Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου δίνει την επιλογή παραχώρησης άδειας επαφών

Εμένα δεν κάνει τίποτα. Πατάω το βελάκι και με γυρίζει επάνω στην αρχική! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κάνει τίποτα. Πατάω το βελάκι και με γυρίζει επάνω στην αρχική! :(

 

Προφανώς υπάρχει ασυμβατότητα στις συσκευές σας, δυστυχώς.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται μόνο οι Mi συσκευές είναι συμβατές. Γιατί καμιά έκδοση δεν κατάφερα να κατεβάσω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας έχω το pocophone και μετά από 2 χρόνια λέω να το αλλάξω εσείς πιο θα μου προτείνετε ισάξιο του με γύρω στα 200 ευρώ??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας έχω το pocophone και μετά από 2 χρόνια λέω να το αλλάξω εσείς πιο θα μου προτείνετε ισάξιο του με γύρω στα 200 ευρώ??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου και σε εσένα.

Η πρότασή μου, δεν είναι μόνο σε κάτι ισάξιο, αλλά και καλύτερο. Redmi Note 9 Pro. Έχουμε και σχετικό νήμα για αυτό, μπορείς εάν το επιθυμείς να το διαβάσεις.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και σε εσένα.

 

Η πρότασή μου, δεν είναι μόνο σε κάτι ισάξιο, αλλά και καλύτερο. Redmi Note 9 Pro. Έχουμε και σχετικό νήμα για αυτό, μπορείς εάν το επιθυμείς να το διαβάσεις.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Είναι όντως καλύτερο το redmi note 9 Pro από το POCOPHONE??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως καλύτερο το redmi note 9 Pro από το POCOPHONE??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο το F1 ναι είναι καλύτερο. Ξεκάθαρα.

Μπορείς να πας σε μια μεγάλη αλυσίδα να το δεις απο κοντά κιόλας.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi rocks :lol:

Εχουν περάσει από τα χέρια μου Redmi note4, Redmi note6 PRO, MiA1 (τα 2 τελευταία τα έχω σχεδόν ταυτόχρονα) χωρίς σοβαρά προβλήματα

Μόνο η κάμερα είναι λίγο χειρότερη από τον ανταγωνισμό αλλά εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα (δεν είναι για μένα στα PROs/CONs ενός νέου κινητού)

Τον Δεκέμβρη που μετά απο 3 χρόνια θα αντικαταστήσω το MiA1, πάλι Xiaomi θα πάρω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια @Vasileios26, το παρειγγειλα απο το banggood και το περιμενω προς τελος του μηνα, μιλαμε και στο επισημο θεμα λοιπον!
So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια @Vasileios26, το παρειγγειλα απο το banggood και το περιμενω προς τελος του μηνα, μιλαμε και στο επισημο θεμα λοιπον!

 

Εμείς ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

 

Μετά χαράς λοιπόν, στο επίσημο νήμα, για ό,τι βοήθεια χρειαστείς!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite σε redmi note 9 s,pro?κατά κύριο λόγο δίνω βάση σε κάμερες, μπαταρία απροβλημάτιστη λειτουργία

 

Οι διαφορές ανάμεσα σε s,pro αν κατάλαβα καλά είναι μόνο στην φόρτιση;

 

Άλλη πρόταση με ίδιο μπάτζετ;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite σε redmi note 9 s,pro?κατά κύριο λόγο δίνω βάση σε κάμερες, μπαταρία απροβλημάτιστη λειτουργία

 

Οι διαφορές ανάμεσα σε s,pro αν κατάλαβα καλά είναι μόνο στην φόρτιση;

 

Άλλη πρόταση με ίδιο μπάτζετ;

 

Μόνο στην ποιότητα της οθόνης θα ξενερώσεις. Εκεί ναι, θα δεις διαφορά. Μια χαρά ποιοτική είναι η οθόνη της σειράς Redmi Note 9, απλώς έχει άλλη χάρη η super Amoled ως προς την ζωντάνια των χρωμάτων. Αλλά απο τη στιγμή, που σε αυτά που αναφέρεις ότι σε ενδιαφέρουν, δεν έγραψες την οθόνη, τότε ναι, σε όλα τα υπόλοιπα το Redmi Note 9 Pro, είναι αναβάθμιση, ξεκάθαρα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δίπλα δίπλα που τα είδα με το δικό μου δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά να σου πω την αλήθεια

