Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο kimovil και θα δεις το κουπόνι που το πάει στα 249€!:cool:
Ναι σωστός πρέπει να μπαίνω πιο συχνά εκεί έχει αρκετά κουπόνια σε δημοφιλή κινητά. Εξαιρετική τιμή κακά τα ψέμματα. Είχα το πρώτο και μονο καλά λόγια έχω να πω απλά ήταν αρκετά μεγάλο για μένα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να βγει με 660 SD? Να μην το αγορασουμε ακομα? Τι εχει ακουστει?

King2009 εχεις καποια ενημερωση για τα 256 gb rom και SD660 το οποιο αναφερεις στο φορουμ?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να βγει με 660 SD? Να μην το αγορασουμε ακομα? Τι εχει ακουστει?

King2009 εχεις καποια ενημερωση για τα 256 gb rom και SD660 το οποιο αναφερεις στο φορουμ?

Επισημα δεν υπαρχει εικονα......ουτε ανεπισημα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λενε οτι ειναι καθαρα υποβαθμιση του πρωτου Mi max.....τι εικονα εχετε εσεις παιδια? εγω πιστευω πως παρα τον 625 εχει να αναδειξει την καλη καμερα με τον φακο της Sony. Επισης την μπαταρια που πιστευω οτι στα μελλοντικα reviews θα ειναι σημαια του κινητου. Φωτεινοτερη οθονη απο οτι βλεπω σε καποια reviews. Ας ακουσω κι απο αλλους καποια versus με το πρωτο Mi Max.

Απλα σαν κουβεντα. Δικια μου αποψη....οτι η Xiaomi δεν μπορει να βγαλει κατι υποδεεστερο σε σχεση με περυσι. Η τεχνολογια παει μπροστα. Η Xiaomi εχει αποδειξει οτι ακολουθει με ορθα βηματα την τεχνολογια.

Γνωμες?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λενε οτι ειναι καθαρα υποβαθμιση του πρωτου Mi max.....τι εικονα εχετε εσεις παιδια? εγω πιστευω πως παρα τον 625 εχει να αναδειξει την καλη καμερα με τον φακο της Sony. Επισης την μπαταρια που πιστευω οτι στα μελλοντικα reviews θα ειναι σημαια του κινητου. Φωτεινοτερη οθονη απο οτι βλεπω σε καποια reviews. Ας ακουσω κι απο αλλους καποια versus με το πρωτο Mi Max.

Απλα σαν κουβεντα. Δικια μου αποψη....οτι η Xiaomi δεν μπορει να βγαλει κατι υποδεεστερο σε σχεση με περυσι. Η τεχνολογια παει μπροστα. Η Xiaomi εχει αποδειξει οτι ακολουθει με ορθα βηματα την τεχνολογια.

Γνωμες?

 

Kοιτα κανα βιντεο στο γιου,καλα πραματα βλεπω,κανενα προβλημα πουθενα.Και στα παιχνιδακια αψογο.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να βγει με 660 SD? Να μην το αγορασουμε ακομα? Τι εχει ακουστει?

King2009 εχεις καποια ενημερωση για τα 256 gb rom και SD660 το οποιο αναφερεις στο φορουμ?

Πιστεύω ότι θα βγει μέσα στους επόμενους 2 3 μήνες

 

https://www.google.gr/amp/m.indiatoday.in/lite/story/xiaomi-mi-max-2-with-snapdragon-660-6gb-ram-tipped-to-launch-on-may-23/1/954262.html

 

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους...

Καλύτερη κάμερα, type c, λογικά καλύτερη και ποιο φωτεινή οθόνη και στέρεο ηχώ έστω και με αυτόν τον τρόπο που αναφέρουν, και φυσικά μεγαλύτερη μπαταρία.

Το Mi Max το είχα πάρει 3 φορές, απ της συσκευές που είχα ευχαριστηθεί όσο λίγες, φυσικά θα πάρω και το Mi MAX 2...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά στην μπαταρία να λέει πόσες ώρες πριν έγινε η τελευταία φόρτιση;

Εχεις παρει το 2 εσυ φιλε??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ενα προσφατο πολυ ομορφο βιντεο αξιολογησης για την καμερα.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λενε οτι ειναι καθαρα υποβαθμιση του πρωτου Mi max.....τι εικονα εχετε εσεις παιδια? εγω πιστευω πως παρα τον 625 εχει να αναδειξει την καλη καμερα με τον φακο της Sony. Επισης την μπαταρια που πιστευω οτι στα μελλοντικα reviews θα ειναι σημαια του κινητου. Φωτεινοτερη οθονη απο οτι βλεπω σε καποια reviews. Ας ακουσω κι απο αλλους καποια versus με το πρωτο Mi Max.

Απλα σαν κουβεντα. Δικια μου αποψη....οτι η Xiaomi δεν μπορει να βγαλει κατι υποδεεστερο σε σχεση με περυσι. Η τεχνολογια παει μπροστα. Η Xiaomi εχει αποδειξει οτι ακολουθει με ορθα βηματα την τεχνολογια.

Γνωμες?

 

Δεν τρέφω πάντως πολλές ελπίδες για την κάμερα... Σίγουρα θα είναι καλύτερη από αυτή του πρώτου μοντέλου, αλλά και στο Mi5s έχουν βάλει παρόμοιο αισθητήρα με αυτόν του pixel και δε νομίζω ότι σκίζει στη φωτογραφία... Για κάποιον λόγο δεν βάζει και OIS στα περισσότερα μοντέλα η Xiaomi :mad: Εξαρτάται βέβαια και με τι συγκρίνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέφω πάντως πολλές ελπίδες για την κάμερα... Σίγουρα θα είναι καλύτερη από αυτή του πρώτου μοντέλου, αλλά και στο Mi5s έχουν βάλει παρόμοιο αισθητήρα με αυτόν του pixel και δε νομίζω ότι σκίζει στη φωτογραφία... Για κάποιον λόγο δεν βάζει και OIS στα περισσότερα μοντέλα η Xiaomi :mad: Εξαρτάται βέβαια και με τι συγκρίνει ο καθένας.

