Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Κάτοχος και εγώ από εχθές ενός s8+.

Δεύτερο χέρι,ενός μήνα άψογο.

Μετά από σεταρισμα(επαναφορά απο samsung cloud)και αφού άδειασε,μετά την πρώτη φόρτιση μου βγάζει εκτιμώμενη διάρκεια μπαταρίας 17,5 ώρες.

Να περιμένω να στρώσει η να τρέξω στο σέρβις;

Καμία σχέση, μια χαρά είσαι

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δούλεψε το μερικές μέρες να δεις πως θα πάει σε 24ωρη βάση, από το δικό μου είμαι άκρως ευχαριστημένος ειδικά με την Oreo. Πιστεύω ότι και να του κάνεις σίγουρα θα έχεις πάνω από 5 ώρες sot ανάλογα με την χρήση του καθενός φυσικά. Εγώ δουλεύω ως επί το πλείστον Wi-Fi, λίγο 4g πάνω από 3 ώρες κλήσεις τηλεφωνικές, what's app επίσης πάνω από 2 ώρες μ.ο. φωτογραφίες με πολύ internet YouTube, πάντα ξεπερνάω τις 5μιση ώρες σε 48ωρη χρήση με την τοποθεσία να την ενεργοποιω όταν χρειάζεται το ίδιο και τον συγχρονισμό. Αυτά από μένα... καλοδούλευτο εγώ φοβερά ικανοποιημένος , εξαιρετική ποιότητα κατασκευής φοβερή συναρμολόγηση σούπερ κάμερα και οθόνη όνειρο χορταστική!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικα τα πήγαμε.

Πάνω κάτω όσο μου έβαζε και το s7 edge με την ίδια χρήση.

2 mail σε συγχρονισμό,9 ώρες με δεδομένα,17 ώρες με wifi λίγη ομιλία στο τηλέφωνο και AOD πάντα ενεργό.

Χωρίς να βάζω ποτέ εξοικονόμηση ενέργειας 4 ώρες sot.

Σίγουρα πάντως,έβαλε περισσότερες ώρες από τις 17,5 που έλεγε...:lol:

u2F2xF8.jpg

vj8pxhm.jpg

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μολις το πηρα και εγω:D:D:D υπαρχει επιλογη να κανει αργη φορτιση για να κρατησει πιο πολυ η μπαταρια ? και την αναλυση οθονης την εχετε στο φουλ εσεις ? επισης το aod τρωει πολυ μπαταρια και μηπως φθειρει την οθονη ? ευχαριστω.. Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

Όλα στο maximum, μην μασάς και μην αγχώνεσαι

2K plus ανάλυση, AOD σίγουρα καταναλώνει όμως είναι ωραίο χρήσιμο και λειτουργικό, γενικά το s8 plus θα έλεγα ότι έχει εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας με την Oreo

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όλα στο maximum, μην μασάς και μην αγχώνεσαι

2K plus ανάλυση, AOD σίγουρα καταναλώνει όμως είναι ωραίο χρήσιμο και λειτουργικό, γενικά το s8 plus θα έλεγα ότι έχει εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας με την Oreo

ετσι τα εχω απλα φοβαμαι μηπως φθαρει η οθονη που ειναι μονιμα με τις ενδειξεις. επισης προσπαθω να αλλαξω το στυλ του ρολογιου στην ado αλλα παρολογο που το επιλεγω μολις κλεισεις το πορτακι της θηκης ειναι το κλασικο με το ρολοι πανω κατω..

:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ θήκη τύπου wallet ,οπότε δεν γνωρίζω αν δουλεύει σε συγκεκριμένο μοτίβο. Απόλαυσε το λέμε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

:):lol::up:
Δεν χρησιμοποιώ θήκη τύπου wallet ,οπότε δεν γνωρίζω αν δουλεύει σε συγκεκριμένο μοτίβο. Απόλαυσε το λέμε...
:X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή για αργή φόρτιση?
Ρυθμισεις/διαχείριση συσκευης/μπαταρια/τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και ξετσεκαρεις το γρήγορη ενσύρματη φορτιση

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/διαχείριση συσκευης/μπαταρια/τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και ξετσεκαρεις το γρήγορη ενσύρματη φορτιση

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω :)

:X
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα στην αργη φορτιση και απο το 10 % που το εβαλα να φορτισει χρειαστηκε 8 ωρες για να φορτισει φουλ... δεν γινετε να το αφησω στην αργη γιατι το βραδυ δεν προλαβαινει να φορτισει μεχρι το πρωι..
:X
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα στην αργη φορτιση και απο το 10 % που το εβαλα να φορτισει χρειαστηκε 8 ωρες για να φορτισει φουλ... δεν γινετε να το αφησω στην αργη γιατι το βραδυ δεν προλαβαινει να φορτισει μεχρι το πρωι..
Κάτι άλλο φταίει. Και εγώ φορτίζω πάντα στην αργή και από 10 μέχρι εκατό θέλει λιγότερο από 2 ωρες

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε καλώδιο γιατί της Samsung χαλάει για πλάκα.

