Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένταξη το παρατραβας και εσύ... το max 3 είναι πολύ μικρή αναβάθμιση και αν έχεις το 2 δεν αξίζει να πας στο 3 κατά την γνώμη μου.... αλλά υποβάθμιση κλπ. Είναι πολύ υπερβολική άποψη....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη το παρατραβας και εσύ... το max 3 είναι πολύ μικρή αναβάθμιση και αν έχεις το 2 δεν αξίζει να πας στο 3 κατά την γνώμη μου.... αλλά υποβάθμιση κλπ. Είναι πολύ υπερβολική άποψη....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα φίλε επειδή έκανα το λάθος και το πήρα το 3 και ευτυχώς δεν πούλησα το 2 , σε ΉΧΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ , σε ΗΧΟ ΗΧΕΙΟΥ , σε ΌΘΟΝΗ και σε ΣΤΙΒΑΡΌΤΗΤΑ και ΟΜΟΡΦΙΆ για εμάς που θέλουμε ωραία , μεγάλη και χορταστική οθόνη , σε αυτά που αναφέρω το Max 3 είναι ξεκάθαρα ΥΠΟΒΆΘΜΙΣΗ. Καμία υπερβολή φίλε.

 

ΜΠΑΤΑΡΊΑ μετρημένη με το max 2 έξι μηνών στα 5300 και το max 3 δυο εβδομάδων στα 5500 βγάζουν ακριβώς το ίδιο sot.

 

Όποιος έχει λεφτά για πέταμα και έχει το 2 ας δώσει 250 ευρώ να τα βάλει δίπλα και να τα συγκρίνει και θα με θυμάται.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε επειδή έκανα το λάθος και το πήρα το 3 και ευτυχώς δεν πούλησα το 2 , σε ΉΧΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ , σε ΗΧΟ ΗΧΕΙΟΥ , σε ΌΘΟΝΗ και σε ΣΤΙΒΑΡΌΤΗΤΑ και ΟΜΟΡΦΙΆ για εμάς που θέλουμε ωραία , μεγάλη και χορταστική οθόνη , σε αυτά που αναφέρω το Max 3 είναι ξεκάθαρα ΥΠΟΒΆΘΜΙΣΗ. Καμία υπερβολή φίλε.

 

ΜΠΑΤΑΡΊΑ μετρημένη με το max 2 έξι μηνών στα 5300 και το max 3 δυο εβδομάδων στα 5500 βγάζουν ακριβώς το ίδιο sot.

 

Όποιος έχει λεφτά για πέταμα και έχει το 2 ας δώσει 250 ευρώ να τα βάλει δίπλα και να τα συγκρίνει και θα με θυμάται.

Το αναλυσαμε και σε ποιο πισω σελιδες αυτο φιλε,μαλλον εισαι ο μοναδικος που πηγε απο το 2 στο 3 και εχει αυτην την αποψη....

Ολοι οι αλλοι(που πηγαμε απο το 2 στο 3)λεμε οτι αξιζει η μεταβαση,και η διαφορες ειναι εμφανεις και αξιζουν με το παραπανω την μεταβαση στο 3....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μήπως ξέρει κανείς πότε θα πάρει το θηρίακι μας τα ορεο και πότε επίσης θα μας δώσει η αγαπητή χιαομι την miui 10??

 

καλημέρα, για oreo δυσκολο και αγνωστο για miui 10 εχει ανακοινωθεί και επισημα αλλα για την ΟΤΑ περιμενουμε, δεν θα αργησει, αν δεν θες με ΟΤΑ ηδη υπαρχει μου φαινεται. https://www.xda-developers.com/miui-10-global-stable-xiaomi-mi-max-3-mi-max-2-redmi-note-5-5a-redmi-6/ και αν δεν κρατιεσαι στην developer εχει ηδη την MIUI 10 https://en.miui.com/download-328.html εγω επειδή δεν εχω χρονο να ασχολουμε πολύ περιμενω την ΟΤΑ.

Και γενικα μαμα το κραταω.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Το αναλυσαμε και σε ποιο πισω σελιδες αυτο φιλε,μαλλον εισαι ο μοναδικος που πηγε απο το 2 στο 3 και εχει αυτην την αποψη....

Ολοι οι αλλοι(που πηγαμε απο το 2 στο 3)λεμε οτι αξιζει η μεταβαση,και η διαφορες ειναι εμφανεις και αξιζουν με το παραπανω την μεταβαση στο 3....:rolleyes:

 

Χαρας το κουραγιο σου που καθεσε και απαντας.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους. Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν βγάζω άκρη. Έχω το redmi note 4x τώρα και ενάμιση χρόνο. Θέλω να πάρω κινητό με μεγάλη οθόνη για ταινίες και σερφαρισμα. Δεν με ενδιαφέρει και πολύ η φωτογραφία. Στο skroutz βρίσκω το max 2 χωρίς ΦΠΑ γύρω στα 140 euro και το max3 στα 200 euro. Εσείς τι θα μου προτείνατε? Έχω την εντύπωση από ότι βλέπω στο youtube ότι στο 2 η οθόνη για ταινίες και youtube είναι πιο χορταστική, επειδή είναι πιο τετράγωνη. Τα κινητά δεν τα έχω δει live και δεν ξέρω πως είναι. Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε επειδή έκανα το λάθος και το πήρα το 3 και ευτυχώς δεν πούλησα το 2 , σε ΉΧΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ , σε ΗΧΟ ΗΧΕΙΟΥ , σε ΌΘΟΝΗ και σε ΣΤΙΒΑΡΌΤΗΤΑ και ΟΜΟΡΦΙΆ για εμάς που θέλουμε ωραία , μεγάλη και χορταστική οθόνη , σε αυτά που αναφέρω το Max 3 είναι ξεκάθαρα ΥΠΟΒΆΘΜΙΣΗ. Καμία υπερβολή φίλε.

 

ΜΠΑΤΑΡΊΑ μετρημένη με το max 2 έξι μηνών στα 5300 και το max 3 δυο εβδομάδων στα 5500 βγάζουν ακριβώς το ίδιο sot.

 

Όποιος έχει λεφτά για πέταμα και έχει το 2 ας δώσει 250 ευρώ να τα βάλει δίπλα και να τα συγκρίνει και θα με θυμάται.

