Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει καμία θήκη για το συγκεκριμένο;

Απ ότι έψαξα η Xiaomi δεν έχει βγάλει επίσημα κάποια προς το παρόν.....:(

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσο καιρο προβλεπεται να πεσει η τιμη του κατω απο τα 300 ευρω ρε παιδια? Οι περισσοτεροι φανταζομαι αυτο περιμενουνε οπως επισης και την global εκδοση που να υποστηριζει και τα Ελληνικα.

Οποιοι το εχουν παρει ας κανουν καποιο review.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποσο καιρο προβλεπεται να πεσει η τιμη του κατω απο τα 300 ευρω ρε παιδια? Οι περισσοτεροι φανταζομαι αυτο περιμενουνε οπως επισης και την global εκδοση που να υποστηριζει και τα Ελληνικα.

Οποιοι το εχουν παρει ας κανουν καποιο review.

254 έχει και αν έχεις και πόντους πέφτει και άλλο

 

Screenshot_20170630-132540.png

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

228 από banggood με κωδικό BGEMAX2 το μαύρο σε pre-order με αποστολή 7/7. Δυστυχώς όμως το banggood δεν προσφέρει την ασφαλή μέθοδο για αποστολή από Κίνα και ο κίνδυνος τελωνείου έχει μεγαλώσει τώρα τελευταία

 

https://pwa.banggood.com/Xiaomi-Mi-MAX-2-6_44-inch-5300mAh-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1155333.html

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου τα τσιμπησαν στο τελωνειο.........τι ασφαλη μεθοδο μου λετε εσεις τωρα.........το βλεπω το 130αρη το καπελακι....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου τα τσιμπησαν στο τελωνειο.........τι ασφαλη μεθοδο μου λετε εσεις τωρα.........το βλεπω το 130αρη το καπελακι....:lol:

 

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες;

Δεν έχει να λέει.....και με nl έστειλαν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

228

Δυστυχώς όμως το banggood δεν προσφέρει την ασφαλή μέθοδο για αποστολή από Κίνα και ο κίνδυνος τελωνείου έχει μεγαλώσει τώρα τελευταία

 

https://pwa.banggood.com/Xiaomi-Mi-MAX-2-6_44-inch-5300mAh-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1155333.html

 

Ποια είναι η ασφαλής μέθοδος για αποστολή από Κίνα ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ασφαλής μέθοδος για αποστολή από Κίνα ?

ΚΑΜΙΑ ΠΛΕΟΝ............

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ασφαλής μέθοδος για αποστολή από Κίνα ?

 

Κάποια μαγαζιά (gearbest, vickmall, giztop) προσφέρουν τρόπο αποστολής eu express ή κάπως έτσι. Λένε ότι δεν περνάει από τελωνείο έτσι, έχουν υπάρξει κάποιες εξαιρέσεις αλλά δεν είναι ο κανόνας

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μαγαζιά (gearbest, vickmall, giztop) προσφέρουν τρόπο αποστολής eu express ή κάπως έτσι. Λένε ότι δεν περνάει από τελωνείο έτσι, έχουν υπάρξει κάποιες εξαιρέσεις αλλά δεν είναι ο κανόνας

 

1 "προσφέρουν τρόπο αποστολής eu express ή κάπως έτσι"

Φαντάζομαι με έξτρα χρέωση

 

2 "αλλά δεν είναι ο κανόνας"

Δηλαδή, με αυτόν τον τρόπο αποστολής, συνήθως δεν περνάνε τελωνείο ?

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό αξιόπιστο πλέον είναι το Gearbest και αυτό ΜΟΝΟ από αποθήκη Κίνας και ΜΟΝΟ με Priority line για τρόπο αποστολής. Ουσιαστικά κάνει την λεγόμενη "τριγωνική" όπου τα στέλνει πρώτα σε αποθήκες τους στην Ευρώπη και μετά έρχονται Ελλάδα οπότε και φαίνεται σαν χώρα αποστολής εντός ΕΕ και δεν περνάει τελωνείο. Με την ανάλογη επιβάρυνση πάντα. Κάτι NL post πλέον τα ανοίγουν ΟΛΑ και είναι καρατσεκαρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

1 "προσφέρουν τρόπο αποστολής eu express ή κάπως έτσι"

Φαντάζομαι με έξτρα χρέωση

 

2 "αλλά δεν είναι ο κανόνας"

Δηλαδή, με αυτόν τον τρόπο αποστολής, συνήθως δεν περνάνε τελωνείο ?

