Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορω να πω είναι ότι αν το φαινόμενο είναι πολύ έντονο και ενοχλεί, τότε η λύση είναι η επιστροφή της συσκευής πίσω και η ελπίδα η νέα που θα παραλάβει κάποιος, να είναι ok.

 

Κάποιοι ίσως να μπορούν να ζήσουν με αυτό και κάποιους άλλους να τους ενοχλεί. Το σίγουρο όμως είναι ότι άλλες εταιρίες πιο premium σε τιμή αλλά και πιο επώνυμες, έχουν κάνει λάθη αδιόρθωτα που δε μπορείς σε καμία περίπτωση να ζήσεις με αυτά και σε ταλαιπωρούν τρέχοντας συνέχεια στα service. Κάτι bootloops, κάτι καμμένες και κίτρινες οθόνες, κάτι καμμένες μητρικες, κατι ροζ οθόνες και εκρήξεις, είναι απλά ότι χειρότερο.

 

Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι το θέμα του jelly effect πρέπει να ανοίξει σε άλλο νήμα και να μην το αναπαράγουμε διαρκώς εδώ.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορουν οι moderators να κανουν ενα μικρο poll στην αρχικη που θα λεει αν καποιος εχει jello effect η οχι ? να το δουμε ποσοστιαια βρε αδερφια !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το παραπάνω !

να γίνει ξεχωριστό νήμα με το jello effect

Link to comment
Share on other sites

μπορουν οι moderators να κανουν ενα μικρο poll στην αρχικη που θα λεει αν καποιος εχει jello effect η οχι ? να το δουμε ποσοστιαια βρε αδερφια !

 

Έχει ανοίξει ένα θέμα ήδη για το jello effect

Παρακαλώ οι συζητησεις που αφορούν αυτό το πρόβλημα να γίνονται εκεί για να μπορούμε εδώ να συζητήσουμε και για αλλά πράγματα που αφορούν το oneplus 5

 

Μεταφέρθηκαν και κάποια μηνύματα από τις τελευταίες σελίδες που είχαν γραφτεί εδώ

Συνεχίζουμε την κουβέντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοίξει ένα θέμα ήδη για το jello effect

Παρακαλώ οι συζητησεις που αφορούν αυτό το πρόβλημα να γίνονται εκεί για να μπορούμε εδώ να συζητήσουμε και για αλλά πράγματα που αφορούν το oneplus 5

 

Μεταφέρθηκαν και κάποια μηνύματα από τις τελευταίες σελίδες που είχαν γραφτεί εδώ

Συνεχίζουμε την κουβέντα

 

ευτυχως ,καιρος ηταν :cry:

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιά ακουστικά χρησιμοποιείτε για το κινητό αυτό??

2) Ο φορτιστής και το καλώδιο του 3Τ κάνουν και για το Α5000? Για αγορά δεύτερου??

Γιατί λένε ότι πρέπει να φορτίζεται μόνο από τον φορτιστή του και όχι από άλλον φορτιστή?? Είναι μάρκετινγκ ή είναι αλήθεια??

3) Aναβαθμίσεις ΟΤΑ παίρνει όταν είναι κάνεις ρουτ ή τις βάζετε από το TWRP?

4) Tην λειτουργία MU-MIMO την δοκίμασε κανείς μας εδώ??

5) την ημέρα στον ήλιο διαβάζεται καλά η οθόνη του?

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια

κάτοχος oneplus 3t

 

προχθες παρηγγειλα απο το επισημο σιτε το 5 για να το κανω δωρο στην κοπελα μου χωρις να το πολυσκεφτω απο κριτικες και λοιπα μιας και απο το 3τ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

θα ήθελα να μου μεταφέρετε γενικες εντυπωσεις αν μπορειτε.

ολα οσα αναφέρονται σαν μειονεκτηματα και λοιπα ειναι τοσο ασχημα που αρχικα να χαλανε την εμπειρια χρησης και δευτερον να μν δικαιολογουν την τιμη αγορας?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια

κάτοχος oneplus 3t

 

προχθες παρηγγειλα απο το επισημο σιτε το 5 για να το κανω δωρο στην κοπελα μου χωρις να το πολυσκεφτω απο κριτικες και λοιπα μιας και απο το 3τ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

θα ήθελα να μου μεταφέρετε γενικες εντυπωσεις αν μπορειτε.

