Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μας λένε απολύτως τίποτα, αφού ούτε screen on time δείχνεις, ούτε βλέπουμε το ακριβές ποσοστό της μπαταρίας.

Το μόνο που βλέπουμε είναι πως είναι προέκταση του χεριού σου :p

Αν θες δείξε Screen on time και πες και τι χρήση κάνεις για να έχουμε μία εικόνα :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την πρώτη μέρα που το πήρα, επειδή είμαι συνέχεια με wifi, δεδομένα, btooth αρκετά κλπ και όλο το σκαλίζω. Πάνω από 1.5 μέρα δεν είδα να μου βγάζει μπαταρία. Έχει να κάνει και πόσο το χρησιμοποιείς. Δηλαδή πάω άνετα 10 με 11 ώρες soc

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την πρώτη μέρα που το πήρα, επειδή είμαι συνέχεια με wifi, δεδομένα, btooth αρκετά κλπ και όλο το σκαλίζω. Πάνω από 1.5 μέρα δεν είδα να μου βγάζει μπαταρία. Έχει να κάνει και πόσο το χρησιμοποιείς. Δηλαδή πάω άνετα 10 με 11 ώρες soc

Με αλλες συσκευες ουτε 8ωρο στην δουλεια δεν θα εβγαζες.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με αλλες συσκευες ουτε 8ωρο στην δουλεια δεν θα εβγαζες.......:lol:

 

Με το redmi note 3 pro που είχα έβγαζα απ το πρωί μέχρι το βράδυ. Οπότε ναι βλέπεις διαφορά, δεν το συζητώ.:happy:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Μολις το παρελαβα και εγω (ερχομενος απο galaxy note 4 μετα απο προβλημα με eMMC) οποτε 0 ιδεα απο Xiaomi... βλεπω πολλες ρυθμίσεις κλπ. Μιας και ολοι λετε οτι μετα απο την αναβαθμιση ειδατε διαφορα στην μπαταρια εμενα ειναι στην 8.5.5.0 σταθερή. Αξίζει να κανω αναβαθμιση στην 9.2.1.0 που προτείνει η να μείνω εδω που είμαι μεχρι να βγει καλύτερη;

Επίσης χαζή απορία... Έλεγχο για αναβαθμίση του αντροιντ ξεχωριστα πως κάνω (πχ τωρα ειναι στην 7.1.1) ; Η μήπως η αναβαθμιση του MiUI κανει και αναβαθμιση του αντροιντ? (χαζομαρα το ξερω αλλα στο αλλο ειχα μονο ελεγχο απλο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Μολις το παρελαβα και εγω (ερχομενος απο galaxy note 4 μετα απο προβλημα με eMMC) οποτε 0 ιδεα απο Xiaomi... βλεπω πολλες ρυθμίσεις κλπ. Μιας και ολοι λετε οτι μετα απο την αναβαθμιση ειδατε διαφορα στην μπαταρια εμενα ειναι στην 8.5.5.0 σταθερή. Αξίζει να κανω αναβαθμιση στην 9.2.1.0 που προτείνει η να μείνω εδω που είμαι μεχρι να βγει καλύτερη;

Επίσης χαζή απορία... Έλεγχο για αναβαθμίση του αντροιντ ξεχωριστα πως κάνω (πχ τωρα ειναι στην 7.1.1) ; Η μήπως η αναβαθμιση του MiUI κανει και αναβαθμιση του αντροιντ? (χαζομαρα το ξερω αλλα στο αλλο ειχα μονο ελεγχο απλο)

 

καλησπέρα, με γεια το εργαλειο!!!

εχει πολυ παλια εκδοση της MIUI, φυσικα και αξιζει να πας στην τελευταια stable!!! δεν υπαρχει κανενα προβλημα οπως εχω δει και με την μπαταρια ολα καλα στο δικο μου. Να βγει καλυτερη σε τι? δεν υπαρχει καποια ανακοινωση αλλωστε, οποτε συστηνω ανεπιφυλακτα να την κανεις!

τελευταια εκδοση ειναι το 7.1.1 μαλλον η τελευταια πριν το 8 το Oreo που παιζει τωρα μονο στο MiA1 αν δεν κανω λαθος που εχει stock android και οχι Miui.

