Jump to content

Επιλογη Κινητου


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι σε διλημα μεταξυ τριων Lg G4 το redmi note 4x h to Nexus 5x? το ξερω οτι το καθενα εχει και ενα ατου δικο του αλλα γενικα σαν συνολο ποιο φαινεται ποιο ολοκληρωμενο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη χρηση θα κανεις; Βαλε μας σε μια προτεραιοτητα τις απαιτησεις σου (πχ καμερα, ταχυτητα, gaming, αυτονομια, μεγεθος οθονης κλπ) οπως και ενα χρηματικο ταβανι.
Link to comment
Share on other sites

G4 δε ξερω αν εχει θεματα με bootloop

 

To 5x εχει απ οσο πηρε το ματι μου. Επισης δε θεωρω οτι αξιζει να την χρυσοπληρωσει την σήμερον ημέρα

 

Η πιο safe και vfm επιλογη ειναι το χιαομι

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αναποδα τα λες φιλε Mol. Το lg g4 ειναι διαβοητο για το bootloop του με τεραστια ποσοστα αποτυχιας και μπορει ακομα οπου εμφανιζει bootoloop ακομα και μετα απο επισκευη (καθε χρονο στο σερβις το στελνεις). Αντιθετα το Nexus 5x ειχε μονο καποια μεμονωμενα περιστατικα, δηλαδη δεν θα θεωρουσα οτι ειναι επιρρεπες σε bootloop.

 

Κατα τα αλλα ας απαντησει αυτα που τον ρωτησα το φιλο και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 lg που αναφέρεις έχουν θέματα με bootloop. Το nexus οχι στο βαθμού του g4, αλλα θα έχεις το αγχος. Σε αυτά τα χρήματα κοιτάς το Huawei p9 νομίζω.

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi είναι η καλύτερη επιλογή θεωρώ. Γενικά τα μοντέλα της xiaomi από τα 100 ως τα 250 ευρώ δεν έχουν αντίπαλο συνδυάζοντας καλά specs με εξαιρετικό λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

σε χρηματα 200-300 ευρω ειναι το budget...αυτη τη στιγμη εχω Lg G3 με οτι αυτο συναιπαγεται οθοναρα-sd- καλη καμερα- αυτονομια..αυτο μετα απο τοσα χρονια εχει αρχησει και μουλαρωνει λογο απαιτησεων..οποτε λογικα θα πρεπει να συμβιβαστω με καποια πραγματα σε αυτα τα λεφτα...κυριως το κινητο το εχω για κλησεις ιντερνετ καμοια φωτογραφια σε διακοπες (θεωρω οτι ενα καλο κινητο τραβαει ισαξιες η και καλητερες απο τις compact) και μετριας συχνοτητας gaming...
Link to comment
Share on other sites

σε χρηματα 200-300 ευρω ειναι το budget...αυτη τη στιγμη εχω Lg G3 με οτι αυτο συναιπαγεται οθοναρα-sd- καλη καμερα- αυτονομια..αυτο μετα απο τοσα χρονια εχει αρχησει και μουλαρωνει λογο απαιτησεων..οποτε λογικα θα πρεπει να συμβιβαστω με καποια πραγματα σε αυτα τα λεφτα...κυριως το κινητο το εχω για κλησεις ιντερνετ καμοια φωτογραφια σε διακοπες (θεωρω οτι ενα καλο κινητο τραβαει ισαξιες η και καλητερες απο τις compact) και μετριας συχνοτητας gaming...

 

Αν θεωρείς ότι το g3 έχει οθονάρα (και δεν εννοείς το μέγεθος) και αυτονομία τότε σε καλύπτει και το nexus 5x. Από την άλλη εγώ δεν θα πήγαινα σε κανένα από τα lg όταν έχουν θέμα με την αξιοπιστία τους. Και για να έχει μαζευτεί και κόσμος για να κάνει αγωγη στην lg σημαίνει ότι υπάρχει θέμα.

 

Τώρα δεν ξερω τι compact έχεις κατά νου αλλά το rn4 δεν θα είναι καλύτερο. Από τα 3 θα πήγαινα στο rn4 γνωρίζοντας ότι θα πάρω χειρότερη κάμερα ίσως και από το g3 και χωρίς nfc. Αλλιώς δες a5 2017, p9 & honor 8 (τα τελευταία με μια μικρή υπέρβαση)

Link to comment
Share on other sites

Αν ανεβεις και ενα 20αρικο περνεις το Honor 8 που ειναι πολυ καλη συσκευη,4GB Ram καλη καμερα,απο οτι λενε οι κατοχοι ειναι dual active,με το μονο μειον για μενα το μεγαλο Sar που ομως η μεγιστη τιμη θα πιανει σε μερη με πολυ χαλια σημα....
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και το moto x style που εχει πραγματικα οθοναρα, ηχειαρες και εξαιρετικη ταχυτητα (εχει μεν τον 808 αλλα με καλη ψυχτρα οποτε χωρις throttling) https://www.skroutz.gr/s/7541851/Motorola-Moto-X-Style-32GB.html?from=catspan&keyphrase=moto+x+style . Το μονο του αρνητικο ειναι η αυτονομια, αλλα εφοσον σου φαινεται οτι το g3 εχει μεγαλη αυτονομια τοτε θα εισαι χαρουμενος με το moto x style.
Link to comment
Share on other sites

χμ..με προβληματισατε 550ppi και 2κ αναλυση δεν ειναι καλη οθονη εστω και για τα τωρινα δεδομενα? :P κανενα απο τα συγκριτικα μοντελα δεν νομιζω να κυμαινεται σε αυτα τα επιπεδα εξου και ο συμβιβασμος..αυτονομια πλεον με android 6 φορτιζω καθε βραδυ με mix χρηση ολη μερα...θα ηθελα να παω παραπανω αν γινεται χωρις να θυσιασω κατι αλλο σημαντικο..

