Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα..το χρησιμοποιώ συνεχώς περίπου 8-10 ωρες μ.ο. την μέρα απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ ενώ μέχρι εκείνη την ώρα είναι ανοιχτό για λίγες κλήσεις και 1-2 ώρες σερφάρισμα στη δουλειά απο το πρωί..Η χρήση που κάνω είναι ίντερνετ,social και YouTube ολα αυτά με Wi-Fi μόνο,κλειστά δεδομένα και 2G only...υπάρχει περίπτωση απο τις 6-7 το πρωί που θα το ανοίξω να μου βγάλει μέχρι το βράδυ;;Κάτοχος J5 2016 και ήρθε η ώρα για αλλαγή και ενδιαφέρομαι για το s8 οχι το plus
Εγω παντως με το s8 εχοντας κλειστο το aod με ανοιχτους συγχρονισμους wifi δεδομενα 4g,φωτεινοτητα λιγο πανω απο το μισο στο αυτοματο και με χρηση οθονης συνηθως γυρω στις 4 ωρες περιλαμαβανοντας απλο surfing,youtube,και μουσικη μεσω spotify μου βγαζει σχεδον 2 μερες,συνηθως 1 ημερα και 20h μεχρι 2 μερες φορτιζοντας το στο 5 με 10 %
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως με το s8 εχοντας κλειστο το aod με ανοιχτους συγχρονισμους wifi δεδομενα 4g,φωτεινοτητα λιγο πανω απο το μισο στο αυτοματο και με χρηση οθονης συνηθως γυρω στις 4 ωρες περιλαμαβανοντας απλο surfing,youtube,και μουσικη μεσω spotify μου βγαζει σχεδον 2 μερες,συνηθως 1 ημερα και 20h μεχρι 2 μερες φορτιζοντας το στο 5 με 10 %

 

αρα το always on εχει μια αξιοσεβαστη καταναλωση.Το απενεργοποιησα τωρα να κανω μια ολοκληρη μερα τεστ να δω.Επισης Εχω κατεβασει και την αναλυση στο πιο μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Η aod έχει μια κατανάλωση γύρο στο 15% μέσα στη μέρα, εφόσον την βάλεις να κλείνει ας πούμε στον ύπνο (εκτός αν φορτίζει η συσκευή φυσικά και δεν θα κάψει μπαταρία).

Πέρα από αυτό, προσωπικά και το διπλάσιο να έκαιγε πάλι ανοιχτό θα το είχα μιας και από εποχές ν9 ή galaxy s (με noled) έχω συνηθίσει να βλέπω τα πάντα άμεσα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που βγήκε από την φόρτιση συνέχεια browser με στοιχήματα,σοσιαλ και μια ωρίτσα κλήσεις!δεν έχω βγάλει ποτέ τέτοια νούμερα 1a1680ee9a0d2a172035e83d02343cea.jpgbb65c9e6a87a5be25e170b68c93e8428.jpgae43097022750e6ed3c6eb0fed5a09f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς με ορεο να μας πει εντυπώσεις; Δυστυχώς έχω βάλει ορεο και η μπαταρία είναι χάλια. Το σύστημα android ανταγωνίζεται την οθόνη στα στατς
Link to comment
Share on other sites

Ίδια η ελάχιστα καλύτερη αυτονομία.

Αν παίζει κάποιος όλη μέρα με το κινητό χωρίς ζωή, μπορεί να έχει διαφορά η μπαταρία, δεν γνωρίζω.

Σε νορμάλ χρήση 4-5 ώρες στο 2ημερο, με data, ανοιχτά τα πάντα κλπ, δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς με ορεο να μας πει εντυπώσεις; Δυστυχώς έχω βάλει ορεο και η μπαταρία είναι χάλια. Το σύστημα android ανταγωνίζεται την οθόνη στα στατς

 

Την έβαλες με καθαρή εγκατάσταση ή απλώς την πέρασες από πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες με καθαρή εγκατάσταση ή απλώς την πέρασες από πάνω?
Την έβαλα μέσω Odin από τον οδηγό που υπάρχει εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με την μπαταρία και OREO... Δεν ξέρω τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Η Oreo για να δουλέψει σωστά θέλει hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Αλλάζει όλο το file system του Android.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η oreo δουλεύει άψογα χωρίς καμία επαναφορά.

