Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται ότι προορίζονταν για την αμερικανική αγορά και όχι για την Ευρώπη γιατί ήταν με φορτιστή αμερικανικού τύπου.....(οι δικοί σας φορτιστές πως ήταν??)

Βγάζει Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης +3:00 και δεν υπάρχει Αθήνα...!

Λες το Τomtop να πουλάει και μαιμού??? Για πες αυτό στις πραγματικές μαιμούδες που θέλουν να σπρώχνουν το μαγαζάκι της γειτονιάς, μέσα από δω!

Να λοιπόν που βρήκα κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει.... ή μήπως όχι!!!

Ευχαριστώ τον φίλο για τον τρόπο ξεκλειδώματος του τηλεφώνου...το απόγευμα πιάνω δουλειά!

Υ.Γ. Τα παιχνίδια με τις μαιμούδες στο δικό μου κινητό, κολάνε..στο δικό σου φίλε Leon_94 (να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις άλλη φορά)??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται ότι προορίζονταν για την αμερικανική αγορά και όχι για την Ευρώπη γιατί ήταν με φορτιστή αμερικανικού τύπου.....(οι δικοί σας φορτιστές πως ήταν??)

Βγάζει Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης +3:00 και δεν υπάρχει Αθήνα...!

Λες το Τomtop να πουλάει και μαιμού??? Για πες αυτό στις πραγματικές μαιμούδες που θέλουν να σπρώχνουν το μαγαζάκι της γειτονιάς, μέσα από δω!

Να λοιπόν που βρήκα κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει.... ή μήπως όχι!!!

Ευχαριστώ τον φίλο για τον τρόπο ξεκλειδώματος του τηλεφώνου...το απόγευμα πιάνω δουλειά!

Υ.Γ. Τα παιχνίδια με τις μαιμούδες στο δικό μου κινητό, κολάνε..στο δικό σου φίλε Leon_94 (να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις άλλη φορά)??

Απλώς έχεις το κινέζικο op5 και όχι το ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι προορίζονταν για την αμερικανική αγορά και όχι για την Ευρώπη γιατί ήταν με φορτιστή αμερικανικού τύπου.....(οι δικοί σας φορτιστές πως ήταν??)

Βγάζει Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης +3:00 και δεν υπάρχει Αθήνα...!

Λες το Τomtop να πουλάει και μαιμού??? Για πες αυτό στις πραγματικές μαιμούδες που θέλουν να σπρώχνουν το μαγαζάκι της γειτονιάς, μέσα από δω!

Να λοιπόν που βρήκα κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει.... ή μήπως όχι!!!

Ευχαριστώ τον φίλο για τον τρόπο ξεκλειδώματος του τηλεφώνου...το απόγευμα πιάνω δουλειά!

Υ.Γ. Τα παιχνίδια με τις μαιμούδες στο δικό μου κινητό, κολάνε..στο δικό σου φίλε Leon_94 (να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις άλλη φορά)??

Σε πρόσβαλε την κινεζια ο Leon ; :D

Link to comment
Share on other sites

Απλώς έχεις το κινέζικο op5 και όχι το ευρωπαϊκό.

Με αμερικανικό τροφοδοτικό?? Το έλεγε και στην αγορά του για το τροφοδοτικό....μπορεί νάναι και έτσι!

Κανείς άλλος??

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε πρόσβαλε την κινεζια ο Leon ; :D

Σε προσέλαβε ως δικηγόρο του???

..και δεν σε πείραξε που σας έχουν ...νους εκεί στην Αθήνα, ενώ αγοράζεις το τηλεφωνό τους? (ρητορική η ερώτηση)

Έχεις να πεις κάτι το ουσιαστικό για το θέμα??? Αλλιώς από εξυπνάδες να φάνε και οι κότες!!

