Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φοραει τον γρηγοροτερο επεξεργαστη της αγορας 835

εχει την καλυτερη καμερα της αγορας

εχει τον καλυτερο ηχο της αγορας

εχει απιστευτη μπαταρια

Κώστα ο ήχος στο ηχείο κατά την συνομιλία πώς είναι;

 

Κάτι που με άφησε άφωνο στο G4 είναι η δυνατότατος ήχος κλήσης (που συνεπάγεται δυνατότατος ήχος σε μηνύματα, push notifications κλπ...) και στον πεντακάθαρο και ΔΥΝΑΤΟ ήχο κατά την συνομιλία. Εάν το έχω στο μέγιστο, το συνομιλητή τον ακούει όλη η παρέα...:p...σαν τα έχεις την ανοιχτή ακρόαση στο χαμηλό...:cool:

Γενικά το G4 στο τέρμα χαμηλό, πιάνει το τέρμα υψηλό άλλων συσκευών που είχα! Κοινώς ο ήχος στο ακουστικό του είναι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ!

 

Το U11 φαντάζομαι ότι στον ήχο κλήσης θα είναι πολύ δυνατό. Αλλά από ήχο στο ακουστικό πώς τα πάει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ποσες μέρες για μτχ συσκευή παιδιά και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα,μου κάνει φοβερή εντύπωση​, νομίζω δεν μου εχει ξανά τύχει σε συσκευή..Η το'χετε ελάχιστοι ή είστε τρομερα ευχαριστημένοι ! Μέχρι Παρασκευή θα έχω βρει και γω ενα γιατί φεύγω διακοπουλες και θα τα λέμε παιδες :)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ποσες μέρες για μτχ συσκευή παιδιά και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα,μου κάνει φοβερή εντύπωση​, νομίζω δεν μου εχει ξανά τύχει σε συσκευή..Η το'χετε ελάχιστοι ή είστε τρομερα ευχαριστημένοι ! Μέχρι Παρασκευή θα έχω βρει και γω ενα γιατί φεύγω διακοπουλες και θα τα λέμε παιδες :)

 

Καλησπέρα, ότι είναι ΑΠΙΘΑΝΗ συσκευή είναι αλήθεια όπως επίσης αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα (συνεχίζουν και ζωγραφίζουν εκεϊ στην HTC).

Εγώ το πήρα από Hellas phone, αλλά νομίζω πως πλέον δεν...είπαν πως θα το φέρουν στον όμιλο της cosmote σε καλές τιμές, δε ρίχνεις από εκεί μια ματιά, μπας και;

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με hellas,απο Δευτέρα δυστυχώς.

Βρήκα ενα 1+5 8/128 για λίγο καιρό και όταν με το καλό επιστρεψω και υπάρξει διαθεσιμότητα θα έρθω σε u11.

Κρίμα γιατί ήθελα καλή κάμερα στις διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ο ήχος στο ηχείο κατά την συνομιλία πώς είναι;

 

Κάτι που με άφησε άφωνο στο G4 είναι η δυνατότατος ήχος κλήσης (που συνεπάγεται δυνατότατος ήχος σε μηνύματα, push notifications κλπ...) και στον πεντακάθαρο και ΔΥΝΑΤΟ ήχο κατά την συνομιλία. Εάν το έχω στο μέγιστο, το συνομιλητή τον ακούει όλη η παρέα...:p...σαν τα έχεις την ανοιχτή ακρόαση στο χαμηλό...:cool:

Γενικά το G4 στο τέρμα χαμηλό, πιάνει το τέρμα υψηλό άλλων συσκευών που είχα! Κοινώς ο ήχος στο ακουστικό του είναι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ!

 

Το U11 φαντάζομαι ότι στον ήχο κλήσης θα είναι πολύ δυνατό. Αλλά από ήχο στο ακουστικό πώς τα πάει;

 

κατα τη συνομιλια νορμαλ μου φαινεται...δεν διεκρινα κατι εξωπραγματικο.

