Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που με χάλασε είναι η έλλειψη EIS στο 4k.Αναγκαστικά πρέπει να τραβάς βίντεο 1080p για να μην βγει κουνημένο.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν υποστηρίζεται. Μήπως σε κανένα update το υποστηρίξουν?

Μαλλον OIS εννοείς (στην κάμερα - οχι μονο στο 4K) και δυστυχώς είναι "hardware" χαρακτηριστικό, που δεν μπορεί να προστεθεί εν των υστέρων...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς παιδιά έτσι είναι. Είναι το καλύτερο κοντράδικο κινητό. Αλλά στα ίδια χρήματα βρίσκεις πλέον το S8. Πολλές ελλείψεις φέτος με τις περισσότερες να εστιάζονται στην κάμερα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω, αλλά μάλλον για s8 θα παω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η.Γ: Ακόμα και το Sar το φτάσανε στον Θεό...1,37 στο κεφάλι;;;Τελικά εκτός το σχέδιο πήρανε και άλλα από την Apple.....

Συμφωνω με τα γραφόμενα σου και θα περιμένω την επίσημη ανακοίνωση του SAR για να "γκρινιάξω...

Πάντως, εσείς με το 3Τ δεν είστε τόσο μακρια τοσο καλά όσο το 3... - το 3 ειναι κορυφαίο στο SAR

3T: CE

Near the ear: 0.893W/kg(10g)

Worn on the body: 1.254W/kg(10g)

 

3: CE

Near the ear: 0.394W/kg (10g)

Worn on the body: 0.323W/kg (10g)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδιά έτσι είναι. Είναι το καλύτερο κοντράδικο κινητό. Αλλά στα ίδια χρήματα βρίσκεις πλέον το S8. Πολλές ελλείψεις φέτος με τις περισσότερες να εστιάζονται στην κάμερα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω, αλλά μάλλον για s8 θα παω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προσωπικα εγω ειμαι μακρυα απο samsung ,πρωτον δυσκολα παραμετροποιας το λογισμικο χωρις να χασεις εγγυηση, ακομα και οταν βγεις απο εγγυηση ο exynos ειναι κλειστου τυπου με αποτελεσμα να μεινεις δεμενος με τη τελευταια εκδοση του λογισμικου που θα βγαλει η εταιρια, στο επομενο σημειο ,οι κυρτες οθονες εχουν θνησιμοτητα αρκετη ,και τελευταιο ακομα να διορθωσουν το λογισμικο τους σε σημειο που να ναι ανεκτο απο μενα δλδ πολλες εφαρμογες τρωνε αχρειαστα μνημη....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον OIS εννοείς (στην κάμερα - οχι μονο στο 4K) και δυστυχώς είναι "hardware" χαρακτηριστικό, που δεν μπορεί να προστεθεί εν των υστέρων...

Δεν εχει OIS φίλε μου δυστυχώς.

Εχει EIS μόνο στο 1080p(που κάνει πολυ καλή δουλειά) και οχι στο 4k

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα γραφόμενα σου και θα περιμένω την επίσημη ανακοίνωση του SAR για να "γκρινιάξω...

Πάντως, εσείς με το 3Τ δεν είστε τόσο μακρια τοσο καλά όσο το 3... - το 3 ειναι κορυφαίο στο SAR

3T: CE

Near the ear: 0.893W/kg(10g)

Worn on the body: 1.254W/kg(10g)

 

3: CE

Near the ear: 0.394W/kg (10g)

Worn on the body: 0.323W/kg (10g)

 

0,89 με 1,37 δεν το λες και τοσο κοντα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει OIS φίλε μου δυστυχώς.

Εχει EIS μόνο στο 1080p(που κάνει πολυ καλή δουλειά) και οχι στο 4k

Αυτό έγραψα και γω: Δεν έχει OIS και ΔΕΝ μπορεί να προστεθεί.

