Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εννοειται ότι το έβαλα. μήπως φτάνει που ο υπολογιστής είναι παλιός?

 

δεν αντιδράει καθόλου ο υπολογιστής όταν το συνδέεις ;

το κινητό σου το βρίσκει ;

άλλη θύρα δοκίμασες (κατά προτίμηση να είναι πίσω, μην είναι μπροστά ή σε hub)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν δώσε μου 5 λεπτάκια να τα κάνω όλα.

Λοιπόν έως τώρα το έβαλα με το που το βάζω κάνει το κλασσικό μπιπ αλλά δεν το διαβάζει πχ στο υπολογιστής μου. ναι το κινητό το διαβάζει ανοίγει κ φάκελο.

μισό να δοκιμάσω και σε άλλες θύρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έβαλα σε όλες τις θύρες τίποτα. κάνει μπιπ μολιςνσυνδευει με το λάπτοπ αλλά μετά τίποτα στο APK installer λέει καμία συνδεδεμένη συσκευή.

Απλά φορτίζει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο, ειχα σωστα ολες τις ρυθμισεις, και απλα καποια στιγμη ξεκινησαν να ερχονται ειδοποιησεις.

Για το φως, μου προτεινεις να το κλεισω και δεν θελω. Το ειχα ενεργο αλλα δεν αναβε τοσο ευκολα και συχνα. :(

Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες παντως!

 

Μπορεί να ήθελε κάποια επανεκκίνηση τότε το ρολόι ή το κινητό. Τέσπα αφού τώρα έστρωσε οκ.

Οσο για το φως δεν σου πρότεινα να το κλείσεις. Αυτό που σου πρότεινα είναι να μην ανάβει η οθόνη όταν κουνάς τον καρπό. Αν όμως πατάς το κουμπί ή αν κάνεις διπλό χτύπημα στο τζάμι, τότε η οθόνη θα ανάβει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν δώσε μου 5 λεπτάκια να τα κάνω όλα.

Λοιπόν έως τώρα το έβαλα με το που το βάζω κάνει το κλασσικό μπιπ αλλά δεν το διαβάζει πχ στο υπολογιστής μου. ναι το κινητό το διαβάζει ανοίγει κ φάκελο.

μισό να δοκιμάσω και σε άλλες θύρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έβαλα σε όλες τις θύρες τίποτα. κάνει μπιπ μολιςνσυνδευει με το λάπτοπ αλλά μετά τίποτα στο APK installer λέει καμία συνδεδεμένη συσκευή.

Απλά φορτίζει τίποτα άλλο.

 

Windows Xp έχεις; Αν ναι μπορεί αυτό να είναι το πρόβλημα. Θα πρέπει να δοκιμάσεις σε άλλο υπολογιστή και με διάφορα καλώδια. Δοκίμασε να καθαρίσεις και τις χρυσές επαφές του ρολογιού και του αντάπτορα με λίγο καθαρό οινόπνευμα σε μπατονέτα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση !!δεν πειραζει που το ρολοι μπενοβγαινει στον υπολογιστη μιας κ φορτιζει συνεχεια?

 

οκ θα δοκιμάσω κ σε νεότερο υπολογιστή Αύριο η μεθαύριο και θα σας πω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έβαλα σε Windows 10 και το διάβασε!

άρα όλα καλά.

Απλά έχω περιέργεια αν κάνει να το συνδέεις στον υπολογιστή για να βάλεις πράγματα μιας κ κάθε φορά μπαίνει στην φόρτιση.

Και τώρα πχ τρέχει δύο πρόγραμμα το amazfit watch και το watch droid βέβαια στην 1η έβαλα να μην έρχονται ειδοποιήσεις. τι ωραία που θα ήταν να τα έκανε όλα αυτά η μανισια εφαρμογή (όπως απάντηση σε μηνύματα και remote camera και κλήσεις..) ελπίζω να τα βαλουνκαποια στιγμή.. για να μην έχουμε 2 εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

σωστά.. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου φίλε! να σου πω υπ άρχει τρόπος να αλλάξω σειρά στο μενού? Επειδή το watch droid είναι χρήσιμο μπορώ να το βάλω πρώτο? δεν βρήκα κάποια επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τώρα που βρήκα τρόπο σύνδεσης ψάχνω αξιόλογη σελίδα να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές. Όπως αριθμομηχανη. gym rest counter κτλ..

