Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα ναι γιατί δεν άντεχα χωρίς την μπαταρία του!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά εννοείται η μπαταρία του δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Δοκίμασε κάνεις την miuipro rom?

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Σημερα το παρηγγειλα κι εγω απο geek απο Ιταλικη αποθηκη με προσφορα και κουπονι στα 193 ευρω.Αντε να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση

Screen mirroring σε smart tv έχει?

Ναι φυσικά έχει. Αρκεί όμως να το επιτρέπει και η εφαρμογή. Πχ αν έχεις συνδρομή στο NBA app για να βλέπεις αγώνες και προσπαθήσεις να στείλεις την εικόνα στην τηλεόραση για να το βλέπεις καλύτερα, θα δεις ένα καταπληκτικό μαύρο στην τηλεόραση σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Δεύτερη φορά xiaomi συσκευή για δεύτερη..

Η πρώτη ήταν redmi note 4x 4/64 η οποία έμεινε για λίγο.

Είχα ένα αποθυμενο να πάρω το Μαξ 2 αλλά τότε δεν βόλεψε.

Βασική συσκευή συνήθως έχω samsung και εδώ και αρκετούς μήνες s8 plus.

Μ αρέσουν πάρα πολύ οι μεγάλες φλατ οθόνες.

Ένας λόγος αυτός που ήθελα να δοκιμάσω το Μαξ.

 

Μόλις άνοιξα το κουτί, τρόμαξα!

Αυτό δεν είναι απλά μεγάλη οθόνη, αυτό είναι σχεδόν ταμπλετ ρε παιδιά!

Ήξερα ότι θα είναι τέρας αλλά τόσο πολύ δεν το περίμενα.

 

Σαν συσκευή φαίνεται στιβαρή και όμορφη.

Νομίζω και εγώ ότι αξίζει κάθε σεντ του ευρώ που ζητάει.

Από κάμερα οκ δεν περιμένω πολλά.

 

Θα ήθελα να το δω λίγες μέρες σαν βασική συσκευή αλλά νομίζω αυτό το μέγεθος δεν θα το συνηθίσω.

 

Εσείς τι συσκευή είχατε πριν ή ταυτόχρονα?

Συνηθίζεται το μέγεθος αυτό?

 

Βλέπω ότι με κοσμοτε το σήμα μου είναι h+ έναντι 4g ή 4g+ που είχα με το s8 plus στα ίδια σημεία.

Επαρχία, Πτολεμαΐδα, Αμύνταιο.

Αλλά με μια μέτρηση δείχνει 19 download.

Αξιοπρεπές ταχύτητα θεωρώ.

 

Στα υπόλοιπα, σκαλίζω λίγο το xiaomi λογισμικό που στο redmi note δεν είχα προλάβει και μου αρέσει..

 

Σκέφτομαι μηπως το παραγγείλω και εγώ τωρα που το έχει προσφορά το Gearbest 162€.

Έχω το S7 Edge και το θέλω σαν 2ο κινητό με κάρτα Whatsup κυρίως για browsing και παιχνίδια.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι με το Β20 επειδή είμαι και εγώ από Πτολεμαϊδα.

Δηλ. εδω δεν πιάνει πουθενα 4G?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μηπως το παραγγείλω και εγώ τωρα που το έχει προσφορά το Gearbest 162€.

Έχω το S7 Edge και το θέλω σαν 2ο κινητό με κάρτα Whatsup κυρίως για browsing και παιχνίδια.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι με το Β20 επειδή είμαι και εγώ από Πτολεμαϊδα.

Δηλ. εδω δεν πιάνει πουθενα 4G?

 

Πιάνει 4g στην Πτολεμαΐδα.

Αλλά όχι σε τόσα σημεία όσα μια συσκευή με B20.

 

Σήμερα ξαφνικά (μετά από το τελευταίο ota stable update) δεν στέλνει SMS.

Έλεγξα το κέντρο μηνυμάτων είναι σωστός ο αριθμός.

Τι να φταίει?

Ευχαριστώ.

 

Άλλαξα το κέντρο μηνυμάτων από +3697100000 σε +3097100000 και εντάξει.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μηπως το παραγγείλω και εγώ τωρα που το έχει προσφορά το Gearbest 162€.

Έχω το S7 Edge και το θέλω σαν 2ο κινητό με κάρτα Whatsup κυρίως για browsing και παιχνίδια.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι με το Β20 επειδή είμαι και εγώ από Πτολεμαϊδα.

