Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το να ανοιγει γρηγορα το op5 ενα χιλιοστο απο το s8 δεν λεει κατι!s8 /s8+ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτην την στιγμη ειτε το θελουμε ειτε οχι!και μονο η οθονη του που εχει ειναι 3 χρονια μπροστα απο των ανταγωνισμο!απλα να βλεπουμε την πραγματικοτητα ποια ειναι.

Κανείς δεν αμφιβάλλει ότι είναι καλύτερο σε οθόνη και κάμερα. Όμως το software του είναι απαράδεκτο και για κάποιους αυτό είναι προτεραιότητα. Τι δεν καταλαβαίνετε ορισμένοι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι κάτοχος ΤΟΥ OP3 και το περιμένω την επόμενη εβδομάδα το OP5.

Για να είμαι ειλικρινής ήμουν σε δίλημμα αν είναι θα έπρεπε να το πάρω.

Προς στιγμήν σκέφτηκα να κοιτάξω προς SAMSUNG, LG αλλά κάποια στοιχεία του με έκαναν να μείνω και νομίζω ότι είναι βασικά για την πλειονότητα.

 

1) Λειτουργικό. Ότι και να λένε κάποιοι αυτό το πιο κοντινό στο stock είναι ότι καλύτερο. Τα υπόλοιπα MIUI, SAMSUNG LG τα θεωρώ κατώτερα και μη λειτουργικά.

2) αναβάθμιση μπαταρίας άρα αυτονομία που είναι πολύ βασική.

3) ποιότητα κατασκευής που φαίνεται να είναι υψηλή

4) ταχύτητα φόρτισης

 

Δεν κρύβω ότι θα ήθελα μικρότερα besel. Αν το είχε και αυτό δεν θα το σκεφτόμουν καθόλου...

Την αδιάβροχοποιηση ενώ στην αρχή την θεωρούσα σημαντική αναθεώρησα. Θα το ρίξουμε σε κάνα κουβά με νερό?? Πόσοι έχουμε χαλάσει κινητό με νερό? Εγώ μόνο μια φορά πίσω στο 2006.

Link to comment
Share on other sites

Να σταματήσει παρακαλώ το vs και κάποιοι άσχημοι χαρακτηρισμοί

Δεν είμαστε καφενείο.

 

Διαγράφηκαν μηνύματα. Συνεχίζουμε εντός θέματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει τι ειναι..με πειραζει το οτι πρεπει να επικεντρωθουμε στο παρον θεμα σε οτι αφορα τα περι συσκευης για να μπορεσει και ο χρηστης να βγαλει μια γνωμη.πραγμα που δεν κανουμε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το iphone 7plus που εχω σχεδον ενα χρονο και να κανω την μεταβαση στο oneplus 5 αξιζει τι λετε γιατι πρωτον με κουρασε το ios και δευτερον το oneplus μου αρεσει και κατι αλλο αυτο με το προβλημα στην οθονη το εχουν ολα η συγκεκριμενες παρτιδες.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το iphone 7plus που εχω σχεδον ενα χρονο και να κανω την μεταβαση στο oneplus 5 αξιζει τι λετε γιατι πρωτον με κουρασε το ios και δευτερον το oneplus μου αρεσει και κατι αλλο αυτο με το προβλημα στην οθονη το εχουν ολα η συγκεκριμενες παρτιδες.

 

Αν σε ενδιαφέρει το ανταλλαζω με το 7plus σου !

Επίσης υπάρχει κάποιος που να έχει επιστρέψει το κινητό στην 1+ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το ανταλλαζω με το 7plus σου !

Επίσης υπάρχει κάποιος που να έχει επιστρέψει το κινητό στην 1+ ?

Εγώ το άφησα να επιστρέψει χωρίς να το παραλάβω καν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τοσο χαλια ειναι απο οτι βλεπω τα χαρακτηριστικα ειναι τοπ με τον τελευταιο επεξεργαστη ποιοτικο φαινεται και σε ξενα ρεβιους που διαβασα καλα λογια λενε δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι τοσο χαλια.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το ανταλλαζω με το 7plus σου !

