Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ πολυ καλα αποτελεσματα...μας εκανε μαγκες η google,φυσικα να ναι καλα και οι developers...οταν γινει stable αυτη τη εκδοση νομιζω θα μαστε αρχοντες...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό. Γιατι τώρα ειναι αρκετά unstable με αρκετά κρασασρίσματα και το viewfinder μαυρίζει όταν μπαινεις night sight (το σιγουρευω το καδρο μου πριν πατήσω το Mode). Όμως φαίνεται οτι η αρχή εγινε, το night sight δουλεύει και ειναι θέμα χρόνου να γινει stable.

 

Πάντως σε πιο νορμάλ συνθηκες οι διαφορές ειναι μικρές απο την gcam που χα δωσει. Αλλα στα σκοτάδια σε κάνει "μάγκα".

Link to comment
Share on other sites

Good news guys. Βγήκε gcam με λειτουργικό night sight στη συσκευη μας https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCcamMod-6.1.013.apk

 

Το μονο αρνητικό (πέραν κρασαρισμάτων μιας και ειναι σχετικα νεα η αναπτυξη) οτι οταν βαζες night sight το viewfinder γινεται μαυρο. Τραβάει όμως κανονικότατα. Οπότε καδραρετε πριν να μπειτε Night sight και μετα το επιλεγεται και τραβαει.

 

Αν δεν θελετε να χασετε τυχον αλλη gcam που εχετε, κατεβάστε αυτο το app https://www.celsoazevedo.com/files/android/how-to-duplicate-clone-apps/appcloner_1.5.8.apk και αφου το εγκαταστήσετε μπειτε και βρειτε την gcam που θελετε να κανετε κλωνο

 

Κάνω quote το προηγουμενο μου post για night sight.

 

Αυτή η έκδοση ειναι πολύ πιο σταθερή https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/#apk532 . Δυστυχώς το viewfinder ειναι πάλι μαυρο οταν γυριζεις στο night sight. Η μονη έκδοση που δεν γινεται μαυρη η οθονη οταν γυρνας σε night sight είναι αυτή εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_6.1.013_MiMAX2_V1b_A8.1+.apk αλλά είναι πολύ ασταθής. Οπότε προτιμώ να ειναι μαυρη και σταθερη (απλα πρώτα καδραρω και μετα γυριζω στο night)

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα φόρτισης που είχα ποστάρει πριν λίγο καιρό τελικά έφταιγε η μητρική του κινητού.

Ευτυχώς ήταν με ένα μήνα εγγύηση ακόμα και είναι στην εταιρία για φτιάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα την πάρει είναι σίγουρο, γιατί έχει επιβεβαιωθεί.

Αλλά κανείς δεν ξέρει από επίσημη πηγή.

Κάποιοι αναφέρουν τέλη 2018 ή αρχές 2019.

 

Εδώ κάποια νέα χαρακτηριστικά της έκδοσης:

https://www.androidverge.com/android-9-0-p-htc-u11-u11-plus-release-features/

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά κάτοχος της υπεροχής συσκευής σε amazing silver dual sim,ελπίζω να μην μας ξεχάσει η HTC και τουλάχιστον αν δώσει αναβάθμιση να είναι σταθερή και με καλή μπαταρία

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τη παρουμε και τη 2 αναβαθμιση δηλαδη την pie σιγουρα αλλα ναι μπαταρια,σημα wifi και κατι τετοια bugs και γω τα φοβαμαι...γιατι θα χει bugs σιγουρα αλλα το θεμα μετα ειναι αν ποτε θα τα διορθωσει
Link to comment
Share on other sites

Tempered εγω ακομα δεν εχω βαλει..απο θηκη την spigen armored black..εγγυηση...το κανει λιγο περισσοτερο κουμουτσα αλλα χαλαλι
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις παιδιά πως κάνουμε push τα μηνύματα στο gmail και δεύτερη στο blinkfeed αριστερά μου εμφανίζει κανονικά τις ιστορίες από το facebook αλλά όταν πατώ να μπω μέσα δεν πάει στη σελίδα του facebook, είναι λάθος κάποια ρύθμιση μου;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα gmail μπαινω απο το chrome και το blinkfeed το χω απενεργοποιησει οποτε δε μπορω να σε βοηθησω..
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις παιδιά πως κάνουμε push τα μηνύματα στο gmail και δεύτερη στο blinkfeed αριστερά μου εμφανίζει κανονικά τις ιστορίες από το facebook αλλά όταν πατώ να μπω μέσα δεν πάει στη σελίδα του facebook, είναι λάθος κάποια ρύθμιση μου;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο gmail νομιζω δεν υπαρχει push. Δεν ξερω αν αλλαξε κάτι. Προσωπικα χρησιμοποιώ το blue email.

 

Για το δευτερο δεν γνωριζω. Το εχω απενεργοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λένε οτι το night sight οταν το βαζεις τριποδο τραβάει 1 second, για δειτε λιγο αυτη με τη Gcam και ρυθμισεις που εχω δώσει αλλα με 1 second έκθεση. Πραγματικά, παρότι λειτουργει το Night sight στη συσκευη μας δεν νομιζω οτι εχει νοήμα για μας που παιζουμε ported.