ολα οσα αναφέρονται σαν μειονεκτηματα και λοιπα ειναι τοσο ασχημα που αρχικα να χαλανε την εμπειρια χρησης και δευτερον να μν δικαιολογουν την τιμη αγορας?

 

Σαν εμπειρία χρήσης είναι από τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν....

Τώρα αν δικαιολογεί την τιμή του για μένα όχι,είναι λίγο τσιμπημενη αλλά....

Κάμερα θα ήθελα λίγο καλύτερη,δεν δικαιολογεί τον ντόρο που δημιουργήθηκε πριν την παρουσίαση,γιατί και καλά πάνω σε αυτό βασίστηκε....

Σχεδιαστικά αδιάφορο για μένα....

Οθόνη τέλος υπάρχουν συσκευές με αυτό που λέμε jello efect,αν σου τύχει την στέλνεις πίσω,αν όχι την κρατάς....Αν πάλι μπορείς να ζήσεις με αυτό την κρατάς...

Αυτα είδα εγώ τις τέσσερις μέρες που είχα την συσκευή,και δυστυχώς στην συγκεκριμένη το θέμα της οθόνης υπήρχε....

Πάντος σε σχέση με το 3Τ που έχω είναι πιο γρήγορο σαν τηλέφωνο,χωρίς όμως να θεωρηθεί αναβάθμιση για κάποιον που θέλει να αλλάξει την συσκευή του (3Τ)με το 5...

Link to comment
Share on other sites

Σαν εμπειρία χρήσης είναι από τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν....

Τώρα αν δικαιολογεί την τιμή του για μένα όχι,είναι λίγο τσιμπημενη αλλά....

Κάμερα θα ήθελα λίγο καλύτερη,δεν δικαιολογεί τον ντόρο που δημιουργήθηκε πριν την παρουσίαση,γιατί και καλά πάνω σε αυτό βασίστηκε....

Σχεδιαστικά αδιάφορο για μένα....

Οθόνη τέλος υπάρχουν συσκευές με αυτό που λέμε jello efect,αν σου τύχει την στέλνεις πίσω,αν όχι την κρατάς....Αν πάλι μπορείς να ζήσεις με αυτό την κρατάς...

Αυτα είδα εγώ τις τέσσερις μέρες που είχα την συσκευή,και δυστυχώς στην συγκεκριμένη το θέμα της οθόνης υπήρχε....

Πάντος σε σχέση με το 3Τ που έχω είναι πιο γρήγορο σαν τηλέφωνο,χωρίς όμως να θεωρηθεί αναβάθμιση για κάποιον που θέλει να αλλάξει την συσκευή του (3Τ)με το 5...

 

απο το επισημο σιτε το πηρες?εσυ τι εκανες με τη συσκευη σου, την επεστρεψες? παντως στην κοπελα μου π θα το δωσω θα της φανει πιστευω μερα με τη νυχτα οταν απο το nokia windows phone τον 100 ευρω παει σε κατι τετοιο.

γενικα το μονο π με προβληματιζει απο αυτα π λες ειναι το jello effect το οποιο δεν ξερω ποσο σπαστικο μπορει να γινει στο ματι και αν ειναι κατι που μπορει να διορθωθει με ενα software update.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε οτι επεσε η τιμη του, που ακριβως; Στο επισημο σαιτ απ'οτι καταλβαινω η τιμη θα παραμεινει σταθερη μεχρι να βγει το επομενο μοντελο και μετα θα καταργηθει. Στην κινεζικη εκδοση αναφερεστε;
Link to comment
Share on other sites

απο το επισημο σιτε το πηρες?εσυ τι εκανες με τη συσκευη σου, την επεστρεψες? παντως στην κοπελα μου π θα το δωσω θα της φανει πιστευω μερα με τη νυχτα οταν απο το nokia windows phone τον 100 ευρω παει σε κατι τετοιο.

γενικα το μονο π με προβληματιζει απο αυτα π λες ειναι το jello effect το οποιο δεν ξερω ποσο σπαστικο μπορει να γινει στο ματι και αν ειναι κατι που μπορει να διορθωθει με ενα software update.

