Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από ότι παρατήρησα στο θέμα μπαταρίας έχω την εντύπωση ότι είναι πλέον καθαρά θέμα επεξεργαστή, οι μπαταρίες πάνω κάτω είναι το ίδιο, όταν το φορτίζω από 20 με 25% που έχει απομείνει μεχρει τα περίπου 70% φορτίζει σα τρελό απίστευτα γρήγορα! Από εκεί και πέρα κόβει ρυθμούς και πάει σε ποιο αργό τέμπο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με τα χρώματα, τα κόκκινο, μαύρο και λευκό είναι ματ και αυτό το silver (στις φωτό είναι το γαλάζιο) είναι καθρέφτης;
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με τα χρώματα, τα κόκκινο, μαύρο και λευκό είναι ματ και αυτό το silver (στις φωτό είναι το γαλάζιο) είναι καθρέφτης;

 

το silver Που εχω εγω πισω ειναι καθρεφτης

Link to comment
Share on other sites

το silver Που εχω εγω πισω ειναι καθρεφτης

 

Οπότε συνεχίζω να περιμένω το μαύρο.

Σε ευχαριστώ.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

ανεβαζω 3 φωτογραφιες για να δειτε το χρωμα,καθε ληψη ειναι και αλλο χρωμα...

 

2017_07_26_18_47_19.jpg

2017_07_25_19_22_29.jpg

2017_07_25_19_22_36.jpg

 

Εν τω μεταξύ στις φωτό στο skroutz δείχνουν ματ :O

Νομίζω πως το μαύρο θα σπάει λίγο τη γυαλάδα, αλλιώς μου αρέσει και το silver.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η spigen δεν έχει βγάλει screen protectors για τη συσκευή; Γενικα βλέπω έλλειψη αξεσουάρ, χειρότερα και από το 10

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η spigen δεν έχει βγάλει screen protectors για τη συσκευή; Γενικα βλέπω έλλειψη αξεσουάρ, χειρότερα και από το 10

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Εγώ για flip έλεγα :)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η spigen δεν έχει βγάλει screen protectors για τη συσκευή; Γενικα βλέπω έλλειψη αξεσουάρ, χειρότερα και από το 10

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Εχει στο αμαζον 3...

Link to comment
Share on other sites

Screen protectors; Μπορεις να δώσεις ένα λινκ, γιατί δεν έχω βρει όσο έχω ψάξει στο αμαζον

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ποιοτικό skin λύνεται το θέμα της γυαλάδα-γλίτσα-καθρέπτη του γυαλιού ενώ παράλληλα αποκτάς νέο look and feel ,καλύτερο grip και μικρό προστασία από γρατζουνιές και μικρό κακουχίες.

 

Αναπόφευκτα βάζω day one σε όλες τις συσκευές με γυάλινη πλάτη.

 

Πχ Εδώ στο παρόν κινητό μου από dbrand black dragon.

 

63bdbb25b64da83bbb03e442bf003a20.jpg

 

Αλλιώς αν βρείτε μια αντίστοιχη για HTC 11 υπερλεπτη θήκη-cover skin όπως το παρακάτω

http://www.ebay.com/itm/CAFELE-For-Samsung-Galaxy-S8-Plus-Shockproof-Ultra-thin-Soft-TPU-Case-Cover-Skin-/222511989121?var=&hash=item33cebf8181:m:mMeehYLo689O7GoenJdmc5Q

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτό έλειπε, να βάζουμε skin στα κινητά λες και είμαστε 15 χρονων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα αν του χρόνου μαζέψει αρκετά τα πάνω κάτω bezel και φύγει το κουμπί μπροστά που δεν αντέχω να βλέπω με την καμία σε smartphone θα ήμουν θετικός.

 

Συσκευές με αρκετά bezel μου κάνουν πλέον λες και είμαστε στο 2010 και δεν το συγχωρώ σε καμία συσκευή σήμερα.

 

Εδώ του Axon που έχω που είναι πιο μαζεμένα μου κακοφαίνεται πλέον.