Link to comment
Share on other sites

σωστά.. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου φίλε! να σου πω υπ άρχει τρόπος να αλλάξω σειρά στο μενού? Επειδή το watch droid είναι χρήσιμο μπορώ να το βάλω πρώτο? δεν βρήκα κάποια επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τώρα που βρήκα τρόπο σύνδεσης ψάχνω αξιόλογη σελίδα να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές. Όπως αριθμομηχανη. gym rest counter κτλ..

 

απο την εφαρμογή αλλάζεις την σειρά

 

δες σε αυτά τα λινκ , κάπου υπάρχει και λίστα με δοκιμασμένες εφαρμογές

 

http://amazfitcentral.com/

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit

Link to comment
Share on other sites

που μέσα στην εφαρμογή (watchdroid) δεν το βρισκω

 

προφανώς και δε θα το βρεις :) , αφού η διαχείριση της "συσκευής" γίνεται από την εφαρμογή amazfit watch

Link to comment
Share on other sites

Ρε achisaeL πορώθηκες! Δεν σταματιέσαι τώρα! Χαχα. Ρε φίλε κοντορεβυθούλη πες μου σε παρακαλώ πως συμπεριφέρεται η 2.8.0.5 όσον αφορά τη μέτρηση καρδιακών παλμών και θερμίδων στις δραστηριότητες. Στους xda developers διαβάζω πως αρκετοί έχουν παράπονα με τη νέα ρομ. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

το μόνο σίγουρο είναι ότι στον διάδρομο που κάνω μετράει λιγότερα μέτρα από πριν (δεν νομίζω να άλλαξα τόσο το πως τρέχω, αλλά πλέον είναι πιο κοντά στα μέτρα του διαδρόμου)

για τα άλλα δεν τα παρακολουθώ καν

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή σαν το watch droid γιατί θέλω να απαντώ στα μηνύματα. με αυτήν έχω θεμα στο κινητό! μπλοκάρει το ίντερνετ.. με το που την έσβησα όλα κομπλέ..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλω την εφαρμογή Google maps να τρέχει κανονικά όπως σε ένα Android smartwatch?

 

τα maps θέλουν και google services οπότε είναι δύσκολο (αδύνατο) :)

άλλη εφαρμογή ναι , έχουν ανεβάσει στο xda νομίζω κάποιες

Link to comment
Share on other sites

κάποια watchfaces έχουν καιρο υπάρχει τρόπος να Ρυθμίζουμε ένα πόση ώρα να κάνει ανανέωση? Γιατί αν πχ δεν μπω στο κινητό η θερμοκρασία μένει κολλημένη εκει που ήταν όταν είχα μπει πρώτη φορά στην εφαρμογή amazfit (ισως παίζει ρόλο ότι την amazfit δεν την έχω για ειδοποιήσεις πλέον έχω την watchdroid) ξέρω εγώ λέω μήπως..
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο κακογραμμένη επίσημη εφαρμογή από αυτήν. Μετά το τελευταίο update το ρολόι έκανε και factory reset! Υποψιασμένος γαρ είχα φροντίσει να συγχρονίσω τα βήματά και τις δραστηριότητες μου μέχρι εκείνη τη στιγμή. Αποτέλεσμα;Απολύτως κανένα. Εκτος του factory reset έχασα και δεδομένα μιας εβδομάδας. Για μένα τέρμα τα update σε ρολόι ή εφαρμογή. Αρκετά πια.
Link to comment
Share on other sites

με το τελευταίο update2850 σήμερα έκλεισα το ρολόι και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα ούτε φορτίζει και ούτε ο υπολογιστής το αναγνωρίζει καμμιά ιδέα πως να ανοίξει κακή υπάρχει;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου υποστηρίζει USB OTG; Αν ναι δες αν "βλέπει" το pace.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά σταμάτησε να το αναγνωρίζει ο υπολογιστής, δεν το βλέπει σαν USB για μεταφορά αρχείων, μόνο φόρτιση κάνει.

windows 10 χρησιμοποιώ. έκανα καθαρισμό στους ακροδέκτες αλλα τίποτα.

ξέρει κάποιος που θα κατεβάσω drivers μήπως και λυθεί έτσι το πρόβλημα?