 

:lol::lol: :lol:

Απλά τραγικός!!!

Σε βρίζουν σε όλα τα νήματα και εσύ εκεί συνεχίζεις και δίνεις πόνο κολλημένος στην ιδέα σου!

Κάτσε με το 2 που είναι το υπέρτατο κινητό σε όλους τους τομείς και όταν βγει MiMax10 σκέψου μήπως αξίζει και το πάρεις.:lol:

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους. Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν βγάζω άκρη. Έχω το redmi note 4x τώρα και ενάμιση χρόνο. Θέλω να πάρω κινητό με μεγάλη οθόνη για ταινίες και σερφαρισμα. Δεν με ενδιαφέρει και πολύ η φωτογραφία. Στο skroutz βρίσκω το max 2 χωρίς ΦΠΑ γύρω στα 140 euro και το max3 στα 200 euro. Εσείς τι θα μου προτείνατε? Έχω την εντύπωση από ότι βλέπω στο youtube ότι στο 2 η οθόνη για ταινίες και youtube είναι πιο χορταστική, επειδή είναι πιο τετράγωνη. Τα κινητά δεν τα έχω δει live και δεν ξέρω πως είναι. Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας

Ευχαριστώ πολύ.

 

καλημερα, θα αναφερθω στο 2 μονο γιατι ολο vs το κανουμε το θεμα....

οταν ηταν να το παρω λοιπον, πηρα ενα χαρτονι χοντρο και το εκοψα στο μεγεθος του και κυκλοφορουσα με αυτο μια εβδομαδα για να δω αν μου κανει σαν μεγεθος....:lol::lol::lol:

Αν μπορεις να το δεις σε μαγαζια προτεινω να πας να το δεις απο κοντα για να κρινεις σωστα.

Προσωπικα ταινιες δεν βλεπω στο κινητο εχω και ταμπλετ 8αρι οποτε προτιμω εκει να βλεπω φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, παρακολουθω τη συζητηση σχετικα με την αλλαγη απο mi max 2 σε mi max 3, σε gti και δεν ξερωγω τι.

δεν ειμαι της αποψης οτι κινητο αλλαζουμε για πλακα και για μοδα αλλα οταν δεν μας εξυπηρετει ή οταν εχει προβλημα.

το mi max 2 το εχω απο περσι και ακομη δεν βρισκω το λογο να το αλλαξω με καποιο αλλο. ας εχει λιγο καλυτερη οθονη, ας εχει Android oreo η' ...askimo καποιο αλλο νεοτερο μοντελο. αντιλαμβανομαι πως υπάρχουν φίλοι που αλλάζουν κινητο συχνά και καλα κάνουν. στα ανθρώπινα δεν υπάρχουν νόρμες.

αλλα υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα κόσμου που το κινητό το χρησιμοποιεί μεν πολύ και για δουλειά αλλά δεν τρελλαίνεται με τον καταιγισμό νέων κινητών και αλλαγών.

 

αυτό που έχω χαρεί με το συγκεκριμένο κινητό είναι πως δεν έχω καμία διάθεση να το αλλάξω γιατι in all aspects (που λενε και στο χωριο μου) με ικανοποιεί έχοντας μια συνολική απόδοση εξαιρετική.

 

είναι φυσικά εφικτό για αρκετούς από μας κάθε 6/12 μήνες να δίνεις 200 ευρώ για νέο κινητό αλλά γιατί να το κάνεις αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη και δεν έχεις πρόβλημα? επειδή η xiaomi και η κάθε εταιρεία αλλάζει μοντέλο και βάζει μερικά σουπερ ντουπερ ουαου (αχρηστα κατα βάση για την συντριπτική πλειοψηφία) features? αυτό δεν αλλάζει. σε άλλους 6 μήνες θα έχουν κάτι καινούργιο. πάρε το τότε που θα το χρειαστείς και θα είσαι πιο έτοιμος.

 

πέρασε και αυτή η 11/11 και όσο και να κοίταξα μέσα στον γενικό χαμό προσφορών δεν βρήκα κάτι που να με 'αναγκάσει' να κάνω την αλλαγή. οπότε πάμε για την επόμενη χρονιά λολολολ εκτός απροόπτου (=τα φτυσει το mi max 2)

 

πολλές καλημέρες

 

υγ. κοπαναμε και τα εβδομαδιαία devs (οταν δεν το ξεχνάμε) για να περνάμε την ώρα μας και να λέμε ότι κάτι κάνουμε δηλαδης :p

 

υγ2. αν αλλάξω κινητό ψάχνω τρόπο να κρατήσω τη μπαταρία του mi max 2 lolololol

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που τα λέμε είναι λίγο καπως να. Μην έχουμε πάρει miui 10.. Της γυναίκας μου το Note 4x..έχει πάρει ήδη εδώ και.μερες..οκ καταλαβαίνουμε oreo δεν.. Αλλά για τους τύπους έστω ένα update miui 10..τεσπα..
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ που τα λέμε είναι λίγο καπως να. Μην έχουμε πάρει miui 10.. Της γυναίκας μου το Note 4x..έχει πάρει ήδη εδώ και.μερες..οκ καταλαβαίνουμε oreo δεν.. Αλλά για τους τύπους έστω ένα update miui 10..τεσπα..

 

Δεν χάνεις τίποτα φίλε μην τρελενεσαι με τέτοιου είδους αναβαθμίσεις. Η miui 10 δεν βελτιώνει κάτι και γενικώς είναι προβληματική. Με την miui 9.6 την επίσημη global όλα δουλεύουν καλύτερα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, παρακολουθω τη συζητηση σχετικα με την αλλαγη απο mi max 2 σε mi max 3, σε gti και δεν ξερωγω τι.

δεν ειμαι της αποψης οτι κινητο αλλαζουμε για πλακα και για μοδα αλλα οταν δεν μας εξυπηρετει ή οταν εχει προβλημα.

το mi max 2 το εχω απο περσι και ακομη δεν βρισκω το λογο να το αλλαξω με καποιο αλλο. ας εχει λιγο καλυτερη οθονη, ας εχει Android oreo η' ...askimo καποιο αλλο νεοτερο μοντελο. αντιλαμβανομαι πως υπάρχουν φίλοι που αλλάζουν κινητο συχνά και καλα κάνουν. στα ανθρώπινα δεν υπάρχουν νόρμες.

