Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικο ψαξιμο στο τηλεφωνο θελω να κανω.

 

δεν μπορω δηλαδη απο την επιφανεια εργασιας να εχω ενα Search?

 

 

 

Στην αρχική οθόνη κάνε swipe up. Βγαίνει η μπάρα αναζήτησης της Google και ψάχνεις ότι θες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Όταν με καλούν στο Viber δεν μου βγάζει να σύρω το πράσινο ακουστικό για να απαντήσω απλά κουδουνίζει με κλειδωμένη την οθόνη. Μόνο όταν το ξεκλειδώσω βλέπω κανονικά τις επιλογές απάντησης της κλήσης ή της απόρριψης. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Όταν με καλούν στο Viber δεν μου βγάζει να σύρω το πράσινο ακουστικό για να απαντήσω απλά κουδουνίζει με κλειδωμένη την οθόνη. Μόνο όταν το ξεκλειδώσω βλέπω κανονικά τις επιλογές απάντησης της κλήσης ή της απόρριψης. Πρέπει να ρυθμίσω κάτι γι' αυτό;

 

όταν έχετε θέμα με εφαρμογές κοιτάτε πάντα τις άδειες

 

άδεια - εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

το face recognition είναι λίγο απλό να το πω...

ακόμα και με photo ανοίγει κανονικά

 

δε νομίζω να γίνεται κάτι "καλύτερο"

το καλό απαιτεί και ειδικό Hardware που προφανώς δεν έχει η συσκευή (ούτε ειπώθηκε ότι έχει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με άλλες εταιρείες, δεν έχω την εμπειρία, αλλά τουλάχιστον στο LG V10 δεν έχω εφαρμογές που δεν μπορώ να καταργήσω τελείως. Ακόμα και η LG Health ή η SmartWorld (by LG) καταργούνται τελείως αν θες... Όχι, ότι είναι κάνα σοβαρό πρόβλημα αυτό (της Xiaomi) απλά βαριέμαι να ενημερώνω εφαρμογές (δεν το κάνω ποτέ αυτόματα) που δεν χρησιμοποιώ... :rolleyes:

 

 

 

Εντάξει, το πιθανότερο αλλά έτσι... για να γίνεται κουβέντα ;)

 

Επειδη το προηγουμενο κινητο που ειχα πριν το redmi ηταν το G6,δεν ειναι δυνατο(χωρις root τελος παντων)να βγαλεις ολες τις επιπλεον εφαρμογες της LG τελειως.Υπαρχουν δηλαδη μερικες που απλα μπορεις να τις κρυψεις.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και tempered glass πριν λίγο, ένα που είναι σαν πρόσοψη βασικά με μαύρο γύρω γύρω. Πιστεύω δείχνει πολύ καλύτερο από το απλό που είδα το οποίο δείχνει σαν ξεκολλημενο στις άκρες του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,τελικά δεν άντεξα χθες πήγα και το αγόρασα ,όλα καλά προς το παρόν ,ποιότητα κατασκευής καλή ,ακόμα το ψάχνω ,αυτό που δεν ξέρω πως γίνεται αν γίνεται είναι αν μπορεί να αλλάξει η αρχική οθόνη και να μην φαίνονται όλες οι εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα widget Google now, λογικά θα κάνει search. Για face Id δεν χρειάζεται άλλη ρομ, αλλάζεις region εκτός Ευρώπης και το εμφανίζει. Εγώ έβαλα Ρωσία και δουλεύει πολύ καλά, καμιά σχέση με το άχρηστο face id που είχα πριν στο S8+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quoteπρεπει να εχουμε και δακτυλικο αποτυπωμα οταν βαλουμε και το face unlock ?

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να γίνεται κάτι "καλύτερο"

το καλό απαιτεί και ειδικό Hardware που προφανώς δεν έχει η συσκευή (ούτε ειπώθηκε ότι έχει)

 

η μόνη σύγκριση που είχα ήταν με το XPS 13,

σε κινητό δεν είχα ποτέ face unlock για αυτό μου φάνηκε κάπως είναι η αλήθεια.