 

Φυσικά θα προτιμούσα επιστροφή σε full aluminum unibody η αλλιώς αν το γύριζε σε ειδικά επεξεργασμένο sapphire πλάτη που να μην έχει γυαλάδα με oleophobic επίστρωση θα ήταν super και περιμετρικά κράμα μαγνησιου/αλουμινίου η γιατί όχι titanium που βάζει περιμετρικά το essential phone να μπορώ πιο ελεύθερα να το έχω απόλυτα γυμνό χωρίς skin χωρίς τίποτα γνωρίζοντας ότι θα έχω σε υψηλότερο βαθμό αντοχή σε κακουχίες και ατυχίες και πολύ πιο ανθεκτικό σε καθημερινή χρήση.

 

Τεσπα το κλείνουμε εδώ το ψιλό off topic :p

 

Καμία επαφή με την πραγματικότητα.

 

Το να λες ότι δεν παίρνεις κινητό γιατί έχει μεγάλα μπεζελ είναι..... γενικουρα.

 

Πχ το pixel και το xperia xz premium έχουν απαράδεκτα μεγάλα μπεζελ και χωρίς κανένα λόγο, insta no buy από μένα.

 

Αλλά το να λες ότι το u11, με μπροστινο reader έχει μεγάλα μπεζελ, είναι απαραδεκτο.

 

Πρώτον γιατί η θέση του reader είναι εκει, μπροστά. Ότι άλλο, είναι απλά ανωμαλία.

 

Επίσης, capacitive buttons>>>software buttons , all day every day.

 

Όταν βάλουν τον fingerprint reader πάνω στην οθόνη, τότε θα δεχτώ οθόνες με μινιμουμ μπεζελ και software buttons.

 

Μέχρι τότε, θέλω fingerprint reader μπροστά και capacitive back και multi κουμπί.

 

Κάτι βλακείες σαν της Samsung που έχει τον χειρότερο reader, σαν του pixel που έχει τον reader πίσω και ούτε καν capacitive η έστω dual speakers η σαν του xz που τον έχει στο πλάι με software buttons και μπεζελ του 2008 η σαν του Huawei που έχει ορθά τον reader μπροστά αλλά χωρίς άλλα capacitive buttons η διαλέγεις software, απλά αποριπτονται και χλευαζονται.

 

Η oneplus, η HTC, και η Xiaomi έχουν μείνει να το κάνουν σωστά, οι άλλες απλά δεν ξέρουν που παν τα 4

Link to comment
Share on other sites

ανεβαζω 3 φωτογραφιες για να δειτε το χρωμα,καθε ληψη ειναι και αλλο χρωμα...

 

2017_07_26_18_47_19.jpg

2017_07_25_19_22_29.jpg

2017_07_25_19_22_36.jpg

 

Οραιο το χρωμα για πεσμας και για τα υπολοιπα πως σου φεβεται το κινητο σαν κατασκευει το πως δουλευει και για της καμερες στου πως σου φενοντε??

Link to comment
Share on other sites

Screen protectors; Μπορεις να δώσεις ένα λινκ, γιατί δεν έχω βρει όσο έχω ψάξει στο αμαζον

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

https://www.aliexpress.com/item/For-HTC-U11-Tempered-Glass-3D-Full-Screen-Coverage-Tempered-Glass-Screen-Protector-Full-Cover-Protective/32820112597.html?spm=2114.search0104.3.47.lYR6bv&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10068_10084_10083_10080_10304_10082_10081_10177_10110_10137_10111_10302_10060_10112_10113_10155_10114_10154_438_10056_10055_10054_10310_10182_10059_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051-10102,searchweb201603_16,ppcSwitch_4&btsid=1327cf5e-e179-4b4a-af64-edcf2e220f8b&algo_expid=1ccc4e54-685a-45f2-9c61-93e252eb1148-9&algo_pvid=1ccc4e54-685a-45f2-9c61-93e252eb1148

 

 

προσωπικα εχω παρει αυτον αλλα ακομα δε μου εχει ερθει(εδω ακομα το κινητο δεν εχω παρει)...εχει και αλλα screen protectors.... και απο ebay πηρα και διαφανη θηκη τηε spigen..

http://www.ebay.com/itm/HTC-U11-Case-Spigen-Liquid-Crystal-Squeeze-Compatible-/332309471483?hash=item4d5f3020fb:g:eKcAAOSwg0pZYIuP

 

οταν με το καλο ερθει το τζαμακι θα δουμε αν θα κατσει καλα γιατι διαβαζω οτι τα περισσοτερα ξεκολλανε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε, να βάζουμε skin στα κινητά λες και είμαστε 15 χρονων.

