Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες. Είναι ιδεα μου ότι με το Oreo γενικα πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρια η όντως παίζει κάτι τετοιο; το είχα ξαναπάρει το κινητό πέρυσι τον Ιούλιο και κράταγε πιο πολύ η μπαταρία. Όχι ότι δεν βγάζω μέχρι το βράδυ πάλι, αλλά οκ. ;)
Αν βγάζεις μέχρι το βράδυ μην μιλας καθόλου:)

Φεύγει νερακι η μπαταρία στην 8αρα.

Και πολλές φορές το φορτίζω καο 2 φορές την ημερα.

Αλλες παλι παει ταπα.

Ειναι με τις ώρες της.

Έχω κάνει 300 φορματ και αλλαγες εκδόσεις. Έσβησα ολες τις εφαρμογές τα ιδια.

Πότε με βγάζει 20+ ώρες με 5 ώρες οθόνη και ολες σε 4g μονο!

Και ποτε φορτίζω 2 φορές την ημερα ακομα και με wifi.

Οποτε ναι και σε όσους ξέρω έχουν θεμα με την μπαταρία στην 8αρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να κάνουμε κάτι; Μακαρι να διορθωθεί με κάποιο update. Εγώ πάντως πέρασα την 8αρα από πάνω και λέω μήπως αν κάνω επαναφορά και επανεγκατάσταση των εφαρμογών βοηθήσει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το...Εγώ επίσης την πέρασα από πάνω, ως συνήθως, έχει όμως ακόμη καλύτερη συμπεριφορά από ότι με την nougat, αρκετά καλύτερη θα έλεγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S8 plus η δικιά μου συσκευή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια ερωτηση.. φορτιζω συνεχως με το fast, υπαρχει κινδυνος για την ζωη της μπαταριας? Πρεπει δλδ να χρησιμοποιουμε κ την κανονικη πιο αργη?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κάποιος 2 συσκευές μαζί να το δοκιμάσει για κάνα χρόνο, δεν μπορεί κανείς να σου πει με 100% σιγουριά πόσο ταλαιπωρεί την μπαταρία.

Αν το χρειάζεσαι όμως, who cares? 1 μήνα πριν τελειώσει η εγγύηση βάζεις νέα μπαταρία στο επίσημο σέρβις με 30 ευρώ περίπου.

Τώρα αν αφήνεις το κινητό να φουλαρει για ώρες, δεν αξίζει ο κόπος.

Οι χρόνοι για πλήρη φόρτιση είναι πανομοιότυποι.

Αν χρειάζεσαι επειγόντως μπαταρία και έχεις κάνα μισάωρο να φορτίσεις, ανοίγεις το fast charge και είσαι έτοιμος.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως, μετα την 2η αναβάθμιση της oreo, η μπαταρία μου εχει πολύ μεγάλη διάρκεια

 

UR0z08D.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τελικά ήταν το καλώδιο type C

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλο καλώδιο έχεις δοκιμάσει;
τελικά αυτό ήταν το type C ευχαριστώ παιδιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξ

Κατά πάσα πιθανότητα βγήκε off το καλώδιο. Το δικό μου έκανε ακριβώς το ίδιο και πήγα στην Samsung για να είμαι σίγουρος ότι φταίει αυτό και όχι η συσκευή (δεν είχα άλλο type C να δοκιμάσω).

Μου δώσανε νέο και όλα κομπλέ.

Πήρα κι άλλο ένα μαμά φορτιστή με καλώδιο αργότερα για να μην με "κρεμάσει", αλλά δουλεύει άψογα εδώ και μήνες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο το Type C είναι ευχάριστω φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κάνεις την συσκευή χωρίς to apk του facebook αλλά με browser για να δει την κατανάλωση την συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χω μόνο με fb light & browser φυσικά.

 

Έχεις δει διάφορα πριν και μετά η είναι τύπου placebo?

Link to comment
Share on other sites

Σε g3 & g4 γνωστών μου έχουν διαφορά μεγάλη θα έλεγα. Στην δικιά μου συσκευή δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το επίσημο apk του Facebook.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε g3 & g4 γνωστών μου έχουν διαφορά μεγάλη θα έλεγα. Στην δικιά μου συσκευή δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το επίσημο apk του Facebook.

 

Μέσα στο σκ που θα έχω πολύ wifi στην δουλειά θα το δοκιμάσω! Παρόλαυτα ακόμα δεν έχω περάσει την 8αρα :lol: έχω δει μηνύματα εδώ μέσα για ίδια η χειρότερη μπαταρία αλλά για καλύτερη ούτε καν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερώ παιδιά εγώ έχω την εντυpωση πως η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα με την oreo. Eχθες έκανα επαναφορά, δεν είχα κάνει που την πέρασα και δείχνει να πηγαίνει καλύτερα, όμως πιο σίγουρα θα καταλάβω από δευτέρα που θα πάω δουλειά και θα γίνεται παρόμια χρήση. Πάντως όπως και να χει με βγάζει μέχρι το βράδυ που είναι σημαντικό για μένα, τώρα το αν θα περισσεύει 15% η 40% πριν το βάλω για φόρτιση είναι μεν σημαντικό αλλά δευτερεύον
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερώ παιδιά εγώ έχω την εντυpωση πως η μπαταρία πέφτει γρηγορότερα με την oreo. Eχθες έκανα επαναφορά, δεν είχα κάνει που την πέρασα και δείχνει να πηγαίνει καλύτερα, όμως πιο σίγουρα θα καταλάβω από δευτέρα που θα πάω δουλειά και θα γίνεται παρόμια χρήση. Πάντως όπως και να χει με βγάζει μέχρι το βράδυ που είναι σημαντικό για μένα, τώρα το αν θα περισσεύει 15% η 40% πριν το βάλω για φόρτιση είναι μεν σημαντικό αλλά δευτερεύον

 

Τελικά μετά την επαναφορα, το κινητό έστρωσε. Η μπαταρία είναι τουλάχιστον όπως ήταν και στο προηγούμενο s8+ με nougat, οπότε κανένα θέμα με την Oreo.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία οταν φορτίζω το κινητο (κανονική ή ασύρματη φόρτιση) μου βγάζει κάτι πολύ περίεργο.

