Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PMNEDM δεν εισαι εσυ ο περίεργος, αυτο με τα ακουστικα συμβαίνει και σε μένα όταν ακούω πολλή μουσική.

 

Ρε παιδια εμενα γιατι τα ακουστικά του iPod δεν μου φάνηκαν και τόσο φοβερα? ενταξει καλη ποιοτητα αλλά απο ενταση με απογοητευσαν! (Οχι δεν έχω iPod, πού τετοια τύχη, απλα εχει ενας φίλος μου και εκανα ενα "crash test" :p

Πιά ακουστικά για ipod έχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιά ακουστικά για ipod έχει?

Αυτα που ήταν μαζι με τη συσκευασία του iPod Photo, γιατι πολλά είδη είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχουν και τα InEar :)

 

ta exw afta pou les! ta xrisimopoio me to creative mou, mamane se basso kai piotita!

 

to mono pou mou tin spaei einai oti ama perpatas, prepei olo na ta zoulas mesa sto afti sou giati ligo na bgoune den exoun kali piotita

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τπτ καλά ακουστικά μέχρι 30 ευρό υπάρχουν; Το θεωρώ κοροιδία να δώσω περισσότερα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ψάχνω κάτι καλύτερο από τα απαίσια ακουστικά της δεκάρας για το palm μου για να ακούω μουσική.Σε κάποια ξένα forum εκτός από κάτι εξωτικά κατασκευάσματα προτείνουν σαν πολύ καλή λύση ορισμένα μοντέλα της SONY στα 40$ όπως το MDR-EX71SL.Έχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο( ή να ξέρει που να τα βρώ εδώ :) )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο φόρουμ φίλε :)

Για κοίτα στο παρακάτω link μήπως βρείς κάτι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ρε παιδια τα ακουστικα που εχουν γενικα τα iPod στο κουτι ειναι Sennheiser?Εμενα εμφανιζουν κατι τριγμους στο μπασο και ειδα κατι shure στο site της Apple (δεν θυμαμαι μοντελο) ομως ηταν πολυ ακριβα..Μαλλον ειναι αυτα που λεει ο undertow πιο πανω..Ειναι οκ?

 

Found ya: http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/72201/wo/yG3dz72kTi5y35sMoqkKR48J59E/8.SLID?mco=3DC05C7&nplm=T9616LL%2FA Αυτα που λεει και o undertow ειναι ;) Σε clear χρωμα λενε :D

Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμενα shure σε αυτη τη κατηγορια τιμης λενε οτι ειναι τα καλυτερα ακουστικα ψειρες...http://www.earphonesolutions.com/reofshe2ceaw.html

στην Ελλαδα μπορεις να τα παραγγειλεις μονο απο το expansys , δεν υπαρχουν πουθενα αλλου , ουτε απο amazon στα φερνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ego pou exo ipod exo allaksei 4 fores ta apla akoustika tou ipod me ta apla tou ipod pali giati mou espagan ta bass. Ta in-ear pou exo tora tis apple einai teleia kai den exo akoma kanena provlima, Appla petane :)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδια θελω να παρω καινουργια ακουστικα γιατι αυτα που εχει το iPod μπορει να ειναι καλα αλλα μου ταλαιπωρουν το αυτι και μετα απο λιγη ωρα ακροασης ποναει το αυτι μου :( Τι προτεινετε σε λογικη τιμη απο αυτα που μπαινουν βαθυτερα στο αυτι? :)
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ρε παιδια θελω να παρω καινουργια ακουστικα γιατι αυτα που εχει το iPod μπορει να ειναι καλα αλλα μου ταλαιπωρουν το αυτι και μετα απο λιγη ωρα ακροασης ποναει το αυτι μου :( Τι προτεινετε σε λογικη τιμη απο αυτα που μπαινουν βαθυτερα στο αυτι? :)
Εξαρτάται τι θεωρείς λογική τιμή πρώτα απ'όλα!:) Τα In Ear της Αpple μου έχουν κάνει πολύ καλή εντύπωση,αλλά πρέπει να κάνουν γύρω στα 40 ευρώ...:O
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θεωρείς λογική τιμή πρώτα απ'όλα!:) Τα In Ear της Αpple μου έχουν κάνει πολύ καλή εντύπωση,αλλά πρέπει να κάνουν γύρω στα 40 ευρώ...:O

 

Λοιπόν εγώ έχω ακούσει Senn mx300 και mx500 καλά αλλά απλώς καλά. Βέβαια θα μου πείτε φθηνά είναι και ψείρες τι περίμενες; Πάντως δεν είναι τίποτα το τρομερό. Επίσης έχω ακούσει και τα stock του ipod (20G) και μου φάνηκαν κατώτερα των senn. Τελικά ποιά είναι η καλύτερη αγορά από πλευράς επίδοσης και best value for money;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

τα shure e2c χωρις καμια συζητηση!τα δοκιμασα και ηταν απιστευτα...(κοστιζουν 110ευρω αλλα αξιζουν).

