Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα τα Creative EP-630 τα οποία έχω και εγώ και

με έχουν βολέψει απίστευτα εδώ και 3 μήνες τα πήρα 35 ευρώ

από τα multirama και πιστεύω ότι ήταν μια καταπληκτική αγορά.

 

Δυνατός και καθαρός ήχος, βαθύ μπάσο, εμένα με ικανοποιούν.

 

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με τα sennheiser CX 300 μην δώσετε 20

ευρώ παραπάνω για το όνομα που ουσιαστικά δεν παρέχει καμία

εγγύση γιατί αν σας χαλάσουν η πολιτική του Νάκα του επίσημου

αντιπροσώπου της sennheiser στην Ελλάδα είναι συγν'ωμη κύριε

ποιος είστε;

 

Τώρα τα shure θα έχουν σαφώς καλύτερη απόδοση αλλά αξίζουν 100

για ακουστικά, που μπορεί κατά λάθος πάθει τίποτα το καλώδιο και

μετά πάνε τα 100 ευρώ;

 

Μαγαζί που τα έχει:

http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=144773&cat=740&bestseller=Y

 

http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=148319&cat=740&page=1

 

http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=142834&cat=740&bestseller=Y

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eyxaristw poly file moy, ta vrika sta multirama kai 8a ta paragilw ayrio :).Einai ontws ta idia me ta sennheiser kai exei kalyterh egyhsh... Eyxaristw kai paly... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Διαβάζω αρκετά reviews για τα EP-630 και είναι όλοι πολύ ικανοποιημένοι. Λεω κ εγώ να καταλήξω εκεί αφου είναι και σαφώς φτηνότερα απο τα shure που αχρικά σχεδίαζα!
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση μονο. Τα CX300 έχουν ασύμμετρο καλώδιο (το βάζεις πίσω από το λαιμό) ενώ τα EP-630 έχουν το κλασικό συμμετρικό καλώδιο.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος JG4. Δε ξέρω εγώ ψήνομαι και για τα etymotics er6 ... Τι λέτε? Περίπου 80 Ε θα βγουν από το ebay..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κ εγω κατέληξα στα Creative, 35Ε απο Multirama.

Καμία σχέση με τα συνοδευτικά ericsson που είχα μέχρι τώρα με το W810 το οποίο χρησιμοποιώ για mp3 player.

 

Πολύ δυνατός και καθαρός ήχος, γερά μπάσα αλλά και λεπτομέρεια στα πρίμα. Το noice canceling απίστευτο, πραγματικά δεν ακους τίποτα γύρω σου - καταντάει επικίνδυνο στο δρόμο! Επίσης εξίσου άριστη απόδοση σε χρήση με PSP είτε παιχνίδι, είτε ταινίες / μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κ εγω κατέληξα στα Creative, 35Ε απο Multirama.

Καμία σχέση με τα συνοδευτικά ericsson που είχα μέχρι τώρα με το W810 το οποίο χρησιμοποιώ για mp3 player.

 

Πολύ δυνατός και καθαρός ήχος, γερά μπάσα αλλά και λεπτομέρεια στα πρίμα. Το noice canceling απίστευτο, πραγματικά δεν ακους τίποτα γύρω σου - καταντάει επικίνδυνο στο δρόμο! Επίσης εξίσου άριστη απόδοση σε χρήση με PSP είτε παιχνίδι, είτε ταινίες / μουσική.

 

Τα έλεγα εγώ,

;) Καλή επιλογή!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν είναι καλύτερα?

Είναι βέβαια λιγαααακι πιο ακριβά αλλά αυτή η διαφορά χρημάτων δικαιολογείται τουλάχιστον στην πράξη?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι καλύτερα τα Zen. Αν όμως πήγαινα σε τέτοια κατηγορία χρημάτων θα ψηνόμουν περισσότερο για τα etymotics er6 ή v-moda vide που είναι πιο ξεχωριστά και στα ίδια λεφτά. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Μόλις τα πείρα (Creative ep 630). Είναι σαφώς καλύτερα από αυτά της συσκευασίας... Όλα καλά καλά μέχρη που.. turn on στον Philips SBA 1500 ενισχυτή ( http://www.tecnogadgets.com/index.php/2006/08/22/philips-sba-1500-porteable-speaker-system/ ) ο οποίος παρεμβάλεται των ακουστικών και του κινητού και όλα είναι ακόμα πιο πολύ καλητεροτερότατα ! ! ! Αν έχεις MP3 με καλή συμπίεση είναι OMG... Γιούχου Γιούχου! Τώρα που γράφω ακούω NightWish... Βάι βάι βάι ! ! ! Εννωείται δεν τα ανοίγω τέρμα ( όντας συνδεδεμένα με τον ενισχυτή ) φοβάμαι ότι θα σκάσουν!( Η τα ακουστικά ή τα αυτιά μου! ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τα Creative ep635 ειναι καλυτερα απο τα 630 ή τα ιδια απλα σε αλλο χρωμα?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=915&product=925535&tab=marketing