Δεν παει μαζι η miui με το android, αλλο το ενα και αλλο το αλλο, μπορεις να εχεις νεοτερη MIUI με παλιοτερο android, καποια αλλα παλιοτερα λιγο κινητα της Xiaomi, εχουνε ακομα την 6 του Android αλλα miui πηραν την τελευταια stable.

Mην βιαζεσαι για Oreo ειναι να παρουμε αλλα θα αργησει ισως μετα τα μισα του χρονου. Οπου εχουν παρει μονο για προβληματα διαβαζω στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων.

 

Επισης μπορεις να βαλεις developer rom που παιρνει αναβαθμιση καθε εβδομαδα της MIUI.

http://en.miui.com/download-328.html

εγω δεν βαζω ακομα γιατι φοβαμαι τυχον bugs και βαριεμαι αλλα και δεν εχω χρονο να ασχολουμε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με γεια το εργαλειο!!!

εχει πολυ παλια εκδοση της MIUI, φυσικα και αξιζει να πας στην τελευταια stable!!! δεν υπαρχει κανενα προβλημα οπως εχω δει και με την μπαταρια ολα καλα στο δικο μου. Να βγει καλυτερη σε τι? δεν υπαρχει καποια ανακοινωση αλλωστε, οποτε συστηνω ανεπιφυλακτα να την κανεις!

τελευταια εκδοση ειναι το 7.1.1 μαλλον η τελευταια πριν το 8 το Oreo που παιζει τωρα μονο στο MiA1 αν δεν κανω λαθος που εχει stock android και οχι Miui.

Δεν παει μαζι η miui με το android, αλλο το ενα και αλλο το αλλο, μπορεις να εχεις νεοτερη MIUI με παλιοτερο android, καποια αλλα παλιοτερα λιγο κινητα της Xiaomi, εχουνε ακομα την 6 του Android αλλα miui πηραν την τελευταια stable.

Mην βιαζεσαι για Oreo ειναι να παρουμε αλλα θα αργησει ισως μετα τα μισα του χρονου. Οπου εχουν παρει μονο για προβληματα διαβαζω στην συντριπτικη πλειοψηφια των περιπτωσεων.

 

Επισης μπορεις να βαλεις developer rom που παιρνει αναβαθμιση καθε εβδομαδα της MIUI.

http://en.miui.com/download-328.html

εγω δεν βαζω ακομα γιατι φοβαμαι τυχον bugs και βαριεμαι αλλα και δεν εχω χρονο να ασχολουμε πολυ.

 

Ευχαριστω ευχαριστω... οχι η αληθεια ειναι επειδη δε εχω ψαχτει ακομα τοσο με τα xiaomi δεν ψηνομαι ναι παω σε dev προτιμώ να παραμείνω σε stable. Το να βγει καλυτερη εκδοση στο miui εννοω που μερικοί λενε οτι επεσε το sot τους και οτι δεν ειναι οπως ηταν αφου βαλανε την τελευταια για αυτο το ειπα δεν βιαζομαι εγω ετσι και αλλιως. Ουτε για Ορεο βιαζομαι απλα δεν μπορω να δω που βλεπεις αν υπαρχει νεα εκδοση στο android ξεχωρα απο του miui αλλα λογικα υποθετω το βγαζει στο updater σωστα; (κυριως το εψαχνα για να απενεργοποιησω τα αυτοματα που καμια φορα εχουν για να μην το παρει χωρις να θελω εγω!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ευχαριστω... οχι η αληθεια ειναι επειδη δε εχω ψαχτει ακομα τοσο με τα xiaomi δεν ψηνομαι ναι παω σε dev προτιμώ να παραμείνω σε stable. Το να βγει καλυτερη εκδοση στο miui εννοω που μερικοί λενε οτι επεσε το sot τους και οτι δεν ειναι οπως ηταν αφου βαλανε την τελευταια για αυτο το ειπα δεν βιαζομαι εγω ετσι και αλλιως. Ουτε για Ορεο βιαζομαι απλα δεν μπορω να δω που βλεπεις αν υπαρχει νεα εκδοση στο android ξεχωρα απο του miui αλλα λογικα υποθετω το βγαζει στο updater σωστα; (κυριως το εψαχνα για να απενεργοποιησω τα αυτοματα που καμια φορα εχουν για να μην το παρει χωρις να θελω εγω!)