αλλα υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα κόσμου που το κινητό το χρησιμοποιεί μεν πολύ και για δουλειά αλλά δεν τρελλαίνεται με τον καταιγισμό νέων κινητών και αλλαγών.

 

αυτό που έχω χαρεί με το συγκεκριμένο κινητό είναι πως δεν έχω καμία διάθεση να το αλλάξω γιατι in all aspects (που λενε και στο χωριο μου) με ικανοποιεί έχοντας μια συνολική απόδοση εξαιρετική.

 

είναι φυσικά εφικτό για αρκετούς από μας κάθε 6/12 μήνες να δίνεις 200 ευρώ για νέο κινητό αλλά γιατί να το κάνεις αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη και δεν έχεις πρόβλημα? επειδή η xiaomi και η κάθε εταιρεία αλλάζει μοντέλο και βάζει μερικά σουπερ ντουπερ ουαου (αχρηστα κατα βάση για την συντριπτική πλειοψηφία) features? αυτό δεν αλλάζει. σε άλλους 6 μήνες θα έχουν κάτι καινούργιο. πάρε το τότε που θα το χρειαστείς και θα είσαι πιο έτοιμος.

 

πέρασε και αυτή η 11/11 και όσο και να κοίταξα μέσα στον γενικό χαμό προσφορών δεν βρήκα κάτι που να με 'αναγκάσει' να κάνω την αλλαγή. οπότε πάμε για την επόμενη χρονιά λολολολ εκτός απροόπτου (=τα φτυσει το mi max 2)

 

πολλές καλημέρες

 

υγ. κοπαναμε και τα εβδομαδιαία devs (οταν δεν το ξεχνάμε) για να περνάμε την ώρα μας και να λέμε ότι κάτι κάνουμε δηλαδης :p

 

υγ2. αν αλλάξω κινητό ψάχνω τρόπο να κρατήσω τη μπαταρία του mi max 2 lolololol

 

Ωραίος φίλε ,

μίλησε και κάποιος όμορφα και λογικά . Μπράβο.

 

Πρόσεχε όμως μην γράψεις το παραμικρό ψεγάδι για το max 3 γιατί υπάρχει μια ομαδούλα εδώ που θα προσπαθήσει να σε βγάλει τρελό..

Και φυσικά να βγάλουν άχρηστο κινητό ενός έτους το max 2 που είναι φοβερό και εξαιρετικο κινητό .

 

Προσωπικά όπως έγραψα τα έχω και τα δύο και χρησιμοποιώ το max 3 ως δεύτερο να φανταστείς. Το πήρα με την προοπτική να πάω σε αναβάθμιση και επειδή είχα την οικονομική δυνατότητα να το πάρω. Ειχα σκοπό να πουλήσω το max 2 όμως όχι απλά το κράτησα αλλά το δουλεύω ως βασικό τηλέφωνο καθώς το θεωρώ καλύτερο από το 3 . Δουλεύει άψογα και θέμα σήματος δεν είχα ποτέ και 4G όπως γράφουν κάποιοι λόγω της B20(800) .

 

Πραγματικά θεωρώ ότι δεν έγινε καμία ουσιώδης αναβάθμιση ώστε να τρέχει κάποιος να αγοράσει το max 3 .

 

Ακόμη και χαλασμένο να ήταν το max 2 θα προτιμούσα να αγοράσω κάτι άλλο παρά το max 3 αν γνώριζα ότι πρόκειται για υποβάθμιση και όχι για αναβάθμιση.

 

Θα μου πεις όποτε θες το πουλάς.ΟΚ.

 

Πάντως το max 2 το αγόραζα ξανά και αύριο. Παίρνει φυσικά βελτιώσεις αλλά αυτές δεν τις έδωσε η Xiaomi με το 3.

 

Γι'αυτό ξεκάθαρα λοιπόν ,όσοι έχετε το 2 και δεν πήρατε ακόμη το max 3 ,δεν υπάρχει κανένας απολυτως λόγος να το πάρετε.

 

Όσοι δεν έχετε κανένα max και θέλετε χορταστική οθόνη και μπαταρία πάρτε το max 2 σήμερα και σε εξαιρετικές τιμές ,θα γλιτώσετε τουλάχιστον 100 ευρώ παραπάνω που θα δίνατε για το max 3 χωρίς λόγο.

Edited by mount
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε ,

μίλησε και κάποιος όμορφα και λογικά . Μπράβο.

 

Πρόσεχε όμως μην γράψεις το παραμικρό ψεγάδι για το max 3 γιατί υπάρχει μια ομαδούλα εδώ που θα προσπαθήσει να σε βγάλει τρελό..

Και φυσικά να βγάλουν άχρηστο κινητό ενός έτους το max 2 που είναι φοβερό και εξαιρετικο κινητό .

 

Προσωπικά όπως έγραψα τα έχω και τα δύο και χρησιμοποιώ το max 3 ως δεύτερο να φανταστείς. Το πήρα με την προοπτική να πάω σε αναβάθμιση και επειδή είχα την οικονομική δυνατότητα να το πάρω. Ειχα σκοπό να πουλήσω το max 2 όμως όχι απλά το κράτησα αλλά το δουλεύω ως βασικό τηλέφωνο καθώς το θεωρώ καλύτερο από το 3 . Δουλεύει άψογα και θέμα σήματος δεν είχα ποτέ και 4G όπως γράφουν κάποιοι λόγω της B20(800) .

 

Πραγματικά θεωρώ ότι δεν έγινε καμία ουσιώδης αναβάθμιση ώστε να τρέχει κάποιος να αγοράσει το max 3 .

 

Ακόμη και χαλασμένο να ήταν το max 2 θα προτιμούσα να αγοράσω κάτι άλλο παρά το max 3 αν γνώριζα ότι πρόκειται για υποβάθμιση και όχι για αναβάθμιση.

 

Θα μου πεις όποτε θες το πουλάς.ΟΚ.