- Το μοτορολα ομολογω οτι δεν το ειχα στα υποψην...οποτε καταληγουμε καπως σε motorola moto x - Xiomi Redmi note 4 - huawei p8? :lost:

Link to comment
Share on other sites

Οθονη δεν ειναι μονο αναλυση. Και σαν την οθονη του moto x style δεν εχει. Το ειχα παρει και ειναι πραγματικα κινηταρα αλλα δεν μου φτανε η αυτονομια γιατι ειχα συνηθισει σε τερατα. Το g3 ομως κυμαινεται σε ιδια επιπεδα αυτονομιας με το moto x style. Οποτε θα εισαι κομπλε.

 

Στα αρνητικα θα βαζα

- ελλειψη δαχτυλικου που καλυπτετε απο το γεγονος οτι με το που περασεις το χερι πανω απο την οθονη ή το σηκωσεις απο το τραπεζι, αναβει.

- δεν εχει led αλλα αντι αυτου αναβοσβηνει περιοδικα η οθονη με την ειδοποιηση που εχεις.

 

Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλουσαν οι ελλειψεις. Ισα ισα που ειναι πολυ πιο βολικο απο το δαχτυλικο. ;)

Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι σαν ενα καλητερο G3 το μοτορολα?σε επιπεδα οθονης καμερας ταχυτητας ειναι ενα κλικ παραπανω αλλα με ιδια αυτονομια?
Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι σαν ενα καλητερο G3 το μοτορολα?σε επιπεδα οθονης καμερας ταχυτητας ειναι ενα κλικ παραπανω αλλα με ιδια αυτονομια?

 

Μη το μειωνεις ετσι. :p Ισως το αγαπησες το κινητο σου αλλα γενικα δεν ηταν και πολυ καλη επιλογη στις μερες του ενω το moto x style ειναι κινηταρα.

 

Σε επιπεδα οθονης και ταχυτητα ειναι πολλα "κλικ" πανω. Βαλε και τις ηχειαρες του και την εξαιρετικη (για τα λεφτα της) καμερα και εχεις το moto x style. Σε αυτονομια πανω κατω ιδια πρεπει να ειναι. Στο gsmarena τα βγαζει ακριβως ιδια αυτονομια. Βεβαια σιγουρα θα χει πεσει η μπαταρια σου ολα αυτα τα χρονια οποτε παιζει να ειναι και καλυτερο απο οτι εχεις τωρα (εξαρταται απο το ποσο προσεχες την μπαταρια σου).

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι καλητερο και από το Huawei και το xiaomi που έγραψα παραπάνω; παρεμπιπτόντως το μότο είναι του 15 το Huawei του 16 και το xiaomi του 17? Αυτό δεν παίζει κάποιο ρόλο στις αναβαθμίσεις; θέλω να έχει και κάποια αντοχή στο χρόνο..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στο ψάξιμο και βλέποντας το thread αυτό με φάνηκε κι εμένα ενδιαφέρον το X Style. Ήμουν έτοιμος να πάρω το Honor 6X, το Style είναι 20 ευρώ ακριβότερό, αξίζει? Με απασχολεί κι εμένα το θέμα της μακροβιότητας, Nougat έχει το συγκεκριμένο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι Κρήτη νομίζω ότι το Mi5 δεν θα σε βολέψει λόγο έλλειψης 800ρας (Β20) συχνότητας. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα, εγώ ότι διαβάζω από άλλα παιδιά από Κρήτη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι Κρήτη νομίζω ότι το Mi5 δεν θα σε βολέψει λόγο έλλειψης 800ρας (Β20) συχνότητας. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα, εγώ ότι διαβάζω από άλλα παιδιά από Κρήτη.

εννοείται ότι δεν παίρνουμε κινητό χωρίς b20 όπου κι αν είμαστε

νόμος πλέον

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

χμ...αυτο το παρελειψα εντελως ομως...τι ακριβως κανει αυτη η 800 αρα? την εχουν ολα τα mi5 την ελειψη αυτη?γιατι βγαζει 2-3 εκδοσεις
Link to comment
Share on other sites

χμ...αυτο το παρελειψα εντελως ομως...τι ακριβως κανει αυτη η 800 αρα? την εχουν ολα τα mi5 την ελειψη αυτη?γιατι βγαζει 2-3 εκδοσεις

 

Αν υπηρχε εκδοση με 800αρα θα στην ειχαμε προτεινει.

 

Στην επαρχια χωρις 800αρα σημαινει αδυναμια συνδεσης σε 4g. Αν μαλιστα εχουν στηριξει το mobile internet στο 4g της 800αρας τοτε μπορει να καταληξεις και με 2g.

Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να αναθεωρησω καταστασεις τωρα...οποτε με 800 αρα και μετα αρχικες προυποθεσεις τι κινητο εχουμε να προτινουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μα το Moto x style που προτεινα παραπανω εχει 800αρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι εχει 800αρα. Αν δεν σε πειραζει οτι το λογισμικο θα ειναι στα αγγλικα και δεν παιρνει sd ειναι μια πολυ καλη επιλογη. Βεβαια θα κανεις υποχωρηση στις απαιτησεις σου για καμερα αφου ειναι πιο αδυναμη απο το g3 σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...