πληροφοριακά έψαξα να επικοινωνήσω με xiaomi sarvice και επίσημος αντιπρόσωπος ειναι η INFO QUEST η οποια μου έδωσε την απάντηση πως επειδή δεν ειναι αγορασμένο απο την INFO QUEST η απο επίσημο συνεργάτη της δεν το καλύπτει εγγύηση και οτι πρέπει να απευθυνθώ στο κατάστημα που έκανα την αγορά (το ρολοι ειναι αγορασμένο απο Ελλάδα απο ηλεκτρονικό κατάστημα στο skroutz)

 

δοκιμασε να πας στον πίνακα ελεγχου- συσκευες και εκτυπωτες,βρίσκεις το ρολόι,ιδιότητες, και αλλάζεις το driver απο google nexus adb σε usb composite .

ετσι μου το είδε εμενα σε win 8.1

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά σταμάτησε να το αναγνωρίζει ο υπολογιστής, δεν το βλέπει σαν USB για μεταφορά αρχείων, μόνο φόρτιση κάνει.

windows 10 χρησιμοποιώ. έκανα καθαρισμό στους ακροδέκτες αλλα τίποτα.

ξέρει κάποιος που θα κατεβάσω drivers μήπως και λυθεί έτσι το πρόβλημα?

πληροφοριακά έψαξα να επικοινωνήσω με xiaomi sarvice και επίσημος αντιπρόσωπος ειναι η INFO QUEST η οποια μου έδωσε την απάντηση πως επειδή δεν ειναι αγορασμένο απο την INFO QUEST η απο επίσημο συνεργάτη της δεν το καλύπτει εγγύηση και οτι πρέπει να απευθυνθώ στο κατάστημα που έκανα την αγορά (το ρολοι ειναι αγορασμένο απο Ελλάδα απο ηλεκτρονικό κατάστημα στο skroutz)

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις και με άλλα καλώδια στο pc σου. Αν δεν πιάσει δοκίμασε αε άλλο pc που θα του βάλεις adb drivers.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο αδερφός μου 2x Stratos 2 ένα γι' αυτόν κι ένα για μένα, και εδώ και πόση ώρα προσπαθεί να συνδέσει το δικό του με το κινητό και δεν μπορεί (εγώ θα το έχω στα χέρια μου αυτό για να δω τι γίνεται).

 

Την ώρα που η εφαρμογή στο κινητό ζητάει να σκανάρει το barcode του ρολογιού, του βγάζει μήνυμα 'scan failed'.

Έχει δοκιμάσει και με το δικό του κινητό (Galaxy S8) και με της γυναίκας του (Galaxy S7) και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο αδερφός μου 2x Stratos 2 ένα γι' αυτόν κι ένα για μένα, και εδώ και πόση ώρα προσπαθεί να συνδέσει το δικό του με το κινητό και δεν μπορεί (εγώ θα το έχω στα χέρια μου αυτό για να δω τι γίνεται).

 

Την ώρα που η εφαρμογή στο κινητό ζητάει να σκανάρει το barcode του ρολογιού, του βγάζει μήνυμα 'scan failed'.

Έχει δοκιμάσει και με το δικό του κινητό (Galaxy S8) και με της γυναίκας του (Galaxy S7) και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Χθες πήρα το stratos, δεν είχα κανένα πρόβλημα με S8

Ελπίζω να έχετε ανοιχτά τα ΒΤ

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα το stratos, δεν είχα κανένα πρόβλημα με S8

Ελπίζω να έχετε ανοιχτά τα ΒΤ

 

oμοιως με s8+ & xiaomi stratos,κανονικα και με τις 2 εφαρμογες της xiaomi.

το μονο που ηθελα να ρωτησω..

 

ειναι οντως σκοτεινη η οθονη σε κλειστους χωρους?

γιατι ειδικα στο Auto πεφτει πολυ χαμηλα το φως .

στο 5(max) ειναι καπως καλυτερα αλλα παλι σκοτεινο.

δεν εχω κανει κατι σωστα ή ετσι ειναι?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

oμοιως με s8+ & xiaomi stratos,κανονικα και με τις 2 εφαρμογες της xiaomi.

το μονο που ηθελα να ρωτησω..

 

ειναι οντως σκοτεινη η οθονη σε κλειστους χωρους?

γιατι ειδικα στο Auto πεφτει πολυ χαμηλα το φως .

στο 5(max) ειναι καπως καλυτερα αλλα παλι σκοτεινο.

δεν εχω κανει κατι σωστα ή ετσι ειναι?

 

Έτσι είναι η οθόνη για εξοικονόμηση ενέργειας , όντως φαίνεται χάλια- ξεθωριασμένα σε σκοτεινά σημεία, μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος γενικά με την συσκευή.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...