 

Πάντως το max 2 το αγόραζα ξανά και αύριο. Παίρνει φυσικά βελτιώσεις αλλά αυτές δεν τις έδωσε η Xiaomi με το 3.

 

Γι'αυτό ξεκάθαρα λοιπόν ,όσοι έχετε το 2 και δεν πήρατε ακόμη το max 3 ,δεν υπάρχει κανένας απολυτως λόγος να το πάρετε.

 

Όσοι δεν έχετε κανένα max και θέλετε χορταστική οθόνη και μπαταρία πάρτε το max 2 σήμερα και σε εξαιρετικές τιμές ,θα γλιτώσετε τουλάχιστον 100 ευρώ παραπάνω που θα δίνατε για το max 3 χωρίς λόγο.

 

Θα προσπαθήσω να το γράψω ευγενικά αν και δυστυχώς δε θες (ή δε μπορείς να καταλάβεις).

Το ότι εσύ υποστηρίζεις ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το σήμα του Mi Max 2 δε σημαίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Το ότι εσύ μένεις στην Αθήνα, δεν έχεις μετακινηθεί ποτέ από την Αθήνα (προφανώς, γιατί αν είχες μετακινηθεί θα είχες πρόβλημα), έχεις cosmote και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, δεν είναι λόγος για να προτείνεις το μαξ 2 σε κάποιον άνθρωπο που δεν έχει αρκετές τεχνικές ή τεχνολογικές γνώσεις με wind στην Άρτα (εντελώς τυχαίο παράδειγμα). Είναι τουλάχιστον ανεύθυνο από μέρους σου

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το γράψω ευγενικά αν και δυστυχώς δε θες (ή δε μπορείς να καταλάβεις).

Το ότι εσύ υποστηρίζεις ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το σήμα του Mi Max 2 δε σημαίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Το ότι εσύ μένεις στην Αθήνα, δεν έχεις μετακινηθεί ποτέ από την Αθήνα (προφανώς, γιατί αν είχες μετακινηθεί θα είχες πρόβλημα), έχεις cosmote και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, δεν είναι λόγος για να προτείνεις το μαξ 2 σε κάποιον άνθρωπο που δεν έχει αρκετές τεχνικές ή τεχνολογικές γνώσεις με wind στην Άρτα (εντελώς τυχαίο παράδειγμα). Είναι τουλάχιστον ανεύθυνο από μέρους σου

 

εγω μενω Αθηνα κινουμαι στην Αθηνα κυριως και εχω cosmote και παλι εχει προβλημα το σημα του 4G.

To εχω γραψει πολλες φορες.

1ον οταν λειπει η 800αρα σημαινει οτι σε εσωτερικους χωρους εχουμε μειωμενο σημα, ετσι ειναι η τεχνολογια η 1800εχει μεγαλο μηκος κυματος ειναι καλυτερη σε μεγαλες αποστασεις, ΑΝ τυχει να ειμαστε πολυ κοντα σε κεραιες 1800 εχει καλως, αν οχι απλα δεν υπαρχει 4G καθολου, το βλεπω και στο εξοχικο μου μεσα στο σπιτι και στην δουλεια μου οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι με cosmote 4G εχουν στην 800αρα τερμα σημα. Οποτε ειναι αναλογα τα μερη που κινειτε ο καθενας.

Δεν σημαινει οτι επειδη καποιος παει σε συγκεκριμενα σημεια ΔΕΝ υπαρχει προβλημα! ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχει!!!!

2ον μειωμενη ταχυτητα η μιση περιπου απο οταν εχουμε 4G+ δλδ 800+1800 που υποστηριζεται σε πολλες κεραιες.

Το εχω μετρησει με αλλα κινητα φιλων απειρες φορες, ΠΟΤΕ δεν εχω δει πανω απο 60-65mbps...οταν οι αλλοι εχουν τουλαχιστον τα διπλα.

Προσωπικα το ηξερα απο πριν οτι δεν την εχει, δεν περιμενα οτι θα ειναι ετσι ομως.

Δεν μετανιωσα που το πηρα σε ολα τα αλλα τα σπαει, απλα οταν ξαναπαρω καποτε κινητο ΔΕΝ θα ξαναπαρω χωρις την 800αρα...

Και φυσικα καποιες εταιριες οπως η wind που εχουν κεραιες για τα μπαζα εχουν τεραστιο προβλημα ειδικα στην επαρχια που δεν εχει την 800αρα.

Δεν το προτεινουμε σε κανεναν λοιπον ΧΩΡΙΣ να τονισουμε αυτα που εγραψα....

φιλος πηρε ενα αλλο κινητο χωρις 800αρα και ηθελε να το δωσει μετα, δεν ηξερε οτι δεν ειχε.

Και φυσικα καποιες εταιριες οπως η wind που εχουν κεραιες για τα μπαζα εχουν τεραστιο προβλημα ειδικα στην επαρχια που δεν εχει την 800αρα.

Δεν το προτεινουμε σε κανεναν λοιπον ΧΩΡΙΣ να τονισουμε αυτα που εγραψα....

 

Τελος να πω οτι καλο ειναι να αποφευγουμε τα VS καντε ενα αλλο θεμα, του εχουμε αλλαξει τα φωτα του θεματος....ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ MI MAX 2!!!!

με θυμίζετε τους amigades με τους atarades ακομα παιζουμε ξυλο (στο double dragon πχ) σε συναντησεις....:lol::lol::lol: Atari para siempre....;):rolleyes:

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, παρακολουθω τη συζητηση σχετικα με την αλλαγη απο mi max 2 σε mi max 3, σε gti και δεν ξερωγω τι.

δεν ειμαι της αποψης οτι κινητο αλλαζουμε για πλακα και για μοδα αλλα οταν δεν μας εξυπηρετει ή οταν εχει προβλημα.

το mi max 2 το εχω απο περσι και ακομη δεν βρισκω το λογο να το αλλαξω με καποιο αλλο. ας εχει λιγο καλυτερη οθονη, ας εχει Android oreo η' ...askimo καποιο αλλο νεοτερο μοντελο. αντιλαμβανομαι πως υπάρχουν φίλοι που αλλάζουν κινητο συχνά και καλα κάνουν. στα ανθρώπινα δεν υπάρχουν νόρμες.