Αυτό που με βόλεψε αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό αν έχει λεντ ειδοποίησης μπροστά είναι η AOD

 

Μπαταρία κάμερες είναι τα πρώτα που με ενδιαφέρουν

Τώρα αν είναι από πλαστικό μέταλλο κλπ δεν με τρελαίνει γιατί το έχω πάντα σε θήκη

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δίπλα δίπλα που τα είδα με το δικό μου δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά να σου πω την αλήθεια

Αυτό που με βόλεψε αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό αν έχει λεντ ειδοποίησης μπροστά είναι η AOD

 

Μπαταρία κάμερες είναι τα πρώτα που με ενδιαφέρουν

Τώρα αν είναι από πλαστικό μέταλλο κλπ δεν με τρελαίνει γιατί το έχω πάντα σε θήκη

 

Έχει led ειδοποίησης, μονόχρωμο και μικρό σε μέγεθος μέσα στο ακουστικό είναι τοποθετημένο. Και να τα έχεις δίπλα-δίπλα όπως αναφέρεις, την αυτονομία δε θα τη δεις. Εκεί είναι η πολύ σημαντική τους διαφορά. Είναι σε άλλο επίπεδο όπως και να το κάνουμε το Redmi Note 9 S/Pro.

 

Και ο φακός είναι ανώτερος, όχι με χαοτική διαφορά, αλλά ανώτερος. Δες τς specs τους, τους φακούς τους.

 

Επίσης έχει triple tray SIM και δέχεται εκτός απο δύο SIM και κάρτα SD, έχει FM Radio, και ό,τι άλλο θέλεις να σου πω για τη συσκευή συγκριτικά με το Mi 9 Lite, ευχαρίστως.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει led ειδοποίησης, μονόχρωμο και μικρό σε μέγεθος μέσα στο ακουστικό είναι τοποθετημένο. Και να τα έχεις δίπλα-δίπλα όπως αναφέρεις, την αυτονομία δε θα τη δεις. Εκεί είναι η πολύ σημαντική τους διαφορά. Είναι σε άλλο επίπεδο όπως και να το κάνουμε το Redmi Note 9 S/Pro.

 

Και ο φακός είναι ανώτερος, όχι με χαοτική διαφορά, αλλά ανώτερος. Δες τς specs τους, τους φακούς τους.

 

Επίσης έχει triple tray SIM και δέχεται εκτός απο δύο SIM και κάρτα SD, έχει FM Radio, και ό,τι άλλο θέλεις να σου πω για τη συσκευή συγκριτικά με το Mi 9 Lite, ευχαρίστως.

 

Αν δεν σου κάνει κόπο ανέφερε υπέρ και κατά του 9 pro με mi 9 lite

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο ανέφερε υπέρ και κατά του 9 pro με mi 9 lite

 

Για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια με τα όσα ήδη σου έγραψα, θα σου πω επιπρόσθετα ότι ο φακός είναι καλύτερος. Το Redmi Note 9 Pro χρησιμοποιεί τον Isocell Samsung GW1, και το Mi 9 Lite τον Sony imx586.

O εν λόγω Samsung το δυνατό του σημείο είναι στο μέγεθος του αισθητήρα. Ο GW1 έχει μέγεθος αισθητήρα 1 / 1,7 ".Ο IMX586 έχει μέγεθος αισθητήρα 1/2". Αυτό τον κάνει (τον πρώτο) 38% μεγαλύτερο και άρα λαμβάνει περισσότερο φως στον φακό για αυτό και ονομάζεται (ο Samsung) Isocell bright.

 

Επόμενη διαφορά του αισθητήρα, είναι στον αριθμό των pixels, όπου ο Samsung έχει 9280 (H) × 6944 (V) 64 megapixel, ενώ ο Sony έχει 8000 (H) × 6000 (V) 48 megapixel.

 

Επίσης ο Snapdragon 720G είναι σαφώς ανώτερος του 710 του Mi 9 Lite, όπου φαίνεται και στην αρχιτεκτονική του επεξεργαστή στα νανόμετρα 8nm vs 10nm και άρα είναι πιο energy efficient, και γενικά πιο efficient.