Dimtz, ποιό έχεις τώρα?? ή περιμένεις το mate 11??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις για temp ή θηκούλες με το σήμα να φαίνεται στο πίσω μέρος...έχετε να πείτε??

https://www.mythiki.gr/thikes/oneplus/oneplus-5/shtl-rugged-armor-black-oneplus-5-detail.html

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η θήκη, άραγε πως να κουμπώνει με ένα temp glass ??

Πολύ καλό ιντερνετικό μαγαζί...

Ακούς εκεί το φιλαράκι να μου πει κινεζιά το νέο μου iphone!!!! Και κουμπί σίγασης στο πλαινό σαν το iphone! Τα μοναδικά!

Σε video 4k πολύ καλό με προβολή σε οθόνη 4κ!

Στα on line παιχνίδια κορυφή...δεν τα χορταίνουν τα πιτσιρίκια!!

Δεν καταλαβαίνει από δύσκολες εφαρμογές..με εγκατεστημένες σ' αυτό 500! Μπράβο snap!

Ο ήχος μαπέξ! Κρίμα γιατί έρχονται τα νέα Xiaomi Mi triple driver 20.000 - 40.000 MHz!

Άραγε υπάρχουν bluetooth 5.0?? Και τι να κάνουν άραγε παραπάνω, /οταν η εταιρία δεν έχει καλό dac ήχου?

Ανακάλυψα την πραγματική κινεζιά του τηλεφώνου! Κλείνεις το ηχείο απαλά με το χέρι σου και μουφάρει....!!!! Κλάιν μάιν!

Είναι το κορυφαίο κινέζικο smartphones κάτω από $ 500 (Αύγουστος ’17)!!!!!!!!!!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι προορίζονταν για την αμερικανική αγορά και όχι για την Ευρώπη γιατί ήταν με φορτιστή αμερικανικού τύπου.....(οι δικοί σας φορτιστές πως ήταν??)

Βγάζει Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης +3:00 και δεν υπάρχει Αθήνα...!

Λες το Τomtop να πουλάει και μαιμού??? Για πες αυτό στις πραγματικές μαιμούδες που θέλουν να σπρώχνουν το μαγαζάκι της γειτονιάς, μέσα από δω!

Να λοιπόν που βρήκα κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει.... ή μήπως όχι!!!

Ευχαριστώ τον φίλο για τον τρόπο ξεκλειδώματος του τηλεφώνου...το απόγευμα πιάνω δουλειά!

Υ.Γ. Τα παιχνίδια με τις μαιμούδες στο δικό μου κινητό, κολάνε..στο δικό σου φίλε Leon_94 (να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις άλλη φορά)??

 

Παιχνιδάκια στο τηλέφωνο (και όχι μόνο), παίζουν τα παιδάκια και οι αργόσχολοι. Τυγχάνει και δεν είμαι ούτε το ένα ούτε το άλλο, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη.

Στείλε τώρα e-mail διαμαρτυρίας στην 1+ και κάνε τα παράπονα γιατί στην Αμερικάνικη(;) software έκδοση δεν αναφερόταν ξεχωριστά η Αθήνα, και μετά πες μας ποιος πρέπει πρώτα να σκέφτεται και μετά να γράφει :lol:

Μάθε λοιπόν πρωτα να ξεχωρίζεις το χιούμορ και μετά να γίνεσαι εριστικός....

Τέλος πάντων.... Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις από που προμηθεύτηκες την συσκευή η οποία σου ήρθε με Αμερικανικό αντάπτορα, και τι Model Oneplus γραφει οτι είναι. Πως είναι ο φορτιστής; με δυο ίσια λαμάκια, ή με 2 λαμάκια και ένα στρογγυλό για γείωση; Εμένα με Ευρωπαϊκό φορτιστή ειναι η Α5000.

