Jump to content

[myPoll] Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;  

356 members have voted

  1. 1. Πόσο ικανοποιημένοι είστε από τη διάρκεια της μπαταρίας σας;

    • Πάρα πολύ!
      74
    • Αρκετά
      153
    • Ελάχιστα
      90
    • Καθόλου
      39


Recommended Posts

αυτο το θεμα ειναι εντελως υποκειμενικο... εγω που κανω καταχρηση δεν υπαρχει τηλ εκει εξω που να με κραταει... εχω φιλους που λενε ποσο ευχαριστημενοι ειναι και κλεινουν κ τα δεδομενα καθε φορα που μπαινουν σπιτι κ εμενα ειναι ολα τσιτα καθε μερα... bluetooth 4g wifi gps λογω καποιων εφαμρογων 10 λογ/μοι push μειλ face twitter messng insta viber κ γενικα 87 εφαρμογες εγκατεστημενες συμφωνα με τον μετρητη του τηλ.. :lol: για μην τα πολυλογω αλλοι βγαινουν απο το σπιτι με κινητο τσιγαρα κλειδια ε εγω ειμαι κινητο powerbank κλειδια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθώ πολλούς χρήστες να αναζητούν παραπάνω από μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας. Ποιο το όφελος των δύο ή των τριών ημερών; Κάθε βράδυ δεν βάζετε τη συσκευή για φόρτιση; εάν τη βάζετε κάθε δύο βράδια ποια η διαφορά; (Πραγματική μου απορία). :)

 

To βασικό όφελος των 2 ή 3 ημερών είναι ότι θα σου βγάλει την 1 ημέρα άνετα ό,τι και να κάνεις...που συνήθως είναι αυτήν την ημέρα που το χρειάζεσαι περισσότερο.

πχ. ταξίδια.

2-3 μέρες νορμάλ χρήσης= ξεκινάς την ημέρα σου χωρίς να σκέφτεσαι το θέμα μπαταρία και που θα φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη η αυτονομια του xiaomi redmi note 3 "Kate".. 4050mAh φτανουν με αρκετη χρηση για μια ημερα και περισσευει και κατι ;)
Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ πολλούς χρήστες να αναζητούν παραπάνω από μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας. Ποιο το όφελος των δύο ή των τριών ημερών; Κάθε βράδυ δεν βάζετε τη συσκευή για φόρτιση; εάν τη βάζετε κάθε δύο βράδια ποια η διαφορά; (Πραγματική μου απορία). :)

 

η διαφορά είναι απλή. αν αντέχει μια μέρα νορμάλ χρήση σημαίνει αντέχει 2-3 ώρες παιχνίδι η gps. 2-3 μέρες (καλύτερα μια βδομάδα) σημαίνει ξυπνάς χρησιμοποιώντας το gps να πας όπου θέλεις και βγάζεις και την μέρα. άσε που τέτοιες μπαταρίες όταν χάσουν διάρκεια θα βγάζουν ακόμα την μέρα.

τα παιχνίδια των εταιρειών με βελτιστοποίηση λογισμικού είναι μ.......ς. θέλουμε μπαταρίες μεγάλες να αντέχουν με ότι χρήση γουστάρουμε, μέρες.

 

P.S. ένα σωρό λεφτά τους σκάμε θέλουμε να έχει η συσκευή τα πάντα

P.S.2. η διαφορά πότε το βάζεις για φόρτιση είναι ψυχολογική. κάποτε τα κινητά άντεχαν μέρες πολλές. θέλουμε τις ίδιες μέρες που είχαν τότε.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ.

Με 10 λεπτά δεδομένα την ημέρα κατά μέσο όρο και 2G, με λειτουργία πτήσης για το βράδυ μου βγάζει 8 μέρες - Moto X Play.

 

Παιχνίδια δε παίζω. Είναι battery και (το κυριότερο) life (time) drainers.

