Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η adreno απο την 520 και μετα κανει καλη δουλεια στην gpu ποσο μαλλον η 530 και ακομα φαντασου η 540.πιστεψε με.. την ξερω τοσο καλα την qualcomn με τα πολλαπλα lte bands που μπορεις να ξεκλειδωσεις.απλα η διαφορες ειναι μικρες.δεν θα τις καταλαβεις!σιγουρα θα ηθελα τον 835 στο g6 αλλα συμβιβαζομαι και με τον 821!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Περήφανος κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες. Αγορασμένο από Γερμανό με την προωθητική - 150 ευρώ...

Η μεταπηδηση από το m8 μοιάζει με χάος...

Έχουμε τίποτα προτάσεις για tempered glass? Στο m8 φορούσα της nillkin και μπορώ να πω πως στάθηκε αξιοπρεπές στα 3 χρόνια του. Και τη δουλειά του την έκανε σε μια πτώση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Περήφανος κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες. Αγορασμένο από Γερμανό με την προωθητική - 150 ευρώ...

Η μεταπηδηση από το m8 μοιάζει με χάος...

Έχουμε τίποτα προτάσεις για tempered glass? Στο m8 φορούσα της nillkin και μπορώ να πω πως στάθηκε αξιοπρεπές στα 3 χρόνια του. Και τη δουλειά του την έκανε σε μια πτώση...

 

Ειχα παρει αυτο αλλα σε συνδυασμο με τη θηκη της spigen δεν εκατσε..μου την πεταξε..φαινοταν αρκετα καλο και αξιοπρεπες..μολις παρω αλλη θηκη θα το ξανααγορασω

 

 

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=16305

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους προωθητική έχει ο Γερμανός για το u11?

 

Η Cosmote, στελνει εναν εκπτωτικο κωδικο στους συνδρομητες της (δε μπορω να σου πω με βεβαιοτητα αν τον στελνει σε ολους) και χοντρικα το τηλ. Βγαινει κοντα στα 650€

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η adreno απο την 520 και μετα κανει καλη δουλεια στην gpu ποσο μαλλον η 530 και ακομα φαντασου η 540.πιστεψε με.. την ξερω τοσο καλα την qualcomn με τα πολλαπλα lte bands που μπορεις να ξεκλειδωσεις.απλα η διαφορες ειναι μικρες.δεν θα τις καταλαβεις!σιγουρα θα ηθελα τον 835 στο g6 αλλα συμβιβαζομαι και με τον 821!

 

Καλησπέρα, δε αντιλέγω και συμφωνώ πως το G6 είναι μια καλή και τίμια πρόταση.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο το γερμανο ειναι unbrand?

Η μηπως ειναι κοσμοτε softeware μεσα?

Είναι unbranded και δεν έχει το παραμικρό software της cosmote! Είναι πεντακάθαρο!

 

Και όπως προείπαν η προωθητική ενέργεια είναι ένας εκπτωτικός κωδικός που έστειλε η cosmote.

Μου κάνει εντύπωση βέβαια ότι το κινητό έχει ελάχιστη διαθέσιμη ποσότητα και το σπρώχνει έτσι. Ευτυχώς πάντως γιατί αλλιώς δεν το έβλεπα...

 

 

Και κάτι άλλο. Κατέβασα από το apkmirror την εφαρμογή HTC gallery αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει με τίποτα. Έχουμε κάποιο link για κάποια έκδοση λειτουργική? Μου λείπουν κάποιες εφαρμογές της HTC...

Edited by spyros_mad_doc
Link to comment
Share on other sites

Είναι unbranded και δεν έχει το παραμικρό software της cosmote! Είναι πεντακάθαρο!

 

Και όπως προείπαν η προωθητική ενέργεια είναι ένας εκπτωτικός κωδικός που έστειλε η cosmote.

Μου κάνει εντύπωση βέβαια ότι το κινητό έχει ελάχιστη διαθέσιμη ποσότητα και το σπρώχνει έτσι. Ευτυχώς πάντως γιατί αλλιώς δεν το έβλεπα...

 

 

Και κάτι άλλο. Κατέβασα από το apkmirror την εφαρμογή HTC gallery αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει με τίποτα. Έχουμε κάποιο link για κάποια έκδοση λειτουργική? Μου λείπουν κάποιες εφαρμογές της HTC...

 

Ίσως δεν υποστηρίζεται σε αυτή την έκδοση γιατί και στο google play που το βρίσκω δε με αφήνει να το κατεβάσω. Όπως και να έχει προτιμώ 3rd party εναλλακτικές, πχ Piktures

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει αυτο αλλα σε συνδυασμο με τη θηκη της spigen δεν εκατσε..μου την πεταξε..φαινοταν αρκετα καλο και αξιοπρεπες..μολις παρω αλλη θηκη θα το ξανααγορασω

 

 

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=16305

 

Ποια θήκη της spigen είχες, την clear ή rugged armor? Περίεργο πάντως που πέταξε τον protector, υποθέτω θα έχουν προβλέψει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση u11 με 6gb ram να μην έχει Ελληνικά στο μενού;;

 

Βάζεις ελληνική κάρτα sim και βγάζει ελληνικά άμεσος

Στο μενού μέσα χωρίς κάρτα σιμ δεν έχει ελληνικα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη της spigen είχες, την clear ή rugged armor? Περίεργο πάντως που πέταξε τον protector, υποθέτω θα έχουν προβλέψει κάτι τέτοιο

 

 

 

την clear εχω...και εγω ετσι πιστευα αλλα αμα την βαλεις στο κινητο θα δεις οτι καλυπτει και λιγο πανω την οθονη σε ολες τις ακρες..