Οπως έχουμε ξαναπει.... Σε αντίθεση με το 1+3 το 1+5 βγαινει με μια μόνο συσκευή παγκοσμίως, ίδια παντού, ιδια συσκευή, ιδιες μπάντες, όλα ίδια... Μάλλον κυκλοφορούν 2-3 διαφοροποιήσεις σε software, που η μια απο αυτές είναι η Κινέζικη έκδοση με τους όποιους περιορισμούς έχει. (Goggle και ολα τα δυτικα μεσα κοινωνικής δυκτίωσης)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αγοράστηκε από το Tomtop! Σε προσφορά ημέρας (;) που διαβασα τυχαία στο Gismochina.gr. Έδινε το λίνγκ (όπως κάνουν και άλλοι εδώ μέσα για άλλα μαγαζάκια τύπου geαrbeast κ.λ.π.), συνδέθηκα και το αγόρασα στιγμιαία (λάθος;)! Έλεγε ότι είχε plung αμερικανικού τύπου (δηλ. δυο ίσια λαμάκια) τους ζήτησα EU αντάπτορα δεν απάντησαν και όλα τα υπόλοιπα είναι γνωστά...προς αποφυγή επανάληψης!! Στο μεταξύ κοίταξα να δω ποιός είναι ο αγγλικός και ποιός ο αμερικανικού τύπου γιατί τυγχάνει να έχω αντάπτορες από τα ταξίδια μου! Ήξερα ότι ήταν international band και για αυτό προτίμησα αυτό το κινέζικο!

Το άνοιξα είχε περίπου αν θυμάμαι 25 εφαρμογές της Google + community και ελεύθερο χώρο 52,6GB. Καμία κινεζιά, πως θα υπήρχε άλλωστε, αφού είναι μια διεθνής έκδοση! Τίποτα άλλο? Μοντελο Α5000, έκδοση 4.5.8 ραμ 6/64, 7.1.1 kernel 4.4.21-perf+. Το τηλέφωνο είναι pure android και κανέναν περιορισμό, εκτός του ότι οι κινέζοι σας έχουν γραμμένους εκεί στην Αθήνα!!

.....

Το έκανα Unlocked και προτού προχωρήσω στην TWRP θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα λαμβάνει τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ αν περaστεί η TWRP?

Υ.Γ. Την πρώτη πρότασή σου - συμφορουμήτη Leon - την αφήνω ασχολίαστη (διακρίνω έναν πανικό να απαντήσεις στο χιούμορ μου...) όχι γιατί δεν μπορώ να σου απαντήσω σκληρά...αλλά ας το πάρει το ποτάμι (2η φορά προσβάλεις..μαιμού, αργόσχολοι κ.λ.π. γιατί το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού ...ανδρέα, α δεν σε λένε Ανδρέα)!!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Οπως είχα γραψει στο νημα του 1+3 το κινητο που ειχα αγορασει ητανε το Κινεζικο A3010 αντι του A3003 που είναι η διεθνης εκδοση

Φυσικα την πατησα αν τα προβληματα που ειχα και που νομιζα οτι οφειλοταν στην ελλειψη της μπαντας 20, τελικα ειχαν να κανουν με την μη ενεργοποιηση του 4G στην καρτα μου.

Τελικα και αφου ειχα παραγγειλει to 1+5 το τηλεφωνο αυτο το εχασα.

Ο φορτηστης που ειχε ητανε με τα δυο λαμάκια, ο οποίος τυγχάνει να είναι ακριβώς ο ιδιος με τον αμερικάνικο.

Φυσικα δεν ειχα κανενα προβλημα με google κλπ και αυτο ηταν που με εκανε να μη προσεξω οτι αγοράσα την Κινεζικη έκδοση.

Πριν μερικα χρονια αγορασα μια ταμπλετα Samsung απο την Κίνα. Οταν την ξεκίνησα διαπιστωσα οτι παρ οτι ηταν η γλωσσα στα Αγγλικα, δεν δεχοταν Google, φατσοβιβλιο, κλπ. Την γυρισα λοιπον στο καταστημα που την αγορασα και αφου πληρωσα καπου 12 ευρω μου εγκαταστησανε το "global software" και μετα απο αυτο δεν ξαναειχα κανενα προβλημα.