 

Μου το είχε δώσει ένας φίλος για μερικές μέρες....Από το επίσημο site το είχε πάρει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα ρωτάμε και μετά το αγοράζουμε, δεν βρίσκω το λόγο να το παραγγείλεις και μετά να ρωτάς αν

το κινητό έχει προβλήματα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε οτι επεσε η τιμη του, που ακριβως; Στο επισημο σαιτ απ'οτι καταλβαινω η τιμη θα παραμεινει σταθερη μεχρι να βγει το επομενο μοντελο και μετα θα καταργηθει. Στην κινεζικη εκδοση αναφερεστε;

 

Ναι στα κινεζομαγαζα υπάρχει έντονη μείωση τιμής ως και 100 ευρώ κάποιες στιγμές. Αλλά και από τα ελληνικά μαγαζιά αν κόβεις τιμολόγιο φθηνότερο σου βγαίνει από την μαμά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαπίστωσα ένα πολύ ενοχλητικό bug.

Στο Google play music αν βάλεις ένα τραγούδι να παίζει , δεν μπορείς να προχωρήσεις στο τραγούδι (να το πας στην μέση πχ) από την μπάρα του τραγουδιού κάτω, γιατί κάθε φορά που πατάς το seek bar το τραγούδι μηδενίζει από την αρχή.

Στο ιντερνέτ που το έψαξα λίγο φαίνεται να επηρεάζει κυρίως OnePlus συσκευές και μάλιστα εδώ και καιρό.

Το κανει και σε εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαπίστωσα ένα πολύ ενοχλητικό bug.

Στο Google play music αν βάλεις ένα τραγούδι να παίζει , δεν μπορείς να προχωρήσεις στο τραγούδι (να το πας στην μέση πχ) από την μπάρα του τραγουδιού κάτω, γιατί κάθε φορά που πατάς το seek bar το τραγούδι μηδενίζει από την αρχή.

Στο ιντερνέτ που το έψαξα λίγο φαίνεται να επηρεάζει κυρίως OnePlus συσκευές και μάλιστα εδώ και καιρό.

Το κανει και σε εσας ?

Όχι , καθόλου

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν και η συσκευή μου αρέσει αρκετά και είμαι σίγουρος πως είναι από τις ταχύτερες αν όχι η ταχύτερη που κυκλοφορεί, δεν μπορώ να παραβλέψω όλα αυτά τα προβληματάκια συγκρινόμενα πάντα με το ύψος της τιμής. Βασικά ενώ ήμουν ένα κλικ πριν το παραγγείλω, έκανα στροφή 180 μοιρών. Να ήταν γύρω στα 400 να τα δεχτώ, αλλά στα 560 με s8 στην ίδια τιμή, ούτε για πλάκα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες.

 

Το jellο effect υπάρχει σε εμένα αλλά εγώ το αντιλαμβάνομαι σπάνια και μου μοιάζει λίγο σαν εφέ κίνησης. Δεν μου χτυπάει άσχημα στο μάτι οπότε το κρατάω. Ίσως αν γίνει poll να υπάρχει κλίμακα στο πόσο ενοχλεί τον καθένα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και βίντεο.

 

Προσωπικά εντυπωσιάστηκα με την μπαταρία. Σπάνια είμαι εκτός wifi οπότε μου κρατάει περίπου 2 μέρες.

Επίσης μου φάνηκε φοβερός ο ήχος κλήσης και πολύ καλό το σήμα 4G/Wifi.

 

Η κάμερα είναι σίγουρα καλή, όχι κάτι το τρομερό. Την συνέκρινα με το Nexus 6 της γυναίκας μου και μου φάνηκαν καλύτερες οι φωτεινές του 1+5, ίδιες οι σκοτεινές.

 

Το προηγούμενο κινητό που είχα ήταν το G2, οπότε αν έχετε μια εξίσου παλιά συσκευή θα πάθετε ένα μικρό σοκ.

 

Τέλος θεωρώ ότι κάποιες πολύ αρνητικές κρητικές που έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν είναι ρεαλιστικές καθώς η συνολική εμπειρία είναι πολύ καλή.

Η τιμή θεωρώ ότι είναι ρεαλιστική καθώς είναι αρκετά χαμηλότερη από όλα τα άλλα στην πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους. Το πρόβλημα γίνεται στο 6μηνο που τα άλλα θα έχουν πέσει 100-150 κάτω από την τιμή του 1+5. Τότε λογικά θα βγει το 5Τ για να δικαιλογήσει την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

1) Κάποιος που έχει φορτιστή του 3Τ μπορεί να μου πει αν είναι ο ίδιος και για το ΟP5 για να παραγγείλω ακόμη έναν που θέλω?

Το καλώδιο σύνδεσης είναι το ίδιο μ' αυτό του 3Τ?

