Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι αναλογα την χρηση σου....

 

Αστο αφου το βγαλεις απο τη πριζα μια δυο μερες να καθεται, να δεις ποσες μερες θα σου λεει εχει ακομα στο 80% :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ημουν κατωχος σ4 και το τηλεφωνο αυτό τα σπαει αλλα από μπαταριες και τετοια δεν σκαμπάζω γιαυτο ρωταω.κανω ασυρματη φορτιση με τον φορτιστη αυτόν wireless charger samsung ep-pg920i δηλαδή τωρα που είναι 60% και μου λεει απομενουν 10 ωρες δεν εχει καπιο πρόβλημα η μπαταρια? γιατι στο άλλο που ειδα με 54% ελεγε 24ωρες η χρηση μου φταιη μπορεις να μου το εξηγήσεις ν καταλαβω γιατι νομιζω και πωςφταιη η μπαταρια δηλαδή πως θα το ανεβασω ?να κραταη και μενα 24 ωρες ?όπως στο άλλο εχω απογοητευτη το εχω μονο 10 μερες.. Edited by giannhss19
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου τελειωνει παρα πολύ γρηγορα και δεν ξερω γιατι κινητο 10 ημερων ελεος...το φορτισα σημερα με ασυρματη φορτιση το φορτιζω 9 ωρα περιπου φορτησε 100% όπως ειπα και παω το εβαλα να φορτιση στις 12 αλλα δεν ολοκληρωσα την φωρτιση γτ εφυγα και το πηρα μαζι. με 3 ωρες χρησης οθονης είμαι στο 63% με λιγο messenger και λιγο play store είναι φυσιολογικα αυτά τα νουμερα η τα επρεπε να κραταει πιο πολύ?

 

Κομπλέ είναι αν σε βγάζει 5μιση με 7 ώρες οθόνη μια χαρά είσαι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ είναι αν σε βγάζει 5μιση με 7 ώρες οθόνη μια χαρά είσαι

 

ναι αλλα επιδει είμαι ασχετος από αυτά με την μπαταρια ειδα ένα review για την μπαταρια στ μικρο που εχω λλει κραταη μια μερα..αλλα σε αυτόν όπως ειπα και επανω ηταν με 54% και του λεει απομενουν 24 ωρες και παω και εγω να δω και με 63% λεει 10 ωρες και κατι και τρελαθηκα τι φταιη σε αυτό η χρηση μου η μπαταρια? και πως το φτιαχνω ώστε να λεει και μενα 24 ωρες ?

Edited by giannhss19
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα επιδει είμαι ασχετος από αυτά με την μπαταρια ειδα ένα review για την μπαταρια στ μικρο που εχω λλει κραταη μια μερα..αλλα σε αυτόν όπως ειπα και επανω ηταν με 54% και του λεει απομενουν 24 ωρες και παω και εγω να δω και με 63% λεει 10 ωρες και κατι και τρελαθηκα τι φταιη σε αυτό η χρηση μου η μπαταρια? και πως το φτιαχνω ώστε να λεει και μενα 24 ωρες ?

 

Φίλε μου δεν είναι αληθινό νούμερο αυτό στο έγραψε και το παιδί παραπάνω... Αν δεν ακουμοας για 2 μέρες τη βδομάδα το. Κινητό σου ή άστο μια εβδομάδα μέχρι να φτάσει στο 40 τις εκατό χωρίς να το ακουμπάς κ σένα μετά θα δείχνει 50 ώρες... Μετά θα ξαναπέσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι αληθινό νούμερο αυτό στο έγραψε και το παιδί παραπάνω... Αν δεν ακουμοας για 2 μέρες τη βδομάδα το. Κινητό σου ή άστο μια εβδομάδα μέχρι να φτάσει στο 40 τις εκατό χωρίς να το ακουμπάς κ σένα μετά θα δείχνει 50 ώρες... Μετά θα ξαναπέσει

 

αα ευχαριστω παιδια αρα η μπαταρια μου δεν εχει θεμα αλλα νομιζω πως στο μεγαλο σ8 κραταει παρα πολύ φιλε μου με περιπου 3 ωρες απλης χρησης μονο messeger και καμια φωτο και λιγο πλαυ στορ από τα 100% να μου παει στο 63% πιστευης είναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δείς αναλυτικά την χρήση της μπαταρίας, δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα.