 

Σε όλα υπερτερεί το Redmi Note 9 Pro, εκτός της χρωματικής ποιότητας στην οθόνη, και της αίσθησης premium στο χέρι (+ aluminium frame του Mi 9 Lite).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τους φακούς στην θεωρία είναι πάντα

Διαφορετικά κινητά με ίδιο αισθητήρα βγάζουν εντελώς διαφορετικές φωτό

Gcam παίρνει;πιο πολύ για βραδινές φωτό η ερώτηση

Το αν είναι πλαστικό η αλουμίνιο ποτέ δεν με ενδιέφερε γιατί πάντα το έχω σε θήκη

 

Δεν καίγομαι να το αλλάξω το mi 9 lite οπωσδήποτε απλά είμαι στην αναμονή αν δω κάτι καλό να την κάνω την αλλαγή

 

Έβλεπα και mi 10 lite, mi note 10 lite αλλά δεν ήθελα και να δώσω αρκετά επάνω. Η αλήθεια είναι πως αν είχα ένα 20-30% παραπάνω μπαταρία δεν θα το άλλαζα

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τους φακούς στην θεωρία είναι πάντα

Διαφορετικά κινητά με ίδιο αισθητήρα βγάζουν εντελώς διαφορετικές φωτό

Gcam παίρνει;πιο πολύ για βραδινές φωτό η ερώτηση

Το αν είναι πλαστικό η αλουμίνιο ποτέ δεν με ενδιέφερε γιατί πάντα το έχω σε θήκη

 

Δεν καίγομαι να το αλλάξω το mi 9 lite οπωσδήποτε απλά είμαι στην αναμονή αν δω κάτι καλό να την κάνω την αλλαγή

 

Έβλεπα και mi 10 lite, mi note 10 lite αλλά δεν ήθελα και να δώσω αρκετά επάνω. Η αλήθεια είναι πως αν είχα ένα 20-30% παραπάνω μπαταρία δεν θα το άλλαζα

 

Δεν μιλάμε για ίδιο αισθητήρα. Μιλάμε για ανώτερο αισθητήρα, όχι βλέποντας κοσμογονικές αλλαγές σαν να ανακάλυψες τη φωτιά, αλλά αφού είναι ανώτερος πώς να το κάνουμε. Δεν είναι μόνο ο αριθμός των pixels ως ένα ξερό νούμερο όπου το ένα έχει 64 και το δικό σου 48, σου παράθεσα το μέγεθος του φακού, όπου αυτό έχει πρακτική εφαρμογή στις νυκτερινές φωτογραφίες, καθότι λαμβάνει περισσότερο φως και άρα βγάζει πιο φωτεινές φωτογραφίες. Όμως παρόλα αυτά, βελτιώνεται κατά πολύ με gcam, και ναι παίρνει, και έχουν βγει και δύο αξιόλογες gcam που δοκιμάζονται απο τα παιδιά στο νήμα της συσκευής αυτό το διάστημα (parrot & trcam).

SOT έχω 12-15 ώρες. Εάν δε γίνομαι πιστευτός, έχω διαθέσιμα screenshots.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ το νήμα

 

Από την άλλη θα πάρω και ένα κινητό για την γυναίκα να αντικαταστήσει το redmi note 5

 

Έλεγα να της πάρω το redmi note 9s γιατί σε σχέση με το προ δεν νομίζω να καταλάβει τα παραπάνω mp της φωτογραφικής, το nfc δεν ξέρει καν τι είναι και το φορτίζει το βράδυ πάντα για να την ενδιαφέρει αν είναι 30 η 18w η φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Mi Note 10 Lite εδώ και ~2 βδομάδες. Δεν είμαι όμως ευχαριστημένος από το AOD σε σχέση με τη μπαταρία. Το κρατάω ή να το δώσω πίσω (έχω αυτή τη δυνατότητα) και να πάρω το Redmi Note 9 Pro;;

 

ΥΓ Συγνώμη για το cross posting. Δεν είχα προσέξει ότι υπάρχει το παρών νήμα.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το notification light του Redmi Note 9 Pro φαίνεται καλά; Βλέπω από τα διάφορα βίντεο στο youtube ότι είναι ψείρα.
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το notification light του Redmi Note 9 Pro φαίνεται καλά; Βλέπω από τα διάφορα βίντεο στο youtube ότι είναι ψείρα.

