Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως αέρα περνάνε. Και γω από gearbest το πήρα αλλά έδωσα και 4,5 ευρώ priority line για να είμαι σίγουρος.

 

ok παιδια...:D

Link to comment
Share on other sites

λογικό τίποτα δεν είναι :) , χαζό είναι , ειδικά είναι χαζό όταν είναι ενεργά και το smart lock και από τις ρυθμίσεις της miui και απλά δεν δουλεύουν :)

το ίδιο γινόταν και με το backup

 

Χαζό είναι που θέλει μια εταιρεία να προωθήσει τα δικά της προϊόντα; Okay...

 

Που το βρίσκεις το λογικό, πλάκα κάνεις; Η lg δεν έχει, η samsung; Δεν γνωρίζω άλλη εταιρία με τέτοιο θέμα εγώ προσωπικά. Ας οψετε που μου έκλεψαν το κινητό και στην φουρια μου είχα ξεχάσει τα θέματα αυτά αλλιώς θα επέλεγα κάτι άλλο. Και πάλι όμως λέω ότι σαν συσκευή και σε αυτά τα χρήματα είναι πολύ καλή, αλλά τα φάουλ κατά την άποψη μου δεν μπορώ να μην τα πω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η απάντηση που σου δίνω είναι η ίδια που έδωσα και στον συμφορουμίτη από πάνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέτυχα τρελή προσφορά στο gearbest στα 162€ το 4/64 την περασμένη εβδομάδα αλλά είναι μαύρο και ακόμα να πάρω tracking. Σε αυτά τα λεφτά θα τους συγχωρήσω τα λάθη που λέτε ελπίζοντας σε μελλοντικά fix

Εγώ πάλι θεωρώ καλή τιμή αυτούς τους λίγους που πρόλαβαν κομμάτια από την έκπτωση που έκαναν κάποιες αλυσίδες

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται με τίποτα, βρίσκει την τηλεόραση κάνει πως συνδέεται αλλά δεν... Αν έχετε βρει την λύση πείτε μου... το 5 plus συνδέεται μια χαρά και ότι άλλο κινητό έχω δοκιμάσει... Κατά τα λοιπά είναι πολύ καλό κινητό και το τσέκαρα με το huawei p8 που ήταν ναυαρχίδα και το σκίζει...
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρο κολληματα ειναι κυριως λογω της 8.1 γιατι και το προσφατο Xiaomi S2 εχει και αυτο μικρο κολληματα παρολο που φοραει τον δοκιμασμενο snap625 και ειναι σε αισθητα μικροτερη αναλυση.

 

Οταν μου βγαζεις Xiaomi 20συσκευες μεχρι τα 200ευρω,αυτα γινονται χανεται η μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή ως γνωστόν δεν κάνει χαζομάρες η xiaomi, ok, το να θεςνα προωθήσεις τα δικά σου προϊόντα είναι άσχετο με το να έχεις επιλογές να φαίνονται που δεν χρειάζονται τα δικά σου προϊόντα.... είχες εσύ μι μπάντ και το ρολόι (που δεν είναι 100% δικά της προϊόντα) και μπήκες από εκεί να τα ρυθμίσεις;;;;

μπααα από την εφαρμογή του μπάντ - ρολογιού γινόταν οολα..... οπότε ναι είναι χαζομάρα της, αν δε τα ήθελε θα τα εκρυβε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα στον 1,5 μήνα που το έχω, έχει φάει 5 φορές κόλλημα παίζοντας Top11. Έχει κολλήσει η οθόνη και τις 5 φορές και ξεκόλλησε με restart
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ καλή τιμή αυτούς τους λίγους που πρόλαβαν κομμάτια από την έκπτωση που έκαναν κάποιες αλυσίδες

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

εγω το πηρα απο γερμανο σε προσφορα και χωρις φπα λογο μαγαζιου 160 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ότι μπορεί προσφορά προλάβετε πήρε :p

 

Όσον αφορά το τιμολόγιο, προφανώς τιμολόγιο μπορείς να πάρεις σε οποιαδήποτε συσκευή. Οπότε δεν έχει σχέση με τη τιμή του κινητού γιατί αντίστοιχα και άλλες συσκευές των 200 ευρώ πάλι 160 θα τις έπαιρνες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι ξεκλειδωτοι έχετε βάλει κάποιον custom kernel?βλέπω αρκετούς στο xda....

