Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ σε όλα με τον παραπάνω Φίλο..

Να συμπληρώσω απλά λόγω σχεδόν δύο μηνών χρήσης ( από 29/06)

Η original ζελατίνα που έχω ακόμη, έχει πλέον πολλές γρατσουνιές.

( Οκ σίγουρα λόγω διακοπών προφανώς τη ζημια την έχουν κάνει κόκκοι άμμου

Πιθανολογω και παρόλο που το έχω σε έξτρα θήκη στη θάλασσα.

Ευτυχώς μόλις γυρίσω με περιμένει tempered glass που έχει έρθει από Κίνα.

Συν κατι θηκουλες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ για λίγο, γιατί μετά δεν τραβούσε φωτογραφίες και δε δούλευε :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

την καμερα απο νεξους που εκαναν πορτ την δοκιμασε κανεις;

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

Την εγκατεστησα μολις... Οκ ισως πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα με αυτη την καμερα..... portrait mode μπα? :worry:

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατεστησα μολις... Οκ ισως πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα με αυτη την καμερα..... portrait mode μπα? :worry:

 

 

Εχει αλλα το γραφει αλλιως. Lens Blur η καπως ετσι το ονομαζει. Πρεπει να πατησεις πρωτα στις τρεις παυλες επανω αριστερα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατεστησα μολις... Οκ ισως πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα με αυτη την καμερα..... portrait mode μπα? :worry:

 

δεν εχω το κινητο αλλα φανταζομαι οχι γιατι το οπ5 χρησιμοποιει και τους δυο φακους που τα πιξελ δεν εχουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχει σιγουρα η συγκεκριμενη εφαρμογη, ειναι manual ρυθμισεις. Δηλαδη δε μπορεις να παιξεις με iso, ταχυτητες κλειστρου κλπ.

Μονο για τον φωτισμο εχει μια ρυθμιση (συννεφια, λαμπες πυρακτωσεως, λιακαδα κλπ) και το HDR+.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

στο 3 παίζει κανονικά και είναι καλύτερη από την στόκ.Πολύ καλύτερα θα έλεγα με πιο σωστή απεικόνιση χρωμάτων και λιγότερο θόρυβο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα κ του χρονου,εχει παραλαβει κανεις προσφατα,για να μας πει εαν υπαρχει το jello efect?

Μηπως το διορθωσαν αθορυβα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα κ του χρονου,εχει παραλαβει κανεις προσφατα,για να μας πει εαν υπαρχει το jello efect?

Μηπως το διορθωσαν αθορυβα?

Δεν πρόκειται να διορθωθεί αθόρυβα με κάποια νέα παρτίδα. Το ιδανικό είναι να δεις το κινητό από κοντά και άμα δεν σε ενοχλεί το αγοραζεις, αλλιώς βλέπεις κάποιο άλλο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα κ του χρονου,εχει παραλαβει κανεις προσφατα,για να μας πει εαν υπαρχει το jello efect?

Μηπως το διορθωσαν αθορυβα?

 

Δεν γνωρίζω αν το έχουν διορθώσει αλλα μετά απο 3 εβδομάδες που έχω τη συσκευή αν και στην αρχή μπορεί αν το παρατηρούσα πλέον λόγω συνήθειας δεν το βλέπω καν.Άποψη μου,δεν θα ήταν λόγος για κάποιον να μην αγοράσει αυτό το τηλέφωνο.Δεν με ενοχλεί και δεν το παρατηρώ καν.Ίσως σε κάποια μενού όπως στις ρυθμίσεις ή στις επαφές να φαινεται αν το κάνεις πάνω κάτω συνέχεια και έχεις το νου σου να το δεις αλλα μεσα σε σαιτ,παιχνιδια,βιντεο δεν φαίνεται καθόλου άρα τσάμπα γίνεται τόσος ντόρος.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το κρατήσω 6/64 και καλώς σας βρίσκω πλέον επίσημα!

Οι πρώτες μου εντυπώσεις...

1) Σφαίρα το WiFi και η λειτουργία MU- MIMO τα σπάει.

2) Ταχύτατο, δεν ξέρω όταν θα του περάσω τις 400 εφαρμογές πως θα πάει...

3) Μπαταρία πολύ καλή

4) Αναβάθμιση στο 4.1.5 έχει κι άλλη?

5) To effect μάλλον υπάρχει....αλλά δεν το αντιλαμβάνεσαι ...ούτε είναι αυτά τα τρομακτικά που άκουγα!

6) Ωραία αντιγραφή του Iphone

7) Ελαφρύ

8) Η μανίσια temp θολώνει εύκολα... έχετε προτάσεις για αγορά άλλης και ποιάς??

9) Η φωτό του 9/10

10) Χρειάζεται θήκη, αν και είναι πιο όμορφο γυμνό!!

11) Φωτεινή οθόνη....ωραία χρώματα απαλά! Του λείπει η οθόνη 4k

12) Σωστό μέγεθος τηλεφώνου (για την ηλικία μου) ούτε 5.7 ούτε 6.4 ούτε 5.2, πρώτη φορά 5.5!

και εις άλλα με υγεία......

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 4.5.8

Το κινητό πρωτοκυκλοφόρησε με 4.5.0.

Άρα είναι αδύνατον να έχεις 4.1.5 , εκτός κι αν έχεις κινεζορομ κι οχι την official oxygen os.

Link to comment
Share on other sites

4.1.5 είχε το 3/3T

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος συγνώμη 4.5.8 λέει ....έχετε δίκαιο!