Την έχω από την ώρα που βγήκε το update μιας και το κινητό μου είναι γερμανικό.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nικο θελει οπωσδηποτε hard reset.αλλαζει ολο το baseband,για τυχον κολληματα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά πάντα προτείνεται αν θέλεις να είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν conflict.

Στα κινητά που έχω για testing προσωπικά, κάνω συνέχεια ούτως ή άλλως.

Στην προσωπική συσκευή μου όμως, όχι, δεν θα κάνω επαναφορά πριν περάσω ota.

Όλα είναι στο σύννεφο, οπότε αν διαπιστωθεί θέμα αργότερα θα γίνει επαναφορά.

Επίσης το baseband είναι το μόντεμ της συσκευής :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ, όσοι έχουν θέμα με τη μπαταρία στην oreo, δεν έχουν την τελευταία, δηλαδή την crb7. Εγώ την έχω περάσει ΟΤΑ, χωρίς επαναφορά και πάει μπάλα το κινητό, χωρίς καμία πτώση στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ, όσοι έχουν θέμα με τη μπαταρία στην oreo, δεν έχουν την τελευταία, δηλαδή την crb7. Εγώ την έχω περάσει ΟΤΑ, χωρίς επαναφορά και πάει μπάλα το κινητό, χωρίς καμία πτώση στην μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θέλεις μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και φόρτιση 100-10 ανέβασε τα νούμερα και την χρήση που θα έχεις κάνει,να δούμε το μπισκοτάκι τι κάνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μετά από κάποιο χρονικό διάστημα και φόρτιση 100-10 ανέβασε τα νούμερα και την χρήση που θα έχεις κάνει,να δούμε το μπισκοτάκι τι κάνει ;)
Περισσότερο social media και browsing, κυρίως με Wi-Fi και λιγότερη ώρα δεδομένα.59d20eb6bf0c34f949d444161da8ffff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο social media και browsing, κυρίως με Wi-Fi και λιγότερη ώρα δεδομένα.59d20eb6bf0c34f949d444161da8ffff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα φαινονται τα αποτελέσματα ίσως και καλύτερα από nougat! αναμένουμε και εμείς με το καλό να την πάρουμε!να είσαι καλά πάντως για το ανεβάσμα των στατιστικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα - εκτός από τους άπιαστους χρόνους για εμάς :P - είναι ότι πλέον εμφανίζονται οι χρόνοι απευθείας χωρίς να χρειάζεται να μπεις μέσα στην οθόνη. Ωραίο αυτό το χαρακτηριστικό της Oreo.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

S8 plus oreo πρώτη απογεμιση

εξολοκλήρου με wifi

757c739a7f91e0f305070ae6d2c5a2c3.jpg8675ec55c6ce1f9b3c7a6f5203451b5c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η μπαταρία δεν μου κρατάει ούτε 8 ώρες... Και αυτό με εξοικονόμηση ενέργειας.. Πότε δεν υπερφορτισα το κινητό. Το έχω από Ιούλιο. Τι κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον η μπαταρια για μενα , με επαναφορα παντα .3 ωρες κ 30 λεπτα η οθονη και συνολο μου κρατησε 1 μερα κ 19 ωρες , στο 15 % ειναι , ειμαι καλα η ΟΧΙ ??? Στο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η μπαταρία δεν μου κρατάει ούτε 8 ώρες... Και αυτό με εξοικονόμηση ενέργειας.. Πότε δεν υπερφορτισα το κινητό. Το έχω από Ιούλιο. Τι κάνω λάθος?

 

Κάποια η κάποιες εφαρμογές σου τρώνε στο προσκήνιο κρυφά μπαταρία μπορείς να το τσεκάρεις κ απτό θέμα μπαταρίας... Κανείς επαναφορά εργοστασιακων κ στήνεις σιγά σιγά αφού δεις ότι βγάζεις 13-20 ώρες χωρίς φόρτιση με 5-6μιση ώρες οθόνη.. Αν πάλι δεν βγάζεις τέτοιες ώρες το πας σμαρτεκ Χαϊδάρι η το στέλνεις κ στην αλλάζουν δωρεάν αφού είσαι στον πρώτο χρόνο ακόμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μένω ως έχει με nougat...στις 2 μέρες περίπου με χρήση 4g λίγο αρκετό Wi-Fi, 2 ώρες κλήσεις περίπου και οθόνη 3 ώρες και 15 λεπτά είμαι σε ποσοστό μπαταρίας 55% το θηρίο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...