 

1.Για το Vickmall.com γνωρίζω ότι η έξτρα χρέωση είναι 3 ευρώ. Για τα άλλα δύο αν δεν κάνω λάθος κοντά στο 20αρικο

2. Ναι η πλειοψηφία δεν περνάει, υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός,και θα το ξαναπώ......δεν υπάρχει κάτι σίγουρο......θα σας το εγραφα:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,ενα μικρο πρωτο δήγμα μπαταριας...

Πρώτη φόρτιση...

Ολα ανοιχτά

location high

5 συγχρονισμενοι λογαριασμοί με push notification.

2 sim

data +wifi

blue tooth

Google maps γιατι λόγο ιδιότητας (οδηγός) ,το χρησιμοποιώ σαν navigation.

πολυ facebook

λιγο gaming .

http://i.imgur.com/mhrFJgVl.png http://i.imgur.com/H7bkVGjl.png http://i.imgur.com/dyvOqeul.png http://i.imgur.com/T1gayjYl.png

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε το μάτι μου μάτι μου στο honorbuy (γενικά το σιτε το θεωρώ από τα πιο αξιόπιστα.) ότι έχει αρχίσει pre-sale για mi max 2 global version (με Β20) και μάλιστα μαύρο. Προορίζεται για την αγορά της Ταιβάν από ότι διάβασα. Το έχετε δει πουθενά αλλού να το διασταυρώσουμε? έχω το mi max και δεν ψηνόμουνα να το αλλάξω λόγω διαφοράς SD652 με SD625, αλλά αν όντως βγει με B20 mi max 2 και μάλιστα μαύρο και επίσημη rom που δεν θέλει ούτε flashαρίσματα κτλ, η αλλαγή θα γίνει σίγουρα :)
One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον...

Και μαύρο και Clobal...

 

https://www.honorbuy.com/1135-mi-max-2-mi-max-s-global-version-64gb-smartphone.html

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε το μάτι μου μάτι μου στο honorbuy (γενικά το σιτε το θεωρώ από τα πιο αξιόπιστα.) ότι έχει αρχίσει pre-sale για mi max 2 global version (με Β20)
Δεν βλέπω να γράφει πουθενά για B20
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να γράφει πουθενά για B20

4g εχεις και χωρις την 20,το μαυρο εμενα δεν........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για Β20, σε καμιά έκδοση.

Το eshop έχει το λευκό στο crazy στα 322.

 

Τώρα πήρε το μάτι μου το MI MAX S με b20;;;;;

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Mi-Max-S-4GB-64GB-Smartphone---Gold-379855.html

 

Όλα τα υπόλοιπα S δεν αναφέρουν την 800άρα πουθενά...

-άκυρο, το διορθώσανε-...

Edited by thouthou
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για Β20, σε καμιά έκδοση.

Το eshop έχει το λευκό στο crazy στα 322.

 

Τώρα πήρε το μάτι μου το MI MAX S με b20;;;;;

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Mi-Max-S-4GB-64GB-Smartphone---Gold-379855.html

 

Όλα τα υπόλοιπα S δεν αναφέρουν την 800άρα πουθενά...