Απ την άλλη, το EIS είναι χαρακτηριστικό που υπάρχει ΚΑΙ στις δυο κάμερες και όχι σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση (ετσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι - αν υπάρχει τεκμηριωμένος αντίλογος, δεκτός)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα και γω: Δεν έχει OIS και ΔΕΝ μπορεί να προστεθεί.

Απ την άλλη, το EIS είναι χαρακτηριστικό που υπάρχει ΚΑΙ στις δυο κάμερες και όχι σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση (ετσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι - αν υπάρχει τεκμηριωμένος αντίλογος, δεκτός)

 

Ναι, υπάρχει μόνο στην κύρια κάμερα και σε βίντεο έως 1080p, σε 4κ δεν εχει, για αυτό έγραψε αν μπορεί να προστεθεί και σε 4κ βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα και γω: Δεν έχει OIS και ΔΕΝ μπορεί να προστεθεί.

Απ την άλλη, το EIS είναι χαρακτηριστικό που υπάρχει ΚΑΙ στις δυο κάμερες και όχι σε κάποια συγκεκριμένη ανάλυση (ετσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι - αν υπάρχει τεκμηριωμένος αντίλογος, δεκτός)

Αδερφέ ήμουν ξεκάθαρος από την αρχή. Εγω μιλάω από την αρχη για ΕIS και εσυ μου φέρνεις στο τραπέζι το OIS που δεν έχει η συσκευή και το ξερουμε ολοι. Nα το πάρω απο την αρχή.

Η συσκευή εχει EIS μόνο στο 1080p και οχι στο 4k και αναρωτιεμαι μηπως προστεθεί σε μελλοντικά updates(η είναι θέμα hardware και το EIS)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία. Επειδή είμαι "οπτικός" τύπος, δώστε και ένα λινκ περι EIS μονο στα 1080...

Τα official specs δεν έχουν τέτοια "διευκρίνηση"...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία. Επειδή είμαι "οπτικός" τύπος, δώστε και ένα λινκ περι EIS μονο στα 1080...

Τα official specs δεν έχουν τέτοια "διευκρίνηση"...

Υπάρχουν στο youtube φίλε μου

Πάω θάλασσα τώρα:)

Link to comment
Share on other sites

έχει EIS στην 1080 και μάλιστα μερικές σελίδες πίσω έχει βίντεο που δείχνει την διάφορα με ένα iPhone 7.

 

Για μένα αυτό δεν είναι πρόβλημα μια και δεν τραβάω ποτέ σε 4κ αλλά δεν παύει να είναι μια ανοητη κίνηση.

 

 

υγ και δεν είναι απλά ότι ανοίγει μερικά δευτερόλεπτα πιο γρήγορα, είναι αυτό το μικρό λαγκ που κάνουν τα σαμ που είναι απλά τραγικό. εμένα προσωπικά μου ανάβουν τα λαμπάκια όταν το βλέπω

 

τι να τα κάνω όλα τα υπόλοιπα αν δεν κάνει το πιο βασικό και αυτονόητο? να ανοίγει τα πάντα τόσο ομαλά και σμουθ? αλλά όπως έχω ξαναπεί ο κάθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είναι μια μικρή εταιρία

 

Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από αυτό. Μικρή εταιρεία δε την λες, στην BBK electronics ανήκει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανείς ένα λάθος,ποτέ δεν έχω κράξει,θάψει συσκευή,και το 1+5 το περίμενα να κυκλοφορήσει πως και πως,για να αλλάξω το 3Τ,αλλά έχει ακόμα ελλείψεις και υπάρχουν μερικά σημεία που πρέπει να τα βελτιώσει ώστε να μπορεί να κοιτάει στα ίσα τον ανταγωνισμό...

Εγώ έχω καταλήξει ότι την 1+ την ενδιαφέρει α έχει πάντα το πιο γρήγορο τηλέφωνο,και εκεί δίνει το μεγαλύτερο βάρος....