Επίσης υπάρχει κάποιος που να έχει επιστρέψει το κινητό στην 1+ ?

To επέστρεψα εγω.Δευτερα έφυγε με ups τρίτη παρέλαβαν μέχρι να το ελέγξουν έφτασε παρασκευή βράδυ να γίνει refund το πόσο στο paypal.

Μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εχω απογοητευτει με ολα αυτα που διαβαζω εδω μαλλον θα το απορριψω και θα δω.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εχω απογοητευτει με ολα αυτα που διαβαζω εδω μαλλον θα το απορριψω και θα δω.

 

Μπορείς να μπεις στην ενότητα περί συσκευών και να μαζέψεις απόψεις

Είσαι off topic εδώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα από καποιους ελάχιστους

που Άκουσαν ; τους είπαν ; διάβασαν ; και έβγαλαν επικήδειο..

Ξαναλέω :

Μπείτε στο youtube και παρακολουθείτε από επώνυμους testers κινητών

Τα συμπεράσματά τους. Διαβάστε τα συμπεράσματά των Κατόχων και όχι των δήθεν....

 

Το τηλέφωνό το χαίρομαι από 29 Ιουνίου.

Είναι πραγματικά καταπληκτικό χωρίς δείγμα προβληματος.

Επιδόσεις ; Οθόνη ; Μπαταρία; Φόρτιση ; Μέγεθος; Ποιότητά ; Λεπτό; Ταχύτητα δακτ. Αποτύπωματως , Παραμετροποίηση Android ; κλπ κλπ όλα Άψογα !

Και ναι και Κάμερα παρά μα πάρα πολύ καλη για κινητό !

Δείτε reviews ! Και πιστέψτε το το 5 είναι κορυφαίο μεταξύ των κορυφαίων !!

 

Για τους ευτυχείς συναδέλφους κατόχους:

Με εντυπωσιάζει παίδες η μπαταρία κρατά φοβερά με τρελλο σκισιμο

1μιση μέρα και μένει και 25%

Τελικά Σοφη κίνηση να έχουν τη οθόνη 1080p και όχι 2k

Εξοικονόμηση ενεργειας πολύ καλή

Επίσης κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση.

Δε ζεσταίνεται με τίποτα το άτιμο...

 

Υπέρ ευχαριστημένος !

Link to comment
Share on other sites

Κορυφη ειναι το κινητο παιδια, απλα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του οπως ολα τα κινητα της παγκοσμιας αγορας , μ αρεσει που μερικοι εχουν και αποψη χωρις να εχουν παραλαβει ,κακος για μενα που τα γυρισαν πισω ,τεσπα ,θα δειτε οτι μετα απο περιπλανησεις παλι εδω θα γυρισουν ,ΤΕΛΕΙΟ κινητο δεν υπαρχει ,πρεπει να το καταλαβουν μερικοι
Link to comment
Share on other sites

Κορυφη ειναι το κινητο παιδια, απλα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του οπως ολα τα κινητα της παγκοσμιας αγορας , μ αρεσει που μερικοι εχουν και αποψη χωρις να εχουν παραλαβει ,κακος για μενα που τα γυρισαν πισω ,τεσπα ,θα δειτε οτι μετα απο περιπλανησεις παλι εδω θα γυρισουν ,ΤΕΛΕΙΟ κινητο δεν υπαρχει ,πρεπει να το καταλαβουν μερικοι

Επειδή το καρφί απευθύνεται σε εμένα που δεν το παρέλαβα έχω να σου πω ότι από τη στιγμή που έδωσα 500€, απαιτώ η συσκευή να μην έχει κάποιο εμφανές ελάττωμα. Από τη στιγμή που ξέσπασε ο ντόρος για την οθόνη και που οι πιο πολλές συσκευές έχουν το πρόβλημα, άλλες σε μεγάλο και άλλες σε μικρότερο βαθμό, εγώ ξενέρωσα και δεν ήθελα να το παραλάβω. Κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί, εγώ όμως δεν ήθελα να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Είμαι σε αναμονή του 5t που θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν διορθώσει τη γκάφα με την οθόνη και θα έχουν βάλει και ois