Πας στην τελευταία έκδοση και χαίρεσαι την συσκευή σου φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ευχαριστω... οχι η αληθεια ειναι επειδη δε εχω ψαχτει ακομα τοσο με τα xiaomi δεν ψηνομαι ναι παω σε dev προτιμώ να παραμείνω σε stable. Το να βγει καλυτερη εκδοση στο miui εννοω που μερικοί λενε οτι επεσε το sot τους και οτι δεν ειναι οπως ηταν αφου βαλανε την τελευταια για αυτο το ειπα δεν βιαζομαι εγω ετσι και αλλιως. Ουτε για Ορεο βιαζομαι απλα δεν μπορω να δω που βλεπεις αν υπαρχει νεα εκδοση στο android ξεχωρα απο του miui αλλα λογικα υποθετω το βγαζει στο updater σωστα; (κυριως το εψαχνα για να απενεργοποιησω τα αυτοματα που καμια φορα εχουν για να μην το παρει χωρις να θελω εγω!)

 

λογικα απο τον updater οπως μας λεει για την MIUI, δεν γινονται αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδα να ρωτήσω, σήμερα με την βροχή έβγαλα για λίγο το κινητό (Mi Max 2) να μπω στους χάρτες και έφαγε για κανα λεπτό λίγη βροχή οχι καταρράκτες αλλά εριχνε νορμαλ. Βέβαια το σκούπισα και στις υποδοχές (ακουστικών, φόρτισης) με ένα χαρτομάντιλο οσο μπόρεσα. Το έβαλα και για φόρτιση και φορτίζει μια χαρά .

Απλά αγχώθηκα, λέτε να προκύψει τίποτα μελλοντικά και να έχουν μπει νερά μέσα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λογικα δεν θα μπηκαν αλλιως ηδη θα ειχες θεμα!

αλλα καλο είναι να το αποφευγουμε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα παλιά ποστ είδα διάφορα βέβαια αλλα έχει κάποιος να προτείνει καμία καλή θήκη flip που να έχει χρησιμοποιήσει και να του άρεσε; Στην αρχή σκεφτόμουν την δικιά τους http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-xiaomi-mi-max-2-xiaomi-flip-view-mayro/prod8910048pp/ αλλα είδα οτι δεν καλύπτει το πλαινο και είναι μόνο ενα στίκερ απο κάτω.

Είδα και αυτές τις δύο απο σκρούτζ αλλα δεν ξέρω μήπως είναι πολύ χοντρές

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-canvas-kafe-17147/

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-dermatini-mayro-17225/

ειδικά αυτη με το καφέ φαίνεται αρκετά όμορφη πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση... Αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος.. Παρατηρώ ότι στο κάτω μέρος της οθόνης (ακριβώς επάνω από τα πλήκτρα) είναι πιο έντονος π φωτισμός. Είναι θέμα οθόνης ή είναι κάτι νορμάλ; σαν να είναι τα λαμπάκια πιο έντονα εκεί...
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα παλιά ποστ είδα διάφορα βέβαια αλλα έχει κάποιος να προτείνει καμία καλή θήκη flip που να έχει χρησιμοποιήσει και να του άρεσε; Στην αρχή σκεφτόμουν την δικιά τους http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-xiaomi-mi-max-2-xiaomi-flip-view-mayro/prod8910048pp/ αλλα είδα οτι δεν καλύπτει το πλαινο και είναι μόνο ενα στίκερ απο κάτω.

Είδα και αυτές τις δύο απο σκρούτζ αλλα δεν ξέρω μήπως είναι πολύ χοντρές

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-canvas-kafe-17147/

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-dermatini-mayro-17225/

ειδικά αυτη με το καφέ φαίνεται αρκετά όμορφη πάντως!