Αλλά σε ρωτάω κάτι άλλο...Έχω δει πολλά συγκριτικά,που πραγματικά ανοίγει σχεδόν όλες τις εφαρμογές πιο γρήγορα από το S8+/S8,με σύνολο κύκλου στα 27 δευτερόλεπτα,και στο multitasking στα 40 περίπου δευτερόλεπτα σε σύνολο περίπου 15 εφαρμογών,μαζί με άνοιγμα κάμερας,dialer,παιχνιδιών,και άλλων εφαρμογών...

Τώρα σε ρωτάω κάτι άλλο...πόσοι κάτοχοι του S8+/S8,τους ενδιαφέρει αυτό το πράγμα;;;;ποιος θα κάτσει και θα ενδιαφερθεί αν το 1+5 ανοίγει πιο γρήγορα μερικά δευτερόλεπτα τις εφαρμογές....η θα κάτσουν και θα συγκρίνουμε τις συσκευές τους;;;Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δυστυχώς το 5 χάνει σε οθόνη,χάνει σε κάμερα,σε ποιότητα κατασκευής,σε σχεδίαση μιας και το S8+/S8 ομολογουμένως είναι ίσως αυτή την στιγμή η πιο όμορφη συσκευή ,και δυστυχώς δεν είναι αδιάβροχο....

Δυστυχώς η 1+ δεν τόλμησε....ίσως το κάνει στην επόμενη συσκευή,ίσως δεν μπορεί απλά να βγάλει μια συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά γιατί δεν θα μπορεί να καλύψει την ζήτηση...Ακόμα είναι μια μικρή εταιρία,που έχει πολύ δρόμο ακόμα να καλυψει αυξημένη ζήτηση.....

Μέχρι να το κάνει,πάντα θα έχει την πιο γρήγορη συσκευή,τελειο multitasking αλλά ως εκεί....Ξέρω πολλοί από τους κατόχους θα γελάνε με αυτά που γράφω,αλλά αν θυμηθούμε τον λόγο καταργησης του 1+3 για το 1+3Τ,έχει δώσει δικαιώματα....Εγώ παντός θα μείνω με το 3Τ μιας και το 5 δεν με προδιαθέτει να το αποκτήσω....Αυτά......

Η.Γ: Ακόμα και το Sar το φτάσανε στον Θεό...1,37 στο κεφάλι;;;Τελικά εκτός το σχέδιο πήρανε και άλλα από την Apple.....

 

Thumbs up στο φίλο jimlost

ΈΧΕΙ ΑΠΌΛΥΤΟ ΔΊΚΙΟ

εγώ το περίμενα πως και πως για να το κρατήσω, αλλά εμένα με έχασε με τις γκάφες του

Έιναι σαν ένα πειραγμένο αυτοκίνητο τύπου Mitsubishi evo με εξάτμιση, πρόγραμμα, φίλτρο κτλ κτλ

Ποιότητα Bentley στη λεπτομέρεια, δυστυχώς ΔΕΝ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από αυτό. Μικρή εταιρεία δε την λες, στην BBK electronics ανήκει.

 

Ξέρω σε ποια εταιρεία ανήκει,αλλά το τμήμα της 1+ εννοούσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Thumbs up στο φίλο jimlost

ΈΧΕΙ ΑΠΌΛΥΤΟ ΔΊΚΙΟ

εγώ το περίμενα πως και πως για να το κρατήσω, αλλά εμένα με έχασε με τις γκάφες του

Έιναι σαν ένα πειραγμένο αυτοκίνητο τύπου Mitsubishi evo με εξάτμιση, πρόγραμμα, φίλτρο κτλ κτλ

Ποιότητα Bentley στη λεπτομέρεια, δυστυχώς ΔΕΝ

 

Off topic.....χτύπησες το ευαίσθητο σημείο μου...Mitsubishi Evo VI,αλλά μαμά....Ιεροσυλία να το πειράξεις....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανείς ένα λάθος,ποτέ δεν έχω κράξει,θάψει συσκευή,και το 1+5 το περίμενα να κυκλοφορήσει πως και πως,για να αλλάξω το 3Τ,αλλά έχει ακόμα ελλείψεις και υπάρχουν μερικά σημεία που πρέπει να τα βελτιώσει ώστε να μπορεί να κοιτάει στα ίσα τον ανταγωνισμό...