 

Παντως με βαση τα οσα εχω διαβασει για μεχρι 40ευρω μου κανουν τα καλυτερα...Τα JBL Reference 220 BLK με 69 ευρω τι λενε? Τα εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=JBLREF220BLK-H&Language=ENG&Country=US&Region=USA&cat=HPH&ser=HDP

Link to comment
Share on other sites

Τα Creative ep635 ειναι καλυτερα απο τα 630 ή τα ιδια απλα σε αλλο χρωμα?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=915&product=925535&tab=marketing

 

Παντως με βαση τα οσα εχω διαβασει για μεχρι 40ευρω μου κανουν τα καλυτερα...Τα JBL Reference 220 BLK με 69 ευρω τι λενε? Τα εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=JBLREF220BLK-H&Language=ENG&Country=US&Region=USA&cat=HPH&ser=HDP

 

Τα 635 είναι ακριβώς τα ίδια με τα 630 απλά τα 635 έχουν διαφορετικό

σχήμα καλωδίου όπως φαίνεται εδώ:

http://www.pocket-lint.co.uk/utilities/galleryview.php/c0593915e76568f45130d78aff95c4a3.jpg

 

Τα JBL σίγουρα είναι καλύτερα αλλά ελλάδα που θα τα βρεις;

Εϊναι βέβαια και 40 ευρώ ακριβότερα.

 

Η επιλογή είναι δική σου,

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και Πλαισιο και Multirama, κανεις δεν ειχε διαθεσιμα τα 630...

Moυ αντιπροτειναν τα Koss Spark Plag με 29 euro...

Eλπιζω αυτα να αντεξουν και να εχουν ικανοποιητικη αποδοση!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα σημερα τα Creative ep 630 και απλα σας λεω ειναι εκπληκτικα στον καθαρο ηχο και τρομερο μπασο!!

Και μου φαινονται και αρκετα ποιοτικα!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα σημερα τα Creative ep 630 και απλα σας λεω ειναι εκπληκτικα στον καθαρο ηχο και τρομερο μπασο!!

Και μου φαινονται και αρκετα ποιοτικα!

 

Και εγώ αυτά έχω θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος!

:D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ti gnwmh exete gia ta Shure e2c? einai kala gia ta lefta tou? exoun kalo basso?

 

Όχι. Και είναι εξαιρετικά άβολα (πολύ μεγάλα).

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πηγα και Πλαισιο και Multirama, κανεις δεν ειχε διαθεσιμα τα 630...

Moυ αντιπροτειναν τα Koss Spark Plag με 29 euro...

Eλπιζω αυτα να αντεξουν και να εχουν ικανοποιητικη αποδοση!

Πως σου φάνηκαν τα Koss Sparkplug? Εγώ τα έχω εδώ και 1 χρόνο και είμαι πολλή ευχαριστημένος. Τρομερή ένταση και μπάσο. Μόνο που είναι λίγο μπέρδεμα να τα φορέσεις. Πάντως αν γνωρίζει κανείς , θα ήθελα να μου προτείνει κάποια ακουστικά ψείρες να έχουν την ίδια ένταση με τα sparkplug παρόμοιο μπάσο, αλλά καλύτερη ποιότητα ήχου, με κόστος εώς 100 ευρώ. Τα creative είναι το ίδιο δυνατά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγώ αυτά έχω θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος!

:D

 

Παιδιά μετά από 7 περίπου μήνες μου χάλασαν (δεν παίζει το ένα ακουστικό) και αυτά και θέλω

να πάρω άλλα.

Ποια λέτε μέχρι 70 ευρώ; Αλλά να είναι ΠΟΛΥ ανθεκτικά!