 

Φαίνεται ενα εικονιδιο που μου γράφει ότι γίνεται ταχεία φόρτιση (άσχετο ή όχι αν είναι σε ταχυφορτιστη την ώρα εκείνη) και απο κάτω μου δείχνει τυχαία site με διάφορες διαφημίσεις. καπου λεέι και για διαγραφή file (κάτι σαν clean master και οποίο δεν εχω ποτέ μου κατεβάσει) Το κάνω delete και μετά απο λίγο το ξαναεμφανίζε και είναι πολύ ενοχλητικό.:(

 

Γνωρίζει κάποιος φίλος τι μπορεί να φταίει και πως μποορώ να απαλλαγω απο αυτο?:)

Link to comment
Share on other sites

Που εμφανίζεται αυτό; Μήπως έχεις κατεβάσει καμιά εφαρμογή που σου πετάει διαφημίσεις;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κατεβάσει καποια εφαρμογή πρόσφατα.

Το παραξενο είναι ότι μου το βγάζει μόνο στην φόρτιση και όταν πατήσω απάνω κάνει εκκαθάριση των αχρήστων αρχειων

Link to comment
Share on other sites

Που στο εμφανιζει; Ειδοποιηση; Αν πατησεις συνεχομενα ποια εφαρμογη λεει ειναι;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Που στο εμφανιζει; Ειδοποιηση; Αν πατησεις συνεχομενα ποια εφαρμογη λεει ειναι;

 

Αν πατησω συνεχόμενα με παίρνει στην τυχαία διαφήμηση που μου βγάζει.

Αν πατήσω πιο ψηλά (έχει μια γραμμή που στην μια άκρη γράφει speed, στην μεση continue και στην αλλη άκρη μια κλεψύδρα που γράφει Trickle) , μου κάνει έλεγχο της ταχύτητας ....μπαταρίαs....και εκκαθάριση άχρηστων αρχείων (κάτι σαν clean master)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή ειναι 1000% που πεταει διαφημίσεις.

Καποια εφαρμογή που ίσως είχες και έκανε update και έγινε ετσι.

Πανε ρυθμίσεις και εφαρμογές και σβήσε καποιο που σε φαίνεται παράξενο .σε φιλη απο την δουλειά εχει τύχη πολλες φορές να σβήσω εφαρμογές της που ηταν συνδεδεμένες με τυχαίες ηλίθιες διαφημίσεις. Ακομα και σε φόρτιση...η οταν έβαζε κλειδωνε το τηλ και γενικά παντού μπορεί.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάω να κοιτάξω τώρα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έκανα reset όλες τες εφαρμογές και το έχει φύγει:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησω συνεχόμενα με παίρνει στην τυχαία διαφήμηση που μου βγάζει.

Αν πατήσω πιο ψηλά (έχει μια γραμμή που στην μια άκρη γράφει speed, στην μεση continue και στην αλλη άκρη μια κλεψύδρα που γράφει Trickle) , μου κάνει έλεγχο της ταχύτητας ....μπαταρίαs....και εκκαθάριση άχρηστων αρχείων (κάτι σαν clean master)

 

Αν πατησεις συνεχομενα δε πρεπει να ανοιγει αλλα να σου δειχνει την εφαρμογη πχ https://i.imgur.com/SUFAIwe.jpg

 

Αν ανοιγει πατα το recents να δεις ποια εφαρμογη γραφει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία οταν φορτίζω το κινητο (κανονική ή ασύρματη φόρτιση) μου βγάζει κάτι πολύ περίεργο.

 

Φαίνεται ενα εικονιδιο που μου γράφει ότι γίνεται ταχεία φόρτιση (άσχετο ή όχι αν είναι σε ταχυφορτιστη την ώρα εκείνη) και απο κάτω μου δείχνει τυχαία site με διάφορες διαφημίσεις. καπου λεέι και για διαγραφή file (κάτι σαν clean master και οποίο δεν εχω ποτέ μου κατεβάσει) Το κάνω delete και μετά απο λίγο το ξαναεμφανίζε και είναι πολύ ενοχλητικό.:(

 

Γνωρίζει κάποιος φίλος τι μπορεί να φταίει και πως μποορώ να απαλλαγω απο αυτο?:)

Σίγουρα είναι κάποια εφαρμογή. Είχα παρόμοιο πρόβλημα με μια εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφιών. Δυστυχώς δεν θυμάμαι πώς βρήκα ότι έφταιγε αυτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την επαναφορα, το κινητό έστρωσε. Η μπαταρία είναι τουλάχιστον όπως ήταν και στο προηγούμενο s8+ με nougat, οπότε κανένα θέμα με την Oreo.
Ερώτηση. Μετά την επαναφορά έστησες από την αρχή, ή φόρτωσες backup με smart switch?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...