Αμα βαλεις ομως κανα βιντεο απο youtube...Μιλαμε για την απολυτη ακουστικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Επειδή συγγενικό μου πρόσωπο θα έρθει από Αμερική, αποφάσισα να αγοράσω από τώρα θήκες και προστατευτικά οθόνης. Έχω σκοπό να πάρω την Spigen Rugged Armor, που είναι η αγαπημένη μου, καθώς και κάποια διάφανη για την μόστρα :P

 

Όσο αφορά τη διάφανη, έλεγα να πάρω την Spigen, την top ace και την LK, για να δοκιμάσω το φιτ τους και να κρατήσω αυτή που θα μου αρέσει περισσότερο. Υπάρχει κάποιος εδώ που να ενδιαφέρεται για κάποια από τις 3 αυτές; Τις 2 που δεν θα κρατήσω έχω σκοπό να τις δώσω όσο τις πήρα. Θα τις έχω στα χέρια μου γύρω στις 25 Αυγούστου.

 

Επίσης αν κάποιος έχει τη συσκευή εδώ στη Θεσσαλονίκη και δεν τον πειράζει να βρεθούμε για να κάνουμε δοκιμές τις θήκες, θα το εκτιμούσα πολύ (η αγορά της συσκευής είναι προγραμματισμένη για τέλη Σεπτέμβρη λόγω οικονομικών)

 

Όποιος ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο ας στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Επειδή συγγενικό μου πρόσωπο θα έρθει από Αμερική, αποφάσισα να αγοράσω από τώρα θήκες και προστατευτικά οθόνης. Έχω σκοπό να πάρω την Spigen Rugged Armor, που είναι η αγαπημένη μου, καθώς και κάποια διάφανη για την μόστρα :P

 

Όσο αφορά τη διάφανη, έλεγα να πάρω την Spigen, την top ace και την LK, για να δοκιμάσω το φιτ τους και να κρατήσω αυτή που θα μου αρέσει περισσότερο. Υπάρχει κάποιος εδώ που να ενδιαφέρεται για κάποια από τις 3 αυτές; Τις 2 που δεν θα κρατήσω έχω σκοπό να τις δώσω όσο τις πήρα. Θα τις έχω στα χέρια μου γύρω στις 25 Αυγούστου.

 

Επίσης αν κάποιος έχει τη συσκευή εδώ στη Θεσσαλονίκη και δεν τον πειράζει να βρεθούμε για να κάνουμε δοκιμές τις θήκες, θα το εκτιμούσα πολύ (η αγορά της συσκευής είναι προγραμματισμένη για τέλη Σεπτέμβρη λόγω οικονομικών)

 

Όποιος ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο ας στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Αν έρθεις Χαλκιδική μου λες και το κανονίζουμε.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου στο skroutz την spigen clear tpu case αλλά απότι βλέπω τώρα εξαφανίστηκε. Την είχε γύρω στα 20 ευρώ, δηλαδή διπλάσια απότι στο amazon αλλά αν σκεφτείς και τα μεταφορικά καλά είναι.

 

Προσωπικά έχω μια αντίστοιχη της Beyeah που είναι επίσης δημοφιλής στο amazon και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Για tempered glass νομίζω η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή είναι αυτά με τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω, αν και αφήνουν ως συνήθως ένα μικρό περιθώριο ~1mm από την άκρη. Περιμένω ένα δεύτερο protector πάλι από amazon στο ίδιο στυλ.

 

Υ.Γ Αναφέρομαι σε Αmazon Αγγλίας

Edited by android_16
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και τις 2 spigen από κατάστημα που βρήκα στο skroutz που τις είχε ετοιμοπαράδοτες, πολύ καλές και οι δυο. Αν κάποιος δεν βιάζεται περιμένω από ebay μια spigen liquid crystal μιας και την πήρα από εδώ λόγω ότι την βιαζόμουν.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση που φερνει bluetooth 5 και αλλα..εχει ερθει σε κανεναν? Σε μενα οχι ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση που φερνει bluetooth 5 και αλλα..εχει ερθει σε κανεναν? Σε μενα οχι ακομα...