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το καρφί απευθύνεται σε εμένα που δεν το παρέλαβα έχω να σου πω ότι από τη στιγμή που έδωσα 500€, απαιτώ η συσκευή να μην έχει κάποιο εμφανές ελάττωμα. Από τη στιγμή που ξέσπασε ο ντόρος για την οθόνη και που οι πιο πολλές συσκευές έχουν το πρόβλημα, άλλες σε μεγάλο και άλλες σε μικρότερο βαθμό, εγώ ξενέρωσα και δεν ήθελα να το παραλάβω. Κάποιους μπορεί να μην τους ενοχλεί, εγώ όμως δεν ήθελα να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Είμαι σε αναμονή του 5t που θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν διορθώσει τη γκάφα με την οθόνη και θα έχουν βάλει και ois

 

Σεβαστη η αποψη σου, δεν απευθυνθηκα αποκλειστικα σε σενα ,αν δεις και πιο πισω το εχουν κανει και αλλοι ,καλα κανατε ,ετσι θελατε ,ετσι πραξατε ,απλα αν δεν ακουγοταν αυτο με την οθονη ουτε που θα το καταλαβαινες εσυ και πολλοι αλλοι , τεσπα ,πιστευω οτι αν το επερνες στα χερια σου δε θα το γυριζες πισω

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η αποψη σου, δεν απευθυνθηκα αποκλειστικα σε σενα ,αν δεις και πιο πισω το εχουν κανει και αλλοι ,καλα κανατε ,ετσι θελατε ,ετσι πραξατε ,απλα αν δεν ακουγοταν αυτο με την οθονη ουτε που θα το καταλαβαινες εσυ και πολλοι αλλοι , τεσπα ,πιστευω οτι αν το επερνες στα χερια σου δε θα το γυριζες πισω

Μπορεί να μην το καταλάβαινα όπως λες, αν και σε μερικές συσκευές ήταν πολύ χτυπητό. Όμως από τη στιγμή που ήξερα πως υπάρχει θα το έβλεπα και θα ξενέρωνα. Θα περιμένω τη βελτιωμένη έκδοση. Δεν ρίχνω άκυρο στην oneplus παρά τη γκάφα της

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα να επιστρέψει χωρίς να το παραλάβω καν.

...και εγώ το ίδιο έκανα με σένα (και ας το πήρα 409 ευρώ)!! Να δούμε πότε θα πάρουμε τα λεφτά μας πίσω!!!

Επίσης θα έχω και μια θήκη κόκκινη αν την θέλει κανείς (όσο την πήρα) στο inbox!

https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-5-Case-Cover-Matte-Grey-TeoYall-Original-Soft-Back-Cover-Oneplus-5-capa-coque-funda/32817809779.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PLymxg

Υ.Γ. Στα τέσσερα η τιμή του !!! χαχα! και πούσαι ακόμα τον άλλο μήνα! Κορυφαίο!!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί ελάχιστοι ψωνίζουν από δαυτους;; το συγκεκριμένο τηλέφωνο και τους έχουν μείνει στο ραφι;;;

Χαχα...

 

Το επίσημο site πριν λίγες μέρες είχε διαθεσιμότητα 14 μέρες το μεγάλο και 4 το "μικρο"..

Σήμερα είναι στις 8 και άμεση παράδοση το..."μικρό "...

 

 

Κανόνες Αγοράς και ζήτησης.. ;) απλά..

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο σοβαρό είναι το τηλέφωνο θα το διαπιστώσεις και από την γνώμη του forum που παρακολουθείς τώρα!

Το έχει κατατάξει στο τσούρμο...δηλ. στα λοιπά τηλέφωνα - συσκευές...

Ποιό χαμηλά, ποιό χαμηλά... (και στην αγοραία τιμή και στην αξία μεταπώλησης της συσκευής και στην αξία του τηλεφώνου)!