αλλα υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα κόσμου που το κινητό το χρησιμοποιεί μεν πολύ και για δουλειά αλλά δεν τρελλαίνεται με τον καταιγισμό νέων κινητών και αλλαγών.

 

αυτό που έχω χαρεί με το συγκεκριμένο κινητό είναι πως δεν έχω καμία διάθεση να το αλλάξω γιατι in all aspects (που λενε και στο χωριο μου) με ικανοποιεί έχοντας μια συνολική απόδοση εξαιρετική.

 

είναι φυσικά εφικτό για αρκετούς από μας κάθε 6/12 μήνες να δίνεις 200 ευρώ για νέο κινητό αλλά γιατί να το κάνεις αν δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη και δεν έχεις πρόβλημα? επειδή η xiaomi και η κάθε εταιρεία αλλάζει μοντέλο και βάζει μερικά σουπερ ντουπερ ουαου (αχρηστα κατα βάση για την συντριπτική πλειοψηφία) features? αυτό δεν αλλάζει. σε άλλους 6 μήνες θα έχουν κάτι καινούργιο. πάρε το τότε που θα το χρειαστείς και θα είσαι πιο έτοιμος.

 

πέρασε και αυτή η 11/11 και όσο και να κοίταξα μέσα στον γενικό χαμό προσφορών δεν βρήκα κάτι που να με 'αναγκάσει' να κάνω την αλλαγή. οπότε πάμε για την επόμενη χρονιά λολολολ εκτός απροόπτου (=τα φτυσει το mi max 2)

 

πολλές καλημέρες

 

υγ. κοπαναμε και τα εβδομαδιαία devs (οταν δεν το ξεχνάμε) για να περνάμε την ώρα μας και να λέμε ότι κάτι κάνουμε δηλαδης :p

 

υγ2. αν αλλάξω κινητό ψάχνω τρόπο να κρατήσω τη μπαταρία του mi max 2 lolololol

 

++++++1 και εγώ είμαι κάτοχος του Max 2 εδώ και ένα χρόνο και δεν βρίσκω απολύτως ΚΑΝΕΝΑ λόγο να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

++++++1 και εγώ είμαι κάτοχος του Max 2 εδώ και ένα χρόνο και δεν βρίσκω απολύτως ΚΑΝΕΝΑ λόγο να το αλλάξω.

 

Είμαστε πολλοί φίλε που καταλαβαίνουμε το εμπορικό παιχνίδι.

Και για πολλά χρόνια μακάρι να μην το αλλάξεις. Πρόκειται για κορυφαίο τηλέφωνο για την κατηγορία της μεγάλης οθόνης.

 

Αυτά που γράφουν για το σήμα σε σχέση με το max 3 είναι μισή αλήθεια. Μάλιστα το είπαμε τόσες φορές ,ναι είναι καλο να έχει την B20 ,όμως δεν είναι το παν.

 

Εγώ που κινούμαι πολύ στην επαρχία δεν έχω κανένα θέμα σήματος.

Και εξηγούμε γιατί υπάρχει πολύ ασχετοσυνη:

 

-Νομιζουν μερικοί ,οι περισσότεροι θα έλεγα ,πως χωρίς 4G δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ.ΜΕΓΑΛΟ ΛΆΘΟΣ.

 

Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο 4G είναι για τα μπάζα ακόμη στην Ελλάδα.

 

Άρα έχουμε και λέμε:

Το max 2 όπου δεν πιάνει 4G , πιάνει H+ , ή HSPA , ή 3G .

Αυτό σημαίνει:

H+ = 168 mbps .

HSPA= 25 mbps.

3G = έως 15 mbps.

 

Τις περισσότερες φορές που κινούμαι εκτός δικτύου 4G με το max 2 έχω H+, δηλαδή ταχύτητες έως 168 mbps.

 

Το ίδιο και σε εσωτερικούς χώρους , υπόγεια,ασανσέρ, περιοχές με δύσκολο σήμα, εθνική οδό.

 

ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ:

Όποιος αγοράζει το max 3 γιατί δήθεν δεν έχει διαδίκτυο με το 2 , είναι βλαξ. Στα υπόλοιπα το 3 δεν έχει καμία ουσιώδη βελτίωση , άρα όσοι κρατάνε ή αγοράζουν ένα max 2 σήμερα με πολύ καλές τιμές είναι και κερδισμένοι οικονομικά και πιό ξύπνιοι.

Edited by mount
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί φίλε που καταλαβαίνουμε το εμπορικό παιχνίδι.

Και για πολλά χρόνια μακάρι να μην το αλλάξεις. Πρόκειται για κορυφαίο τηλέφωνο για την κατηγορία της μεγάλης οθόνης.

 

Αυτά που γράφουν για το σήμα σε σχέση με το max 3 είναι μισή αλήθεια. Μάλιστα το είπαμε τόσες φορές ,ναι είναι καλο να έχει την B20 ,όμως δεν είναι το παν.

 

Εγώ που κινούμαι πολύ στην επαρχία δεν έχω κανένα θέμα σήματος.

Και εξηγούμε γιατί υπάρχει πολύ ασχετοσυνη:

 

-Νομιζουν μερικοί ,οι περισσότεροι θα έλεγα ,πως χωρίς 4G δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ.ΜΕΓΑΛΟ ΛΆΘΟΣ.

 

Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο 4G είναι για τα μπάζα ακόμη στην Ελλάδα.

 

Άρα έχουμε και λέμε:

Το max 2 όπου δεν πιάνει 4G , πιάνει H+ , ή HSPA , ή 3G .

Αυτό σημαίνει:

H+ = 168 mbps .

HSPA= 25 mbps.

3G = έως 15 mbps.

 

Τις περισσότερες φορές που κινούμαι εκτός δικτύου 4G με το max 2 έχω H+, δηλαδή ταχύτητες έως 168 mbps.

 

Το ίδιο και σε εσωτερικούς χώρους , υπόγεια,ασανσέρ, περιοχές με δύσκολο σήμα, εθνική οδό.

 

ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ:

Όποιος αγοράζει το max 3 γιατί δήθεν δεν έχει διαδίκτυο με το 2 , είναι βλαξ. Στα υπόλοιπα το 3 δεν έχει καμία ουσιώδη βελτίωση , άρα όσοι κρατάνε ή αγοράζουν ένα max 2 σήμερα με πολύ καλές τιμές είναι και κερδισμένοι οικονομικά και πιό ξύπνιοι.