Εγώ έχω καταλήξει ότι την 1+ την ενδιαφέρει α έχει πάντα το πιο γρήγορο τηλέφωνο,και εκεί δίνει το μεγαλύτερο βάρος....

Αλλά σε ρωτάω κάτι άλλο...Έχω δει πολλά συγκριτικά,που πραγματικά ανοίγει σχεδόν όλες τις εφαρμογές πιο γρήγορα από το S8+/S8,με σύνολο κύκλου στα 27 δευτερόλεπτα,και στο multitasking στα 40 περίπου δευτερόλεπτα σε σύνολο περίπου 15 εφαρμογών,μαζί με άνοιγμα κάμερας,dialer,παιχνιδιών,και άλλων εφαρμογών...

Τώρα σε ρωτάω κάτι άλλο...πόσοι κάτοχοι του S8+/S8,τους ενδιαφέρει αυτό το πράγμα;;;;ποιος θα κάτσει και θα ενδιαφερθεί αν το 1+5 ανοίγει πιο γρήγορα μερικά δευτερόλεπτα τις εφαρμογές....η θα κάτσουν και θα συγκρίνουμε τις συσκευές τους;;;Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δυστυχώς το 5 χάνει σε οθόνη,χάνει σε κάμερα,σε ποιότητα κατασκευής,σε σχεδίαση μιας και το S8+/S8 ομολογουμένως είναι ίσως αυτή την στιγμή η πιο όμορφη συσκευή ,και δυστυχώς δεν είναι αδιάβροχο....

Δυστυχώς η 1+ δεν τόλμησε....ίσως το κάνει στην επόμενη συσκευή,ίσως δεν μπορεί απλά να βγάλει μια συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά γιατί δεν θα μπορεί να καλύψει την ζήτηση...Ακόμα είναι μια μικρή εταιρία,που έχει πολύ δρόμο ακόμα να καλυψει αυξημένη ζήτηση.....

Μέχρι να το κάνει,πάντα θα έχει την πιο γρήγορη συσκευή,τελειο multitasking αλλά ως εκεί....Ξέρω πολλοί από τους κατόχους θα γελάνε με αυτά που γράφω,αλλά αν θυμηθούμε τον λόγο καταργησης του 1+3 για το 1+3Τ,έχει δώσει δικαιώματα....Εγώ παντός θα μείνω με το 3Τ μιας και το 5 δεν με προδιαθέτει να το αποκτήσω....Αυτά......

Η.Γ: Ακόμα και το Sar το φτάσανε στον Θεό...1,37 στο κεφάλι;;;Τελικά εκτός το σχέδιο πήρανε και άλλα από την Apple.....

 

Eχεις 100% λαθος στο συλλογισμο σου.

 

Τι περιμενεις απο την μια συσκευη στην επομενη; Σχεδον ΠΟΤΈ δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισεις, σε καμια εταιρια.

Ποσο μαλλον απο το 3Τ, που ειναι ηδη αναβαθμισμενη εκδοση του απλου 3. Ποσο μάλλον οταν μιλας για 1+3, που απλά συνθλιβει τον ανταγωνισμο σε θεματα ταχυτυτας.

Εχει μικρη βελτιωση σε όλα, και τιποτα σημαντικο. Ισως η καμερα να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

 

Για τη διαφορα τα χυτητας με το s8, μενω αφωνος. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα ultra smoothness με Lag + stutter απο το πρωτο λεπτο, τι να πω.

 

Αυτο (μαζι με το root) ειναι και ο κυριος λογος που πολλοι αγορασαμε Oneplus συσκευες.