Οποιος μπορεί ας γράψει ένα οδηγό γενικά για custom kernel,rom,root,twrp,και να μπει στην πρώτη σελίδα να τον βλέπουν όλοι που ενδιαφέρονται για το τηλέφωνο μας

Νομίζω θα ήταν πολύ χρήσιμο!!!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

https://www.eglobalcentraluk.com/xiaomi-redmi-note-5-3gb-32gb-dual-sim-black.html

 

το συγκεκριμενο το site το εχετε υποψιν?

ειναι αξιοπιστο?

και φυσικα ειναι αυτο το σωστο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

162€ περίπου έχει,πληροφοριακά το λέω και μόνο μιας και με λίγο παραπάνω το παίρνεις και από δω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις οπωσδήποτε από έξω πάνε εδώ https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html?utm_source=John#/7-colour-gold/74-storage_capacity-3gb_32gb

Με subscribe που κάνεις παίρνεις έκπτωση κ πάει στα 172. Ίδια τιμή με Σκρουτζ αλλά 2 χρόνια εγγύηση σε δικά τους repair center κ τα έξοδα πληρωμένα. Το μαγαζί δοκιμάστηκε κ είναι αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και που παρατήρησα στο τηλέφωνο και λογικά φταίει η συσκευή. Με όποιον μιλάω στο Viber κλήση όχι μήνυμα οι συνομιλητές μου κάνουν παράπονα ότι ακούνε τη φωνή τους 2 φορές. Έκανα δοκιμή σε κάποιους και την ώρα που μιλούσαμε το κλείναμε και τους έπαιρνα με της γυναίκας μου και της κόρης μου το τηλέφωνο. Εκεί όλα καλά. Μόλις ξαναέπαιρνα με το δικό μου πάλι τα ίδια ακούνε τη φωνή τους 2 φορές σαν αντίλαλο. Έχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό; Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και που παρατήρησα στο τηλέφωνο και λογικά φταίει η συσκευή. Με όποιον μιλάω στο Viber κλήση όχι μήνυμα οι συνομιλητές μου κάνουν παράπονα ότι ακούνε τη φωνή τους 2 φορές. Έκανα δοκιμή σε κάποιους και την ώρα που μιλούσαμε το κλείναμε και τους έπαιρνα με της γυναίκας μου και της κόρης μου το τηλέφωνο. Εκεί όλα καλά. Μόλις ξαναέπαιρνα με το δικό μου πάλι τα ίδια ακούνε τη φωνή τους 2 φορές σαν αντίλαλο. Έχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό; Τι μπορεί να φταίει;

 

Γενικα και εμενα με το 4Χ δεν με ακουγαν σωστα...μετα πηρα bluetooth και ηρεμησα...

δοκιμασες με ασυρμανο ακουστικο ; Για το note 5 δεν ξερω ισως δεν εχει θεμα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το 4/64 σε γαλαζιο χρωμα.

Φευγω απο redmi 5 plus.

Κινηταρα κ αυτο αλλα ανυπομονω να πιασω στα χερια μου το note 5

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση system optimization, μόλις την κατέβασα... Όντως έφτιαξε η σελφι κάμερα πριν μου έβγαζε περίεργη φωτεινότητα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση system optimization, μόλις την κατέβασα... Όντως έφτιαξε η σελφι κάμερα πριν μου έβγαζε περίεργη φωτεινότητα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι αναβαθμιση ?που ?
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν ηρθε τιποτα σημερα....

 

ΑΚΥΡΟ την εκδοση της φωτο την εχω ηδη..

Λοιπον ΣΗΜΕΡΑ στο 48% ειχα...

 

4:30 ομιλια

3:50 ΟΘΟΝΗ !!!

 

και ολα τα παντα ανοιχτα εννοειται..

απο αυριο θα εχω και το mi band 2 + bluetooth...αντε να δουμε ποσο θα αντεξει !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν ηρθε τιποτα σημερα....

 

ΑΚΥΡΟ την εκδοση της φωτο την εχω ηδη..

Λοιπον ΣΗΜΕΡΑ στο 48% ειχα...

 

4:30 ομιλια

3:50 ΟΘΟΝΗ !!!

 

και ολα τα παντα ανοιχτα εννοειται..

απο αυριο θα εχω και το mi band 2 + bluetooth...αντε να δουμε ποσο θα αντεξει !

39% Σε δύο μέρες και 8 ώρες, σχεδόν τέσσερις ώρες οθόνη με όλα ανοιχτά μαζί με bluetooth συνδεδεμένο μόνιμα με Smartwatch και bluetooth hands-free

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...