Αυτο που εχω τωρα στην ρυθμιση της ωρας εχει την Αθηνα, Istanbul, Helsinki, Jerusalem, Minsk, Moscow, Nairobi, Bagdat kai Amman. (+3 ωρες)

Στις +2 ωρες οπου εχει Amsterdam, Belgrade, Brussels, Madrit, Cairo, Harare, Cairo, Serajevo, λειπουν ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ, ΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ, ΡΩΜΗ και στο +1 λειπει η Λισσαβωνα. ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ, ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ, ΓΑΛΛΟΥΣ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥΣ; Εεεε;

Υποψιαζομαι.. λεω "υποψιαζομαι" -για να μη παρεξηγηθω- ότι καποιοι επιτηδειοι εισαγαγουν απο Κινα το Κινεζικο μοντελο το οποιο σε χονδρικη κοστιζει αρκετα φτηνοτερα, του αλλασουν το software και μετα το σπρωχνουν σαν "ευκαιρία" και σαν δηθεν Αμερικανικο το οποιο ηχει καλυτερα στα αυτια του καθενος.

Υ.Γ. Δεν ειμαστε εμεις κοροϊδα που το αγορασαμε κατευθειαν απο την επισημη 1+.....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ναι μιλάς σωστά!

H υποψία σου δεν είναι αληθινή γιατί αν του περνούσαν άλλο soft γιατί να μην βάλουν το international?? Εξάλλου ίδιας δυνατότητας είναι σε Hard...

Μετά ο κινέζος δεν θέλει να βλέπει εύκολα την Αθήνα..μιας και αγαπάει και μας επισκέπτεται??

Τι να πεις..τέλος πάντων!

Το unlocked μου τα διέγραψε όλα και ξαναρχίζω απ' αυτή την αρχή που τραγουδούσε και ο Καζαντίδης...

Αφιερωμένο στην Oneplus A5000

Όποια και να 'σαι, ό,τι και να 'σαι

κάνε μου απόψε συντροφιά.

Δεν σου ζητάω να μ' αγαπήσεις

λίγη ζητώ παρηγοριά. +1

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

έχοντας διαβάσει όλο το thread κι όντας σε αναζήτηση καινούριου κινητού κατέληξα κι εγώ στο OnePlus 5 6/64. Η παραγγελία έγινε από το επίσημο site μαζί με τα απαραίτητα παρελκόμενα (tempered glass & θήκη). Αποστολή άμεση και παραλαβή την επόμενη ημέρα (!).

Έχοντας το κινητό 5 μέρες στη διάθεση μου οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι είναι σφαίρα (μόνο επί Nexus τέτοια ταχύτητα), πλήρως παραμετροποιήσιμο, κλειδώνει τάχιστα δορυφόρους, μπαίνει άμεσα σε WiFi και βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες τη μέρα (τη νύχτα δεν έχω δοκιμάσει). Jelly effect δεν υπάρχει (ή τουλάχιστον δεν το βλέπω) κι η οθόνη είναι υπέροχη, το ίδιο και τα χρώματα. Η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλή, το μεγάφωνο όχι πολύ δυνατό, αλλά κάνει τη δουλειά του. Αναβάθμιση σε 4.5.8 κατά τη διάρκεια σεταρίσματος, μπαταρία που κρατάει άνετα 1 μέρα με πολύ σκάλισμα (πρώτες μέρες είναι), πιστεύω ότι θα κρατάει 2 μέρες με τη χρήση που κάνω.

Μάλλον βαραίνει λίγο με τη θήκη (sandstone), αλλά τι να κάνουμε. Επίσης μου φαίνεται ότι το μανίσιο tempered glass κόβει ελάχιστα την οθόνη στις άκρες (και την έχω τοποθετήσει σωστά).

Γενικά προς το παρόν είμαι κατευχαριστημένος. Απλά θα αποφύγω να χρησιμοποιώ τον dash charger αν δεν επείγομαι, γιατί φοβάμαι ότι η γρήγορη φόρτιση σκοτώνει τις μπαταρίες.