 

ΥΓ

 

Το 1+5 σαφως και εχει ελλειψεις και ειναι και ακριβο.

Παραμενει ομως η μονη επιλογη για high end συσκευη με vanilla σχεδον android, να μπορεις να ρουταρεις και να ειναι διαστημικο σε ταχυτητα.

 

Άλλες επιλογες ειναι το Pixel και το u11, με τη γνωστη διαφορά τιμης

Link to comment
Share on other sites

Eχεις 100% λαθος στο συλλογισμο σου.

 

Τι περιμενεις απο την μια συσκευη στην επομενη; Σχεδον ΠΟΤΈ δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισεις, σε καμια εταιρια.

Ποσο μαλλον απο το 3Τ, που ειναι ηδη αναβαθμισμενη εκδοση του απλου 3. Ποσο μάλλον οταν μιλας για 1+3, που απλά συνθλιβει τον ανταγωνισμο σε θεματα ταχυτυτας.

Εχει μικρη βελτιωση σε όλα, και τιποτα σημαντικο. Ισως η καμερα να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

 

Για τη διαφορα τα χυτητας με το s8, μενω αφωνος. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα ultra smoothness με Lag + stutter απο το πρωτο λεπτο, τι να πω.

 

Αυτο (μαζι με το root) ειναι και ο κυριος λογος που πολλοι αγορασαμε Oneplus συσκευες.

 

ΥΓ

 

Το 1+5 σαφως και εχει ελλειψεις και ειναι και ακριβο.

Παραμενει ομως η μονη επιλογη για high end συσκευη με vanilla σχεδον android, να μπορεις να ρουταρεις και να ειναι διαστημικο σε ταχυτητα.

 

Άλλες επιλογες ειναι το Pixel και το u11, με τη γνωστη διαφορά τιμης

 

πέστα ρε φίλε γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε με αυτά που γράφονται.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Eχεις 100% λαθος στο συλλογισμο σου.

 

Τι περιμενεις απο την μια συσκευη στην επομενη; Σχεδον ΠΟΤΈ δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισεις, σε καμια εταιρια.

Ποσο μαλλον απο το 3Τ, που ειναι ηδη αναβαθμισμενη εκδοση του απλου 3. Ποσο μάλλον οταν μιλας για 1+3, που απλά συνθλιβει τον ανταγωνισμο σε θεματα ταχυτυτας.

Εχει μικρη βελτιωση σε όλα, και τιποτα σημαντικο. Ισως η καμερα να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

 

Για τη διαφορα τα χυτητας με το s8, μενω αφωνος. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα ultra smoothness με Lag + stutter απο το πρωτο λεπτο, τι να πω.

 

Αυτο (μαζι με το root) ειναι και ο κυριος λογος που πολλοι αγορασαμε Oneplus συσκευες.

 

ΥΓ

 

Το 1+5 σαφως και εχει ελλειψεις και ειναι και ακριβο.

Παραμενει ομως η μονη επιλογη για high end συσκευη με vanilla σχεδον android, να μπορεις να ρουταρεις και να ειναι διαστημικο σε ταχυτητα.

 

Άλλες επιλογες ειναι το Pixel και το u11, με τη γνωστη διαφορά τιμης

 

Περίμενα αλλαγές σε πολλά σημεία,όπως οθόνη,κάμερα, αδιαβροχοποιηση,καλύτερα ηχεία,και μια δικιά τους σχεδίαση...Το 1+3Τ ήταν μια αναβάθμιση του 3 και μιας και το 5 είναι καινούργια και άλλη συσκευή περίμενα να είναι καλύτερο σε πολλά σημεία....Παντός ευτυχώς βάλανε 8GB ram....κάτι είναι και αυτό....

Στο S7 που είχα δεν είχα κανένα Lag σε τπτ...

Και ζητώ συγγνώμη που έκανα κριτική στην 1+,μιας και ότι βγάζει απ ότι φαίνεται είναι ο ορισμός τόσο κατασκευαστικά όσο και λειτουργικά,και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως επιβιώνουν οι άλλες εταιρίες....