 

Αυτά χαλάνε? (οι απλές ψείρες μου αντέχουν κανά 6μηνο-έτος). Αν χαλάνε τόσο συχνά και αυτά είναι πραγματικά για πλουσίους (btw κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τα εν λόγω ακουστικά).

 

Επίσης άλλο ένα θέμα με αυτά τα ακουστικά είναι εκτός του ότι δεν ακούς τίποτα οπότε είσαι σαν κουφός (με ότι συνέπειες έχει αυτό), τι ζημιές μπορεί να κάνουν στο αυτί έτσι όπως μονώνουν και είναι ακριβώς σαν να φοράς ωτοασπίδες για πολύ ώρα.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αυτά χαλάνε? (οι απλές ψείρες μου αντέχουν κανά 6μηνο-έτος). Αν χαλάνε τόσο συχνά και αυτά είναι πραγματικά για πλουσίους (btw κι εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τα εν λόγω ακουστικά).

 

Επίσης άλλο ένα θέμα με αυτά τα ακουστικά είναι εκτός του ότι δεν ακούς τίποτα οπότε είσαι σαν κουφός (με ότι συνέπειες έχει αυτό), τι ζημιές μπορεί να κάνουν στο αυτί έτσι όπως μονώνουν και είναι ακριβώς σαν να φοράς ωτοασπίδες για πολύ ώρα.

Είναι καλύτερα από τα απλά ακουστικά,γιατί ακριβώς επειδή απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους δεν χρειάζεται να βάζεις την ένταση πολύ δυνατά για να τους καλύψεις!;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα Creative EP-630 είναι best value for money, γιατί έχουν γύρω στα 25 ευρώ, και πολύ πλούσιο μπάσο για αυτήν την κατηγορία τιμής. Είναι τύπου in-ear, δηλαδή εφαρμόζουν στο αυτί και είναι πολύ άνετα.

Τα Sennheiser MX-400 που επίσης αγόρασα (:mad:) στα 15 ευρώ έχουν καλή ένταση αλλά είναι εντελώς άμπασα.

Οι δοκιμές έγιναν σε ένα Alcatel S853

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενθουσιάστηκα με τη ποιοτητα των ακουστικων που ειχε μεσα το

w900...

 

αν ηταν και λιγο πιο δυνατα θα μιλουσα για θαυμα...

 

Ξερει κανεις τιποτα που να εχουν σχεδόν ιδια αποδοση? (για το creative mp3 player μου)

 

Και το καλό τους ειναι οτι σφραγίζουν στο αυτι και δεν χανεις τιποτα !

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενθουσιάστηκα με τη ποιοτητα των ακουστικων που ειχε μεσα το

w900...

 

αν ηταν και λιγο πιο δυνατα θα μιλουσα για θαυμα...

 

Ξερει κανεις τιποτα που να εχουν σχεδόν ιδια αποδοση? (για το creative mp3 player μου)

 

Και το καλό τους ειναι οτι σφραγίζουν στο αυτι και δεν χανεις τιποτα !

 

Nομίζω ότι πουλιούνται ξεχωριστά στο εμπόριο στα 30 ευρώ και είναι αυτά: ΕΔΩ

Μπορούν να μπουν και σε άλλες συσκεύες, έχουν 3,5mm connector.

 

Πολύ καλές κριτικές έχουν και τα ιn-ear της Αpple στα 39 περίπου ΕΔΩ

Πρόσεχε μόνο μην τα μπερδέψεις με τα κοινά ακουστικά της Αpple που είναι πολύ πιο "φτωχά" σε ήχο.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι πουλιούνται ξεχωριστά στο εμπόριο στα 30 ευρώ και είναι αυτά: ΕΔΩ

Μπορούν να μπουν και σε άλλες συσκεύες, έχουν 3,5mm connector.

 

Πολύ καλές κριτικές έχουν και τα ιn-ear της Αpple στα 39 περίπου ΕΔΩ

Πρόσεχε μόνο μην τα μπερδέψεις με τα κοινά ακουστικά της Αpple που είναι πολύ πιο "φτωχά" σε ήχο.

 

 

τα SONY εχουν 3.5 mm αλλα ειναι γυρω στα 2 εκατοστα το μηκος τους . Πρεπει να μπουνε στον ανταπτορα/τηλεχειριστηριο για να εχουν επαρκες μηκος...

 

:blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...