Πατώντας στο χρήση μπαταρίας, η όπως έχουν κάνει την Ελληνική μετάφραση τέλος πάντων, βλέπεις ποιές εφαρμογές κατανάλωσαν μπαταρία, πόσο, πόσο είναι ενεργή η οθόνη κλπ.

Αν κοιτάς την πρώτη οθόνη, δεν πρόκειται να βγάλεις νόημα.

Γιατί αν αφήσεις το κινητό στο τραπέζι 10 ώρες και πάει 5%, στον εκτιμώμενο χρόνο θα σου δείξει επιμένουν 50 χρόνια, γιατί το κινητό καταλαβαίνει ότι δεν έχεις σκοπό να το ανοίξεις, οπότε όλη η μπαταρία θα φύγει σε standby.

Η συσκευές σήμερα έχουν πολλούς παραμέτρους που κάνουν διαφορετική την αυτονομία.

Κάποιος που δουλεύει σε wifi, χαμηλή φωτεινότητα, κλείνει τοποθεσίες/data/απενεργοποιεί features κλπ, θα βγάλει 8-9 ώρες οθόνη στο 12ωρο.

Μια μικτή χρήση όλων των feature, 4g, wifi, υψηλή φωτεινότητα κλπ, θα βγάλει ένα 5ωρο οθόνη στο 2ημερο.

Κάποιος με ακόμα πιο απαιτητική χρήση, θα βγάλει 3,5-4 ώρες οθόνη μέχρι το βράδυ.

Η χρήση του καθένα είναι ΠΑΝΤΑ ο βασικός παράγοντας και για να συγκρίνουμε την αυτονομία της συσκευής, κοιτάμε την αυτονομία της προηγούμενης μας συσκευής, υπολογίζοντας ΠΑΝΤΑ πόσα ακόμα feature χρησιμοποιούμε στην νέα και δεν χρησιμοποιούσαμε στην παλιά.

My 2c

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δείς αναλυτικά την χρήση της μπαταρίας, δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα.

Πατώντας στο χρήση μπαταρίας, η όπως έχουν κάνει την Ελληνική μετάφραση τέλος πάντων, βλέπεις ποιές εφαρμογές κατανάλωσαν μπαταρία, πόσο, πόσο είναι ενεργή η οθόνη κλπ.

Αν κοιτάς την πρώτη οθόνη, δεν πρόκειται να βγάλεις νόημα.

Γιατί αν αφήσεις το κινητό στο τραπέζι 10 ώρες και πάει 5%, στον εκτιμώμενο χρόνο θα σου δείξει επιμένουν 50 χρόνια, γιατί το κινητό καταλαβαίνει ότι δεν έχεις σκοπό να το ανοίξεις, οπότε όλη η μπαταρία θα φύγει σε standby.

Η συσκευές σήμερα έχουν πολλούς παραμέτρους που κάνουν διαφορετική την αυτονομία.

Κάποιος που δουλεύει σε wifi, χαμηλή φωτεινότητα, κλείνει τοποθεσίες/data/απενεργοποιεί features κλπ, θα βγάλει 8-9 ώρες οθόνη στο 12ωρο.

Μια μικτή χρήση όλων των feature, 4g, wifi, υψηλή φωτεινότητα κλπ, θα βγάλει ένα 5ωρο οθόνη στο 2ημερο.

Κάποιος με ακόμα πιο απαιτητική χρήση, θα βγάλει 3,5-4 ώρες οθόνη μέχρι το βράδυ.

Η χρήση του καθένα είναι ΠΑΝΤΑ ο βασικός παράγοντας και για να συγκρίνουμε την αυτονομία της συσκευής, κοιτάμε την αυτονομία της προηγούμενης μας συσκευής, υπολογίζοντας ΠΑΝΤΑ πόσα ακόμα feature χρησιμοποιούμε στην νέα και δεν χρησιμοποιούσαμε στην παλιά.

