Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένοντας αντίστοιχο QC3 καλώδιο για περισσότερες δοκιμές.

Δηλαδή θα αλλάξεις καλώδιο μόνο στο φορτιστή που είχε η συσκευασία και περιμένεις να γίνει fast charge?

Δεν το κατάλαβα αυτο

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Την έκοψα στα public, 5 ευρώ μου πήραν,

Μια ακόμα ερώτηση, πως γίνετε κάνοντας δεξιά η αριστερά στην αρχική οθόνη, να μην τερματίζει και να χρειάζεται να κάνω προς τα πίσω? Μόλις φτάνω δηλαδή στην τρίτη καρτέλα κάνοντας την ίδια κίνηση να σε βγάζει πάλι στην πρώτη

 

Από περιέργεια, σου έκοψαν απόδειξη? Θεωρώ ότι είναι πολλά λεφτά για κόψιμο κάρτας, τη στιγμή που δεν είναι πάντα 100% αξιόπιστο και η νέα "του κουτιού" κάνει 8€.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Μπορεί να μοιραστεί το x thermal zip να το περάσω σε aosp γιατί δεν μπορώ να το βρω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με otg hdmi να βλέπω στην τηλεόραση ότι κάνω στην συσκευή;

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Μπορεί να μοιραστεί το x thermal zip να το περάσω σε aosp γιατί δεν μπορώ να το βρω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Telegram και θα βρεις τα πάντα

whyred official

Edit:απορώ όμως γιατί έχετε πρόβλημα

Εγώ με ένα φορτιστή από το ν10 πάντα φορτίζει γρήγορα με οποιαδήποτε ρομ

Edit:https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3830197

Post 2125

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Eχουν γραφτεί πολλά κείμενα με θέμα το καλώδιο και πόσο μπορεί μέσα από αυτό να περάσουν αρκετά volt και ταυτόχρονα πολλά ampere.

Αλλά όχι στον φορτιστή που είχε η συσκευασία.

Έχω link σε προηγούμενο post ποιον φορτιστή χρησιμοποιώ.

Επίσης η φωτογραφία δείχνει ότι στον φορτιστή έχει ενεργοποιηθεί το QC3 το αναγράφει καθαρά το πρόγραμμα του μετρητή που χρησιμοποιώ.

Το θέμα είναι ότι με καλύτερο καλώδιο μπορεί να φτάσει στα μέχρι 9 volt στα 2 ampere.

 

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει σε συμβατότητες με τα καλώδια για USB C

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Telegram και θα βρεις τα πάντα

whyred official

Edit:απορώ όμως γιατί έχετε πρόβλημα

Εγώ με ένα φορτιστή από το ν10 πάντα φορτίζει γρήγορα με οποιαδήποτε ρομ

Edit:https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3830197

Post 2125

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ.είμαι αλλά γίνεται ο κακός χαμός εκεί πέρα.σε αυτή τη ρομ έχει μαμά Ραδιόφωνο που δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.είμαι αλλά γίνεται ο κακός χαμός εκεί πέρα.σε αυτή τη ρομ έχει μαμά Ραδιόφωνο που δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε πρόσεξα να λέω την αλήθεια

Έχει πάντως,αν δουλεύει δεν το τσεκαρα

Γύρισα στην αγαπημένη μου aosip Oreo σε πέντε λεπτά

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, σου έκοψαν απόδειξη? Θεωρώ ότι είναι πολλά λεφτά για κόψιμο κάρτας, τη στιγμή που δεν είναι πάντα 100% αξιόπιστο και η νέα "του κουτιού" κάνει 8€.
Εγώ ξερω ότι όπου και να πας στην κόβουν δωρεάν. Πολλά τα τ ευρώ για το τίποτα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, σου έκοψαν απόδειξη? Θεωρώ ότι είναι πολλά λεφτά για κόψιμο κάρτας, τη στιγμή που δεν είναι πάντα 100% αξιόπιστο και η νέα "του κουτιού" κάνει 8€.

 

Oντως είναι πολλά, αλλα με πιάσαν στην ανάγκη. Aπόδειξη κόψανε κανονικά, αλλα τώρα που την κοίταξα προσεκτικά γραφει, RPM τοποθέτηση μεμβράνης iphone, ίσως για να δικαιολογήσουν το 5ευρώ,

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι διαφορα καμια δεν ειδα τρελη, θα περιμενω να βγουνε νεα θεματα συμβατα με την 10. Επισης χαθηκε απο την γραμμη καταστασης η προβολη παροχου, συνηθησμενος απο iphone την ηθελα στην αρχικη οθονη ετσι παλιομοδιτικα. :)

