Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λες να καλεί συχνά στο 911 και να κατάλαβε ότι είχε θέμα :D:D:D?
Εγώ εχθές από περιέργεια κάλεσα στο 911 και δεν είχα επανεκκινησεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως γύρισα στην 4.5.3 και βλέπω καλύτερη διαχείριση στην αυτονομία της συσκευής. Το κακό είναι ότι με το πισωγυρισμα έχασα τον twrp και το root και εδώ που είμαι δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή για να τον ξαναπεράσω.

 

d393f9ebdbd76d042911d1dd09ca72df.jpg484bc681a3bd398d84dde9cb9eca6908.jpg1ae5da826557d233693466b63a88ffcc.jpg

 

5 ώρες οθόνη με 35% υπόλοιπο και 1,5 σχεδόν ημέρα, δεν πετύχαινα με την 4.5.5.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 εβδομάδες και έχω παρατηρήσει ότι όταν το το κινητό είναι 100% πάει μέσα σε λίγα λεπτά στο 90% με απλή χρήση, και από το 90% και κάτω πέφτει πολύ πιο αργα.Γνωριζει κάνεις γιατι το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως γύρισα στην 4.5.3 και βλέπω καλύτερη διαχείριση στην αυτονομία της συσκευής. Το κακό είναι ότι με το πισωγυρισμα έχασα τον twrp και το root και εδώ που είμαι δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή για να τον ξαναπεράσω.

 

 

5 ώρες οθόνη με 35% υπόλοιπο και 1,5 σχεδόν ημέρα, δεν πετύχαινα με την 4.5.5.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο σε έβγαζε πριν δηλαδή; εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 4.5.5

Με πηγαίνει συνέχεια 1,5 μέρα με 7-8 ώρες οθόνης.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε έβγαζε πριν δηλαδή; εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 4.5.5

Με πηγαίνει συνέχεια 1,5 μέρα με 7-8 ώρες οθόνης.

Εξαρτάται με την χρήση του καθενός, εννοείται αυτό. Νομίζω πως σε stanby χρόνους ήταν πολύ κακή η 4.5.5. Βέβαια ακόμα δεν βγάζω ασφαλή συμπεράσματα, αλλά νομίζω είμαι καλύτερα με την 4.5.3. Τώρα ας πούμε είμαι ήδη στις 7 ώρες οθόνης με 13% και θα μπει για φόρτιση γιατί το παρακανα :p

 

Edit. Μόλις μου ήρθε και ενημέρωση για την 4.5.6. Δεν την περνάω μιας και δεν αλλάζει κάτι και εφόσον δεν είχα πρόβλημα.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τώρα μια ενημέρωση :

Oneplus5Oxygen_23_1707190021

 

Είναι η 4.5.6

Και φτιάχνει το 911

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις την έκανε μόνο του και δεν είχα σκοπό να την κάνω. Άντε τώρα να ξαναγυρνάω σε 4.5.3....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα. Το σκέφτομαι για άμεση αγορά. Έχω το s7 edge και λέω να το δώσω στην γυναίκα μιας και το LG G4 έφαγε bootloop το ρημάδι.

Έχει μεγάλη διαφορά από το S7 edge (εκτός του επεξεργαστή) ?

Δηλαδή σε φωτογραφίες και οθόνη θα δω πραγματικά διαφορά ή να μείνω στο s7 ?

Το dash power adapter και cable το έχει από μόνο του ή πρέπει να πάρω το ready for action bundle ?

Θέλω μόνο τα τα ακουστικά Bullets V2 και την sandstone case.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω το εστειλα πισω και μου εβαλαν τα λεφτα ! Αν θελει καποιος την θηκη που πηρα την red silicon ας μου πει γτ μου εχει μεινει .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα. Το σκέφτομαι για άμεση αγορά. Έχω το s7 edge και λέω να το δώσω στην γυναίκα μιας και το LG G4 έφαγε bootloop το ρημάδι.

Έχει μεγάλη διαφορά από το S7 edge (εκτός του επεξεργαστή) ?

Δηλαδή σε φωτογραφίες και οθόνη θα δω πραγματικά διαφορά ή να μείνω στο s7 ?

Το dash power adapter και cable το έχει από μόνο του ή πρέπει να πάρω το ready for action bundle ?

Θέλω μόνο τα τα ακουστικά Bullets V2 και την sandstone case.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ας ξεκινήσουμε από τα εύκολα.

Φυσικά και έχει στην συσκευασία dash power & cable. Αν δεις διαφορα unboxing video στο youtube , του oneplus 5 φαίνεται τι έχει.

Ακουστικά ή θήκη δεν έχει οπότε επιλέγεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις καμία πρόσκληση ώστε να σου έρθει 20 € φθηνότερα αξεσουάρ.

 

Συμβουλή γενική:

Ότι θέλετε απο αξεσουάρ πάρτε το με το τηλέφωνό μία και θα γλιτώσετε τα μεταφορικά.

Μετά τα μεταφορικά είναι πολλά για μεμονωμένες αγορές...

