Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι.

Αλλά άκου κι αυτό.

Αλλαγή πλακέτας=220!!!!

Οπότε.. καταλαβαίνεις

Εγώ έχω ελληνικό και του έχω κάνει ασφάλεια για τέτοιες χαζομάρες που κάνουν όλοι!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει 200 ευρώ καινούργιο στην Ελλάδα και να μου χρεώνει 220 την επισκευή δεν ξέρω στο πλαίσιο ποιας λογικής μπορεί να σταθεί . (Παράαλογοο ? που έλεγε και ο Λαζόπουλος)

 

Θα ρωτήσω και εδώ στους τοπικούς και θα επανέλθω. Στο μεταξύ, αν κάποιος το έχει επιδιόρθώσει -σπασμένο digitizer- πιο φθηνά , ας μας πει πρόσωπα , ονόματα και διευθύνσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε όλο το πακέτο, οθόνη και digitiser και δώσε το σε κάποιον μικρό τοπικό μάστορα, πάνω από 20€ δεν θα σου πάρει

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στο remote control έχει καταφέρει κανείς να συγχρονίσει nova box?

Δεν το βρίσκω πουθενά (ούτε σαν pace....)

 

Κάποιος που να έχει βρει λύση?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το mi max 2 το εχω εδω και 9 μηνες. Μξα ερώτηση να κανω, ξερετε γιατι το μικροφωνο για ηχογραφηση βιντεο κλπ, κανει παρασιτα οταν προκειται για live μουσικη; Υπεθεσα πως ειναι καποιο θεμα με το μικρόφωνο του τραγουδιστή κλπ αλλα σε αλλες μαρκες ακουγεται κανονικα. Το ιδιο θεμα ειχα κ με το xiaomi redmi note 3 pro. Ξερετε γιατι γινεται ή αν διορθωνεται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το mi max 2 το εχω εδω και 9 μηνες. Μξα ερώτηση να κανω, ξερετε γιατι το μικροφωνο για ηχογραφηση βιντεο κλπ, κανει παρασιτα οταν προκειται για live μουσικη; Υπεθεσα πως ειναι καποιο θεμα με το μικρόφωνο του τραγουδιστή κλπ αλλα σε αλλες μαρκες ακουγεται κανονικα. Το ιδιο θεμα ειχα κ με το xiaomi redmi note 3 pro. Ξερετε γιατι γινεται ή αν διορθωνεται;

 

Καλησπέρα!

στην αρχη ειχα στο δικο μου μεγαλο θεμα! ο ηχος ηταν ακρως απαραδεκτος!

τελικα με καποια αναβαθμιση του περασε και απο τοτε δεν εγινε ποτε.

Το ειχα αγορασει περιπου μεσα Ιανουαριου 2018.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, ενδιαφέρομαι για το 128 gb, το βρίσκω στο banggood σε καλή τιμή, λέει official global rom, αλλά πως μπορώ να ξέρω αν το τηλέφωνο είναι global ή θα έχω θέμα στο μέλλον;
Link to comment
Share on other sites

Miui 10 έχω κανένα δίμηνο στο τηλέφωνο αλλά σε Dev rom, πιστεύω όμως και σε Global δεν θα αργήσει να βγει...

miui 10 για ποτε το βλεπετε να την παρουμε μηπως υπαρχει κανενα νεο "

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια συμβουλή θα ήθελα:

Ήθελα να πάρω το ΜΑΧ 3 σε 1-2 μήνες που θα έχει μάλλον η τιμή του κάτω από 250 (όπως πάει μάλλον κ χαμηλοτερα, είναι ήδη στα 280 - πάντα από Ελλάδα). Πρόλαβα ωστόσο να παραγγείλω το ΜΑΧ 2 στα 170 από Mi Store της Infoquest, συνεπώς τι θα προτείνατε; Σαφώς θα προτιμούσα το 3, θα έφτανα κ μέχρι τα 250, αλλά πλέον αναρωτιέμαι αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα (η αναμονή να πέσει λίγο το 3 δε με νοιάζει). Η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο, άρα η όποια τιμή αγοράς αλλά κ η διαφορά μεταξύ των δύο μειώνεται κανονικά κατά 20% στην πραγματικότητα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια συμβουλή θα ήθελα:

Ήθελα να πάρω το ΜΑΧ 3 σε 1-2 μήνες που θα έχει μάλλον η τιμή του κάτω από 250 (όπως πάει μάλλον κ χαμηλοτερα, είναι ήδη στα 280 - πάντα από Ελλάδα). Πρόλαβα ωστόσο να παραγγείλω το ΜΑΧ 2 στα 170 από Mi Store της Infoquest, συνεπώς τι θα προτείνατε; Σαφώς θα προτιμούσα το 3, θα έφτανα κ μέχρι τα 250, αλλά πλέον αναρωτιέμαι αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα (η αναμονή να πέσει λίγο το 3 δε με νοιάζει). Η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο, άρα η όποια τιμή αγοράς αλλά κ η διαφορά μεταξύ των δύο μειώνεται κανονικά κατά 20% στην πραγματικότητα).

Μια χαρα το πηρες στα 170.....δειξε λιγο υπομονη λοιπον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια άμεσα. Παρέλαβα σήμερα ένα mi max 2 από την προσφορά της infoquest. Αμέσως έκανε αναβάθμιση σε miui 9. Δυστυχώς αποσυνδέεται από το WiFi κάθε 2 λεπτά. Έχει ξανατύχει σε κανένα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα προβληματακι ήχου. Όταν βάζω ακουστικά ακούγεται μόνο από τη δεξια πλευρά και μάλιστα πολύ χαμηλά. δοκίμασα και άλλα ακουστικά και πάλι το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα προβληματακι ήχου. Όταν βάζω ακουστικά ακούγεται μόνο από τη δεξια πλευρά και μάλιστα πολύ χαμηλά. δοκίμασα και άλλα ακουστικά και πάλι το ίδιο πρόβλημα.