My 2c

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Πολύ σωστή προσέγγιση, έτσι είναι.

Βέβαια αν και νομίζω ότι ανήκω στη δεύτερη κατηγορία που αναφέρεις δεν νομίζω σε δύο μέρες να καταφέρω τους χρόνους αυτούς. Γενικά δεν νομίζω να αντέξει δύο μέρες το τηλέφωνό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τέτοιους χρόνους στην δική μου χρήση.

5 ώρες οθόνη, το κινητό βγήκε από την φόρτιση σήμερα το πρωί και θα μπει ξανά αύριο το βράδυ με ένα 15% περίπου να απομένει.

Στην προηγούμενη μου android συσκευή, με την ίδια χρήση είχα την ίδια σχετικά αυτονομία, αλλά την μιση σχεδόν τόσα χρόνια μετά* (λίγο πριν πάω στο s8+). Εκεί ήθελα 2μιση ώρες για να γεμίσει όμως, οπότε ζοριζε.. Τώρα με 50% σε μισή ωρίτσα συν την πολύ καλή για εμένα αυτονομία, δεν έχω κανένα παράπονο!

 

* Εδώ δεν αναφέρομαι σε συσκευή με παλιά μπαταρία, γιατί πάντα πριν τα 2 χρόνια αλλάζω μπαταρία και δίνω τις συσκευές μου. Απλά οι εφαρμογές και το android το ίδιο γίνονται πολύ πιο ενεργοβόρα κάθε χρόνο και φαίνεται στις παλιές συσκευές αν συγκρίνεις την αυτονομία με νέα μπαταρία λίγα χρόνια μετά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα πριν 40 λεπτά το κινητό και με την χρήση που του κάνω θα με παει μέχρι της 1-2 το βράδυ κ;ινθα μείνει κανα15αρι%! δύο μέρες(2χ24 ώρες με υπνο)Θα μου βγάλει κάνα 5ωρο!για μένα αν είχε ένα κλικ καλύτερη αυτονομία από την υπάρχουσα χωρίς να ξέρω αρχικά του κουτιού πως ειναι, θα έκανα χρόνια να την αλλάξω την συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 12 ώρες και 40 λεπτά με τις 7 περίπου από αυτές, το βράδυ, σε μεσαία εξοικονόμηση και 1 ώρα και 20 λεπτά οθόνη και όλα ανοιχτά (GPS, Bluetooth κ.τ.λ.) και σύνδεση με Android Wear smartwatch, βρίσκομαι στο 69%. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και ιδιαίτερα ικανοποιημένος. Η συσκευή είναι καινούργια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δείς αναλυτικά την χρήση της μπαταρίας, δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτα.

Πατώντας στο χρήση μπαταρίας, η όπως έχουν κάνει την Ελληνική μετάφραση τέλος πάντων, βλέπεις ποιές εφαρμογές κατανάλωσαν μπαταρία, πόσο, πόσο είναι ενεργή η οθόνη κλπ.

Αν κοιτάς την πρώτη οθόνη, δεν πρόκειται να βγάλεις νόημα.

Γιατί αν αφήσεις το κινητό στο τραπέζι 10 ώρες και πάει 5%, στον εκτιμώμενο χρόνο θα σου δείξει επιμένουν 50 χρόνια, γιατί το κινητό καταλαβαίνει ότι δεν έχεις σκοπό να το ανοίξεις, οπότε όλη η μπαταρία θα φύγει σε standby.

Η συσκευές σήμερα έχουν πολλούς παραμέτρους που κάνουν διαφορετική την αυτονομία.

Κάποιος που δουλεύει σε wifi, χαμηλή φωτεινότητα, κλείνει τοποθεσίες/data/απενεργοποιεί features κλπ, θα βγάλει 8-9 ώρες οθόνη στο 12ωρο.

Μια μικτή χρήση όλων των feature, 4g, wifi, υψηλή φωτεινότητα κλπ, θα βγάλει ένα 5ωρο οθόνη στο 2ημερο.

Κάποιος με ακόμα πιο απαιτητική χρήση, θα βγάλει 3,5-4 ώρες οθόνη μέχρι το βράδυ.

