Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επίσης πωλείται,απόδειξη από πλαίσιο

3/32

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....σε όσα κινητά πέρασαν από το χέρι μου όταν έκανα το κινητό μου hotspot έτρωγε δεδομένα από το πρόγραμμα red1 της βοντα που έχω.... μόλις τώρα έχω συνδέσει το Νοτε5 στο wifi του γειτονα σε ζωνη σημείου πρόσβασης 5GHZ και τον φορητό υπολογιστη με το Νοτε5...Μέχρι τώρα αυτό απλά δεν μπορούσα να το κάνω....δεν με αφηνε...και το σήμα καμπάνα.πολυ δυνατότερο από του φορητού.... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσε κανείς αργό unlock στο fingerprint scanner σε σχέση με την 9.6.4 στη MIUI10?

Ισως ενα κλικ πιο αργο...

Εγραφες καποτε στο νημα με το coolpad f1?

Link to comment
Share on other sites

Η 10.0.1.0 OEIMIFH Ανέβηκε και στο επίσημο site της Xiaomi οπότε θα αρχίσετε να λαμβάνεται όλοι σιγά σιγά την αναβάθμιση ΟΤΑ, βέβαια όσοι θέλετε την περνάτε χειροκίνητα έχει πλέον γίνει released για το ευρύτερο κοινό παγκοσμίως.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσε κανείς αργό unlock στο fingerprint scanner σε σχέση με την 9.6.4 στη MIUI10?

 

 

 

Εμένα μου φαίνεται ίδιο...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 10.0.1.0 OEIMIFH Ανέβηκε και στο επίσημο site της Xiaomi οπότε θα αρχίσετε να λαμβάνεται όλοι σιγά σιγά την αναβάθμιση ΟΤΑ, βέβαια όσοι θέλετε την περνάτε χειροκίνητα έχει πλέον γίνει released για το ευρύτερο κοινό παγκοσμίως.

Εμένα μου ήρθε σήμερα το πρωί. Έγινε η αναβάθμιση κανονικά. Όλα δείχνουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ενα κλικ πιο αργο...

Εγραφες καποτε στο νημα με το coolpad f1?

 

Ναι, επιτελους μετα απο 4 χρονια βρηκα την ευκαιρια να το ξεφορτωθω το σκυλι το μαυρο!!

Η εγινε corrupt η NAND (γυρω στα ~150 ROM περασμενα!) η πεθανε η μπαταρια αλλα δεν καθησα να το ψαξω, ευκαιρια εψαχνα.

 

Σας θυμαμαι ολους απο το forum, καινουργιες εποχες καινουργιοι πειραματισμοι εν οψη!!

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή CPU-Z (ή άλλη παρόμοια)? Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι μέσα στο CPU-Z μου δείχνει ότι έχω TOTAL RAM: 3740 MB kai INTERNAL STORAGE: 50,44GB !!!! Είναι λογικό και αναμενόμενο, ή κάτι τρέχει περίεργο? Μήπως φταίει η CPU-Z και τα βγάζει λάθος? ή έχω κανένα h/w θέμα και πρέπει να ψαχτώ?

 

ΥΓ. Τώρα κατεβάζω την MIUI 10 ! (09:10 π.μ.) Απλά ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε μένα σήμερα το πρωί ήρθε η 10αρα... Για να δούμε, για τα σχόλια περί ελάχιστα αργότερα fingerprint unlock έχω να πω πως από κλειστή οθόνη ίσως είναι λιιιιγο αργότερο από ενεργοποιημένη οθόνη είναι instant.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε μένα σήμερα το πρωί ήρθε η 10αρα... Για να δούμε, για τα σχόλια περί ελάχιστα αργότερα fingerprint unlock έχω να πω πως από κλειστή οθόνη ίσως είναι λιιιιγο αργότερο από ενεργοποιημένη οθόνη είναι instant.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι νομιζω οτι καποιες φορες απο σβηστη οθονη παει να παιξει κ το animation απο το lockscreen (φαινεται μερικες φορες για κλασματα η οθονη κλειδωματος) κ μετα μπαινει στην αρχικη οθονη κ καπου εκει γινεται το μπερδεμα η το lagαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς πάνω ή κάτω τον ήχο γίνεται να το αλλάξω και να είναι προεπιλεγμένο η ένταση του κινητού και όχι της μουσικής;