..και έγινε αναβάθμιση μία φορά.....

(4.1.5 apk drone Dji go4! χαχα πάει θα τρελαθούμε στο τέλος..κάνω δοκιμές με nougat 7.1.1)

Θέλω το βελάκι να είναι στα δεξιά και όχι αριστερά πως διορθώνεται??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχα αδικήσει τη κάμερα του στα πρώτα ποστ μου!! Είναι πολύ καλή τελικά,η ρύθμιση εφέ βάθους είναι τρομερή και γενικότερα τραβάει πολύ καλά στο αυτόματο..

Οι ρυθμίσεις στο χειροκίνητο πολύ καλές οπως και η ρύθμιση του ορίζοντα!! Επίσης το wifi του συνδέεται στο ρουτερ μου επιτέλους στα 866mbps και μεταφέρει αρχεία με 20-30mb/s ασύρματα!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχα αδικήσει τη κάμερα του στα πρώτα ποστ μου!! Είναι πολύ καλή τελικά,η ρύθμιση εφέ βάθους είναι τρομερή και γενικότερα τραβάει πολύ καλά στο αυτόματο..

Οι ρυθμίσεις στο χειροκίνητο πολύ καλές οπως και η ρύθμιση του ορίζοντα!! Επίσης το wifi του συνδέεται στο ρουτερ μου επιτέλους στα 866mbps και μεταφέρει αρχεία με 20-30mb/s ασύρματα!!

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι με τις βραδυνές σε συνδυασμό με την pro λειτουργία, χρειάζεται κάτι παραπάνω από σταθερό χέρι για να μην βγει κουνημενη και θολή μια φωτό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω το βελάκι να είναι στα δεξιά και όχι αριστερά πως διορθώνεται??

Settings > Buttons

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, πράγματι έγινε...

Με ποιόν τρόπο να μεταφέρω τις apk, τα sms, τις κλήσεις από την έκδοση 5.1 στην 7.1 που θέλω??

Πω πω πυροβόλο είναι το άτιμο...

...προσπάθησε πράγματι να ξεφύγει από τα υπόλοιπα κινέζικα... σχεδόν το άγγιξε!!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

SMS κλήσεις και επαφές μπορείς μέσω του super backup. Εφαρμογές εγώ τις ξαναπερναω από το play store.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup δοκίμασε να τα μεταφέρεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Σας ευχαριστώ και θα το προσπαθήσω σήμερα...

Ολόκληρη "σοβαρή" εταιρία και δεν έχει ένα πρόγραμμα μεταφοράς- backup??

Η +1 μας έχει γραμμένους κανονικά εδώ στην Ελλάδα...( δεν έχει Athens στην παγκόσμια ώρα ρύθμισης στο τηλέφωνο)??

Είναι ένας λόγος "πατριωτικός" (και δεν έχω σχέση με πολιτικά) για να μην το έχει κανείς στην κατοχή του...

...της στέλνω αμέσως της email!

....

Τα (οι εφαρμογές) GPS κλειδώνουν σφαίρα.....

Τα παιχνίδια παίζουν απροβλημάτιστα.....

Οι δύσκολες εφαρμογές εγκαθίστανται γρήγορα και άνετα... πω πω πολυβόλο και με 100 εφαρμογές (που ζούσα?? Lemax2)!

Προτάσεις για temp ή θηκούλες με το σήμα να φαίνεται στο πίσω μέρος...έχετε να πείτε??

Εσείς τι κάνατε σ' αυτά το θέματα??

Ξέρει κανείς πως εγκαθίσταται η TRPW και που θα βρω τα αρχεία??

Έκανε κανείς ρουτ?? (δεν μπορεί!!) Πως γίνεται η διαδικασία??

Το τηλέφωνό μας είναι unlocked??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

ότι θες θα το βρείς εδω

 

για μπακ up μόνο titanium backup και αυτό για λίγες εφαρμογές, τις υπόλοιπες τις αφήνεις να κατέβουν από το Play store με το backup της google.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ok. Σας ευχαριστώ και θα το προσπαθήσω σήμερα...

Ολόκληρη "σοβαρή" εταιρία και δεν έχει ένα πρόγραμμα μεταφοράς- backup??

Η +1 μας έχει γραμμένους κανονικά εδώ στην Ελλάδα...( δεν έχει Athens στην παγκόσμια ώρα ρύθμισης στο τηλέφωνο)??

Είναι ένας λόγος "πατριωτικός" (και δεν έχω σχέση με πολιτικά) για να μην το έχει κανείς στην κατοχή του...

...της στέλνω αμέσως της email!

....

Τα (οι εφαρμογές) GPS κλειδώνουν σφαίρα.....

Τα παιχνίδια παίζουν απροβλημάτιστα.....

Οι δύσκολες εφαρμογές εγκαθίστανται γρήγορα και άνετα... πω πω πολυβόλο και με 100 εφαρμογές (που ζούσα?? Lemax2)!

Προτάσεις για temp ή θηκούλες με το σήμα να φαίνεται στο πίσω μέρος...έχετε να πείτε??

Εσείς τι κάνατε σ' αυτά το θέματα??

Ξέρει κανείς πως εγκαθίσταται η TRPW και που θα βρω τα αρχεία??

Έκανε κανείς ρουτ?? (δεν μπορεί!!) Πως γίνεται η διαδικασία??

Το τηλέφωνό μας είναι unlocked??

 

Κυκλοφορουν και μαϊμού 1+;

Διοτι εμενα η συσκευη μου την εχει την Αθηνα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...