Δηλ. εδω δεν πιάνει πουθενα 4G?

Που ειναι η προσφορα αυτη φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ηχειο ειναι καλο?η ποιοτητα τουτ ηχου κατατην διαρκεια της κλησης?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ηχειο ειναι καλο?η ποιοτητα τουτ ηχου κατατην διαρκεια της κλησης?

Hχεια εχει φιλε,stereo sound,σε ξεκουφαίνει κατα την κληση....αριστη ποιοτητα...:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα των κλήσεων είναι ΑΨΟΓΗ. Ο ήχος για video πολύ καλός, αλλά το ηχείο για να ακούσεις σε εξωτερικό χώρο δεν είναι ΠΟΛΥ δυνατό. Δεν το λές αδύναμο, αλλά εν είναι και σαν το blackberry passport που ακουγόταν σα σε συναυλία των Manowar....
Link to comment
Share on other sites

η ποιότητα των κλήσεων είναι ΑΨΟΓΗ. Ο ήχος για video πολύ καλός, αλλά το ηχείο για να ακούσεις σε εξωτερικό χώρο δεν είναι ΠΟΛΥ δυνατό. Δεν το λές αδύναμο, αλλά εν είναι και σαν το blackberry passport που ακουγόταν σα σε συναυλία των Manowar....

Απο τα πιο δυνατα ηχεια θα μου επιτρεψεις,εχουν περασει εκατονταδες συσκευες απο τα χερια μου,και δεν μιλαω για ποιοτητα αλλα για δυναμη.Συσκευες διπλασιας,μην γραψω τριπλασιας τιμης,και ειναι με τα μισα γκαζια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο δυνατα ηχεια θα μου επιτρεψεις,εχουν περασει εκατονταδες συσκευες απο τα χερια μου,και δεν μιλαω για ποιοτητα αλλα για δυναμη.Συσκευες διπλασιας,μην γραψω τριπλασιας τιμης,και ειναι με τα μισα γκαζια.:)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο δυνατα ηχεια θα μου επιτρεψεις,εχουν περασει εκατονταδες συσκευες απο τα χερια μου,και δεν μιλαω για ποιοτητα αλλα για δυναμη.Συσκευες διπλασιας,μην γραψω τριπλασιας τιμης,και ειναι με τα μισα γκαζια.:)
Έτσι ακριβώς.

Πιο δυνατό χαλαρά ακόμα και από νότε8

Ώρες ώρες όταν έχει σχετική ησυχία στο σπίτι νομίζω ότι έχω βάλει.. ανοικτή ακρόαση χαχα

Με ακούν απ το δίπλα δωμάτιο!!

Έχω και τη ναυαρχίδα τηςSony το XZ1 και δεν έχει πάνω απ την μισή ένταση του Max 2.

Σε μπαταρία και ακουστικό είναι κορυφή,και γενικά αυτό δεν είναι απλό κινητό, είναι

πραγματικό εργαλείο!!!

Το πήρα για δοκιμή λίγων ημερών να το δω κι αυτό όπως κάνω με πολλά κινητά και.. κόλλησα..

Μου θυμίζει πως ένιωθα εποχές πρώτων Samsung νότε1 και 2.

Εργαλείο τέρμα!!!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα τελικα από Gearbest χθες με 161€+23€ Priority line και ασφάλεια. Σημερα το ανέβασαν στα 175€ βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα και εγώ και πραγματικά το 1ο που σου κόβει την ανάσα είναι η οθόνη! το κινητό που έχω είναι το Note2 απο τα πρώτα με τόσο μεγάλη οθόνη και πλέον είχε αρχίσει να φαίνονται τα χρονάκια του όπερ και έκανα την μετάβαση. Θα κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω και μετά θα αλλάξω και την κάρτα, έκανα και την αναβάθμιση σε 9 ώστε να είναι ενημερωμένο (global EU version). Ήθελα να ρωτήσω, έχει απο την μαμα ηχογράφηση κλήσεων ή πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή ? Έκανα και λογαριασμό στην xiaomi κανονικά. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να περάσουν 72 για να το ρουτάρω, υπάρχει κανένας οδηγός? Για την κάμερα διάβασα σε προηγούμενο πόστ. Τέλος έχει αισθητήρα έντασης φωτεινότητας ή το βάζουμε σε μια θέση ?