 

Για να δούμε ... ελπίζω όντως να ψήνονται να βγάλουν global version στο max. Λείπει από την γκάμα της Xiaomi ένα global με 6+ οθόνη. Βγάλανε το redmi note 4 (5.5"), βγάλανε το mi note 2 (5.7"). Καιρός είναι. Λογικά ή το max 2 ή το mix 2. Και εκεί θα κλάψει η τσέπη μας ... :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4g εχεις και χωρις την 20,το μαυρο εμενα δεν........:)

 

Αυτό με την B20 και το 4G είναι πολυσυζητημένο. Το ότι τυχαίνει η cosmote να έχει ακόμα μικρή χρήση της B20 κυρίως στην Αθήνα, δεν λέει κάτι. Πως να το κάνουμε τώρα, στην Ευρώπη με τα xiaomi που δεν είναι global version έχουμε 2 στις 3 μπάντες. Β3(1800), Β7(2600) και Β20(800) είναι οι επίσημες που χρησιμοποιούνται και σε όλες τις νέες αναβαθμίσεις, μπαινει b20 παντού, δεν επενδύει κανείς στις άλλες πλέον. Προσωπικά μένω Ιρλανδία. Ίδιο story, το παλιό δίκτυο μέσα στη πόλη στο κέντρο είναι Β7(2600) στον πάροχο μου (three) και έχω κανονικά 4G και ότι αναβαθμίστηκε προς τα έξω 100% B20.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε ... ελπίζω όντως να ψήνονται να βγάλουν global version στο max. Λείπει από την γκάμα της Xiaomi ένα global με 6+ οθόνη. Βγάλανε το redmi note 4 (5.5"), βγάλανε το mi note 2 (5.7"). Καιρός είναι. Λογικά ή το max 2 ή το mix 2. Και εκεί θα κλάψει η τσέπη μας ... :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό με την B20 και το 4G είναι πολυσυζητημένο. Το ότι τυχαίνει η cosmote να έχει ακόμα μικρή χρήση της B20 κυρίως στην Αθήνα, δεν λέει κάτι. Πως να το κάνουμε τώρα, στην Ευρώπη με τα xiaomi που δεν είναι global version έχουμε 2 στις 3 μπάντες. Β3(1800), Β7(2600) και Β20(800) είναι οι επίσημες που χρησιμοποιούνται και σε όλες τις νέες αναβαθμίσεις, μπαινει b20 παντού, δεν επενδύει κανείς στις άλλες πλέον. Προσωπικά μένω Ιρλανδία. Ίδιο story, το παλιό δίκτυο μέσα στη πόλη στο κέντρο είναι Β7(2600) στον πάροχο μου (three) και έχω κανονικά 4G και ότι αναβαθμίστηκε προς τα έξω 100% B20.

 

Προσωπικά φιλε μενω Ελλαδα,και προβλημα δεν εχω με 4g με ολους τους μεγαλους παροχους.Δεν σε καλυπτη η συσκευη δεν την αγοραζεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση No2

Τα ίδια με πριν μόνο που τώρα είχα περισσότερο χρόνο σε Wifi...

0963f07e4ca39c3aa2efb4b8ccb66c61.jpg8e06ab6ca486b739507c73f413e89572.jpg460eeabeabbba6aec75000fc4b1edb4a.jpg8ce4e75e28a348825b6d063fd7626504.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά στατιστικά ειδικά αν σκεφτεί κανείς πόσο ενεργοβόρα εφαρμογή είναι το Google maps ειδικά σε πλοήγηση. Ακόμα θυμάμαι που το είχα βάλει δοκιμαστικά μια φορά και ταυτόχρονα είχα το S7 Edge σε φορτιστή αυτοκινήτου με quick charge και σε 1 ώρα διαδρομής το ποσοστό της μπαταρίας δεν κουνήθηκε καθόλου!!Εγώ θα περιμένω να βγει το μαύρο στην αγορά για να το αγοράσω σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Φόρτιση No2

Τα ίδια με πριν μόνο που τώρα είχα περισσότερο χρόνο σε Wifi...

0963f07e4ca39c3aa2efb4b8ccb66c61.jpg8e06ab6ca486b739507c73f413e89572.jpg460eeabeabbba6aec75000fc4b1edb4a.jpg8ce4e75e28a348825b6d063fd7626504.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ποιότητα κατασκευής τι λέει φίλε; Καλύτερο από το 1ο; Επσης τι θήκες του έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...