 

Αφήνω κι εγώ εδώ το referral link αν θέλει να το χρησιμοποιήσει κάποιος νέος αγοραστής:

https://oneplus.net/gr/invite#EEWHTNA71BV1HHN

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που πλήρωσες είναι τελική;η εχεις και τελωνείο;

Το σκέφτομαι και εγώ να αντικαταστήσω το 6s μου,μιας και δεν θέλω να δώσω πάλι μια περιουσία για το επόμενο,φοβάμαι να ξεβολευτω όμως,γιατί πάντα είχα nexus συσκευές και κάθε εβδομάδα άλλαζα roms.

Το 1+ είναι το μόνο που με πείθει μιας και είναι πλέον πιο nexus από το pixel

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αγοράστηκε από το Tomtop! Σε προσφορά ημέρας (;) που διαβασα τυχαία στο Gismochina.gr. Έδινε το λίνγκ (όπως κάνουν και άλλοι εδώ μέσα για άλλα μαγαζάκια τύπου geαrbeast κ.λ.π.), συνδέθηκα και το αγόρασα στιγμιαία (λάθος;)! Έλεγε ότι είχε plung αμερικανικού τύπου (δηλ. δυο ίσια λαμάκια) τους ζήτησα EU αντάπτορα δεν απάντησαν και όλα τα υπόλοιπα είναι γνωστά...προς αποφυγή επανάληψης!! Στο μεταξύ κοίταξα να δω ποιός είναι ο αγγλικός και ποιός ο αμερικανικού τύπου γιατί τυγχάνει να έχω αντάπτορες από τα ταξίδια μου! Ήξερα ότι ήταν international band και για αυτό προτίμησα αυτό το κινέζικο!

Το άνοιξα είχε περίπου αν θυμάμαι 25 εφαρμογές της Google + community και ελεύθερο χώρο 52,6GB. Καμία κινεζιά, πως θα υπήρχε άλλωστε, αφού είναι μια διεθνής έκδοση! Τίποτα άλλο? Μοντελο Α5000, έκδοση 4.5.8 ραμ 6/64, 7.1.1 kernel 4.4.21-perf+. Το τηλέφωνο είναι pure android και κανέναν περιορισμό, εκτός του ότι οι κινέζοι σας έχουν γραμμένους εκεί στην Αθήνα!!

.....

Το έκανα Unlocked και προτού προχωρήσω στην TWRP θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα λαμβάνει τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ αν περaστεί η TWRP?

Υ.Γ. Την πρώτη πρότασή σου - συμφορουμήτη Leon - την αφήνω ασχολίαστη (διακρίνω έναν πανικό να απαντήσεις στο χιούμορ μου...) όχι γιατί δεν μπορώ να σου απαντήσω σκληρά...αλλά ας το πάρει το ποτάμι (2η φορά προσβάλεις..μαιμού, αργόσχολοι κ.λ.π. γιατί το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού ...ανδρέα, α δεν σε λένε Ανδρέα)!!

Δεν θα παίρνει ΟΤΑ φίλε μου,θα έρχεται η αναβάθμιση θα τη κατεβάζει,θα προσπαθεί να τη φλασαρει και θα μένει εκεί..

Θα βρίσκεις λοιπόν το ΟΤΑ αρχείο για twrp (βγαίνει αμέσως συνήθως) θα το φλασαρεις απο πανω και θα είσαι έτοιμος..

Βγαίνει αμεσα συνήθως και η ρομ ολόκληρη για twrp αν θέλεις να στήσεις απο την αρχή!

Βασικά είναι ο παράδεισος του φλασαρισματος, καλύτερα και απο pixel που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος με ΤWRP και με Magisk, σας ευχαριστώ όλους!

Που θα βρίσκω τις αναβαθμίσεις είπες??

Υ.Γ. Καλά ίδιο σχέδιο ταπετσαρίας με το iphone??