σκεφτομαι να παρω μια πιο λεπτη και να βαλω και τζαμακι γιαιτ καλη χρυση η clear spigen αλλα κανει το κινητο πολυ πιο χοντρο...ειναι που ειναι απο μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και Χρόνια Πολλά για χθες σε όλες/ους τις/ους ερορταζόμενες/ους :)

 

Παρέλαβα σήμερα την Spigen liquid crystal, έχει καλή εφαρμογή, άνετο χειρισμό, αλλά πάει προς το χοντροκομμένη :confused: και πιστεύω πως στα πλάγια θα πετάξει το tempert glass που έχω παραγγείλει.

Μέχρι να βρω κάτι σταθερό, safe και που να ταιριάζει αρμονικά με το tempert glass μάλλον θα πάω στην πιο κάτω...

http://www.ebay.com/itm/For-HTC-U11-Luxury-Slin-PU-Leather-Vertical-Up-Down-Flip-Soft-Phone-Case-Cover/192235581587?_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140127102845%26meid%3D565f15ee525f48699d232114c0b4c475%26pid%3D100148%26&_trksid=p2059210.c100148.m2813

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σκεφτομαι να παω σε αυτην που φαινεται παρα πολυ λεπτη..

 

http://www.skroutz.gr/s/12465876/OEM-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-0-3mm-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-HTC-U11.html

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σκεφτομαι να παω σε αυτην που φαινεται παρα πολυ λεπτη..

 

http://www.skroutz.gr/s/12465876/OEM-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-0-3mm-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-HTC-U11.html

 

Το θέμα είναι να μην έχεις πρόβλημα με το tempert glass.

Εγώ να περιμένω να μου έρθει και το tempert glass (έρχεται μαζί με την θήκη πορτοφόλι) να τα δω και αν ταιριάζουν ΟΚ, αν όχι θα φορέσω την πιο πάνω.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Οκ αν ο συνδυασμος πετυχει ενημερωσε...οπως επισης και εγω οταν βρω κατι που να ταιριαζει και σε θηκη και σε τζαμι θα σας πω..
Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι τεστ που έκανα με το U11 6GB vs S8 plus (κάμερα)

Πιο νομίζετε ότι είναι καλύτερο?

. Joch Vaalan

 

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ, είναι ένα καλό vs

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455962

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην έχεις πρόβλημα με το tempert glass.

Εγώ να περιμένω να μου έρθει και το tempert glass (έρχεται μαζί με την θήκη πορτοφόλι) να τα δω και αν ταιριάζουν ΟΚ, αν όχι θα φορέσω την πιο πάνω.

 

Πήρα αυτή

https://www.amazon.co.uk/HTC-U11-Beyeah-Transparent-TPU/dp/B0725QN29M/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1502904824&sr=8-2&keywords=beyeah+htc+u11

 

και δουλεύει μια χαρά με το tempered glass

 

Επίσης έχω παραγγείλει spigen rugged armor και την περιμένω από βδομάδα. Απ'ότι είδα στο youtube αλλά και σε reviews στο amazon, δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με tempered glass protector. Θα ενημερώσω μόλις τη δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτηση κατι...γιατι η εφαρμογη google photos πιανει σχεδον 500 mb?

ακυρο νταξει αδειασα τον καδο και επανηλθε σε φυσιολογικα επιπεδα...:p:p

Επίσης έχω παραγγείλει spigen rugged armor και την περιμένω από βδομάδα. Απ'ότι είδα στο youtube αλλά και σε reviews στο amazon, δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με tempered glass protector. Θα ενημερώσω μόλις τη δοκιμάσω

 

 

ενημερωσε ποσο πιο χοντρη κανει τη συσκευη αν και νομιζω οτι θα τη κανει αρκετα..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή

https://www.amazon.co.uk/HTC-U11-Beyeah-Transparent-TPU/dp/B0725QN29M/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1502904824&sr=8-2&keywords=beyeah+htc+u11

 

και δουλεύει μια χαρά με το tempered glass

 

Επίσης έχω παραγγείλει spigen rugged armor και την περιμένω από βδομάδα. Απ'ότι είδα στο youtube αλλά και σε reviews στο amazon, δε φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με tempered glass protector. Θα ενημερώσω μόλις τη δοκιμάσω

 

Ποιο tempered glass έχεις? Είναι με πλαίσια ή καλύπτει μόνο το επίπεδο κομμάτι της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tempered glass έχεις? Είναι με πλαίσια ή καλύπτει μόνο το επίπεδο κομμάτι της οθόνης?

 

Αυτό έχω προς το παρόν.

https://www.amazon.co.uk/Protector-DN-TECHNOLOGY-Anti-Scratch-Bubble-Free-compatible/dp/B072FHX7HN/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1502986697&sr=8-1&keywords=tempered+glass+dn+technology+htc+u11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!εχω ενα περιεργο προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση.θελω να συνδεθω σε ενα wifi το οποιο κανεις sign in μεσω σελιδας.ενω στο 10αρι μου μολις κανει συνδεση ανοιγει αυτοματα την σελιδα στο 11 δεν μου το κανει ουτε αν ανοιξω μονος μου τον browser.και ετσι δεν μπορω να συνδεθω με τπτ!

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση u11 με 6gb ram να μην έχει Ελληνικά στο μενού;;

 

Άκυρο, εγώ το έβαλα με MoreLocale εφαρμογή, δεν έχει Ελληνικό out of the box στο 6gb ram μοντέλο, αλλά μικρό το κακό. Εφαρμογή και τελος

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή το ψάχνω και άκρη δεν έχω βρει, πείτε μου από που απενεργοποιούμε το λεξικό στα sms και αν μπορούμε να μεταφέρουμε εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη στην εξωτερική.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...