσο κάνει συνήθως; μπορεί να γίνει πιο γρήγορα;

υποστηρίζει αλλά πρέπει να αγοράσεις fast charger ....ο δικός του δεν είναι

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω με φορτιστή από Galaxy S6 κάνει quick charge ανάβει το σηματακι κ κάνει αρκετά γρήγορα να φορτίσει. Καμία σχέση με τον φορτιστή που δίνουν στο κουτί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...