Η συσκευή κάνει για πλήρη φόρτιση 2 ώρες και με γρήγορη 1 ώρα και 45 λεπτά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με 4G οι 6 ώρες περίπου από τις 12.30, με 1 και κατι ώρα gps-activity tracking και spotify όσο έκανα ποδήλατο

 

Edit: Α επίσης χωρίς εξοικονόμηση μπαταρίας, με ανοιχτή AOD κτλ

 

7 μήνες μετά σχεδον συνεχίζει να με εντυπωσιαζει σε σημείο να φοβάμαι να αλλάξω μπαταρία με καινούργια. Νομίζω το σημαντικοτερο είναι ότι έχω μαύρο θέμα σε όλες τις εφαρμογές (και ο λόγος που έχω τόσο burn in αλλά άσχετο :p )85a64799cf7dad26a94d28007689cea3.jpg

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δηλώνω πλήρως ικανοποιημένος, εντυπωσιασμένος θα έλεγα με την μπαταρία του s8 plus κι αποτελεί έναν από τους βασικότερους παράγοντες που δεν έκανα την μετάβαση στο τρέχον μοντέλο s9 plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

30 ωρίτσες από χτες, πήρε μπροστά πάλι το s8 plus μου μιας και το εδωσα το 25μηνών s7 edge.... σούπερ νουμεράκια με πολύ χρήση σε εξωτερικούς χώρους φωτεινότητα στα 3/4 σίγουρα , 4g λίγο, wifi ως επί το πλείστον με κοντά στα 30 % υπόλοιπο μπαταρίας ...

Screenshot_20180920-172333_Settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

30 ωρίτσες από χτες, πήρε μπροστά πάλι το s8 plus μου μιας και το εδωσα το 25μηνών s7 edge.... σούπερ νουμεράκια με πολύ χρήση σε εξωτερικούς χώρους φωτεινότητα στα 3/4 σίγουρα , 4g λίγο, wifi ως επί το πλείστον με κοντά στα 30 % υπόλοιπο μπαταρίας ...

Screenshot_20180920-172333_Settings.jpg

Το οτι μετρατε και τον χρόνο που ήταν κλειστο εντελώς το κινητο αυτό με ξεπερνάει κατα πολύ...

15 ωρες χρηση μπαταρίας με 5 ωρες οθονη στο 29%.

Αυτο δείχνει το σχεδιάγραμμα της μπαταρίας σου...

Αλλιώς και εγω μπορώ να βγάλω 1 μήνα μπαταρία

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο πρέπει να το είχε κλείσει η μικρή μου, είχαμε μια συζήτηση περί κινητών στα δωμάτια...ευχαριστώ για την επισήμανση

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα μείνει χοντρικά στον χρόνο απ την τελευταία φόρτιση προχτές ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο πρέπει να το είχε κλείσει η μικρή μου, είχαμε μια συζήτηση περί κινητών στα δωμάτια...ευχαριστώ για την επισήμανση

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα μείνει χοντρικά στον χρόνο απ την τελευταία φόρτιση προχτές ;)

Μια χαρα εισαι και παλι!!!

Πηρε τα πανω του στις τελευταίες εκδόσεις.

Και στο δικο μου μετα απο αλλαγή μπαταρίας και οθόνης που εκανα...

Πλεον βγάζω μερα με 5+ οθονη...

:)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω ενα μικρο θεματακι με την μπαταρια.οταν παταω το εικονιδιο της μπαταριας μου εχει 3 επιλογες μια που ειναι ανενεργο,την μεσαια εξοικονομηση και την μεγαλη.Πριν καιρο μου εβγαζε και ποσες μερες και ωρες θελει στην μεσαια η στην μεγαλη εξοικονομηση,τωρα δεν μου το εμφανιζει.και απο την αλλη θυμαμαι οταν το βραδυ το ειχα σε αναμονη ολο το βραδυ στην μεγαλη εξοικονομηση με ανενεργα τα παντα μου καταναλωνε περιπου για 8 ωρες 3-4 % μπαταρια,τωρα βλεπω κατι 10% σε αναμονη.γιατι συμβαινει αυτο?εσας ποσο κραταει σε αναμονη? Edited by aerassss
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο θεματακι με την μπαταρια.οταν παταω το εικονιδιο της μπαταριας μου εχει 3 επιλογες μια που ειναι ανενεργο,την μεσαια εξοικονομηση και την μεγαλη.Πριν καιρο μου εβγαζε και ποσες μερες και ωρες θελει στην μεσαια η στην μεγαλη εξοικονομηση,τωρα δεν μου το εμφανιζει.και απο την αλλη θυμαμαι οταν το βραδυ το ειχα σε αναμονη ολο το βραδυ στην μεγαλη εξοικονομηση με ανενεργα τα παντα μου καταναλωνε περιπου για 8 ωρες 3-4 % μπαταρια,τωρα βλεπω κατι 10% σε αναμονη.γιατι συμβαινει αυτο?εσας ποσο κραταει σε αναμονη?

 

Απ' το άλλο θέμα που ανέβασες αντιλαμβάνομαι ότι πρόσφατα έκανες επαναφορά. Άρα η μπαταρία είναι ακόμα σε φάση εκμάθησης. Σε λίγες μέρες θα σου βγάζει κανονικά τους χρόνους όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Nαι πριν μερικες μέρες έβαλα ξανά το νεο firmaware του οκτωβριου. Προς το παρόν βλέπω όλο το βραδυ για 10 ώρες σε αναμονη κατανάλωσε 13%. Εύχομαι να ερθει σύντομα τα παλιά νούμερα που είχα 4-5%.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...