 

Μονο η Ταιβαν την εχει παρει...λογικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εσείς οι χρήστες της συσκευής πείτε μου για πιο λόγο να διαλέξω το HTC u11 αντί για το g6. Το λέω γιατί έχει μία σεβαστή διαφορά τιμής. Πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα σε νυχτερινές φωτογραφίες. Σε τι άλλο πλεονεκτεί.

Επίσης σε ενδεχόμενη αγορά του τι να προσέξω; & από πού προτείνετε αγορά; Για μονόκαρτο.

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εσείς οι χρήστες της συσκευής πείτε μου για πιο λόγο να διαλέξω το HTC u11 αντί για το g6. Το λέω γιατί έχει μία σεβαστή διαφορά τιμής. Πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα σε νυχτερινές φωτογραφίες. Σε τι άλλο πλεονεκτεί.

Επίσης σε ενδεχόμενη αγορά του τι να προσέξω; & από πού προτείνετε αγορά; Για μονόκαρτο.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Kαλησπέρα φιλε,

αγόρασα πριν λίγες ημερες το G6, μόνο και μόνο για ην εκπληκτική τιμή του.

Μεγάλος έρωτας ειναι το U11, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να διαθεσω τόσα χρήματα αυτή τη στιγμη. Είναι σωστό το ερώτημά σου μιας και έχουν μεγαλη διαφορά τιμης.

 

Θεωρώ ότι το HTC πλεονεκτεί σε σχέση με το G6 σε:

performance (πιο καθαρό και από skin)

σε κάμερα (εκτός του wide angle του g6)

σε ποιότητα οθόνης

σε ήχο , τόσο από ακουστικά όσο και από το ηχείο

 

κάποια στιγμή θα το αποκτήσω :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε ο φιλος πιο πανω συν μπαταρια υπερ του htc...απο εκει και περα το g6 το χειριζεσαι πιο ευκολα με το ενα χερι..ειναι και πιο ομορφο πιστευω απο το htc και ας το εχω το u11..οι καμερες ειναι αξιοπρεπεστατες πλεον σε ολες τις ναυαρχιδες....αν θες και ηχο μπορεις να παρεις το κορεατικο μοντελο του g6 και να εξοικονομησεις..αν παλι κρατας πολλα χρονια ενα κινητο κανε υπομονη και παρε το htc γιατι ειναι πιο futureproof..εχει ηδη και μεγαλη δραστηριοτητα στο xda...οτι και να παρεις παντως το σιγουρο ειναι οτι δε θα το μετανιωσεις..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εσείς οι χρήστες της συσκευής πείτε μου για πιο λόγο να διαλέξω το HTC u11 αντί για το g6. Το λέω γιατί έχει μία σεβαστή διαφορά τιμής. Πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα σε νυχτερινές φωτογραφίες. Σε τι άλλο πλεονεκτεί.

Επίσης σε ενδεχόμενη αγορά του τι να προσέξω; & από πού προτείνετε αγορά; Για μονόκαρτο.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα, γιατί το g6 είναι τετραπύρηνο, γιατί δεν είναι 4g+, γιατί φοράει περσυνό επεξεργαστή με ότι αυτό σημαίνει (είναι πιο αργό και σίγουρα έχει και χειρότερη διαχείρηση μπαταρίας), γιατί δεν έχει τον ήχο και την camera του 11, γιατί φοράει gorila glass 3...

 

Πάντα φιλικά :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του από το eglobalcentral; Βλέπω ότι το έχει μόνο δίκαρτο, 6GB Ram & 128GB χωρητικότητα στα 580.00€.