 

Καλησπέρα.

Το Mi Note 10 Lite, είναι μια συσκευή συνολικά καλύτερη απο το Redmi Note 9 Pro πλην της υποδοχής για κάρτα SD.

Εάν δε σε ικανοποιεί το κινητό που έχεις, θα σου πρότεινα να στραφείς σε ανώτερες επιλογές.

Ναι, είναι όντως μικρό το notification led, αλλά φαίνεται πολύ καλά ως χρωματική ένταση, απλά λόγω του μεγέθους του δεν έχει γωνίες παρατήρησης. Δηλαδή άνω των 40 μοιρών γωνία θέασης δύσκολα παρατηρείται.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το Mi Note 10 Lite, είναι μια συσκευή συνολικά καλύτερη απο το Redmi Note 9 Pro πλην της υποδοχής για κάρτα SD.

Εάν δε σε ικανοποιεί το κινητό που έχεις, θα σου πρότεινα να στραφείς σε ανώτερες επιλογές.

Ναι, είναι όντως μικρό το notification led, αλλά φαίνεται πολύ καλά ως χρωματική ένταση, απλά λόγω του μεγέθους του δεν έχει γωνίες παρατήρησης. Δηλαδή άνω των 40 μοιρών γωνία θέασης δύσκολα παρατηρείται.

 

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν θες μπορείς να εξηγήσεις γιατί θεωρείς ότι είναι καλύτερο συνολικά το Mi Note 10 Lite;; πχ AMOLED οθόνη, κάμερα, κατασκευή;

 

Παρεμπιπτόντως η Xiaomi UK (μένω HB) έχει βγάλει το Redmi στα £249 (έκδοση 6/128), μείον £30 με εκπτωτικό κουπόνι (άρα τελική τιμή £219) συν δώρο Mi Smart Band 5.

Edited by hellion13
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Poco F2 pro

Η ΟΡ7Τ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Poco F2 pro

Η ΟΡ7Τ?

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει σύγκριση μην ρωτάς, αλλά για να είσαι σίγουρος σου παραθέτω αυτούσιο review/άποψη παιδιού που τα είχε και τα δύο!

 

Εχω αλλαξει κυριολεκτικα οτι κινητο υπάρχει το poco στα λεφτα του δεν εχει ανταγωνιστη. Οσοι το θελετε να ξερετε στην 6/128 το κινητο παει επισης σφαιρα κ σας το λεω εγω που κανω βαρια χρήση. Ο ηχος λιγο στα πολυ δυνατα χαλαει αλλα οκ. Οθοναρα κ μετα το update που πηρε πεταει.

Eixa to OnePlus 7pro 12gb, 90hz

Θα ήθελα καλύτερη μπαταρία κ αυτός ήταν ο λόγος που δοκίμασα το poco. Προς εκπληξη μου το poco είναι ανώτερο σχεδόν στα πάντα. Φοβόμουν ότι θα είναι υποβάθμιση σε οθόνη, κάμερα, ήχο κ λογισμικό.

Αλλα το poco F2 ήταν μια ευχάριστη έκπληξη!

Η οθόνη είναι σαφέστατα ανώτερη, η αυξημένη φωτεινότητα βοηθάει το hdr, κ το μάτι βλέπει καλύτερα την διαφορά στα χρώματα που ορίζουν τις λεπτομέρειες, παρά την διαφορά στα pixel apo ta 500 sta 400ppi Δίπλα του του 7pro δείχνει με πιο θαμπό λευκό κ παρότι ίδιο μέγεθος, η κυρτοτητα στην οθόνη το κάνει να χάνει εύρος.

Το 7pro ήταν από τα πρώτα 90hz κινητά κ μετά από ένα χρόνο χρήσης, πια πιστεύω ότι είναι ένα gimmick, που δεν έχει πρακτική σημασία μέχρι οι εταιρίες να το αξιοποιήσουν παρέχοντας είτε content, είτε interpolation, που να μετατρέπει video, games k browsing se 90fps.