Η χρήση του καθένα είναι ΠΑΝΤΑ ο βασικός παράγοντας και για να συγκρίνουμε την αυτονομία της συσκευής, κοιτάμε την αυτονομία της προηγούμενης μας συσκευής, υπολογίζοντας ΠΑΝΤΑ πόσα ακόμα feature χρησιμοποιούμε στην νέα και δεν χρησιμοποιούσαμε στην παλιά.

My 2c

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

2 μερες με τιποτα όμως εγω εχω το μικρο εσυ λογικα εχεις το plus γιαυτο εχεις καλα ποσοστα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 12 ώρες και 40 λεπτά με τις 7 περίπου από αυτές, το βράδυ, σε μεσαία εξοικονόμηση και 1 ώρα και 20 λεπτά οθόνη και όλα ανοιχτά (GPS, Bluetooth κ.τ.λ.) και σύνδεση με Android Wear smartwatch, βρίσκομαι στο 69%. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και ιδιαίτερα ικανοποιημένος. Η συσκευή είναι καινούργια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λογικα νουμερα είναι φιλε το σ8 το σκετο κραταη μια μερα από ότι ακουσα με κανονικη χρηση τ πλας εχει πολύ καλητερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εδώ Γιάννη είναι το νήμα για το s8+, όχι το μικρό :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

το ξερω φιλε μου αλλα και τα 2 σ8 είναι εξαλλου δεν βρηκα κατι άλλο για μπαταρια οποτε ενταξει.:lol: κατι άλλο ισχιει αυτό που λενε όταν το τηλεφωνο είναι 10 20 ημερων σιγα σιγα με κάθε φορτιση γινετε πιο δυνατη η μπαταρια? γιατι σε καποια που είναι κενουργια δεν κραταη πολύ και μετα φτιαχνει είναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Εγώ είδα αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά στις πρώτες 2-3 φορτίσεις όπως είναι λογικό με όλα και μετά σταθερά αποτέλεσμα εκτός απροόπτου!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα. Εγώ είδα αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά στις πρώτες 2-3 φορτίσεις όπως είναι λογικό με όλα και μετά σταθερά αποτέλεσμα εκτός απροόπτου!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

εγω από την μπαταρια του δεν τρελενομαι παντως για νέο κινητο γενικα γρηγορα εξαντλητε και εχει μονο 11 φορτισεις..υπαρχη περιπτωση νέο κινητο να εχει θεμα μπαταριας ?

Link to comment
Share on other sites

εγω από την μπαταρια του δεν τρελενομαι παντως για νέο κινητο γενικα γρηγορα εξαντλητε και εχει μονο 11 φορτισεις..υπαρχη περιπτωση νέο κινητο να εχει θεμα μπαταριας ?

 

παλικαρε,εχεις γραψει 120 μηνυματα οσον αφορα την μπαταρια και αν εχει προβλημα και αν κραταει λιγο η πολυ,,καθως και το φοντο που νομιζες οτι εχει θεμα!! δουλεψε την συσκευη κανα μηνα και αν εχεις αμφιβολιες ,πανε σε ενα σερβις και καντο εναν ελεγχο! οσο και να ρωτας τα ιδια και ιδια θα κουραζεις τα νημματα!

Link to comment
Share on other sites

παλικαρε,εχεις γραψει 120 μηνυματα οσον αφορα την μπαταρια και αν εχει προβλημα και αν κραταει λιγο η πολυ,,καθως και το φοντο που νομιζες οτι εχει θεμα!! δουλεψε την συσκευη κανα μηνα και αν εχεις αμφιβολιες ,πανε σε ενα σερβις και καντο εναν ελεγχο! οσο και να ρωτας τα ιδια και ιδια θα κουραζεις τα νημματα!

 

σηζυτηση κανουμε ρε φιλε δεν καταλαβα ναι ειχα πρόβλημα με το φωντο ειχε γραμμες και ρωτησα τα παιδια εδώ γιατι το κινητο νέο και ηθελα ν μαθω αν φταιη η συσκευή .και γιατι την μπαταρια ειπα την γνωμη μου ν μου πουν αν είναι καλη η χρονοι μου τι πρόβλημα υπαρχη αν δεν σου αρεσει μην τα βλέπεις υπαρχουν κ ατομα που βοηθάνε!