Έχει πάρει κάποιος από εκεί; Αν συμβεί κάτι στα δύο χρόνια έχεις κάποια εγγύηση; & το δίκαρτο ξέρετε αν υστερεί κάπου; Πχ σε ταχύτητα στο 4g σε σχέση με το μονόκαρτο;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για μενα σκρουτζ..δαγκωτο..ειδικα τωρα με κατι φορους που βαλανε στα τελωνεια δε ξερω αν θα το ριψοκινδυνευα να παρω κινητο απεξω...φανταζομαι πως δεν υστερει σε ταχυτητα το δικαρτο αλλα δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος..ας απαντησει καποιος που ξερει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα περάσει τελωνείο ότι έρχεται από eglobal. Γίνεται τριγωνική, απλά το δέμα σου ταξιδεύσει ανα τας Ευρώπας για 10-15 ημέρες.

Η εγγύηση είναι ένα θέμα, βλέπεις οι συσκευές που στέλνει είναι από Taiwan ή Hong Kong...

Άρα, μόνο αν το στείλεις εκεί, αν και όταν χαλάσει.

Σχεδόν ολοκληρο το νήμα της LG πάντως εδώ στο myphone ψωνίζει από εκεί... Μαζί τους κι εγώ.

 

Η εγγύηση όμως είναι ένας σημαντικός παράγοντας.... ίσως να μην το έκανα ξανά.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γιατί το g6 είναι τετραπύρηνο, γιατί δεν είναι 4g+, γιατί φοράει περσυνό επεξεργαστή με ότι αυτό σημαίνει (είναι πιο αργό και σίγουρα έχει και χειρότερη διαχείρηση μπαταρίας), γιατί δεν έχει τον ήχο και την camera του 11, γιατί φοράει gorila glass 3...

 

Πάντα φιλικά :)

 

καποιες παρατηρησεις...το lg g6 χρησιμοποιει snapdragon 821,ειναι ελαφρως καλυτερος απο τον 820 με χρονισμενη ποιο ψηλα την cpu αλλα και την gpu.ειναι καθαρα 4G+ cat12 δηλ 600mbs!η καμερα του με καποιο update θα γινει ακομα καλυτερη,εχει καλο ηχο και με καλα ακουστικα το qua dac κανει καλη δουλεια!απλα ο snap 835 σιγουρα ειναι καλυτερος απλα τις διαφορες δεν θα τις καταλαβεις σε σχεση με τον 821!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καποιες παρατηρησεις...το lg g6 χρησιμοποιει snapdragon 821,ειναι ελαφρως καλυτερος απο τον 820 με χρονισμενη ποιο ψηλα την cpu αλλα και την gpu.ειναι καθαρα 4G+ cat12 δηλ 600mbs!η καμερα του με καποιο update θα γινει ακομα καλυτερη,εχει καλο ηχο και με καλα ακουστικα το qua dac κανει καλη δουλεια!απλα ο snap 835 σιγουρα ειναι καλυτερος απλα τις διαφορες δεν θα τις καταλαβεις σε σχεση με τον 821!
Πέστα φίλε Ernesto γιατί όλο ανακρίβειες γράφονται.. Ακούς εκεί δεν υποστιριζει 4g+...

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καποιες παρατηρησεις...το lg g6 χρησιμοποιει snapdragon 821,ειναι ελαφρως καλυτερος απο τον 820 με χρονισμενη ποιο ψηλα την cpu αλλα και την gpu.ειναι καθαρα 4G+ cat12 δηλ 600mbs!η καμερα του με καποιο update θα γινει ακομα καλυτερη,εχει καλο ηχο και με καλα ακουστικα το qua dac κανει καλη δουλεια!απλα ο snap 835 σιγουρα ειναι καλυτερος απλα τις διαφορες δεν θα τις καταλαβεις σε σχεση με τον 821!

 

Καλησπέρα, νομίζω πως αδικείς τα μάλα τον 835 με την τοποθέτησή σου.

Να σου υπενθυμήσω πως είπα ότι είναι καλός ο ηχος και η κάμερά του, απλά του HTC U11 είναι καλύτερα.

Κλείνοντας η GPU του είναι περσυνή (ADRENO 530) και το HTC U11 στο 4G+ είναι στην κατηγορία 16 δηλ.1024mbs!!!

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...