 

καλησπέρα, μια χαρα ειναι οι θηκες, και μερικα mm ποιο παχια και τι εγινε δλδ?

οταν φαει καποια καλη σαβουρα αυτες θα το προστατεψουνε καλυτερα!

τα τσιγαραχαρτα δεν θα κανουν δουλεια και θα χαλασουν και ποιο γρηγορα!

 

Καλησπέρα. Μια ερώτηση... Αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος.. Παρατηρώ ότι στο κάτω μέρος της οθόνης (ακριβώς επάνω από τα πλήκτρα) είναι πιο έντονος π φωτισμός. Είναι θέμα οθόνης ή είναι κάτι νορμάλ; σαν να είναι τα λαμπάκια πιο έντονα εκεί...

 

στο δικο μου δεν βλεπω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα παλιά ποστ είδα διάφορα βέβαια αλλα έχει κάποιος να προτείνει καμία καλή θήκη flip που να έχει χρησιμοποιήσει και να του άρεσε; Στην αρχή σκεφτόμουν την δικιά τους http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-xiaomi-mi-max-2-xiaomi-flip-view-mayro/prod8910048pp/ αλλα είδα οτι δεν καλύπτει το πλαινο και είναι μόνο ενα στίκερ απο κάτω.

Είδα και αυτές τις δύο απο σκρούτζ αλλα δεν ξέρω μήπως είναι πολύ χοντρές

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-canvas-kafe-17147/

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-2-dermatini-mayro-17225/

ειδικά αυτη με το καφέ φαίνεται αρκετά όμορφη πάντως!

 

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα, μόλις βάλεις flip θήκη, να καταλάβεις ότι είναι τέρμα άβολη για κινητό τέτοιου μεγέθους. Just saying :)

Πήρα μία από το κατάστημα που αγόρασα το κινητό, και την έβγαλα σε μισή ώρα. Δεν παλεύεται η flip θήκη.

Ωστόσο όποια και να βάλεις, αν μπορέσεις και την συνηθίσεις, καλή πιστεύω θα είναι και θα κάνει την δουλειά για την οποία προορίζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια χαρα ειναι οι θηκες, και μερικα mm ποιο παχια και τι εγινε δλδ?

οταν φαει καποια καλη σαβουρα αυτες θα το προστατεψουνε καλυτερα!

τα τσιγαραχαρτα δεν θα κανουν δουλεια και θα χαλασουν και ποιο γρηγορα!

Δεν έχεις αδικο και εγώ καπως ετσι το σκεφτηκα και τελικα παρήγγειλα μια!

 

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα, μόλις βάλεις flip θήκη, να καταλάβεις ότι είναι τέρμα άβολη για κινητό τέτοιου μεγέθους. Just saying :)

Πήρα μία από το κατάστημα που αγόρασα το κινητό, και την έβγαλα σε μισή ώρα. Δεν παλεύεται η flip θήκη.

Ωστόσο όποια και να βάλεις, αν μπορέσεις και την συνηθίσεις, καλή πιστεύω θα είναι και θα κάνει την δουλειά για την οποία προορίζεται ;)

Θα προσπαθήσω να πιεστώ λιγο στην αρχη και θα δω...αν δεν γλίστραγε τοσο το πίσω μερος δεν θα το εψαχνα και επειδη οι απλες οι πλαστικες για πισω δεν μου αρεσουν και δεν ψηνομαι να βαλω τεμπερντ ειπα να δοκιμασω τις φλιπ... θα δουμε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αδικο και εγώ καπως ετσι το σκεφτηκα και τελικα παρήγγειλα μια!

 

 

Θα προσπαθήσω να πιεστώ λιγο στην αρχη και θα δω...αν δεν γλίστραγε τοσο το πίσω μερος δεν θα το εψαχνα και επειδη οι απλες οι πλαστικες για πισω δεν μου αρεσουν και δεν ψηνομαι να βαλω τεμπερντ ειπα να δοκιμασω τις φλιπ... θα δουμε! :lol:

 

Σε περίπτωση μη tempered, τότε να ξέρεις, ορισμένες flip έχουν μυστήριο υλικό που αφήνει "λεκέδες" στην οθόνη, ειδικά κάτι φτηνατζίδικες από eBay :p

Αν μπορείς να τσεκάρεις το υλικό τους πριν αγοράσεις, θα ήταν ιδανικό, αν και δυσκολάκι :)

Εγώ έχω αυτή από εδώ, και μία πολύ ποιοτική από εκεί που πήρα και την flip (8cores το κατάστημα - btw, δεν βλέπω να την έχει πλέον).