Πραγματικα δεν καταλαβα καμια αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Να πω 2-3 πραγματάκια για το τηλέφωνο, τα κουμπιά έτσι όπως είναι δεν βολεύουν και πολύ, το κουμπί της έντασης πιστεύω θα ήταν καλύτερα να ήταν στα αριστερά, γιατί τώρα παω να χαμηλώσω την ένταση και τα πατάω και τα δυο μαζί. Επίσης στο προηγούμενο τηλέφωνο που είχα όταν το φόρτιζα το LEDακι άναβε κόκκινο και μόλις τελειωνε η φόρτιση γινόταν πράσινο, τώρα που φορτίζω το κινητό, είναι λευκό και δεν ξέρω αν αλλάξει χρώμα. Πάντως επειδή διαβάζω για αργή φόρτιση, το έβαλα στο ρεύμα 4.05 με 14% και τώρα είναι στο 67% μετά απο περίπου 40 λεπτά. Καλά φορτίζει μου φαίνετε. Κατα τα αλλα για τα χρήματα που το πήρα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Ούτε πρόσεξα να λέω την αλήθεια

Έχει πάντως,αν δουλεύει δεν το τσεκαρα

Γύρισα στην αγαπημένη μου aosip Oreo σε πέντε λεπτά

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Εφαρμογή για το ράδιο έχει ναι. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω περάσει κάτι για το thermal. Με την ταχύτητα φόρτισης δεν έχω παρατηρήσει κάποια καθυστέρηση.

 

Και εγώ fan της AOSiP από άλλες συσκευές που είχα στα χέρια μου αλλά τώρα με το Note 5 είμαι σε pixel experience. Μια ερώτηση μόνο, σε AOSiP και Lineage παρατήρησα πολύ διαφορετική ανάλυση σε σχέση με την stock και την Pixel Experience, τι ρυθμίσεις έχεις για DPI ώστε να φαίνονται καλύτερα στην οθόνη του κινητού και να "χωράει" περισσότερη πληροφορία;

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

To smallest width λες?

Αυτά δεν τα έχω πειράξει καθόλου

Αλλά υπάρχει η ρύθμιση.

κάτι έχει κάνει αυτός πάντως στην aosip

Και η οθόνη είναι πιο ζωντανή..μπορεί και ιδέα μου ομως

Φυσικά έχει και ρύθμιση για fond size 11 σκάλες παρακαλώ

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

392 dpi το έχω σε du.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

392 dpi το έχω σε du.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γιατί συγκεκριμένα 392?

Δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Ρε ****το με "ψήσατε" πάλι να αρχίσω τα πειράματα και έλεγα να το πάω πιο "φιλικά" με αυτή την συσκευή αλλά δεν το βλέπω

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Ρε ****το με "ψήσατε" πάλι να αρχίσω τα πειράματα και έλεγα να το πάω πιο "φιλικά" με αυτή την συσκευή αλλά δεν το βλέπω

Εντάξει τώρα από κάποιο σημείο και μετά καταντάει βαρετό...

Προς το παρόν βέβαια δύο ρομ ξεχωρίζουν

Pe pie και aosip Oreo

Εγώ κόλλησα γιατί έχει αυτά που θέλω,δηλ..camera2 api enable οποτε gcam παιζει,theme engine άρα και substratum από μαμά,αρα παιχνιδάκι το pitcblack theme,χωρίς ροουτ

Βράχος,πολύ καλή μπαταρία για την χρήση μου,και εχει τοσες οσες ρυθμίσεις θέλω

Bεβαια το μικρόβιο υπάρχει πάντα .... :p :p και σκέφτομαι να το κρατήσω για το μικρόβιο και να πάρω και το s9+ για άλλους λόγους,χμμμ...

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με otg hdmi να βλέπω στην τηλεόραση ότι κάνω στην συσκευή;

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο;

Με ένα slimPort καλώδιο που έχω και δουλεύει σε Asus το έχω δοκιμάσει και δεν βγάζει κανένα σήμα.

 

Αλλά έχω μια συσκευή με όνομα AnyCast M2 Plus και σε mode Miracast κάνει mirror τη συσκευή κανονικά και οριζόντια και κάθετα.

 

https://www.tomtop.com/p-v4782.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Xiaomi Redmi Note 5 και ήρθε με Android 8.1.0 και MIUI 9.5.13.0, ενώ βρίσκει διαθέσιμο system update MIUI 10.0.1.0. Να αναβαθμίσω ή να περιμένω; Edited by kyrcy
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Xiaomi Redmi Note 5 και ήρθε με Android 8.1.0 και MIUI 9.5.13.0, ενώ βρίσκει διαθέσιμο system update MIUI 10.0.1.0. Να αναβαθμίσω ή να περιμένω;

 

Να αναβαθμίσεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Να αναβαθμίσεις.

Δεν έχω καλά καλά προλάβει να δουλέψω σε MIUI 9.5.13.0, αλλά μήπως σε MIUI 10.0.1.0 να χαλάει κάτι;

Edited by kyrcy
Link to comment
Share on other sites

η κάμερα, όταν έχουμε επιλέξει 1080p60 fps είναι λογικό να μειώνεται η φωτεινότητα του βίντεο? η λήψη δηλαδή γίνεται πιο σκοτεινή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...