 

Και ενα τιπ για να αλλάζετε γρήγορα το shutter speed στη gcam που χω βάλει: Αν πατήσετε παρατεταμένα την αλλαγη κάμερας σε σελφι, σας βαζει στις ρυθμισεις. Οπότε ευκολα και γρηγορα κουμπώνετε το χρονο έκθεσης που προτιμάτε.

 

30955683587_a2d21ec90a_z.jpgIMG_20181115_181603 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Εχει/είχε κανείς θέμα με τον σένσορα του δαχτυλικού που είναι ταυτόχρονα και Home button?

Οχι μόνο τώρα δεν λειτουργεί (είχε "χαλάσει" και πριν 1 μήνα αλλά κάπως επανήλθε), αλλά δεν βλέπω και τη ρύθμιση στα properties.

Σαν να χάθηκε. Σαν Bug μοιάζει αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ λύση μιας και την προηγούμενη φορά που έκανα hard reset δεν επανήλθε (αμέσως).

Θέλω και μάλλον θα στο στείλω στας εξωτερικάς για service αλλά πριν το διώξω είπα να ρωτήσω και εδώ...

 

Edit: επανήλθε με αυτό

http://droider.eu/2017/07/01/how-to-wipe-cache-partition-on-htc-u11/

 

άρα θα πρέπει να ήταν/είναι software πρόβλημα και το περίεργο είναι πως δεν διορθώθηκε (αμέσως) την προηγούμενη φορά που είχα είχα κάνει HR.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω παθει κατι τετοιο..ουτε και φιλος που το χει κανα 8 μηνο ως τωρα...περιεργο bug αλλα αφου φτιαχτηκε ολα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αυτή η ειδοποίηση για το boomsound πως φεύγει μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αυτή η ειδοποίηση για το boomsound πως φεύγει μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικα δεν καταφερα ποτε να την απενεργοποιησω. Απλά την συνήθισα.

Βεβαια δεν το πάλεψα και πολύ. Αν τυχον έχει βρει κάποιος άλλος λυση ας απαντήσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δυστυχώς επανήλθε, έκανα 2 hard resets αλλά τίποτα. Και ως δια μαγείας επανήλθε όσο το είχα στο stand by πριν από κάνα 4ωρο. Είναι περίεργο bug διότι μαζί με το σταμάτημα της λειτουργίας χάνεται και η ρύθμιση στα properties. Και όταν επανήλθε το finger, επανήλθε και στις ρυθμίσεις. Αν ήταν πχ θέμα υγρασίας (?) δεν θα επηρέαζε φαντάζομαι (και) τις ρυθμίσεις.

Σαν να είχε ένα malware που όμως δεν ισχύει μετά από Hard reset (τουλάχιστον έτσι νομίζω).

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δυστυχώς επανήλθε, έκανα 2 hard resets αλλά τίποτα. Και ως δια μαγείας επανήλθε όσο το είχα στο stand by πριν από κάνα 4ωρο. Είναι περίεργο bug διότι μαζί με το σταμάτημα της λειτουργίας χάνεται και η ρύθμιση στα properties. Και όταν επανήλθε το finger, επανήλθε και στις ρυθμίσεις. Αν ήταν πχ θέμα υγρασίας (?) δεν θα επηρέαζε φαντάζομαι (και) τις ρυθμίσεις.

Σαν να είχε ένα malware που όμως δεν ισχύει μετά από Hard reset (τουλάχιστον έτσι νομίζω).

 

Εγω πιστευω πως δεν ειναι bug και πρέπει να το στείλεις για σερβις. Το ότι εφτιαξε μετα απο factory reset ισως ηταν συμπτωματικό. Αλλωστε σε κάποια fr δεν σου εφτιαξε. Μου θυμιζει το προβλημα που ειχε ενα φίλος σε 1+2. Οποτε μου το φερνε να το δω δουλευε. Λιγες μερες μετα ξαναχάλαγε. Ουτε να τον τρόλαρε...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο stand by την νύχτα πόσο σας καταναλώνει με ανοιχτό το wifi;

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χω παντα κλειστο το βραδυ εκτος απο τις μερες που δουλευω ξημερωματα..αλλα και τοτε δεν αφηνω ανοιχτο το wifi ανοιχτο οταν κοιμαμαι..2% μου τρωει σε αυτη τη κατασταση
Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν ενεργοποιήσω το boost τα πάει καλύτερα; γιατί το βράδυ χάνω 4% και βλέπω γενικά μέσα στη μέρα ένα μικρό drain, όταν το είχα ξανά πριν μήνες θυμάμαι ήταν άριστο στο stand by

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν ενεργοποιήσω το boost τα πάει καλύτερα; γιατί το βράδυ χάνω 4% και βλέπω γενικά μέσα στη μέρα ένα μικρό drain, όταν το είχα ξανά πριν μήνες θυμάμαι ήταν άριστο στο stand by

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κλείσε πρώτα μια βδομάδα να στρώσει και θα δεις τότε τη πραγματική σου αυτονομία. Και ναι όταν ενεργοποιήσεις το boost+ θα έχεις και άλλη βελτίωση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...