Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την 9.5.5.0; το τηλέφωνο κολλάει απίστευτα μετά την αναβάθμιση. Πολλές φορές η οθόνη δεν ανταποκρίνεται και εφαρμογές κολλάνε. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 

εμενα παιζει αψογα το ιδιο με πριν κανενα προβλημα.

Μηπως να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιζει αψογα το ιδιο με πριν κανενα προβλημα.

Μηπως να δοκιμασεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Έκανα επαναφορά αν και ήθελα να την αποφύγω. Δείχνουν όλα καλά προς το παρόν. Ας ελπίσω ότι δεν θα παρουσιάσει πάλι πρόβλημα.

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά αν και ήθελα να την αποφύγω. Δείχνουν όλα καλά προς το παρόν. Ας ελπίσω ότι δεν θα παρουσιάσει πάλι πρόβλημα.

Σ'ευχαριστώ.

 

καλημέρα, παρακαλω!

μαλλον απλα δεν θα εκατσε κατι καλα τι να πω :O

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα εξάμηνο είχα την ατυχία να αποκτήσω γρατζουνιές στην οθόνη. Μετά από ένα ακόμη πέσιμο στο πάτωμα ήρθε το κακό. Δεν είναι τίποτα σοβαρό. Με αναμμένη οθόνη σχεδόν δεν φαίνονται αλλά το γεγονός και μόνο ότι το ξέρω με χαλάει.

 

Τελικά πότε έρχεται το 3; αν έχει nfc το χτύπησα με τον πρώτο μισθό. Από αυτό που έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με εξαίρεση την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα εξάμηνο είχα την ατυχία να αποκτήσω γρατζουνιές στην οθόνη. Μετά από ένα ακόμη πέσιμο στο πάτωμα ήρθε το κακό. Δεν είναι τίποτα σοβαρό. Με αναμμένη οθόνη σχεδόν δεν φαίνονται αλλά το γεγονός και μόνο ότι το ξέρω με χαλάει.

 

Τελικά πότε έρχεται το 3; αν έχει nfc το χτύπησα με τον πρώτο μισθό. Από αυτό που έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με εξαίρεση την κάμερα.

 

καλημέρα, δεν ειχες τζαμακι να υποθεσω ή εστω θηκη που κρυβει και την οθονη? εγω εχω βαλει και τα 2 από την αρχη, δεν το δουλεψα ουτε μια μερα χωρις αυτά!

για την καμερα τωρα την βλεπω τελεια! μπορει ισως να μην συγκρινεται με αλλα κινητα, δεν τα εχω δει δεν ξερω, αλλα με το προηγουμενο μου ενώ εχει ιδια Mp είναι η μερα με τη νυχτα!

επισης αν θελω καλες φωτος εχω DSLR δεν θα τις εβγαζα με κινητο πχ σε διακοπες.

Το κινητο για φωτος ανάγκης πχ κατι που εφτιαξα, καπου ετυχε κατι κτλ.

αυτό που με εχει ενοχλησει εμενα και είναι το μοναδικο είναι η ελλειψη της 800αρας μπαντας, αν και το ηξερα από πριν δεν το θεωρησα τοσο σημαντικο.

Παπαδες να εχει το 3 δεν θα το παρω ποτε αν δεν εχει την 800αρα. Για το nfc δεν με καιει.

Για την 800αρα τοσο καιρο που το εχω από τον Ιανουαριο, ειδα την μιση και κατω ταχυτητα από αλλα κινητα, εχει δλδ ελλειψη του 4G+ αφου δεν εχει την 800αρα, αλλα το κυριοτερο ότι εχει δυσκολια ληψης σε δυσκολα μερη, πχ στο εξοχικο μου γιαυτο με χαλασε, εχει καποιες κεραιες κοντα και μαλλον εχουν την 800 μονο, και πιανει μακρια από την 1800, για να εχω 4G πρεπει να φυγω από το σπιτι να παω τερμα στο αμπελι εκει κοντα στις ελιες για να εχω τερμα σημα και φυσικα μεχρι 60mbps…

Η 800αρα εχει δλδ καλυτερη καλυψη μεσα σε σπιτια κτλ από την 1800 και είναι λογικο λογω διαφορετικου μηκους κυματος της συχνότητας αυτης.