Μονο τα fps καταλαβαίνει το μάτι, άδικα έχουν 90 κ 120hz, όταν τα παντα τρέχουν σε 30fps!! Ας φτιάξουν πρώτα content me 60fps κ μετά μιλάμε κ για τα 90...

Στο δε browsing, δεν φαίνεται καμία απολύτως διαφορά, όμως την διαφορά των QHD k 90hz την νιώθει αισθητά η GPU κ η μπαταρία. Σε συνδυασμό με το βελτιωμένο touch sampling, to poco f2 δίνει σαφέστατα καλύτερη απόδοση στα παιχνίδια κ σχεδόν διπλάσια μπαταρία, μιλάμε για sot 9-10ωρες, σε σχέση με 5,5 που είχα πριν κ έχουν οι περισσότερες ναυαρχίδες.

Το σήμα είναι βελτιωμένο, το κλείδωμα GPS χωρίς data πολύ πολύ ανώτερο. Η flat οθόνη, χωρίς τρύπες ή κερατάκια ειναι η μεγαλύτερη ευλογία κ μέγιστο πλεονέκτημα. Γενικά το poco F2 δεν κυνηγά τις εντυπώσεις, αλλά την ουσία κ στην ουσία δεν έχει αντίπαλο!

Στο dxomark έβγαλε rating πάνω από το 8pro. Παρά το χειρότερο aperture k τα αναμενόμενο θόρυβο σε συνθήκες μειωμένου φωτισμού, με εξέπληξε το κρυστάλλινο texture των φωτογραφιών, είναι εφάμιλλο των pixel k Apple k το πρώτο κινητό που δεν βλέπεις διαφορά με g-cam. Δεν έχει περισκοπικο ζουμ, αλλά το macro του είναι από τα καλύτερα της αγοράς!

Πήρα τα 256 λόγω DDR 5, αλλά νομίζω δεν θα έβλεπα διαφορά κ με τα Ddr4 modules σίγουρα όχι στην απόδοση, αλλά ίσως στην μπαταρία. Έχοντας προηγουμένως 12gb ram, me ram boost. Είδα ότι δεν υπάρχει πρακτικό πλεονέκτημα με τόσο γρήγορες rom, k ειδικά εφόσον το poco έχει κ τις ufs3.1 που τσιγγουνευτηκε η oneplus να βάλει στο 8pro Πάνω από τα 6gb ram, διάφορα στην απόδοση δεν θα δείτε, παρά μόνο δυνατότητα πολλών παράλληλα εφαρμογών στο παρασκήνιο, αυτό όμως τρώει κ άλλο την μπαταρια, τις περισσότερες φορές άσκοπα, άλλο gimmick. Απλώς η Ddr5 τεχνολογία είναι πιο οικονομική σε αυτό.

Το poco είναι 10γραμμαρια πιο βαρύ, όμως δεν χρειάζεται powerBank, σε αντίθεση με ότι άλλο είχα μέχρι τώρα.

Οντως το ηχείο του σε υψηλό ήχο χάνει ποιότητα, όμως τα κινητά δεν είναι για να περπατάς στο πεζοδρόμιο κ να έχεις το ηχείο στο αυτί όπως οι μαύροι του Harlem ήτανε στα 80'

Πια σήμερα έχουμε ακουστικά κ το poco είναι από του ελάχιστους που υποστηρίζουν κ 3.5mm Jack k τo τελευταίο πρωτόκολλο Bluetooth για δυνατό κ καθαρό ήχο, καθώς κ παράλληλες συνδέσεις.

Γενικα σήμερα η βιομηχανία των κινητών στην απεγνωσμένη της προσπάθεια να ξεχωρίσει κ να μεγιστοποιησει το κέρδος, έχει χάσει την ουσία κ σίγουρα προτεραιότητα δεν είναι οι πραγματικές ανάγκες του χρήστη. Το poco εστιάζει ακριβώς εκεί κ υπό αυτό το πρίσμα έγκειται κ η τιμή του. Εάν τα λάβει κανείς υπόψιν αυτά, θα καταλάβει πόσο κρίμα είναι να πάρει κανείς κάποιο άλλο κινητό. Σας το λέω εγώ που έχω το πάθος κ την δυνατότητα για κινητά του χιλιαρικου, δεν αξίζει τίποτα πέρα από το poco F2... :) :) :)

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...