Και το έχω ξαναγράψει....τελικά τα fan boys είναι παντού....

Μάλλον πρέπει να αναθεωρήσετε μερικά πράγματα γύρω από την 1+....

Δύο συσκευές περίμενα....Η πρώτη (1+5) πέρασε και δεν ακούμπησε...

Τώρα περιμένω το Note 8, αλλά μάλλον και αυτό θα το γλενταει το 1+5,ελπίζω να μην το βγάλουν στην Samsung,μιας και δεν έχει λόγο ύπαρξης αφού υπάρχει η 1+...

 

Υ Γ Δεν είναι πάντα η ταχύτητα το ζητούμενο.....

Link to comment
Share on other sites

Eχεις 100% λαθος στο συλλογισμο σου.

 

 

 

Τι περιμενεις απο την μια συσκευη στην επομενη; Σχεδον ΠΟΤΈ δεν υπαρχει λογος να αναβαθμισεις, σε καμια εταιρια.

 

Ποσο μαλλον απο το 3Τ, που ειναι ηδη αναβαθμισμενη εκδοση του απλου 3. Ποσο μάλλον οταν μιλας για 1+3, που απλά συνθλιβει τον ανταγωνισμο σε θεματα ταχυτυτας.

 

Εχει μικρη βελτιωση σε όλα, και τιποτα σημαντικο. Ισως η καμερα να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

 

 

 

Για τη διαφορα τα χυτητας με το s8, μενω αφωνος. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα ultra smoothness με Lag + stutter απο το πρωτο λεπτο, τι να πω.

 

 

 

Αυτο (μαζι με το root) ειναι και ο κυριος λογος που πολλοι αγορασαμε Oneplus συσκευες.

 

 

 

ΥΓ

 

 

 

Το 1+5 σαφως και εχει ελλειψεις και ειναι και ακριβο.

 

Παραμενει ομως η μονη επιλογη για high end συσκευη με vanilla σχεδον android, να μπορεις να ρουταρεις και να ειναι διαστημικο σε ταχυτητα.

 

 

 

Άλλες επιλογες ειναι το Pixel και το u11, με τη γνωστη διαφορά τιμης

 

Μια χαρά τα λέει ο φίλος.

Αυτά που αναφέρεις smoothness,root είναι γνωστά προτερήματα του one plus.

Δεν αναιρεί ούτε στο ελάχιστο όμως τα αρνητικά που ανεφερθηκαν και από τον φίλο και από άλλους νωρίτερα.

 

Εταίρων εκατερων.

 

Και το ότι η oneplus δεν μπήκε στο κόπο να διορθώσει τις υπαρκτές ελλείψεις η αδυναμίες που ομολογούμενος έχει ενώ παράλληλα προχώρησε σε σεβαστή αύξηση τιμής δεν την τιμά αλλά και ούτε ωραιοποίει το πράγμα και την ανεπάρκεια της.

 

Το ότι η onoplus με την πολιτική της δεν δικαιολογεί σε αναβάθμιση είναι δικό της πρόβλημα.

Ας βγάζει ανα έτος μια ναυαρχίδα και όχι ανα εξάμηνο που εκεί θα βλέπαμε πιο ουσιώδες βελτιώσεις και αλλαγές-προσθήκες η και θα είχε παράλληλα περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί να βελτιωθεί εκεί που πονάει ουσιαστικά.

 

Αλλά όπως φαίνεται η στρατηγική της είναι η αρπαχτή και μόνο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα αλλαγές σε πολλά σημεία,όπως οθόνη,κάμερα, αδιαβροχοποιηση,καλύτερα ηχεία,και μια δικιά τους σχεδίαση...Το 1+3Τ ήταν μια αναβάθμιση του 3 και μιας και το 5 είναι καινούργια και άλλη συσκευή περίμενα να είναι καλύτερο σε πολλά σημεία....Παντός ευτυχώς βάλανε 8GB ram....κάτι είναι και αυτό....