 

Αφου σκέφτομαι να αγορασω αναμεταδοτη στην 1800 από Κινα…..

Δεν ξερω αν το 3 θα την εχει τελικα.

Αν είναι να μιλαμε για το 3 δεν πρεπει να κανουμε ένα άλλο θεμα όμως? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα εξάμηνο είχα την ατυχία να αποκτήσω γρατζουνιές στην οθόνη. Μετά από ένα ακόμη πέσιμο στο πάτωμα ήρθε το κακό. Δεν είναι τίποτα σοβαρό. Με αναμμένη οθόνη σχεδόν δεν φαίνονται αλλά το γεγονός και μόνο ότι το ξέρω με χαλάει.

 

Τελικά πότε έρχεται το 3; αν έχει nfc το χτύπησα με τον πρώτο μισθό. Από αυτό που έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με εξαίρεση την κάμερα.

 

Ήδη στο banggood το έβγαλαν σε arival notic τώρα πότε θα βγει θα δούμε από τιμή λέει 430 και κάτι, και ναι συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω να ανοίξει ένα θέμα για το mi max 3

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίξει θέμα για το Mi Max 3 δεν πρέπει να υπάρχει και ημερομηνία κυκλοφορίας καθώς και επίσημη ανακοίνωση; Δεν ανοίγει θέμα από τα leaks.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλήσατε για το Mi Max 3, για όσους δεν το είδαν, εμφανίστηκε στον TENAA και αποκαλύφθηκε η εμφάνιση και κάποια από τα χαρακτηριστικά.

https://www.gsmarena.com/heres_what_upcoming_xiaomi_mi_max_3_looks_like-news-31754.php

 

http://shouji.tenaa.com.cn/Mobile/MobileDetail.aspx?code=zDErPbEoeuCQbxt1GYrmKLLGbgJAXdjn

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην επαρχία που μένω είχα μέχρι το Πάσχα Vodafone σαν κύριο νούμερο. Και φυσικά 3g. Έκανα φορητότητα σε cosmote και από τότε έχω κανόνικα 4g και με καλές ταχύτητες. Το σήμα είναι παντού καμπάνα. Δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Όσο για τη θήκη είχα συνηθίσει τόσα χρόνια τις πολύ ψιλές της puro και τις ringhe fusion. Επειδή δεν υπάρχουν για το κινητό μας και γενικά εδώ που είμαι δεν υπάρχει τίποτα πέραν των 3 εταιριών το ανέβαλλα συνεχώς. Και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρόσφατα εγκατέστησα την 9.5.5 του greeshan (πρόκειται για repack της Global stable):

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/development/rom-global-stable-developer-roms-t3770430

 

Αυτό που παρατήρησα ήταν ότι με οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και αν χρησιμοποιήσω, κάποια κεφαλαία τονούμενα φωνήεντα δεν παίρνουν τόνο με τίποτα όταν είναι στην πρώτη λέξη μιας γραμμής.

 

Δοκίμασα να εγκατατήσω ένα flashable zip με τα πιο πρόσφατα google fonts του Oreo και το πρόβλημα εξαφανίστηκε, οπότε η περίεργη αυτή συμπεριφορά προκαλείται από το stock font.

 

Αυτό που δεν μπορώ να διαπιστώσω μόνος είναι αν πρόκειται για πρόβλημα της custom rom μου ή αν είναι bug που αφορα στην επίσημη global stable.