Ευχαριστώ, το αγόρασα στα 192,00€ χωρίς ΦΠΑ με δώρο φορτιστή αυτοκινήτου. Τζαμάκι αγόρασα απο το μαγαζί και θήκες απο ιντερνετ οπότε και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα και εγώ και πραγματικά το 1ο που σου κόβει την ανάσα είναι η οθόνη! το κινητό που έχω είναι το Note2 απο τα πρώτα με τόσο μεγάλη οθόνη και πλέον είχε αρχίσει να φαίνονται τα χρονάκια του όπερ και έκανα την μετάβαση. Θα κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω και μετά θα αλλάξω και την κάρτα, έκανα και την αναβάθμιση σε 9 ώστε να είναι ενημερωμένο (global EU version). Ήθελα να ρωτήσω, έχει απο την μαμα ηχογράφηση κλήσεων ή πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή ? Έκανα και λογαριασμό στην xiaomi κανονικά. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να περάσουν 72 για να το ρουτάρω, υπάρχει κανένας οδηγός? Για την κάμερα διάβασα σε προηγούμενο πόστ. Τέλος έχει αισθητήρα έντασης φωτεινότητας ή το βάζουμε σε μια θέση ?

Ευχαριστώ, το αγόρασα στα 192,00€ χωρίς ΦΠΑ με δώρο φορτιστή αυτοκινήτου. Τζαμάκι αγόρασα απο το μαγαζί και θήκες απο ιντερνετ οπότε και περιμένω.

Καλορίζικο το εργαλείο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα και εγώ και πραγματικά το 1ο που σου κόβει την ανάσα είναι η οθόνη! το κινητό που έχω είναι το Note2 απο τα πρώτα με τόσο μεγάλη οθόνη και πλέον είχε αρχίσει να φαίνονται τα χρονάκια του όπερ και έκανα την μετάβαση. Θα κατεβάσω τις εφαρμογές που θέλω και μετά θα αλλάξω και την κάρτα, έκανα και την αναβάθμιση σε 9 ώστε να είναι ενημερωμένο (global EU version). Ήθελα να ρωτήσω, έχει απο την μαμα ηχογράφηση κλήσεων ή πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή ? Έκανα και λογαριασμό στην xiaomi κανονικά. Διάβασα κάπου ότι πρέπει να περάσουν 72 για να το ρουτάρω, υπάρχει κανένας οδηγός? Για την κάμερα διάβασα σε προηγούμενο πόστ. Τέλος έχει αισθητήρα έντασης φωτεινότητας ή το βάζουμε σε μια θέση ?

Ευχαριστώ, το αγόρασα στα 192,00€ χωρίς ΦΠΑ με δώρο φορτιστή αυτοκινήτου. Τζαμάκι αγόρασα απο το μαγαζί και θήκες απο ιντερνετ οπότε και περιμένω.

1. Έχει από την μάνα του ηχογράφηση κλήσεων, κατά την κλήση δες στην οθόνη κάτω δεξιά λέει "record"

2. Για το root εφόσον έχεις global κάνε μια προσπάθεια με το miflashunlock. Εμένα είχε δουλέψει απευθείας. Απλά θα πρέπει να έχεις κάνει αίτηση ώστε ο λογαριασμός σου στην xiaomi να έχει δικαίωμα unlock (αυτό το κάνεις μια φορά και τέλος). Αυτό αργεί. Μπορεί και μέρες. Οδηγός εδώ

3. Έχει αισθητήρα φωτεινότητας, δεν δουλεύει καλά όμως. Πιθανόν να διορθωθεί με update.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει από την μάνα του ηχογράφηση κλήσεων, κατά την κλήση δες στην οθόνη κάτω δεξιά λέει "record"

2. Για το root εφόσον έχεις global κάνε μια προσπάθεια με το miflashunlock. Εμένα είχε δουλέψει απευθείας. Απλά θα πρέπει να έχεις κάνει αίτηση ώστε ο λογαριασμός σου στην xiaomi να έχει δικαίωμα unlock (αυτό το κάνεις μια φορά και τέλος). Αυτό αργεί. Μπορεί και μέρες. Οδηγός εδώ

3. Έχει αισθητήρα φωτεινότητας, δεν δουλεύει καλά όμως. Πιθανόν να διορθωθεί με update.

 

και σε εμένα το τρίτο

3. Έχει αισθητήρα φωτεινότητας, δεν δουλεύει καλά όμως.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα το τρίτο

3. Έχει αισθητήρα φωτεινότητας, δεν δουλεύει καλά όμως.

 

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως στο δικό μου και στου αδερφού μου δουλεύει μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...