Η παραπάνω είναι ωραία, λεπτή και μειώνει το γλίστρημα. Το TG είναι άθλιο :p

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση μη tempered, τότε να ξέρεις, ορισμένες flip έχουν μυστήριο υλικό που αφήνει "λεκέδες" στην οθόνη, ειδικά κάτι φτηνατζίδικες από eBay :p

Αν μπορείς να τσεκάρεις το υλικό τους πριν αγοράσεις, θα ήταν ιδανικό, αν και δυσκολάκι :)

Εγώ έχω αυτή από εδώ, και μία πολύ ποιοτική από εκεί που πήρα και την flip (8cores το κατάστημα - btw, δεν βλέπω να την έχει πλέον).

Η παραπάνω είναι ωραία, λεπτή και μειώνει το γλίστρημα. Το TG είναι άθλιο :p

 

Την ειδα απο το πρωι αυτη και την ψηνω οταν εχει αποθεμα (αλλιως ισως και σε κοκκινο που εχει ήδη) :rolleyes:

Για την ωρα εκανα παραγγελία αυτή που μου άρεσε (και μάλλον πηρα την τελευταια γιατι τώρα γραφει εξαντλημένο :lol: ) δεν μου μοιάζει τοσο φτηνιατζίδικη και ας είναι φτηνη! :p

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα απο το πρωι αυτη και την ψηνω οταν εχει αποθεμα (αλλιως ισως και σε κοκκινο που εχει ήδη) :rolleyes:

Για την ωρα εκανα παραγγελία αυτή που μου άρεσε (και μάλλον πηρα την τελευταια γιατι τώρα γραφει εξαντλημένο :lol: ) δεν μου μοιάζει τοσο φτηνιατζίδικη και ας είναι φτηνη! :p

 

Φτηνές έλεγα κάτι με 3-4€ που έχει στο eBay :p

Καλορίζικη και να χαρείς το κινητό με ή χωρίς θήκη :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! παιδια ενα εχω να πω! να παρετε mi band 2! τα σπαει!

εκτος ολα αυτα που μετραει ειναι το καλο οτι πχ μπορει να ειμαι στην δουλεια με το κινητο σε συρταρι και στο χερι μου οχι μονο ερχονται ειδοποιησεις απο εφαργμογες αλλα γραφει και τα μυνηματα!!! ειδοποιηση κλησεων ποιος σε καλει, και ξυπνητηρι, προς το παρον σε geekenglish θελει μια διαδικασια για Ελληνικους χαρακτηρες αλλα ειναι μεγαλη ευκολια αν δεν μπορουμε να εχουμε ολη την ωρα πανω μας το κινητο!!! :) εμενα μου εχει λυσει τα χερια παντως! και αγορασα και ενα προγραμμα που ειχε 3.2 ευρω καπου εκει για να ερχονται και τα μυνηματα των εφαρμογων πχ απο viber, fb messanger, twitter, sms κτλ.

εγω το βρηκα απο μαγαζι Αθηνα 23.90 ευρω περισσοτερα για την συσκευη στο θεμα της http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448387&page=16

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρέα. Εχω αποφασίσει κι εγω την αγορά κάποιου xiaomi. Η αλήθεια ειναι οτι εχω μπερδευτεί αρκετα με τις τοσες επιλογές.

Εχω καταλήξει ανάμεσα σε xiaomi mi max 2 ,mi a1, Redmi note 4 ή ακομη και το Redmi note 5 pro που θα κυκλοφορήσει σε λιγο καιρο.

Πραγματικά ομως εχω μπερδευτεί και δεν μπορώ μα καταλήξω κάπου.