 

Φιλε επιμενεις σε κατι που εισαι απο την αρχη φαουλ.......την 800αρα..........προσπαθείς να πισεις τον κοσμο οτι δεν ειναι ελεφαντες..

Κατα τα αλλα απλα ασχολίαστοι η χαρακτιρισμοι σου προς τα αλλα μελη του φορα.......απλα τραγικος........να ζητησης αμεσα συγνωμη!!!:mad:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το max 2 και είναι εξαιρετικό εργαλείο τέτοια μπαταρία τέτοιο ήχο δεν υπάρχει πουθενά και φυσικά τέτοια οθόνη πουθενά καμία σύγκριση με το Max 3 δεν βρίσκω λόγο που το κάνανε πιο στενό και το μακρυνανε. Κι εγώ δεν έχω κάποιο τραγικό πρόβλημα με το σήμα. Καλό θα ήταν να είχε την, 800αρα αλλά εντάξει....
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί φίλε που καταλαβαίνουμε το εμπορικό παιχνίδι.

Και για πολλά χρόνια μακάρι να μην το αλλάξεις. Πρόκειται για κορυφαίο τηλέφωνο για την κατηγορία της μεγάλης οθόνης.

 

Αυτά που γράφουν για το σήμα σε σχέση με το max 3 είναι μισή αλήθεια. Μάλιστα το είπαμε τόσες φορές ,ναι είναι καλο να έχει την B20 ,όμως δεν είναι το παν.

 

Εγώ που κινούμαι πολύ στην επαρχία δεν έχω κανένα θέμα σήματος.

Και εξηγούμε γιατί υπάρχει πολύ ασχετοσυνη:

 

-Νομιζουν μερικοί ,οι περισσότεροι θα έλεγα ,πως χωρίς 4G δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ.ΜΕΓΑΛΟ ΛΆΘΟΣ.

 

Έτσι κι αλλιώς το δίκτυο 4G είναι για τα μπάζα ακόμη στην Ελλάδα.

 

Άρα έχουμε και λέμε:

Το max 2 όπου δεν πιάνει 4G , πιάνει H+ , ή HSPA , ή 3G .

Αυτό σημαίνει:

H+ = 168 mbps .

HSPA= 25 mbps.

3G = έως 15 mbps.

 

Τις περισσότερες φορές που κινούμαι εκτός δικτύου 4G με το max 2 έχω H+, δηλαδή ταχύτητες έως 168 mbps.

 

Το ίδιο και σε εσωτερικούς χώρους , υπόγεια,ασανσέρ, περιοχές με δύσκολο σήμα, εθνική οδό.

 

ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ:

Όποιος αγοράζει το max 3 γιατί δήθεν δεν έχει διαδίκτυο με το 2 , είναι βλαξ. Στα υπόλοιπα το 3 δεν έχει καμία ουσιώδη βελτίωση , άρα όσοι κρατάνε ή αγοράζουν ένα max 2 σήμερα με πολύ καλές τιμές είναι και κερδισμένοι οικονομικά και πιό ξύπνιοι.

 

Ρε μάστορα, έλεος πια με τις δήθεν γνώσεις σου και τις μισές μας αλήθειες. Πήγαινε στους στύλους του Ολυμπίου Διός απ'έξω και σέρφαρε αν θέλεις με "Ε" (edge), και αν μπεις στο ίντερνετ, σφύριξε μου. Σου το λέμε 10 άτομα ότι η έλλειψη 800ρας ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, αλλά εσύ εκεί , να μας πείσεις ότι δεν είναι. Το γεγονός ότι έπεισες τον εαυτό σου, αρκεί. Δεν χρειάζεται να πείσεις όλο τον κόσμο. Και ναι κάτοχος είμαι του max 2, και ναι, έβγαλα πρόσφατα 11h SOT και το κινητό το έχω ένα χρόνο. Ναι, με καλύπτει στα περισσότερα και δεν βρίσκω λόγο να πάω στο max 3, αλλά όχι ότι είναι και υποβάθμιση το max 3, ούτε θα πω ότι είναι αψεγάδιαστο το max 2. Έλεος δηλαδή...

Όταν δεν έχεις 4G δεν έχεις H+ και αυτό που σου δείχνει (σπανίως), είναι πλασματικό και οι ταχύτητες είναι επιπέδου dial up. Μην τα λέμε 100.000 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα χρονο θυμαμαι γινοταν ακριβως η ιδια συζητηση. Στο νημα του mi max 1. Οτι ειναι υποβαθμιση το 2 γιατι εχει πιο αργο επεξεργαστη. Τωρα γινεται παρομοια συζητηση εδω.

 

Το 2 το εχω κανα χρονο και μεγαλο διάστημα το ειχα ως κυρια συσκευη. Κινουμαι Αθήνα κυριως και κατα κανονα ειχα 4g με κοσμοτε. Αλλα αυτο δε λεει πολλα,αν για καποιον ειναι σημαντικο το 4g και μενει σε περιοχη με προβληματικο σημα,θελει ολες τις μπαντες. Παντως εγω πριν παρω το max 2 ,ολα τα κινητα μου τα ειχα με 3g στις ρυθμισεις ,για να γλυτώνω μπαταρία και επειδη εκανα κυριως browsing. Αλλα αν καποιος απ το κινητο κανει upload φωτος,βιντεος κτλ. ειναι θεμα να μην εχει τουλαχιστον 4g,γιατι οτιδηποτε πιο κατω ειναι μαρτυριο.

Εμενα μ αρέσει παρα πολυ το max 2 και το εχω σα δεύτερο ,ειναι σε flight mode με wifi. Ειναι απαραδεκτο ομως να μην εχει παρει την oreo. Ας πουμε το mix 2s που εχω πηγε αμεσως απο ορεο σε pie. Λειτουργει καλα βεβαια το max 2 και παιρνει ενημερωσεις ασφαλειας. Οι μονες συσκευες που θυμάμαι ομως τα τελευταια χρόνια να μην εχουν παρει ουτε μια αναβαθμιση android κατα τη διάρκεια του κυκλου τους ειναι κατι φθηνα ταμπλετς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το max 2 και είναι εξαιρετικό εργαλείο τέτοια μπαταρία τέτοιο ήχο δεν υπάρχει πουθενά και φυσικά τέτοια οθόνη πουθενά καμία σύγκριση με το Max 3 δεν βρίσκω λόγο που το κάνανε πιο στενό και το μακρυνανε. Κι εγώ δεν έχω κάποιο τραγικό πρόβλημα με το σήμα. Καλό θα ήταν να είχε την, 800αρα αλλά εντάξει....