Σε miui 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς πάνω ή κάτω τον ήχο γίνεται να το αλλάξω και να είναι προεπιλεγμένο η ένταση του κινητού και όχι της μουσικής;

Σε miui 10

 

Και εγώ το έψαξα αλλά δεν βρήκα επιλογή για να το αλλάξω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές σελίδες πριν είδα νομίζω κάποιος να αναφέρει πως κάπως αλλάζει ρε γμτ

 

Και εγώ κυταω τώρα αλλά δεν βρήκα πουθενά να αναφέρεται κάτι αν κατά τύχη το βρεις ποσταρετο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα το ποστ αλλά δυστυχώς δεν γίνεται από ότι λέει ο φίλος.βρηκα όμως μια εφαρμογή στο google play αλλά είναι ει πληρωμή φτηνή όμως.λεγεται VoluMiui pro

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή το είδα να το αναφέρουν και άλλοι πιο "πάνω" και με ενοχλούσε και εμένα στην 9.+++ όταν έβγαινε το bubble μηνύματος από το messenger έβγαινε και ένα ενοχλητικό notification στο notification bar τώρα στην 10αρα δεν υπάρχει αυτό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα volume buttons πραγματικα ειναι απο τις αλλαγες που σε κανουν να αναρωτιεσαι τι πινουν:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα volume buttons πραγματικα ειναι απο τις αλλαγες που σε κανουν να αναρωτιεσαι τι πινουν:D

 

Βλέπουν τι πίνουν και ακολουθούν αυτούς της Google (android 9 pie).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 10αρι λοιπόν.μια ερώτηση το interface πως το αλλάζουμε μπροστά;εννοώ τα εικονίδια γιατί στο προηγούμενο σου έδινε 2 επιλογές αν θυμάμαι καλα

Edit:άκυρο το βρηκα

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα για τη σύζυγο το 32αρι.

Υπάρχει διαφανής σιλικονατη θήκη, κάπως χοντρή που να καλύπτει καλά το τζαμακι των φακών? Έχω ψάξει downtown αλλά τίποτα...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ισχυεί μάγκες, είναι αισθητά πιο αργό το unlock απο fingerprint όταν είναι σβησμενη η οθόνη, αν δεν είναι, ξεκλειδώνει instant...τι ******* πήγαν και έκαναν...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε την κατέβασα μου αρέσει πιο γρήγορο νομίζω και σε gestures, δοκιμασα κάμερα βίντεο όλα οκ fingerprint sensor το ίδιο σε μένα μου φαίνεται αν και νομίζω λίγο πιο γρήγορο τωρα... Αν βρω κάτι άλλο θα σας πω... Πάντως πολύ πιο smooth το κινητό και πιο γρήγορο από ότι βλέπω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

ισχυεί μάγκες, είναι αισθητά πιο αργό το unlock απο fingerprint όταν είναι σβησμενη η οθόνη, αν δεν είναι, ξεκλειδώνει instant...τι ******* πήγαν και έκαναν...

 

Το δικό μου λειτουργεί άψογα και ακαριαία σε όλες τις περιπτώσεις από την Παρασκευή που έχω την 10. Επανεκκίνηση της συσκευής μετά από την αναβάθμιση έκανες; ίσως να βρεις το fingerprint στις εγκατεστημένες εφαρμογές και να κάνεις clear cache (στο δικό μου δεν χρειάστηκε).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε την κατέβασα μου αρέσει πιο γρήγορο νομίζω και σε gestures, δοκιμασα κάμερα βίντεο όλα οκ fingerprint sensor το ίδιο σε μένα μου φαίνεται αν και νομίζω λίγο πιο γρήγορο τωρα... Αν βρω κάτι άλλο θα σας πω... Πάντως πολύ πιο smooth το κινητό και πιο γρήγορο από ότι βλέπω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα... Και το παραμικρό ελάττωμα και αν είχα δεν έχω τίποτα... Για την μπαταρία δεν γνωρίζω κάτι ακόμα μόνο.... Και ευελπιστώ οι λοιπές εκδόσεις τις 10 να μην χαλάσουν τα όσα έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...