Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως επειδή είμαι root δεν αναβαθμίζεται? Τα άλλα τα δοκίμασα αλλά δεν...

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είμαι root δεν αναβαθμίζεται? Τα άλλα τα δοκίμασα αλλά δεν...

 

Και εγω ρουτ ειμαι. Δεν φταιει αυτο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση για την μη πιστοποίηση της συσκευής όπως λέει το Google play store έχουμε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση για την μη πιστοποίηση της συσκευής όπως λέει το Google play store έχουμε?

 

που το λεει αυτο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο Google play store ρυθμίσεις και κάτω κάτω γράφει αν η συσκευή είναι πιστοποιημένη ή όχι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανεις ρουτ με το magisk

 

Ποια εκδοση πρεπει να εγκαταστησω? Και για να το εγκαταστησω πρεπει να βγαλω πρωτα το superuser?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στις ρυθμίσεις του θέλει κάτι συγκεκριμένο?

 

Ούτε με το magisk άλλαξε τίποτα. Ακόμα μη πιστοποιημένη είναι.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στις ρυθμίσεις του θέλει κάτι συγκεκριμένο?

 

Ούτε με το magisk άλλαξε τίποτα. Ακόμα μη πιστοποιημένη είναι.

 

Να πατήσεις hide root

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του.

 

Εκτός αν εννοείς κάτι από αυτά στα advanced settings που τα έχω ξετικαρισμενα...

 

332162f08e918899c949c2280d002b8a.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Google play store ρυθμίσεις και κάτω κάτω γράφει αν η συσκευή είναι πιστοποιημένη ή όχι.

Καθάρισε data & cache στις εφαρμογές Google Play Store & Google Play services, και μετά καθάρισε cache από το recovery.

Εμένα έτσι έστρωσε.

Όλα αυτά αφού κάνεις hide το root.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του.

 

Εκτός αν εννοείς κάτι από αυτά στα advanced settings που τα έχω ξετικαρισμενα...

 

332162f08e918899c949c2280d002b8a.jpg

 

Η v.12 που έχεις δεν περνάει πια το safety net ώστε να βγει η συσκευή πιστοποιημένη.

Πρέπει να βάλεις ν.13 beta και μετά να ενεργοποιήσεις το magisk hide.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του.

 

Εκτός αν εννοείς κάτι από αυτά στα advanced settings που τα έχω ξετικαρισμενα...

 

332162f08e918899c949c2280d002b8a.jpg

 

Όπως σου είπα την beta πρέπει να βάλεις...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά, ευχαριστώ για την βοήθεια.

Όλα εντάξει τώρα. Sorry για το εκτός του θέματος.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/oneplus_5-review-1623p7.php

 

Κάποια άποψη για τις κακές τιμές σε μετρήσεις που έγιναν για την ποιότητα ήχου από τα ακουστικά; Σε σχέση με το s8 που είναι λίγο πιο κάτω, υπάρχουν τρελές αποκλίσεις.

Κάποιος να πει μια γνώμη; ψάχνω κινητό με κυριότερο κριτήριο την ποιότητα απο τα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να πει μια γνώμη; ψάχνω κινητό με κυριότερο κριτήριο την ποιότητα απο τα ακουστικά.

Le Max 2 με τα αυθεντικά ακουστικά CDLA! Θα πάθεις σοκ! (είσαι εκτός θέματος, εκτός κι αν υπονοείς κάτι για τον ήχο του τηλεφώνου μας!)

.....

1) Το φαινόμενο Jelly Scrolling (Η OnePlus έχει ήδη δηλώσει ότι οι χρήστες δεν πρέπει να περιμένουν μια ενημερωμένη έκδοση ΟΤΑ ή RMA που να επιλύει το ζήτημα - το οποίο σημαίνει ότι οι χρήστες έχουν μόλις 15 ημέρες για να αποφασίσουν τι θα κάνουν...επιστρέφοντας ή όχι την συσκευή).

