Jump to content

Πολυ αργει το myphone..!!(?)


aggelopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταιο καιρο και μετα την τελευταια αναβαθμιση του σιτε παρατηρησα μια βραδυπορια στην φορτωση του φορουμ.

Περιμενα να περασει λιγος καιρος απο την αναβαθμιση του μαιφοουν για να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιει τιποτα αλλο.

Τα windows μου ειναι αναβαθμισμενα και η αργοπορια αυτη παρουσιαζεται και σε φρεσκο συστημα και σε ολιγον φορτωμενο.

Επισης και σε ΙΕ και σε νετσκαιηπ 7.2

Ακομα για να δω οτι δεν οφειλεται σε συνοστισμο,το παρατηρησα σε ολες τις ωρες που μπαινω.Απο πρωι-πρωι εως πολυ αργα το βραδυ.

Να πω οτι εχω 56Κ.

Καθε φορα που μπαινω ανοιγω γυρω στις 10 σελιδες ταυτοχρονα.

Αλλα το ιδιο εκανα και παλιοτερα,και το ιδιο κανω και στο thelab που αυτο ομως φορτωνει παρα πολυ γρηγορα.Πριν την αναβαθμιση θυμαμαι οτι φορτωναν σχεδον μαζι αυτα τα σιτε.Και τελος σε οσα φορουμ με phpbb και vbulletin μπαινω φορτωνουν πιο γρηγορα! Ειναι αργος ο σερβερ η φταιει κατι αλλο?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεσή σου φταίει man... Το site πετάει συγκεκριμένες στιγμές της ημέρας, ενώ ακόμα και σε ώρες αιχμής αντέχει μια χαρά... O server μας έχει προδιαγραφές για 5πλάσια ζήτηση πάντως, αν ρωτάς.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω απλή PSTN γραμμή και ανοίγω αρκετές σελίδες του myphone μαζί, αλλά δεν έχω παρατηρήσει καθυστέρηση στο χρόνο που φορτώνουν οι σελίδες από τότε που έγινε αναβάθμιση στο forum! Από browsers χρησιμοποιώ τους Firefox/Opera!
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατάσταση με τον aggelopas ήμουν και γω μετά το upgrade που έγινε στο φόρουμ,με τον i.e. αργούσε χαρακτηριστικά και ενίοτε κολλούσε κιόλας..!Απ'όταν άρχισα να χρησιμοποιώ ff νιώθω σαν να έβαλα dsl 384.. :!:

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όλοι FireFox! Τα ποσοστά των χρηστών που τον χρησιμοποιούν για πρόσβαση στο myphone ολοένα και αυξάνονται, το Μάρτιο έφτασαν το 17.2% :)

Αντίθετα το ποσοστό των χρηστών ΙΕ μειώνεται συνεχώς. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όλοι FireFox! Τα ποσοστά των χρηστών που τον χρησιμοποιούν για πρόσβαση στο myphone ολοένα και αυξάνονται, το Μάρτιο έφτασαν το 17.2% :)

Αντίθετα το ποσοστό των χρηστών ΙΕ μειώνεται συνεχώς. :whistle:

Και ο opera που χρησιμοποιώ είναι μακράν καλύτερος από ie και firefox. 2 φορές πιο γρήγορος από ΙΕ και λίγο πιο γρήγορος από firefox.Χώρια που είναι πολύ πιο ωραίος εμφανισιακά

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δε μου καθυστερει καθολου μπαινει αμεσως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όλοι FireFox! Τα ποσοστά των χρηστών που τον χρησιμοποιούν για πρόσβαση στο myphone ολοένα και αυξάνονται, το Μάρτιο έφτασαν το 17.2% :)

Αντίθετα το ποσοστό των χρηστών ΙΕ μειώνεται συνεχώς. :whistle:

Αυτό θα ήταν πολύ ενδιαφέρον...

 

Να ανακοινώνονταν στατιστικά αυτού του είδους ανα τακτά χρονικά διαστήματα... π.χ. 6μηνο.

 

Η ήδη γίνεται και δεν το πήρα χαμπάρι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει ο firefox αλλιως θα τον εβαζα.

Παντως σε συγκριση με το αλλο σιτε με τον ιδιο browser δεν μπορω να καταλαβω που οφειλεται η βραδυπορεια.

Εγω το ανεφερα μηπως υπηρχε κανενα προβλημα.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε όλοι FireFox! Τα ποσοστά των χρηστών που τον χρησιμοποιούν για πρόσβαση στο myphone ολοένα και αυξάνονται, το Μάρτιο έφτασαν το 17.2% :)

Αντίθετα το ποσοστό των χρηστών ΙΕ μειώνεται συνεχώς. :whistle:

 

Tι φανατισμος που επικρατει πλεον με τον FireFox; Και δε αναφερομαι προσωπικα στον ιλεκτρικ αι, αλλα γενικοτερα. Τι στο καλο, ποσοστα παιρνουν πια;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Pragmati!

Basika einai oloi h mallon eimaste KATA tou IE!Auto einai sigouro!

Egw pantws exw ton Opera kai se sundiasmo me ta 1.2Mb/s sundeshs den kserw giati alla problhma den exw!:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tι φανατισμος που επικρατει πλεον με τον FireFox; Και δε αναφερομαι προσωπικα στον ιλεκτρικ αι, αλλα γενικοτερα. Τι στο καλο, ποσοστα παιρνουν πια;

Ποσοστά χλωμό μιας και ο Mozilla είναι free software. Αλλά όλο και κάποιος λόγος θα υπάρχει :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σε εμένα πετάει... ;) Ειδικά οταν εχω φορτώσει 10 παράθυρα, από διάφορα sites το Myphone είναι από τα πρώτα έτοιμο... Δεν υπάρχει πάντως κανένα πρόβλημα.

 

Για τσέκαρε τη σύνδεσή σου λίγο... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πετάει... ;) Ειδικά οταν εχω φορτώσει 10 παράθυρα, από διάφορα sites το Myphone είναι από τα πρώτα έτοιμο... Δεν υπάρχει πάντως κανένα πρόβλημα.

 

Για τσέκαρε τη σύνδεσή σου λίγο... ;)

 

Πράγματι είναι αρκετά γρήγορότερο σε σχέση με άλλα sites. Και αυτό φαίνεται ειδικά όταν μπαίνεις με αργή σύνδεση (π.χ. isdn), όπως τώρα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...