 

καλημέρα, θα συμφωνησω απολυτα!

είμαι 100% ευχαριστημένος και εγω,το πηρα τον ιανουαριο φετος.

Η 800αρα οκ μου λειπει λιγο αλλα δεν θα το δωσω γιαυτο! και ουτε μετανιωσα που το πηρα φυσικα!

και μαλιστα το πηρα από πλαισιο με 2χρονια εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας όχι απεξω.

Μου εχει τυχει όμως καπου να μην εχει καλο σημα 3G και να είμαι με 2G (edge) ενώ αλλοι με την 800αρα να εχουν 4G! :mad:

ευτυχως πολυυυυ σπανια αλλα εχει τυχει 2 φορες. Εχει σημασια που κινούμαστε και θεματα τυχης.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να το γράψω ευγενικά αν και δυστυχώς δε θες (ή δε μπορείς να καταλάβεις).

Το ότι εσύ υποστηρίζεις ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το σήμα του Mi Max 2 δε σημαίνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Το ότι εσύ μένεις στην Αθήνα, δεν έχεις μετακινηθεί ποτέ από την Αθήνα (προφανώς, γιατί αν είχες μετακινηθεί θα είχες πρόβλημα), έχεις cosmote και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, δεν είναι λόγος για να προτείνεις το μαξ 2 σε κάποιον άνθρωπο που δεν έχει αρκετές τεχνικές ή τεχνολογικές γνώσεις με wind στην Άρτα (εντελώς τυχαίο παράδειγμα). Είναι τουλάχιστον ανεύθυνο από μέρους σου

 

καταρχην απορω με οσους προσπαθουν να γραψουν κατι ευγενικα. ειναι κατι που δεν θα επρεπε να απαιτει προσπαθεια. ειναι προαπαιτουμενο για καθε πολιτισμενο ανθρωπο και καθε πολιτισμενο διαλογο.

 

συνεχιζω λεγοντας πως προφανως δεν σε αφορα οτι εγραψα γιατι εσυ εχεις λογο να αλλαξεις το τηλ και αρα απορω γιατι μπηκες στον κοπο να προσπαθησεις να γραψεις κατι ευγενικα οταν βασικα επρεπε να προσπαθησεις λιιιιιγο περισσοτερο να καταλαβεις τι εγραψα και οτι δεν σε αφορα.

 

προφανως οποιος για τον αλφα η' τον βητα λογο εχει λογο να αλλαξει το κινητο για τεχνικους κλπ λογους δεν εμπιπτει σε οσα εγραψα.

 

το αν ειμαι ανευθυνος το κρινεις με βαση το οτι το προτεινω το κινητο σε καποιον? που ειδες να το προτεινω? βοηθησε με λιγο.

 

γραφετε με λυμενο το ζωναρι καποιοι για να μην μειωθουν οι αποψεις σας? αναρωτιεμαι γιατι. σιγα το πραγμα. διαφωνουμε. δεν ειναι και εγκλημα αυτο οσο γνωριζω σε μια δημοκρατια

 

προσωπικα πιστευω πως οποιος εχει λογο να το αλλαξει επειδη δεν ικανοποιει τα δικα του στανταρ καλως το πραττει. ειναι σαφες? αν οχι δεν μπορω να κανω κατι παραπανω για να το εξηγησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω μενω Αθηνα κινουμαι στην Αθηνα κυριως και εχω cosmote και παλι εχει προβλημα το σημα του 4G.

To εχω γραψει πολλες φορες.

1ον οταν λειπει η 800αρα σημαινει οτι σε εσωτερικους χωρους εχουμε μειωμενο σημα, ετσι ειναι η τεχνολογια η 1800εχει μεγαλο μηκος κυματος ειναι καλυτερη σε μεγαλες αποστασεις, ΑΝ τυχει να ειμαστε πολυ κοντα σε κεραιες 1800 εχει καλως, αν οχι απλα δεν υπαρχει 4G καθολου, το βλεπω και στο εξοχικο μου μεσα στο σπιτι και στην δουλεια μου οταν ΟΛΟΙ οι αλλοι με cosmote 4G εχουν στην 800αρα τερμα σημα. Οποτε ειναι αναλογα τα μερη που κινειτε ο καθενας.

Δεν σημαινει οτι επειδη καποιος παει σε συγκεκριμενα σημεια ΔΕΝ υπαρχει προβλημα! ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχει!!!!

2ον μειωμενη ταχυτητα η μιση περιπου απο οταν εχουμε 4G+ δλδ 800+1800 που υποστηριζεται σε πολλες κεραιες.

Το εχω μετρησει με αλλα κινητα φιλων απειρες φορες, ΠΟΤΕ δεν εχω δει πανω απο 60-65mbps...οταν οι αλλοι εχουν τουλαχιστον τα διπλα.

Προσωπικα το ηξερα απο πριν οτι δεν την εχει, δεν περιμενα οτι θα ειναι ετσι ομως.

Δεν μετανιωσα που το πηρα σε ολα τα αλλα τα σπαει, απλα οταν ξαναπαρω καποτε κινητο ΔΕΝ θα ξαναπαρω χωρις την 800αρα...

Και φυσικα καποιες εταιριες οπως η wind που εχουν κεραιες για τα μπαζα εχουν τεραστιο προβλημα ειδικα στην επαρχια που δεν εχει την 800αρα.

Δεν το προτεινουμε σε κανεναν λοιπον ΧΩΡΙΣ να τονισουμε αυτα που εγραψα....

φιλος πηρε ενα αλλο κινητο χωρις 800αρα και ηθελε να το δωσει μετα, δεν ηξερε οτι δεν ειχε.