Ένα copy paste είναι η ζωή εταιριάρα ONEPLUS!!!

Αφού να φανταστείς, ούτε στην Ελλάδα δεν τιμωρούνται αυτοί που διορίστηκαν με τα πλαστά πτυχία.. που τώρα στην Κϊνα!!!!!!!!!

Το super ή το magic ή και τα δυό είναι καλύτερα?? Μάλλον το ένα χρειάζεται αλλα ποιό είναι το καλύτερο??

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα περισσότερα κινεζομάγαζα εννοείται ότι πουλάνε την κινέζικη έκδοση με κάποιον αντάπτορα για τον φορτιστή

Βέβαια εφόσον δεν υπάρχει κάποια διαφορά στο hardware και το software αλλάζει, το μόνο θέμα είναι ο άκομψος φορτιστής με τον αντάπτορα, που ναι μάλλον ξενίζει λίγο αλλά οκ

Πέρα από την εγγύηση εννοείται που είναι γνωστό ούτως ή άλλως ότι δεν έχεις από το site της oneplus

 

Oneplus2017 τα λαμάκια του φορτιστή έχουν 2 τρυπούλες ή είναι μονοκόμματα;

http://i.imgur.com/DtMLShH.png

http://i.imgur.com/k7t6I90.png

 

479$ Αμερική

499€ Ευρώπη

Fair :down:

Η πλάκα είναι πιο παλιά θυμάμαι ότι ήταν αντίστροφα κιόλας, είχε υπολογίσει και καλά η OP την διαφορά $-€ και στην Ευρώπη το είχε πιο χαμηλά σε απόλυτο αριθμό

Δεν μιλάω για το OP5 προφανώς αλλά για άλλη εποχή :P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα περισσότερα κινεζομάγαζα εννοείται ότι πουλάνε την κινέζικη έκδοση με κάποιον αντάπτορα για τον φορτιστή

Βέβαια εφόσον δεν υπάρχει κάποια διαφορά στο hardware και το software αλλάζει, το μόνο θέμα είναι ο άκομψος φορτιστής με τον αντάπτορα, που ναι μάλλον ξενίζει λίγο αλλά οκ

Πέρα από την εγγύηση εννοείται που είναι γνωστό ούτως ή άλλως ότι δεν έχεις από το site της oneplus

 

Oneplus2017 τα λαμάκια του φορτιστή έχουν 2 τρυπούλες ή είναι μονοκόμματα;

http://i.imgur.com/DtMLShH.png

http://i.imgur.com/k7t6I90.png

.....................................................................................................................................................

Αναφορικά με την εγγύηση, έχω πει 1000 φορές (τόσες ηλεκτρονικές αγορές έχω και βάλε..) ότι εγώ αγοράσω με τον άτυπο κανόνα λειτουργίας των chip! Δηλ. αν το τηλέφωνο που θα ανοίξεις, λειτουργήσει κανονικά για 2-3 μέρες τότε δεν θα συναντήσεις ποτέ πρόβλημα και δεν χρειάζεσαι καμία εγγύηση στην ζωή σου! Αν δεν λειτουργήσει κανονικά τότε τους το επιστρέφεις και μπλοκάρεις αμέσως την πληρωμή στο paypal! Χάνεις τα έξοδα αποστολής 25 ευρώ!

Τώρα ο φορτιστής μάλλον αν θυμάμαι - δεν το έδωσα πολύ σημασία - ήταν με τρύπες.. δεν μπορώ να δω τώρα γιατί κόλλησα τον ανταπτορα με κόλα δυνατή για να μην μπαίνει και βγαίνει από τον φορτιστή και το πολύμπριζο ή τις μπρίζες γενικώς!