Τερμα ακυρη η τοποθετηση σου περα απο το ακομψο του λογου σου που δεν συναδει γενικα.

 

Όταν βάλουν τον fingerprint reader πάνω στην οθόνη, τότε θα δεχτώ οθόνες με μινιμουμ μπεζελ και software buttons.

Μονο εδω συμφωνουμε,αλλα προσωπικα αποτυπωμα δεν χρησιμοποιω σε καμια συσκευη αρα με ενδιαφερει πρωτιστος μπροστα μονο οθονη να εχω και το αποτυπωμα ας το βαλουν οπου αλλου θελουν.... οπουδηποτε.

 

(Η μόνη εξαίρεση που κάνω με όλα αυτά τα βιομετρικά ειναι με το Windows Hello στο surface που αν και σαν ιδέα είμαι αρνητικός αλλά επειδή είναι πολύ αξιόπιστη λύση τη χρησιμοποιώ all time για να ξεκλείδωνω τη συσκευή)

Κάτι βλακείες σαν της Samsung που έχει τον χειρότερο reader, σαν του pixel που έχει τον reader πίσω και ούτε καν capacitive η έστω dual speakers η σαν του xz που τον έχει στο πλάι με software buttons και μπεζελ του 2008 η σαν του Huawei που έχει ορθά τον reader μπροστά αλλά χωρίς άλλα capacitive buttons η διαλέγεις software, απλά αποριπτονται και χλευαζονται.

Οντως βλακειες εκαναν η κανουν οι 4 τους(Samsung,Sony,Huawei,Pixel),αλλα εξηγησα το σκεπτικο μου στις αλλες μου απαντησεις.

 

Η oneplus, η HTC, και η Xiaomi έχουν μείνει να το κάνουν σωστά, οι άλλες απλά δεν ξέρουν που παν τα 4

Εξ ου και διαφωνω εδω το βρισκω τερμα αποκρουστικο να εχω κουμπι μπροστα ειτε touch ειτε hardware που διαταρασει την συνοχη,ομοιομορφια μπροστα.

Αποτελει ξενο στοιχειο για εμενα.

Για αυτο τρωνε ακυρο απο εμενα αυτες οι 3 εταιριες εως σημερα μαζι με αλλους επιπλεουν λογους φυσικα φυσικα και οχι μονο για την κακιστη θεση του fingerprint.

Οχι τυχαια μια 10ετια τωρα δεν ειχα αγγιξει iphone(απο τους βασικους λογους το κουμπι μπροστα που το θεωρω ξενο σωμα διαχρονικα )αλλα πιθανων να σπασω την παρθενια με την επετειακη εκδοση εφοσον κατα 99% θα φυγει το κουμπι απο την σημερινη του κακιστη μορφη.:shifty::wink:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εξ ου και διαφωνω εδω το βρισκω τερμα αποκρουστικο να εχω κουμπι μπροστα ειτε touch ειτε hardware που διαταρασει την συνοχη,ομοιομορφια μπροστα.

Αποτελει ξενο στοιχειο για εμενα.

Για αυτο τρωνε ακυρο απο εμενα αυτες οι 3 εταιριες εως σημερα μαζι με αλλους επιπλεουν λογους φυσικα φυσικα και οχι μονο για την κακιστη θεση του fingerprint.

Οχι τυχαια μια 10ετια τωρα δεν ειχα αγγιξει iphone(απο τους βασικους λογους το κουμπι μπροστα που το θεωρω ξενο σωμα διαχρονικα )αλλα πιθανων να σπασω την παρθενια με την επετειακη εκδοση εφοσον κατα 99% θα φυγει το κουμπι απο την σημερινη του κακιστη μορφη.:shifty::wink:

 

Πιο ασχημο ειναι να μην εχει τιποτα το κινητο μπροστα, σαν τραπεζι ειναι.