 

Κάνω αυτά που θέλω, όχι αυτά που θέλει ο κατασκευαστής της συσκευής μου. Αλλάζω τις συσκευές μου, δεν με αλλάζουν οι συσκευές μου...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

αχχχ που ειναι το Ζ2 μου... Σαμσουνγκ S7 edge για τα μπαζα
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

με χαλαρη χρηση μπορει να φτασει και την μιαμιση μερα οριακα και με ανοιχτα μονιμα τα δεδομενα. Αλλα επειδη εργαζομαι σε περιοχη που το σημα ειναι επιεικως χάλια και οι εφαρμογες τυπου viber & whats app δουλευουν υπερωριες επιστρεφω σπιτι οριακα πριν κλεισει. Για το xiaomi mi4 πιστευω οτι ειμαι στα προβλεπομενα οποτε ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Πλεόν με το redmi 3s μπορώ να πω αρκετά. Όχι σε κανέναν τρελό βαθμό όμως. Με 4g και full χρήση νομίζω βγάζει τη μέρα. Με 4g-2g και κάμποση χρήση βγάζει 2ήμερο με 6+ SOT. Με σχεδόν όλη την ώρα 2g και χωρίς ιδιαίτερη χρήση πάει και 4 ημέρες με 8 ώρες SOT. Πάντα γενικά με wifi ανοιχτό είναι δεν είναι συνδεδεμένο.

Γενικά καταναλώνει αρκετά αν έχει gps για navigation νομίζω. Απλά για 5 inch και 4100mah μπαταρία θα ήθελα κάτι ελαφρά καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Με το le pro 3 έχω βρει την υγεία μου πραγματικά με 6-7 plus ώρες οθονης και το κινητό να δουλεύει συνέχεια χωρίς σταματημό με βγάζει πολύ άνετα μέρα :)
Link to comment
Share on other sites

Eξαρταται τη χρηση που κανω καθε μερα. Αλλες φορες με βγαζει ανετα απ τις 9 το πρωι μεχρι τις 12 το βραδυ και αλλες στις 6 το απογευμα θελει ξανα φορτιση.

Οποτε ψηφιζω ''Αρκετα''.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που πήρα το Xiaomi (Note 3 SP) έχω ξενοιάσει με την αυτονομία.

Με το Nexus 4 καλό χρυσό από επιδόσεις αλλά ήμουν μέσα στο άγχος θα βγάλω δεν θα βγάλω τη μέρα..

Link to comment
Share on other sites

oukitel k6000 pro , με χαλαρη χρηση , 5 μερες το λιγοτερο χωρις να το κλεινω το βραδυ,εννοειται οτι το βραδυ δεν ειναι ανοιχτα τα data...
Link to comment
Share on other sites

με το leeco le2 και 3.000 ma μπαταρια,δεν θυμαμαι να εχω βγαλει ολη την ημερα χωρις δευτερη φορτιση.

ευτυχως που εχει ταχεια φορτιση,αλλοιως θα ειχα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το g4 που ήταν χάλια το s7 μου βγάζει την μέρα ότι και να του κάνω. Το Σαββατοκύριακο πολλές φορές Επειδή το χρησιμοποιώ λίγο το φορτίζω Παρασκευή βράδυ και μετά Κυριακή βράδυ για να το πάρω Δευτέρα για δουλειά.
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Power bank 10000 οπότε βγάζω όλη μέρα με όλα φουλ όπου και να είμαι. Αλλιώς έχω δεύτερη μπαταρία και την αλλάζω σε μισό λεπτό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ευχαριστημένος. Huawei honor 4c. Με νορμάλ έως εντατική χρήση μου βγάζει 1,5-2 μέρες. Αν το χρησιμοποιήσω μόνο ως τηλέφωνο μπορεί να μου βγάλει και 4 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα με το ZUK Z2, αλλα το περιμενα καλυτερο με βαση τη χωρητικοτητα της μπαταριας του. Ειχα καλομαθει και με το Ζ3c πριν...

 

Παρακολουθώ πολλούς χρήστες να αναζητούν παραπάνω από μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας. Ποιο το όφελος των δύο ή των τριών ημερών; Κάθε βράδυ δεν βάζετε τη συσκευή για φόρτιση; εάν τη βάζετε κάθε δύο βράδια ποια η διαφορά; (Πραγματική μου απορία). :)

 

Ελα ντε! Εγω παντως με μια μερα διαρκεια μπαταρια (24h SOT δηλαδη :p ) θα ημουν ευχαριστημενος! :D

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι να τα έχουμε ανοικτά αλλά και να τα χρησιμοποιούμε,κι όποιος νομίζει για π.χ ότι θα έχει το ίδιο sot με το gps ανοικτό και χρήση προγραμματος πλοήγησης κάνει μεγάλο λάθος Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...