 

 

Τώρα για αντικατάσταση του S7 edge... Δύσκολη ερώτηση.

Του G3 η G4 εννοείται ότι άξιζει με χίλια.

Να μείνει το S7 στην οικογένεια και να αγορασθεί και το oneplus5

Ακούγεται τέλειο.

Είναι σίγουρα ποιο γρήγορο , εξίσου ποιοτικό, σταθερό, απίστευτα καλό σε μπαταρία και γρήγορη φόρτιση , πάρα πολύ καλό σε φωτογραφίες καλύτερο σε αυτό μάλλον όχι.

Προσωπικά το χαίρομαι σε όλα του.

 

Σκέψου το, διάβασε τα συμπεράσματά Κατόχων και testers σε reviews και η απόφαση δική σου.

 

Το ίδιο δίλημμα έχει και ο γαμπρός μου.. :rolleyes: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε από τα εύκολα.

Φυσικά και έχει στην συσκευασία dash power & cable. Αν δεις διαφορα unboxing video στο youtube , του oneplus 5 φαίνεται τι έχει.

Ακουστικά ή θήκη δεν έχει οπότε επιλέγεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις καμία πρόσκληση ώστε να σου έρθει 20 € φθηνότερα αξεσουάρ.

 

Συμβουλή γενική:

Ότι θέλετε απο αξεσουάρ πάρτε το με το τηλέφωνό μία και θα γλιτώσετε τα μεταφορικά.

Μετά τα μεταφορικά είναι πολλά για μεμονωμένες αγορές...

 

 

Τώρα για αντικατάσταση του S7 edge... Δύσκολη ερώτηση.

Του G3 η G4 εννοείται ότι άξιζει με χίλια.

Να μείνει το S7 στην οικογένεια και να αγορασθεί και το oneplus5

Ακούγεται τέλειο.

Είναι σίγουρα ποιο γρήγορο , εξίσου ποιοτικό, σταθερό, απίστευτα καλό σε μπαταρία και γρήγορη φόρτιση , πάρα πολύ καλό σε φωτογραφίες καλύτερο σε αυτό μάλλον όχι.

Προσωπικά το χαίρομαι σε όλα του.

 

Σκέψου το, διάβασε τα συμπεράσματά Κατόχων και testers σε reviews και η απόφαση δική σου.

 

Το ίδιο δίλημμα έχει και ο γαμπρός μου.. :rolleyes: ;)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα περιμένω λίγες ημέρες να δω και άλλες απόψεις.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα περιμένω λίγες ημέρες να δω και άλλες απόψεις.......
Θα συμφωνήσω με το παραπάνω. Η κρατάς και τα δύο κυρίως λόγω κάμερας, η αναγκαστικά πουλάς το ένα για να τσονταρεις την χρηματική διαφορά εφόσον είναι λίγο πιο τσιμπημενο τιμολογιακα το 5αρι. Πέρα απο την κάμερα που είναι ίσως ένα κλικ πιο κάτω, σε όλα τα υπόλοιπα κερδίζεις θεωρώ. Εκτός αν δεις διαφορά στην οθόνη και απογοητευτείς και εκει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

στον φιλο που εχει s7 edge , σε ο8ονη καμερα 8α πας ενα τσικ πισω.

σε ολα τα αλλα εχεις εκτοξευθει πολυ μπροστα .

το edge με πειραγμενη παναλαφρη ρομ και διαφορα τουικς , παραμενει ενα πολυ αργο τηλεφωνο μπροστα στο op5.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,εχουμε ενημερωση εαν θα διορθωθει το jello effect?

Δεν νομίζω να διορθώνεται όπως επίσης δεν νομίζω να ασχοληθεί η εταιρια για να το φτιαξει.Καλο θα ήταν οσοι σκέφτεστε να το αγοράσετε να περιμένετε 2-3 μήνες μέχρι να ανακοινωθει το 5t.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται αυτή τη στιγμή τα Oneplus 5 και στις δύο εκδόσεις είναι

Άμεσα διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα 30/6 και παρελήφθη 11/7. Προχθες εφτασε στα χερια μου λογω απουσιας μου στο εξωτερικο. Ολα καλα μεχρι στιγμης. θα επανελθω μετα απο κανα μηνα, ή ενωριτερο αν βρω κανα κουσουρι.

Ασχετο: Δεν μπορουσα να συνδεθω 4G και με ζωσανε τα μαυρα φιδια σχετικα με τις συχνοτητες. Τελικα δεν ηταν ενεργοποιημενη η υπηρεσια 4G της καρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,εχουμε ενημερωση εαν θα διορθωθει το jello effect?
Από ότι λένε δεν διορθώνεται γιατί είναι θέμα hardware, αφού έχει τοποθετηθεί ανάποδα η οθόνη. Για αυτό και δεν παραδέχεται η εταιρεία την γκάφα της
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γκάφα επίτηδες έχει τοποθετηθεί η οθόνη ανάποδα για να χωρέσει η διπλή κάμερα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...