Link to comment
Share on other sites

σηζυτηση κανουμε ρε φιλε δεν καταλαβα ναι ειχα πρόβλημα με το φωντο ειχε γραμμες και ρωτησα τα παιδια εδώ γιατι το κινητο νέο και ηθελα ν μαθω αν φταιη η συσκευή .και γιατι την μπαταρια ειπα την γνωμη μου ν μου πουν αν είναι καλη η χρονοι μου τι πρόβλημα υπαρχη αν δεν σου αρεσει μην τα βλέπεις υπαρχουν κ ατομα που βοηθάνε!

 

το θεμα ειναι οτι σου απαντανε,και εσυ ξαναρωτας σαν να θελεις να σου χαιδεψουν τα αυτακια και να ακουσεις αυτο που θελεις να ακουσεις!εχουν απαντηθει οι αποριες σου,απο κει μετα ολα τα παιδια ειναι εδω για να λυσουν νεες αποριες και αν δεν μπορουν ,οπως σου ειπα μπορεις να πας σε ενα επισημο σερβις! λοιπον τελειωνει εδω το θεμα μην βγαινουμε off topic!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι σου απαντανε,και εσυ ξαναρωτας σαν να θελεις να σου χαιδεψουν τα αυτακια και να ακουσεις αυτο που θελεις να ακουσεις!εχουν απαντηθει οι αποριες σου,απο κει μετα ολα τα παιδια ειναι εδω για να λυσουν νεες αποριες και αν δεν μπορουν ,οπως σου ειπα μπορεις να πας σε ενα επισημο σερβις! λοιπον τελειωνει εδω το θεμα μην βγαινουμε off topic!

φιλε δεν χρειαζεται να παω σε επισημο σερβισ απλα επιδι εχετε σ8 ρωταω ότι θεμα εχω είναι το κινητο καινουργιο και ψάχνομαι το θεμα το μεγαλο που ειχα ηταν οι γραμμες στο μπλε θεμα αλλα πιθανον είναι το θεμα ετσι όπως μου ειπαν και αλλοι και ένα παιδι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την μπαταρια που έλεγα οτι έχει θεμα με 8αρα

Πηγα χθες στην σαμμυ εδω Θεσσαλονίκη. Αλλα λογο εργασιών του ΟΤΕ δεν είχαν ίντερνετ και Δεν μπορούσε να κάνει έλεγχο μπαταρίας γιατι το πρόγραμμα θέλει ονλινε να γίνει login.

Τελος πάντων μιλησα εκεί λιγο με αυτόν και με ειπε να δοκιμάσω με κλειστο το Bluetooth μια μερα και μια μερα χωρις την καρτα μνήμης.

Το δοκίμασα χθες όλη μερα με κλειστό Bluetooth το αποτελεσμα ηταν να βγαλω:

15 ωρες μπαταρια με 5 ωρες οθονη στο 6%.

Σήμερα είμαι με κλειστο Bluetooth και χωρις sd card.

Το αποτέλεσμα ως στιγμήν ειναι:

16 ωρες μπαταρια με 2.30 ώρες οθονη Στο 51%.

Και αύριο θα δοκιμάσω με ανοιχτό Bluetooth χωρίς sd card παλι να δω συγκρίσεις.

Και μετα με όπως ήμουν ανοιχτό Bluetooth και με sd card και βλέπουμε....

Πάντως ειδα μεγαλη διαφορά με αυτα...θα δείξει!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Το phone Info δεν το κόβω για αξιόπιστο. Σήμερα παρέλαβα την συσκευή σφραγισμένη με παραγωγή Φεβρουάριο 2018 και μου δείχνει 93.49% μπαταρία με 3272mAh
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι αξιόπιστο στο να μετράει την αυτονομία της μπαταρίας, εκτός από συγκεκριμένα εργαλεία στα εξουσιοδοτημένα σέρβις..

Δεν τα γράφω για να περάσει η ώρα αυτά, έτσι είναι :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...