 

Αυτα που λες δεν γινονται.

Περιμενες δηλαδη συσκευη καλυτερη απο iphone σε τι τιμη;

Θα στο εδιναν 600 και παλι θα φωναζες για την τιμη.

 

Εχεις πραγματικα γρηγορο chipset, εχεις ufs 2.1 (που huawei και samsung δεν εχουν σε πολλες εκδοσεις s8 + p10 ) εχεις ανταγωνιστικη καμερα και οχι χαλια τυπου mi6, εχεις dash charge, εχεις amoled οθονη, εχεις καλυτερη απο το s8 εξοδο στα ακουστικα. ολα αυτα σε ενα πολυ ωραιο και λεπτο πακετο.

 

Στο S7 που είχα δεν είχα κανένα Lag σε τπτ...

Καλο. Σχεδον γελασα.

 

Και ζητώ συγγνώμη που έκανα κριτική στην 1+,μιας και ότι βγάζει απ ότι φαίνεται είναι ο ορισμός τόσο κατασκευαστικά όσο και λειτουργικά,και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως επιβιώνουν οι άλλες εταιρίες....

Και το έχω ξαναγράψει....τελικά τα fan boys είναι παντού....

Μάλλον πρέπει να αναθεωρήσετε μερικά πράγματα γύρω από την 1+....

Δύο συσκευές περίμενα....Η πρώτη (1+5) πέρασε και δεν ακούμπησε...

Τώρα περιμένω το Note 8, αλλά μάλλον και αυτό θα το γλενταει το 1+5,ελπίζω να μην το βγάλουν στην Samsung,μιας και δεν έχει λόγο ύπαρξης αφού υπάρχει η 1+...

 

Υ Γ Δεν είναι πάντα η ταχύτητα το ζητούμενο.....

 

Σε βλεπω θιγμενο, μηπως εισαι εσυ απλα hater;

 

Αν δε σε νοιαζει ταχυτητα και "δεν εχεις και lag" γιατι δεν παιρνεις ρε μαν s8 να τελειωνεις;

Τι ζητας απο oneplus συσκευες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά τα λέει ο φίλος.

Αυτά που αναφέρεις smoothness,root είναι γνωστά προτερήματα του one plus.

Δεν αναιρεί ούτε στο ελάχιστο όμως τα αρνητικά που ανεφερθηκαν και από τον φίλο και από άλλους νωρίτερα.

 

σαφως.

 

Εταίρων εκατερων.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

Και το ότι η oneplus δεν μπήκε στο κόπο να διορθώσει τις υπαρκτές ελλείψεις η αδυναμίες που ομολογούμενος έχει ενώ παράλληλα προχώρησε σε σεβαστή αύξηση τιμής δεν την τιμά αλλά και ούτε ωραιοποίει το πράγμα και την ανεπάρκεια της.

 

Το ότι η onoplus με την πολιτική της δεν δικαιολογεί σε αναβάθμιση είναι δικό της πρόβλημα.

Ας βγάζει ανα έτος μια ναυαρχίδα και όχι ανα εξάμηνο που εκεί θα βλέπαμε πιο ουσιώδες βελτιώσεις και αλλαγές-προσθήκες η και θα είχε παράλληλα περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί να βελτιωθεί εκεί που πονάει ουσιαστικά.

 

Αλλά όπως φαίνεται η στρατηγική της είναι η αρπαχτή και μόνο.

 

Ποιο κινητο δεν εχει ελλειψεις και αδυναμιες;

 

Προτιμω την τιμια oneplus απο την samsung που εχουν πουλησεις 100δες εκατομυρια συσκευες και ακομα ειναι 350 σκαλες πισω στο software.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι οπαδοί του 1+ δεν θα πρεπει να ξεχναμε οτι πλεον η εταιρία με το 5 θα εχει και επίσημα το πιο ακριβό κινητο μετα το αιφον μετα απο 5-6 μηνες κυκλοφορίας καθως οπως ειναι γνωστό μετα 6 μηνες την σειρα Samsung την βρίσκεις κατω απο τα 500 .Συνεπώς θα έπρεπε ολοι να εχουμε τις κορυφαίες απαιτήσεις απο το 5.