 

Σκέφτομαι τα JBL Reference 220 τι λέτε;

Τα έχει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πως σου φάνηκαν τα Koss Sparkplug? Εγώ τα έχω εδώ και 1 χρόνο και είμαι πολλή ευχαριστημένος. Τρομερή ένταση και μπάσο. Μόνο που είναι λίγο μπέρδεμα να τα φορέσεις. Πάντως αν γνωρίζει κανείς , θα ήθελα να μου προτείνει κάποια ακουστικά ψείρες να έχουν την ίδια ένταση με τα sparkplug παρόμοιο μπάσο, αλλά καλύτερη ποιότητα ήχου, με κόστος εώς 100 ευρώ. Τα creative είναι το ίδιο δυνατά;

 

οντως τα KOSS είναι πιστεύω για τους λάτρεις του σωστού ήχου:O

 

Κάτι πιο συμβατό αλλά καλό είναι και αυτο το sony:

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=26_62&products_id=297

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα βγει και γω στη γυρα για in ear ακουστικα και επειδη εψαχνα για κατι φτηνο στην αρχη(μηπως και δε με βολεψουν) ειχα καταληξει στα ep-630 και τα sennheiser cx 300.Μετα απο πολυ μελετη στο head-fi,reviews κτλ πειστηκα πως ειναι διαφορετικα μοντελα(sensitivity,freq. response,soundstage κτλ) και πως τα sennheiser υπερτερουν

 

ομως για τα Senns η καλυτερη τιμη απο μαγαζι εμπιστοσυνης ηταν 58.50 ευρω απο εδω

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501459

 

και για τα creative 35 απο τα Multirama

 

 

το σκεφτηκα ομως και ειπα οτι αν χτυπησω τα creatives θα τυρρανιεμαι συνεχεια οτι πηρα κατι κατωτερο.Οποτε αποφασισα για τα sennheisers

 

πηγαινοντας ομως στο e-shop μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη.

 

τυχαια πηγαινοντας στο νακα τα ειδα και μαλιστα σε μαυρο που ηθελα(το e-shop τα χει σε ασημι μονο).Ρωταω τιμη:44 ευρω.τα πηρα κι εφυγα τρεχοντας

 

γνωριζω την κακη φημη του νακα σε θεματα σερβις,αλλα η καλη τιμη με τουμπαρε

 

εντυπωσεις (και συγκριση με τα 630 φιλου ) αφου στρωσουν λιγο

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα βγει και γω στη γυρα για in ear ακουστικα και επειδη εψαχνα για κατι φτηνο στην αρχη(μηπως και δε με βολεψουν) ειχα καταληξει στα ep-630 και τα sennheiser cx 300.Μετα απο πολυ μελετη στο head-fi,reviews κτλ πειστηκα πως ειναι διαφορετικα μοντελα(sensitivity,freq. response,soundstage κτλ) και πως τα sennheiser υπερτερουν

 

ομως για τα Senns η καλυτερη τιμη απο μαγαζι εμπιστοσυνης ηταν 58.50 ευρω απο εδω

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501459

 

και για τα creative 35 απο τα Multirama

 

 

το σκεφτηκα ομως και ειπα οτι αν χτυπησω τα creatives θα τυρρανιεμαι συνεχεια οτι πηρα κατι κατωτερο.Οποτε αποφασισα για τα sennheisers

 

πηγαινοντας ομως στο e-shop μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη.

 

τυχαια πηγαινοντας στο νακα τα ειδα και μαλιστα σε μαυρο που ηθελα(το e-shop τα χει σε ασημι μονο).Ρωταω τιμη:44 ευρω.τα πηρα κι εφυγα τρεχοντας

 

γνωριζω την κακη φημη του νακα σε θεματα σερβις,αλλα η καλη τιμη με τουμπαρε

 

εντυπωσεις (και συγκριση με τα 630 φιλου ) αφου στρωσουν λιγο

 

Αν πάθουν κάτι ο Νάκας κάνει την ''παλαβή'' το σέρβις είναι

γτπ...

 

BTW: Εγώ αγόρασα τα JBL reference 220 από το multirama στα

70 ευρώ και με το Zune προσφέρουν άριστη ακουστική και πρέπει

να είναι πολύ ανθεκτικά γιατί το καλώδιο είναι καλυμένο από

ύφασμα θα δούμε τα 630 μου κράτησαν 7 μήνες.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι και τα reference αλλα για 70 ευρω νομιζω οτι πληρωνεις αδικα για τα στερεωτικα σετακια στα αυτια

 

αλλωστε με 30 ευρω παραπανω εχεις τα e2c που ειναι σαφως αλλη κλαση

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι και τα reference αλλα για 70 ευρω νομιζω οτι πληρωνεις αδικα για τα στερεωτικα σετακια στα αυτια

 

αλλωστε με 30 ευρω παραπανω εχεις τα e2c που ειναι σαφως αλλη κλαση

 

Ναι σίγουρα, αλλά τα shure είναι πολύ χοντροκομμένα και δεν

εφαρμόζουν καλά στα αυτιά μου.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ερχονται με κιτ που περιεχει διαφορετικα ειδη "ακρων" για να πετυχεις την τελεια εφαρμογη.Τα δοκιμασες και ζοριστηκες? Γιατι ενδιαφερομαι να τα χτυπησω κι αυτα
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...