Πόσο θα πωλούσατε την συσκευή σας, σχεδόν ένα μήνα μετά την αγορά της και με το πρόβλημα της οθόνης??

Αν την βγάζατε σήμερα στις αγγελίες βασικά δεν θα την αγόραζε κανείς που γνωρίζει, αλλά και εκείνοι που δεν γνωρίζουν δεν θα έδιναν πάνω από 250 ευρώ!! Και πολλά λέω ε... δείτε σε 5 μήνες από σήμερα τι θα πάθει...όταν θα κυκλοφορήσουν και οι άλλες του Snap 835!!

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο σοβαρό είναι το τηλέφωνο θα το διαπιστώσεις και από την γνώμη του forum που παρακολουθείς τώρα!

Το έχει κατατάξει στο τσούρμο...δηλ. στα λοιπά τηλέφωνα - συσκευές...

Ποιό χαμηλά, ποιό χαμηλά... (και στην αγοραία τιμή και στην αξία μεταπώλησης της συσκευής και στην αξία του τηλεφώνου)!

Πόσο θα πωλούσατε την συσκευή σας, σχεδόν ένα μήνα μετά την αγορά της και με το πρόβλημα της οθόνης??

Αν την βγάζατε σήμερα στις αγγελίες βασικά δεν θα την αγόραζε κανείς που γνωρίζει, αλλά και εκείνοι που δεν γνωρίζουν δεν θα έδιναν πάνω από 250 ευρώ!! Και πολλά λέω ε... δείτε σε 5 μήνες από σήμερα τι θα πάθει...όταν θα κυκλοφορήσουν και οι άλλες του Snap 835!!

Πολύ λάθος η τοποθέτηση σου....Δεν μπορεί το φόρουμ να έχει όλες τις εταιρείες σε δικιά τους κατηγορία,και λογικά η συγκεκριμένη είναι στα λοιπά τηλέφωνα...Εδώ ακόμα την Nokia την έχουνε στην ίδια κατηγορία....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειαζόταν καν απάντηση.. εντελώς Νο Comments !

 

Προχωράμε

 

Μπαταρία :

1 μέρα & 14 ώρες σκληρή χρήσης το ΣΚ, απομένουν άλλες 11 ώρες με 22% υπόλοιπο.

αυτό που παρατηρώ είναι ότι στο standby έχει φάει 8% , αρκετό θεωρώ..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειαζόταν καν απάντηση.. εντελώς Νο Comments !

 

Προχωράμε

 

Μπαταρία :

1 μέρα & 14 ώρες σκληρή χρήσης το ΣΚ, απομένουν άλλες 11 ώρες με 22% υπόλοιπο.

αυτό που παρατηρώ είναι ότι στο standby έχει φάει 8% , αρκετό θεωρώ..

Και γω σε standby χάνω ένα 3% περίπου την νύχτα με κλειστά wifi, data κλπ. Πιστεύω θα βελτιωθεί με μερικά updates.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για αλλη μία φορά με εξέπληξε το Σάββατο με τη μπαταρία και με το σήμα του gps συγκεκριμένα!!!

Εξόρμηση πέριξ της Αργολίδας στα παραθαλλάσια του Ναυπλίου. Φουλ ανοιχτα gps, δεδομενα, τηλέφωνα (ναι η δουλειά δεν σταματάει το ΣΚ..:lol:)κατά τη διαδρομή, φωτό και βίντεο. Φουλ χρήση δηλαδή από 92%, το βράδυ που επέστρεψα σπίτι είχα μία χαρά 35%....που μου έφτασαν μέχρι το πρωί..:):) Σήμα παντού, ακόμα και στα κατσάβραχα...ιντερνετ παντού...έβαλα και ιντερνετ ραδιο για μουσικούλα στην παραλία....εεε τι άλλλο να κάνει....μόνο το φαγκρί που φάγαμε δεν έψησε.

Άψογο το κινητό...ο,τι καλύτερο είχα μέχρι τώρα:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...