Ειχα κινητο με μικρα bezel και χωρις κουμπι μπροστα και ηταν μετρια η εμπειρια χρησης (Nexus 6/Nexus 5x/ και άλλα)

 

Tα software buttons ειναι ο καρκινος του android, που το εκανε αυτο για ευκολο port εφαρμογων απο ios

 

Ειτε θα ειναι μονιμα on και θα εχουμε wasted screen space ειτε θα κρυβονται και θα θελεις παραπανω taps και swipes για να τα εμφανισεις.

 

Ειπες και για τα bezel, πραγματικα δεν μπορω να διαβαζω τετοια απο μελη που εχουν χρονια στα φορουμ.

 

Oλοκληρωτικα και χωρις να προσφερουν τιποτα τα μικρα bezel και η 18:9 αναλογια ειναι 100% μαρκετινιστικα κολπα.

 

Δε λεμε για το εκτρωμα xz premium αλλα δεν με πειραζουν καθολου κινητα σαν το 1+5 και σαν το p10 εμφανισιακα τα θεωρω και πιο ωραια απο το βαρετό s8.

Link to comment
Share on other sites

Nikchris συμφωνω σε ολα εκτος απο αυτο που ειπες για τα skins!!Στα αλλα ειμαι 100% μαζι σου!

 

Black Leather Htc 10 Power

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε ένας με τα γούστα του σε τελική.

Για εμένα το HTC,Huawei,Sony,oneplus, pixel,iPhone τα βάζω στο ίδιο καζάνι με βασικό deal breaker στοιχείο που κοινό σε αυτούς τα οικόπεδα bezel και το απολιθωμα home button

Κοινώς DOA από τα αποδυτήρια.

 

Ελπίζω φέτος φθινόπωρο να έχουμε παραπάνω επιλογές στυλ g6/s8 που κατά πως φαίνεται θα δούμε πολλές προτάσεις πχ V30,iPhone 8,Pixel 2 και λογικά από Huawei το matte 10 θα ακολουθήσει και η xiaomi με MI miix 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω φέτος φθινόπωρο να έχουμε παραπάνω επιλογές στυλ g6/s8

 

Tηλεκοντρολ στενομακρες οθονες με πισω κουμπια;

 

Δεν θα παρω, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τεχνολογία προχωράει είτε μας αρέσει είτε όχι

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η τεχνολογία προχωράει είτε μας αρέσει είτε όχι

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο τεχνολογία κι άλλο αλλαγές στο κομμάτι του βιομηχανικου σχεδιασμου.

 

 

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

20170727_150351.jpg

 

20170727_150409.jpg

 

image-0-02-04-23e7625784f77677eab895d697bde4762f.jpg

 

image-0-02-04-62e263700236f7f7eaee67d87261bb4991.jpg

 

image-0-02-04-a9d501cab63df696b42e3eb039fc3363de.jpg

 

Και ένα συγκριτικό για το φίλο μου το Δημήτρη pik.

Busso εδώ...

 

S8 silver με samsung alcantara mint πάνω vs ΗΤC U11 με διάφανη θήκη σηλικόνης (όχι τη θήκη που δίνει η HTC).

Τέρμα φωτεινότητα και στα δύο, με ίδιου μεγέθους γραμματοσειρά.

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

αυτη η μαμημενη οθονη του galaxy...δε τη φτανει κανεις...αλλα υπαρχουν αλλα τοσα που παιζουν ρολο που για καποιον που θελει ουσια δε θα παει σε galaxy(ολιγον υπερβολικος αλλα νταξει....:lol:)
Link to comment
Share on other sites

αυτη η μαμημενη οθονη του galaxy...δε τη φτανει κανεις...αλλα υπαρχουν αλλα τοσα που παιζουν ρολο που για καποιον που θελει ουσια δε θα παει σε galaxy(ολιγον υπερβολικος αλλα νταξει....:lol:)

 

+1 για την οθονη του s8.

Οθονη sammy με λειτουργικο γραμμενο απο htc ο τελειος συνδυασμός!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε να είχαν το ίδιο background, αλλά είναι εμφανής η υπεροχή της AMOLED οθόνης. Ωστόσο, θεωρώ ότι είναι το μόνο δυνατό σημείο του S8. Ως (πρώην) κάτοχος S5 δε θέλω ξανά καμία επαφή με λογισμικό της Samsung και ας λένε ότι δεν είναι όπως το παλιό touchwiz.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...