 

Οπως το γραφεις για προβλημα hardware μοιαζει.

Να πας στο καταστημα αγορας να το δουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια άμεσα. Παρέλαβα σήμερα ένα mi max 2 από την προσφορά της infoquest. Αμέσως έκανε αναβάθμιση σε miui 9. Δυστυχώς αποσυνδέεται από το WiFi κάθε 2 λεπτά. Έχει ξανατύχει σε κανένα;
Δεν δοκιμάζεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω πιστεύω κανένα λόγο να πάω στο Μαχ 3 γιατί το 2 με εχει βολέψει σε όλα. Για την κάμερα ίσως κατι καλύτερο θα ήθελα κυρίως σε χαμηλό φωτισμό. Με τα πολλά βρήκα ενα app που είναι το μόνο μέχρι τώρα που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό με HDR on. Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος αν είναι για κονφιρμ. Θα τη βρείτε εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=photo.camera.hdcameras
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω πιστεύω κανένα λόγο να πάω στο Μαχ 3 γιατί το 2 με εχει βολέψει σε όλα. Για την κάμερα ίσως κατι καλύτερο θα ήθελα κυρίως σε χαμηλό φωτισμό. Με τα πολλά βρήκα ενα app που είναι το μόνο μέχρι τώρα που τραβάει καλύτερες φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό με HDR on. Ας δοκιμάσει και κάποιος άλλος αν είναι για κονφιρμ. Θα τη βρείτε εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=photo.camera.hdcameras

Mεγαλυτερη και καλυτερη οθονη στις ιδιες διαστασεις,καλυτερο επεγεργαστη,καλυτερη καμερα κ.α.

Εαν μπορεις οικονομικα πας στο 3...:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mεγαλυτερη και καλυτερη οθονη στις ιδιες διαστασεις,καλυτερο επεγεργαστη,καλυτερη καμερα κ.α.

Εαν μπορεις οικονομικα πας στο 3...:)

Το σκέφτομαι, πιο πολύ βαριέμαι το setup, με τους κωδικούς ebanking κτλ που θέλουν από την αρχή και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι, πιο πολύ βαριέμαι το setup, με τους κωδικούς ebanking κτλ που θέλουν από την αρχή και τώρα δουλεύουν όλα ρολόι...

Mε αυτην την λογικη δεν σε βλέπω να αλλαζεις συσκευη....:lol:

Καλη συνεχεια φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικο μου το έχω κάνει δέκα φορές αυτό.να το στήσω ξανά...ας μου χάριζαν ένα mi max 3 και σε 15 λεπτά το εστηνα

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, παιδια αν είναι να λεμε για το mi max 3 εχει θεμα εδώ περα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470103&page=29 εδώ είναι το θεμα του mi max 2! :)
Link to comment
Share on other sites

Mεγαλυτερη και καλυτερη οθονη στις ιδιες διαστασεις,καλυτερο επεγεργαστη,καλυτερη καμερα κ.α.

Εαν μπορεις οικονομικα πας στο 3...:)

 

Στην πραγματικότητα καλό είναι να αλλάζουμε τηλέφωνο (ή γενικώς συσκευές..) αν δεν μας καλύπτει πλέον στις καθημερινές ανάγκες. Έχω και εγώ το Max 2, τα κάνει όλα πολύ γρήγορα, είναι αξιόπιστο και δεν κολλάει ποτέ, και η camera με HDR είναι πολύ καλή, αυτονομία 2-3 ημέρες... Πράγματα που ΔΕΝ τα κάνουν πολλά τηλέφωνα, ειδικά στην αυτονομία..

 

Επειδή έτυχε λοιπόν φέτος η Xiaomi να βγάλει το Max 3, το οποίο όντως έχει καλύτερα specs, δεν σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να το αγοράσουμε.

 

Με βάση όλα τα παραπάνω, βλέπω να αργώ και εγώ να το αλλάξω :)

Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα καλό είναι να αλλάζουμε τηλέφωνο (ή γενικώς συσκευές..) αν δεν μας καλύπτει πλέον στις καθημερινές ανάγκες. Έχω και εγώ το Max 2, τα κάνει όλα πολύ γρήγορα, είναι αξιόπιστο και δεν κολλάει ποτέ, και η camera με HDR είναι πολύ καλή, αυτονομία 2-3 ημέρες... Πράγματα που ΔΕΝ τα κάνουν πολλά τηλέφωνα, ειδικά στην αυτονομία..

 

Επειδή έτυχε λοιπόν φέτος η Xiaomi να βγάλει το Max 3, το οποίο όντως έχει καλύτερα specs, δεν σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να το αγοράσουμε.

 

Με βάση όλα τα παραπάνω, βλέπω να αργώ και εγώ να το αλλάξω :)

 

Γιατι εγραψα καπου οτι πρεπει να το αλλαξουμε σώνει και καλά?

Αλλα εαν ειναι να διαλεξω αναμεσα στα 2 εννοειται οτι θα πηγαινα στο max3.

Kαι φυσιακ μονο θεμα τυχης δεν ειναι το νεο μοντελο.

Μια πολυ καλη αναβαθμηση εχει γινει σε ολα τα σημεια της συσκευης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...