Να πω πως προέρχομαι απο IPhone 6 αλλα γενικα αρκετά εξικοιωμενος με Android.

Τα κριτήρια μου ειναι καλη μπαταρία,smooth χρήση χωρίς κολληματα και Οχι απαραίτητα τέλειες φωτο. Το budget 250-300€.

Παρακαλώ για την βοήθεια σας. Ανοικτός και δεν άλλες προτάσεις.

P.s. Κάνω την ίδια δημοσίευση και σε αλλα νήματα εντός του φορουμ. Προφανώς οποιος απαντήσεις εδω δε χρειάζεται να μου απαντήσει και στα υπολοιπα.

Ericsson 768,nokia 3330,nokia 3510,sony ericsson k700i, sony ericsson w900i(my favourite),nokia n78,nokia 5800,nokia 7230,motorola defy mini xt320,samsung galaxy note 2,samsung galaxy s3,apple iphone 5s,sony xperia z3 compact tablet,apple iphone 6
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, και εγω ημουν σε αυτες τις επιλογες οποτε θα τα παρω απο την αρχη.

Καταρχην το 5 θα ειναι σιγουρα ποιο ακριβο απο ολα τα αλλα, αλλα και οταν ηθελα να παρω εγω κινητο δλδ τον Ιανουαριο και γρηγορα, αμεσα δεν υπηρχε εδω οποτε το αποκλεισα.

Τα 4αρια ειναι κατωτερα δεν το συζητω καν.

το miA1 που εμεινε το σκεφτηκα πολυ, αλλα εγω ειμαι miui fun απο οταν την εβαλα port beta στο παλιο κινητο μου και σε καμια περιπτωση δεν θελω ενα "κουλο" κινητο και καλα στοκ android, αρκετοι χρηστες προτιμουν το στοκ εγω ΟΧΙ!

επισης πολυ μικρη μπαταρια για τα σημερινα δεδομενα και 5.5αρα οθονη μικρη διαφορα απο το 5 που ειχα οποτε....

παμε στο mi max 2 τωρα....

μπαταρια ατελειωτη!!! για την χρηση που κανω εγω βγαζω 5μερες ακριβως, τοτε δεν ειχα συνεχεια ανοιχτο το bt, δεν το εχω μετρησει ξανα τωρα. Αναλογα την χρηση ομως μερικοι που οπως λενε το σκιζουν βγαζουν και 1,5μερα. Ειναι αναλογα την χρηση!

οπως και να το κανουμε 5300mah ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!

οθονη επισης τεραστια! 6,44" εγω ειχα κανει ενα χαρτονι και μια εβδομαδα το ειχα μαζι μου παντου! :lol::lol::lol::lol:

ετσι εκρινα οτι τελικα οπου εβαζα το 5αρι μου χωρουσε και αυτο! το συγκρινα με 5,5""κινητα ελαχιστη αμελητεα σχεδον διαφορα απο τις 5, οποτε επρεπε να παρω απο 6 και πανω.

Το mi mix2 ηταν εκτος προυπολογισμου οποτε mi max 2 με κλειστα ματια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή από εδώ, και μία πολύ ποιοτική από εκεί που πήρα και την flip (8cores το κατάστημα - btw, δεν βλέπω να την έχει πλέον).

Η παραπάνω είναι ωραία, λεπτή και μειώνει το γλίστρημα. Το TG είναι άθλιο :p

 

Την εχω τσιμπήσει κ εγω απο Ebay στο 1.5 ευρω και με εχει βολεψει υπερβολικά πολύ !

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Θήκη Nillkin nature και tempered glass επίσης Nillkin.

Πραγματικά δεν χρειάζεται τίποτα άλλο αυτή η συσκευή από θέμα προστασίας

Link to comment
Share on other sites

Την εχω τσιμπήσει κ εγω απο Ebay στο 1.5 ευρω και με εχει βολεψει υπερβολικά πολύ !

 

Προφανώς και δεν λέμε την ίδια γιατί 7.22€ είναι το φτηνότερο που υπάρχει στο eBay, και 10€ με το TG, οπότε για αυτή την διαφορά δεν θα περίμενα 1+ μήνα για να μου έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...