 

Αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι σε ποια από τα φωνήεντα ακριβώς εμφανίζεται αυτό το 'bug", αλλά αν θέλετε να δοκιμάσετε, μπορείτε να το κάνετε με το Έ στο οποίο θυμάμαι ότι το κάνει σίγουρα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους . Να ρωτησω , εδω στην Ελλαδα κυκλοφορει η global version του Μi Μax 2 που να υποστηριζει και τις 3 ελληνικες μπαντες ή οχι ? Απαντηστε μου αν θελετε , οποιος φιλος γνωριζει .

 

Σας ευχαριστω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους . Να ρωτησω , εδω στην Ελλαδα κυκλοφορει η global version του Μi Μax 2 που να υποστηριζει και τις 3 ελληνικες μπαντες ή οχι ? Απαντηστε μου αν θελετε , οποιος φιλος γνωριζει .

 

Σας ευχαριστω πολυ .

Το mi max 2 δεν υποστηρίζει από θέμα hardware την b20 (800)!

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο λογος που το κινητο δεν εχει σημα παντου?(2g)

Με ιδια εταιρια το ενα κινητο εχει σημα κανονικα ενω το mi max 2 δεν εχει..Μιλαμε παντα στον ιδιο χωρο και τα 2 τηλεφωνα..

Μπορει να διορθωθει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η b20 αφορά μόνο για το 4g της κάθε εταιρείας,όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να δουλέψει!

Αυτος ειναι ο λογος που το κινητο δεν εχει σημα παντου?(2g)

Με ιδια εταιρια το ενα κινητο εχει σημα κανονικα ενω το mi max 2 δεν εχει..Μιλαμε παντα στον ιδιο χωρο και τα 2 τηλεφωνα..

Μπορει να διορθωθει αυτο το προβλημα?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει προβλημα το τηλεφωνο πιστευεις?
Δεν νομίζω,το 2ο τηλ που λες τι είναι;(τα Huawei σκίζουν από σήμα αλλά και από sar!) Το πρόβλημα το έχεις και 2g και 3g;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

asus zenfone 6.

Mi max 2 το αλλο ειναι oxi Ηuawei,αν δεν εχει σημα στο 2g δεν εχει ουτε για αστειο 3g.

Μην το λες,έχει πολλά σημεία που μπορεί να μην έχεις το 2g και να έχεις 3g ή να σε δείχνει 4g και νσ σέρνεται και με 3g να είναι σφαίρα(όχι μόνο με το max 2),κοινός τα έχουν κάνει σκ.... με τις κεραίες! Μόνο με δοκιμές θα λύσεις την απορία σου!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομως και το αλλο τηλεφωνο δεν θα ειχε θεμα με το σημα αν ηταν λόγο κεραιων;;

Με την ιδια sim και τον ιδιο παροχο κανεις δοκιμη φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ομως και το αλλο τηλεφωνο δεν θα ειχε θεμα με το σημα αν ηταν λόγο κεραιων;;
Εκεί είναι θέμα hardware motherboard,modem κτλ κτλ Αν πάς στο gsmarena βάλε να δεις τα specs των 2 συσκευών ,πάνω πάνω έχει τα δίκτυα που υποστηρίζουν και στα 3 (2g 3g 4g)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκεί είναι θέμα hardware motherboard,modem κτλ κτλ Αν πάς στο gsmarena βάλε να δεις τα specs των 2 συσκευών ,πάνω πάνω έχει τα δίκτυα που υποστηρίζουν και στα 3 (2g 3g 4g)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις μια ή δύο κάρτες σιμ και στα 2 τηλ,όλα παίζουν :) :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2διαφορετικες sim

2 διαφορετικα τηλεφωνα

αλλα και οι 2 vodafone CU sim

Δοκιμη με την ιδια sim παντου κανουμε φιλε......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πριν γινει αγορα του mi max η ιδια sim ηταν σε αλλο asus zenfone 6 και στον ιδιο χωρο που μιλαμε ηταν μια χαρα το σημα.
Βγάλε το sim tray και ξαναβάλε την κάρτα μήπως δεν κάθεται καλά (αν είχες καμία πτώση ακόμα και μικρή)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...