και οι ναυαρχίδες, galaxy κτλ έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξεκλειδώσουμε τον bootloader, fingerprint unlock λειτουργεί κανονικά;

 

κανονικά ναι , για την συσκευή μιλώντας πάντα , για εφαρμογές τύπου e-banking κλπ δεν ξέρω

 

η μόνη σύγκριση που είχα ήταν με το XPS 13,

σε κινητό δεν είχα ποτέ face unlock για αυτό μου φάνηκε κάπως είναι η αλήθεια.

και οι ναυαρχίδες, galaxy κτλ έτσι είναι?

 

δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ (ούτε εδώ ακόμα) οπότε δε ξέρω

σιγουρα στις ναυαρχίδες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και π.χ. βράδυ (γιατί έχουν κατάλληλο σενσορα)

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα στην παρέα, μιας και αποφάσισε η αδερφή μου να πάρει το redmi note 5, να το πάρω από skroutz? Βγαίνει σε λευκό (εμπρός) ? Επίσης αξίσει να το πάρει κανείς με 6 GB RAM ή βγαίνει 4/64 ?

 

Επίσης υπάρχει καμμιιά καλή θηκη τύπου wallet που να αδφαλίζει με μαγνητάκι ή κουμπάκι?

 

Ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, δεν ψάχνουμε απαραίτητα την καλύτερη τιμή για 5 ή 10 ευρώ, αλλά να είναι διαθέσιμα άμεσα από Ελλάδα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει εγγύηση δύο χρόνων από infoquest μόνο από συγκεκριμένα μαγαζιά

Εγώ πήρα το 3/32 και πάει μια χαρά

Παιχνίδια δεν παιζω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει εγγύηση δύο χρόνων από infoquest μόνο από συγκεκριμένα μαγαζιά

Εγώ πήρα το 3/32 και πάει μια χαρά

Παιχνίδια δεν παιζω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

θα προτιμούσα τη διετή εγγύηση, και μάλλον το 4/64 που είναι πιο future proof. Ποια είναι τα συγκεκριμένα μαγαζιά αν επιτρέπεται ?

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα τη διετή εγγύηση, και μάλλον το 4/64 που είναι πιο future proof. Ποια είναι τα συγκεκριμένα μαγαζιά αν επιτρέπεται ?
https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?
Μπαιναμε και βλεπαμε τις rom τωρα εδω και κατι μερες μπαινω αλλα γραφει οτι δε λειτουργει κτλ
Link to comment
Share on other sites

Μπαιναμε και βλεπαμε τις rom τωρα εδω και κατι μερες μπαινω αλλα γραφει οτι δε λειτουργει κτλ
Ναι δε λειτουργεί το download section εδώ και μια βδομάδα. Ωστόσο αν μπεις στο thread της συσκευής θα βρεις από εκεί τη ρομ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι δε λειτουργεί το download section εδώ και μια βδομάδα. Ωστόσο αν μπεις στο thread της συσκευής θα βρεις από εκεί τη ρομ
πως δλδ ?δωσε τα φωτα σου γιατι ειμαι ολιγον ασχετος
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα τη διετή εγγύηση, και μάλλον το 4/64 που είναι πιο future proof. Ποια είναι τα συγκεκριμένα μαγαζιά αν επιτρέπεται ?

 

Φίλε αν θέλεις 2ετή εγγύηση και καλή τιμή πάρτο από δω άφοβα. Το έχω πάρει κ εγώ κ άλλοι 30. Κάνεις subscribe στην σελίδα τους και παίρνεις κ επιπλέον έκπτωση 4%. Σου έρχεται με UPS μέσω Γερμανίας σε 1-2 μέρες, ευρωπαϊκή αποθήκη. Και για τυχόν επισκευή κτλ αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα αποστολής κ ότι χρειάζεται με δικά τους repair center. Η τιμή τελική μαζί με την έκπτωση και τα μεταφορικά 206€

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html?utm_source=john%20boul#/7-colour-gold/75-storage_capacity-4gb_64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...