 

Να τσεκαρουμε και τις τιμες τους παντα.Σε διαφορα ρεβ παντως μια χαρα το βλεπω.Αξιοπρεπεστατο θα ελεγα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να εμφανισω τις επαφες της sim; Tις εχω αποθηκευμενες εκει απ το προηγουμενο κιν μου αλλα στο Max 2 δεν μπορω να τις βρω πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

Έριξα την παραγγελία και τωρα περιμένω...

https://www.honorbuy.com/1135-mi-max-2-mi-max-s-global-version-64gb-smartphone.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει με 660 δεν το σκέφτομαι καν με τον 625, μένω στο 1

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα...

Φιλε Κώστα και με το 1 να κάτσεις ειναι μια χαρα ,εγω θεωρω οτι η αλλαγές που εχει ειναι αρκετές για εμένα , ενταξει δεν έβαλαν τον 660 και έβαλαν τον 625 ,έβαλαν ομως μεγαλύτερη μπαταρια με reverse charge, έβαλαν type c , κάμερα ανώτερη απ το 1 και ήχο στέρεο σε landscape.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Φιλε Κώστα και με το 1 να κάτσεις ειναι μια χαρα ,εγω θεωρω οτι η αλλαγές που εχει ειναι αρκετές για εμένα , ενταξει δεν έβαλαν τον 660 και έβαλαν τον 625 ,έβαλαν ομως μεγαλύτερη μπαταρια με reverse charge, έβαλαν type c , κάμερα ανώτερη απ το 1 και ήχο στέρεο σε landscape.

Το αυτό και εγώ.......σε όλα τα ρεβ τρένο πάει και με τον 625.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση ρε παιδιά δεν αξίζει καν να δώσει κάποιος τόσα χρήματα ειδικά αν έχει το πρώτο mi max. Από εμένα τρώει άκυρο πάντως εκτός και αν βγει με τον 660 και ας έχει 4GB ram η μπαταρία του Mi Max 1 είναι τέρας δεν θα ήθελα κάτι καλύτερο νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να εμφανισω τις επαφες της sim; Tις εχω αποθηκευμενες εκει απ το προηγουμενο κιν μου αλλα στο Max 2 δεν μπορω να τις βρω πουθενα...

 

Στα γράφω Αγγλικά.

Πηγαίνεις Settings και πάνω στην εύρεση γράφεις contacts. Διαλέγεις 'Contacts settings' και στο επόμενο μενού 'Display preferences'

Λίγο πιο κάτω 'Show sim contacts'

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στα 240€ η τιμή του με το κουπόνι στο Gearbest!

Θα περιμένω να πάει στο 200€ σε κανα 3μηνο και θα το τσιμπήσω!

Πάντως δεν θεωρώ ότι θα βγάλει και άλλο μοντέλο με ανώτερο επεξεργαστή διότι είχε βγει εκπρόσωπος της εταιρίας και είπε ότι εσκεμμένα έβαλαν τον συγκεκριμένο για να επιτύχουν την τεράστια διάρκεια μπαταρίας!

Πάντως και με τον συγκεκριμένο μια χαρά καλυμμένος είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Στα 240€ η τιμή του με το κουπόνι στο Gearbest!

Θα περιμένω να πάει στο 200€ σε κανα 3μηνο και θα το τσιμπήσω!

Πάντως δεν θεωρώ ότι θα βγάλει και άλλο μοντέλο με ανώτερο επεξεργαστή διότι είχε βγει εκπρόσωπος της εταιρίας και είπε ότι εσκεμμένα έβαλαν τον συγκεκριμένο για να επιτύχουν την τεράστια διάρκεια μπαταρίας!

Πάντως και με τον συγκεκριμένο μια χαρά καλυμμένος είμαι!

 

Μήπως όμως ο πραγματικός λόγος είναι ότι υπάρχουν περισσότερα κομμάτια της 625 CPU σε stock και έτσι είναι πιο φθηνά...;

Note 3 και Max βγήκαν με 650 και 650/652 αντίστοιχα και μετά Note 4 και Max2 με 625...

Link to comment
Share on other sites

319.99$.......4GB 64GB.......

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Max2-4GB-64GB-Smartphone---Gold-379705.html

Πηρα ενα για δοκιμη.

Τωρα ποτε θα ερθει ειναι αλλο θεμα......:lol:

 

Σου ήρθε φίλε το τερατάκι;; Πως το βλέπεις αξίζει να το πάρουμε κι εμείς; :)

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε φίλε το τερατάκι;; Πως το βλέπεις αξίζει να το πάρουμε κι εμείς; :)

Εγω παραλαμβάνω η αυριο η μεθαύριο απο honorbuy .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω παραλαμβάνω η αυριο η μεθαύριο απο honorbuy .

 

Άντε με το καλο να σου έρθει φίλε! Περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις για ποιότητα κατασκευής,κάμερα, και οθόνη! :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλο να σου έρθει φίλε! Περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις για ποιότητα κατασκευής,κάμερα, και οθόνη! :)

Φυσικά , θα γράψω μια πρώτη εικόνα ,και μετα απο μια βδομαδουλα που θα το δουλέψω θα κανω ενα μινι review...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...