Όσοι λοιπόν έχουν σκοπό να αγοράσουν την συσκευή μας, ας έχουν υπόψη τους αυτά:

https://www.xda-developers.com/confirmed-oneplus-5-display-upside-down-likely-reason-jelly-scrolling/

2) OIS is hardware, EIS is software.

Το τηλ. δεν έχει OIS αλλά θα έχει EIS που θα έρθει με αναβάθμιση και για την ανάλυση 4K! Σήμερα έχει μόνο στην ανάλυση 1080/30!

3) Η φωτογραφική δεν είναι αυτή που διαφημίζουν...(βλέπω και γω μια μαυρίλα στις φωτό που κυκλοφορούν ή είναι η ιδέα μου??)

4) Η διαχείριση μνήμης δεν είναι καλή (γι αυτό σκεφτείτε και την έκδοση 8 RAM..εμ και όλοι έλεγαν γιιατί κυκλοφόρησε την έκδοση των 8 ram)!

5) Παράπονα και για τον ήχο-ηχείο (τοποθετημένο λάθος??)!!!

.......όσοι το πήραμε..ας κάνουμε τον κινέζο! Έτσι λοιπόν δικαιολογείται η μεγάλη και γρήγορη πτώση της τιμής του....που μ' αυτά και μ' αυτά έχω την εντύπωση πως θα φτάσει τα 250 Ε τελική... (όταν κυκλοφορήσει το 5Τ) και ίσως ανακτήσει τις δυνάμεις του όταν κυκλοφορήσουν το κόκκινο!

Είδαμε λοιπόν τι κάνει η πολυδιαφήμιση (ευτυχώς διατηρώ το δικαίωμα της επιστροφής του...)!!!

Υ.Γ. Να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα: Τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ τις παίρνει ακόμη και όταν είσαι ρουτ??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

απο αμερικη μην το βλεπετε σε αυτην την τιμη γτ δεν εχει προσθεθει ο φορος που σε καθε πολιτεια ειναι και διαφορετικος αρα βγαινει και πιο ακριβα απο οτι σε ευρω !νομιζω οτι σε ευρω ειναι η καλυτερη επιλογη για αγορα !

Καλημέρα κ απο μένα! Μετά από αρκετή σκέψη κ όντας πάρα πολύ ευχαριστημένος με το opo μου εδώ κ 2,5 χρόνια, αποφάσισα να προχωρήσω στην αγορά του op5. Η αλήθεια είναι ότι η τιμή του 8/128 είναι λιγάκι πάνω από το ψυχολογικό μου όριο, αλλά έχω φίλο στην Αμερική ο οποίος έρχεται σύντομα κ μπορει να μου το φέρει. Θα ήθελα λοιπόν λίγες διευκρινίσεις παραπάνω αναφορικά με το θέμα, καθώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα sale taxes. Υπάρχουν αρκετοί που λένε ότι στην Αμερική, από την στιγμή που δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα op, τα κινητά είναι tax free. Θέμα τελωνείου δεν υφίσταται, από τη στιγμή που θα το φέρει ο φίλος. Αν θέλετε δώστε τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος σου το φέρει σφραγισμένο στο κουτί του και όχι σαν δικό του, τότε φυσικά και υπάρχει θέμα τελωνείου και πολύ μεγάλο μάλιστα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος σου το φέρει σφραγισμένο στο κουτί του και όχι σαν δικό του, τότε φυσικά και υπάρχει θέμα τελωνείου και πολύ μεγάλο μάλιστα
εξυπακούεται ότι θα μεριμνήσει να φανεί σαν δικό του. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν θα πληρώσω $539 ή θα προκύψει κ κάποιος πρόσθετος φόρος ο οποίος θα μπει στην τελική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο συγκριτικό μεταξυ της έκδοσης με τα 6 ραμ και μετά 8 ραμ.

https://www.bmobiled.com/oneplus-5-6gb-ram-vs-oneplus-5-8gb-ram-one-faster/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...