Και φυσικα καποιες εταιριες οπως η wind που εχουν κεραιες για τα μπαζα εχουν τεραστιο προβλημα ειδικα στην επαρχια που δεν εχει την 800αρα.

Δεν το προτεινουμε σε κανεναν λοιπον ΧΩΡΙΣ να τονισουμε αυτα που εγραψα....

 

Τελος να πω οτι καλο ειναι να αποφευγουμε τα VS καντε ενα αλλο θεμα, του εχουμε αλλαξει τα φωτα του θεματος....ΕΔΩ ΛΕΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ MI MAX 2!!!!

με θυμίζετε τους amigades με τους atarades ακομα παιζουμε ξυλο (στο double dragon πχ) σε συναντησεις....:lol::lol::lol: Atari para siempre....;):rolleyes:

 

atari φυσικα hands down :lol:

 

κατα τα αλλα δεν ειμαστε σε αντιφαση. ο καθενας βλεπει τι χρειαζεται και επιλεγει αναλογως. αυτο ειπα οπως και οτι ειναι κακο να αλλαζουμε κινητα επειδη απλα βγαζουν κατι καινουργιο.

 

εμενα το κινητο με εχει βολεψει, δεν μου δημιουργει ιδιαιτερο προβλημα η ελλειψη της B20, και λατρευω τη μπαταρια, την οθονη και γενικα τη συσκευη. αν δεν μου εκανε θα το ειχα αλλαξει. επειδη δεν μου εκανε. οχι επειδη εβγαλε κατι νεο η xiaomi.

 

παρεπιπτοντως στην κορη μου που ειναι φοιτητρια στην επαρχια πηρα με B20 κινητο.

 

λιγο με τον καταναλωτισμο πηγα να τα βαλω αλλα μαλλον εσφαλλα οπως φαινεται.

 

επαναλαμβανω αυτο που ειπα νωριτερα. στα ανθρωπινα δεν υπαρχουν νορμες. οτι εγραψα αφορα στον εαυτο μου και μονο και το τονισα νομιζω επαρκως

 

πολλες καλημερες @all

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρεπιπτοντως επαναλαμβανω πως δεν εχω ρολο να συστησω σε κανεναν το mi max 2 η' κανενα αλλο κινητο. αυτο που γινεται βεβαια ειναι μερικοι να συστηνουν εμμεσως πλην σαφως να μην το παρει κανεις. αλλα αυτο δεν το κρινει κανεις απο οτι βλεπω. κρινουμε και κατακρινουμε με ευκολια ομως το αν πει καποιος μια καλη κουβεντα για ενα κινητο που εχει.

 

δεν το βρισκετε λιγο καπως αυτο?

Edited by karteo
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω παντως εχω προτεινει σε αρκετους να το παρουν γιατι με αυτα τα χαρακτηριστικα και σε αυτη την τιμη δεν υπαρχει κατι καλυτερο θεωρω. Μπορει να μην τα ξερω ολα φυσικα αλλα απο τα γνωστα και τα οσα ξερω.

Απλα αναφερω ΠΑΝΤΑ αυτα που εγραψα και εδω για την ελλειψη της 800αρα μπαντας.

Ειναι θεμα τυχης και αναλογα που κινειται ο καθενας μας αν θα του αποτελεσει προβλημα ή οχι.

 

Και επειδη ανεφερα το προβλημα στο εξοχικο μου που με ειχε απασχολησει παρα πολυ η αληθεια ειναι, τωρα εβαλα ADSL και δεν με πειραζει πλεον. Πριν ειχα κινητη παγια συνδεση με ιντερνετ και επειδη δεν ηταν για χορταση επρεπε να εχω απο το κινητο.

Αναγκαζομουν να αφηνω εξω ενα παλιο κινητο για να εχω εστω 3G....

Kαι αυτο που θα συμπληρωσω γιατι τις προαλες δεν τα εγραψα ολα.

Στην περιοχη αυτη εχει στο ΑΚ πανω κεραιες Cosmote απεχω 1χλμ απο εκει σε ευθεια και ΔΕΝ πιανω στην 1800, το στικ που εχω 4G ομως πιανει στην 800αρα απο εκει!!!

οταν βγω εξω απο το σπιτι και παω ποιο μακρια πχ στο αμπελι πιανω απο κεραιες που ειναι πανω απο 3χλμ μακρια στην 1800 4G με το κινητο!!!

οσοι αλλοι εχουν ερθει σπιτι με Cosmote εχουν 4G ΜΕΣΑ στο σπιτι μετριο αλλα εχουν στην 800αρα.

Οποτε ειναι θεμα τυχης λοιπον αν θα ενοχλησει ή οχι η απουσια της 800αρας και ειναι γεγονος και το θεμα της μειωσης ταχυτητας αλλα παλι ΜΟΝΟ εφοσον οι κεραιες εχουν μαζι 800+1800.

Εγω προσωπικα δεν θα επαιρνα αλλη φορα χωρις την 800αρα, την σημερον ημερα δεν ειναι καλο να μην την εχει το κινητο μας.

αλλα ουτε θα προτεινω σε καποιον να μην το παρει, απλα θα τονισω τα μειονεκτηματα της ελλειψης της και ουτε μετανιωσα που το πηρα. Αν το ειχα μετανιωσει εξαλου θα το εδινα να επαιρνα κατι αλλο.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Έχω το max 2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα είμαι σε όλα ευχαριστημένος δε με έχει πειράξει η απουσία της Β20κ ας μένω σε επαρχία κ ας ανεβαίνω κ σε βουνό κάθε ημέρα λόγω εργασίας. Απλά ελεγα να πάρω το 3 για αλλαγή μ ενδιαφέρει ήχος από ακουστικά και οθόνη τι λέτε?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Έχω το max 2 δεν έχω κάποιο πρόβλημα είμαι σε όλα ευχαριστημένος δε με έχει πειράξει η απουσία της Β20κ ας μένω σε επαρχία κ ας ανεβαίνω κ σε βουνό κάθε ημέρα λόγω εργασίας. Απλά ελεγα να πάρω το 3 για αλλαγή μ ενδιαφέρει ήχος από ακουστικά και οθόνη τι λέτε?

Προχωρά και θα με θυμηθείς....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...