Χρησιμοποιείτε και άλλον φορτιστή (μικρότερης ισχύος) εκτός του original της εταιρίας?? Το φορτίζετε και από το pc?

2) Σε έρευνα ακουστικών βρήκα αυτά: https://www.aliexpress.com/item/Original-All-new-Design-Xiaomi-In-ear-Headphone-Hybird-Pro-HD-Earphone-Dynamic-with-Built-in/32798484168.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.271.5vvizc

μήπως τα έχει κανείς στην κατοχή του για να μου πει εντυπώσεις σε σχέση με το τηλέφωνό μας ή όχι??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Όχι , καθόλου

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Ποια έκδοση oxygen έχεις?

Λένε ότι σε παλιά έκδοση το φτιάξανε και τώρα πάλι πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι το bug επανήλθε. (δηλαδή το να μην μπορείς να προχωρήσεις το τραγούδι και να σου το πάει από την αρχή κάθε φορά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαπίστωσα ένα πολύ ενοχλητικό bug.

Στο Google play music αν βάλεις ένα τραγούδι να παίζει , δεν μπορείς να προχωρήσεις στο τραγούδι (να το πας στην μέση πχ) από την μπάρα του τραγουδιού κάτω, γιατί κάθε φορά που πατάς το seek bar το τραγούδι μηδενίζει από την αρχή.

Στο ιντερνέτ που το έψαξα λίγο φαίνεται να επηρεάζει κυρίως OnePlus συσκευές και μάλιστα εδώ και καιρό.

Το κανει και σε εσας ?

 

ουτε έμενα το κανει

(έχει μπει η τελευταία 4.5.5)

Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

1) Κάποιος που έχει φορτιστή του 3Τ μπορεί να μου πει αν είναι ο ίδιος και για το ΟP5 για να παραγγείλω ακόμη έναν που θέλω?

Το καλώδιο σύνδεσης είναι το ίδιο μ' αυτό του 3Τ?

Χρησιμοποιείτε και άλλον φορτιστή (μικρότερης ισχύος) εκτός του original της εταιρίας?? Το φορτίζετε και από το pc?

2) Σε έρευνα ακουστικών βρήκα αυτά: https://www.aliexpress.com/item/Original-All-new-Design-Xiaomi-In-ear-Headphone-Hybird-Pro-HD-Earphone-Dynamic-with-Built-in/32798484168.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.271.5vvizc

μήπως τα έχει κανείς στην κατοχή του για να μου πει εντυπώσεις σε σχέση με το τηλέφωνό μας ή όχι??

 

Τα ακουστικά τα έχω είναι πολύ καλά, έχω το 3 όχι το 5, και από όσο ξέρω οι φορτιστές είναι ίδιοι

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά τα έχω είναι πολύ καλά, έχω το 3 όχι το 5, και από όσο ξέρω οι φορτιστές είναι ίδιοι

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Θα τα συνιστούσες για αγορά ή θα επέλεγες κάτι άλλο και τι ?? Κάθονται καλά στο αυτί ή πέφτουν με το περπάτημα?

Είμαι έτοιμος για παραγγελία! Για πες??

Link to comment
Share on other sites

1) ....Χρησιμοποιείτε και άλλον φορτιστή (μικρότερης ισχύος) εκτός του original της εταιρίας?? Το φορτίζετε και από το pc?.....

 

Εγώ χρησιμοποιώ και ένα απλό καλώδιο usb to usb c και φορτίζω από το pc στη δουλειά. Βέβαια καμία σχέση με το dash charge σε χρόνους φόρτισης.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Θα τα συνιστούσες για αγορά ή θα επέλεγες κάτι άλλο και τι ?? Κάθονται καλά στο αυτί ή πέφτουν με το περπάτημα?

Είμαι έτοιμος για παραγγελία! Για πες??

 

Γενικά έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τα Xiaomi, έχω τα pistons 2, 3 και αυτά που αναφέρεις

Τώρα για το πως κάθονται στο αυτί, στα δικά μου είναι μια χαρά... στα δικά σου δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα κινεζομαγαζα υπάρχει έντονη μείωση τιμής ως και 100 ευρώ κάποιες στιγμές. Αλλά και από τα ελληνικά μαγαζιά αν κόβεις τιμολόγιο φθηνότερο σου βγαίνει από την μαμά..
απλά είναι η κινεζική έκδοση, οπότε δεν θα έχει την 800αρα μπάντα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...