..και μετά τι θα πει κινέζικη έκδοση...ρε πλάκα που έχουμε...όταν έχει international χαρακτηριστικά σε σχεδόν pure android και μπορείς με ρουτ να κάνεις παπαδες..για πες το δικό σου που είναι της κινέζικης αντιπροσωπίας τι παραπάνω έχει?? Έλεος! ...και μετά με τον άκομψο φορτιστή με τον αντάπτορα κυκλοφορεί κάποιος έξω ή με το τηλέφωνο??? Ε είπαμε να πούμε καμιά κουβέντα αλλά μην το παρα......με!

Αξία τηλεφώνου κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου στις αγορές 280-300 ευρώ και πολλά λέω....αλλά δεν θα το αφήσουν να φτάσει εκεί...

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση από την στιγμή που στο 90% των κινητών θα την χάσεις με το ρουτ, τότε δεν υφίσταται.Το παίρνεις και 100 ευρώ λιγότερο αφού θα την χάσεις έτσι και αλλιώς.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

@Oneplus2017

Κατ'αρχήν δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι, λες και σε έθιξα προσωπικά.

Κινέζικη έκδοση, σημαίνει κυκλοφόρησε για την αγορά της Κίνας.

Ούτε είπα ότι είναι μάπα ούτε οτιδήποτε άλλο, που εσύ για κάποιο λόγο ήθελες να καταλάβεις και να αρπαχτείς.

Απλά ανέφερα κάποια πράγματα που ισχύουν κι εσύ πας να μας βγάλεις και ρατσιστές απέναντι στους κινέζους και τα κινέζικα

Προσωπικά δεν έχω κάτι και πολύ πιθανό να παραγγείλω το OP5 κι εγώ από Κίνα.

Επί της ευκαιρίας, το τελωνείο πόσο ήρθε;

 

Τώρα για την εγγύηση, πέρνα μια βόλτα και από το section της LG να το πεις αυτό:p:lol:

 

@johny_pl

την εγγύηση στην OnePlus δεν την χάνεις αν κάνεις root :)

Link to comment
Share on other sites

για αυτό είπα στο 90% των κινητών.Βέβαια δεν ξέρω αν ισχύει για custom rom, kernels κλπ το ίδιο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την εγγύηση, έχω πει 1000 φορές (τόσες ηλεκτρονικές αγορές έχω και βάλε..) ότι εγώ αγοράσω με τον άτυπο κανόνα λειτουργίας των chip! Δηλ. αν το τηλέφωνο που θα ανοίξεις, λειτουργήσει κανονικά για 2-3 μέρες τότε δεν θα συναντήσεις ποτέ πρόβλημα και δεν χρειάζεσαι καμία εγγύηση στην ζωή σου! Αν δεν λειτουργήσει κανονικά τότε τους το επιστρέφεις και μπλοκάρεις αμέσως την πληρωμή στο paypal! Χάνεις τα έξοδα αποστολής 25 ευρώ!

Τώρα ο φορτιστής μάλλον αν θυμάμαι - δεν το έδωσα πολύ σημασία - ήταν με τρύπες.. δεν μπορώ να δω τώρα γιατί κόλλησα τον ανταπτορα με κόλα δυνατή για να μην μπαίνει και βγαίνει από τον φορτιστή και το πολύμπριζο ή τις μπρίζες γενικώς!

..και μετά τι θα πει κινέζικη έκδοση...ρε πλάκα που έχουμε...όταν έχει international χαρακτηριστικά σε σχεδόν pure android και μπορείς με ρουτ να κάνεις παπαδες..για πες το δικό σου που είναι της κινέζικης αντιπροσωπίας τι παραπάνω έχει?? Έλεος! ...και μετά με τον άκομψο φορτιστή με τον αντάπτορα κυκλοφορεί κάποιος έξω ή με το τηλέφωνο??? Ε είπαμε να πούμε καμιά κουβέντα αλλά μην το παρα......με!

Αξία τηλεφώνου κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου στις αγορές 280-300 ευρώ και πολλά λέω....αλλά δεν θα το αφήσουν να φτάσει εκεί...

Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του ανταπτορα όμως δουλεύει σωστά το dash charge?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...