Είναι παράλογο να μιλαμε για τοσο ακριβό κινητο και να υστερεί χαρακτηριστικά σε κάμερα απο αλλες ναυαρχιδες που μετα απο μερικούς μήνες πωλούνται φθηνότερα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε 1000 σκάλες είναι κάτω :lol:

Ένα είναι δεδομένο ότι οσο αυξάνει τιμή και δεν προχωρά σε βελτίωση εκεί που πονά η κριτική που θα ασκείται στην εταιρία θα είναι πιο μεγάλη.

 

Έτσι έχουν τα πράγματα.

 

Και άλλο το τι προτιμάω και το αποδέχομαι και άλλο τι θα έπρεπε να προσφέρει με βάση τη θέση της στην αγορά και την τιμολογιακή της πολιτική και βάση του τι προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Η σε τελική ας βγουν να πουν κύριο εμείς αυτά προσφέρουμε και δεν μπορούμε/θελουμε παραπάνω και σε όποιον αρέσει ενώ παράλληλα θα αυξάνουμε την τιμή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε 1000 σκάλες είναι κάτω :lol:

Ένα είναι δεδομένο ότι οσο αυξάνει τιμή και δεν προχωρά σε βελτίωση εκεί που πονά η κριτική που θα ασκείται στην εταιρία θα είναι πιο μεγάλη.

 

Έτσι έχουν τα πράγματα.

 

Και άλλο το τι προτιμάω και το αποδέχομαι και άλλο τι θα έπρεπε να προσφέρει με βάση τη θέση της στην αγορά και την τιμολογιακή της πολιτική και βάση του τι προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Η σε τελική ας βγουν να πουν κύριο εμείς αυτά προσφέρουμε και δεν μπορούμε/θελουμε παραπάνω και σε όποιον αρέσει ενώ παράλληλα θα αυξάνουμε την τιμή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Προσφερει το ταχυτερο κινητο. Με διαφορα. Ντροπιαζει το s8 με ιδιο hardware (άρα 100% θεμα software)

Λιγο ειναι;

 

Για τα υπολοιπα, δεν ξερω γιατι χτυπιεστε.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Εμεις θελουμε υπερηχητικη ταχυτητα και root και εσεις Lag, stutter και "edge"

Link to comment
Share on other sites

Προσφερει το ταχυτερο κινητο. Με διαφορα. Ντροπιαζει το s8 με ιδιο hardware (άρα 100% θεμα software)

Λιγο ειναι;

 

Για τα υπολοιπα, δεν ξερω γιατι χτυπιεστε.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Εμεις θελουμε υπερηχητικη ταχυτητα και root και εσεις Lag, stutter και "edge"

 

Κανείς δεν χτυπιέται.

Μάλλον άλλοι έχουν πάρει εργολαβία την προάσπιση της με νύχια και με δόντια.

 

Φυσικά και λίγα είναι.

 

Το ίδιο έκανε όμως με το 70-100 ευρώ φθηνότερο 3T την υπερηχητική:lol: ταχύτητα να προσφέρει.

 

Δεν είχε λόγο να βγάλει διάδοχο από τη στιγμή που ούτε διόρθωσε εκεί που πονούσε ενώ παράλληλα αύξησε τιμή.

 

Ας έμενε εκεί τότε έως τα Χριστούγεννα να δουλέψει να βγάλει ουσιαστικότερη αναβάθμιση που να δικαιολογεί την τιμή του.

 

Θα μου έδειχνε και μια εικόνα εταιρίας που δεν σκέφτεται μόνο την αρπαχτή διότι αυτό κάνουν σήμερα και δεν σηκώνει αμφισβήτηση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...