Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντροφοι

Όσοι πήρατε το 4/64

Είδατε μια άμβλυνση της ευαισθησίας της οθονης από τη μέση και κάτω;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μέχρι τώρα δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.. Αυτό που παρατήρησα από την αρχή και το επιβεβαίωσα είναι το εξής. Η μπροστινή κάμερα γενικά τα όλα πολύ φωτεινά κ λίγο ξεπλυμενα. Έβαλα δίπλα δίπλα ενα ίδιο τηλέφωνο και η κάμερα του ήταν νορμάλ.. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.. Αυτό που παρατήρησα από την αρχή και το επιβεβαίωσα είναι το εξής. Η μπροστινή κάμερα γενικά τα όλα πολύ φωτεινά κ λίγο ξεπλυμενα. Έβαλα δίπλα δίπλα ενα ίδιο τηλέφωνο και η κάμερα του ήταν νορμάλ.. Τι παίζει;

 

Με τις κάμερες εγώ έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος.πιθανοτατα τα κινητά είναι από αμερικανική παρτίδα που ποτέ δεν πουλήθηκαν εκεί ( εμπορικός πόλεμος...)

Οι πατέντες που έχει είναι από CAnada, USA.

Oσον αφορά την ευαισθησία δεν είναι απτο θέμα.

Είναι η αίσθηση μου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Mια εβδομάδα χρήση με το κινητό

Μόνο καλά λόγια έχω να πω

Οι κάμερες ΤΡΟΜΕΡΕς

ΣΗΜΑ 4G, WIFI ότι καλύτερο έχω πιάσει

Ποιότητα κινητού κόσμημα.....

Πήρα και....4 θήκες, 2 ζελατίνες ΚΟΚ.

Όμως βγάζει 5 ώρες SOT(15 ώρες χρήση) αλλά χρειάζομαι 8+ SOT.

Εξ αυτού και μόνο το δίνω όσο το αγόρασα + δώρο οι 3 θήκες ζελατίνες (15€ )

Όποιος το θέλει ΠΜ.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Mια εβδομάδα χρήση με το κινητό

Μόνο καλά λόγια έχω να πω

Οι κάμερες ΤΡΟΜΕΡΕς

ΣΗΜΑ 4G, WIFI ότι καλύτερο έχω πιάσει

Ποιότητα κινητού κόσμημα.....

Πήρα και....4 θήκες, 2 ζελατίνες ΚΟΚ.

Όμως βγάζει 5 ώρες SOT(15 ώρες χρήση) αλλά χρειάζομαι 8+ SOT.

Εξ αυτού και μόνο το δίνω όσο το αγόρασα + δώρο οι 3 θήκες ζελατίνες (15€ )

Όποιος το θέλει ΠΜ.....

 

 

Καλά το 8+ ώρες sot πες το σε έναν οφθαλμιατρο να χαρεί. Όπως και να έχει δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να βρεις flagship στα λεφτά που το πειρες η ακόμα και 100€ παραπάνω που να έχει τρομερά μεγαλύτερη διαφορά στην μπαταρία. Αυτά που ακούγονται για τα Samsung πίστεψε με δεν κρατάνε όσο λένε. Να βρασω το amoled άμα είναι και το κινητό κολλάει, ζεσταίνεται και με το ζορι να βγάζει 4 ώρες sot. Για εμένα μια επιλογή καλή για εσένα θα ήταν το καινούργιο xiaomi mi max 3. Εγώ προσωπικά έχω ένα πολύ low end Redmi Note 5a και έχει HD οθόνη και 5.5 ίντσες και με το ζορι 5 ώρες SoT. Απλά για να ξερετε παραγγελία έχω κάνει από τις 6/7 και ακόμα δεν μου έχει έρθει με priority line. Αλλά το αναμένω αυτήν την βδομάδα. Οπότε για εμένα καλύτερα Belgium registered

Link to comment
Share on other sites

Καλά το 8+ ώρες sot πες το σε έναν οφθαλμιατρο να χαρεί. Όπως και να έχει δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να βρεις flagship στα λεφτά που το πειρες η ακόμα και 100€ παραπάνω που να έχει τρομερά μεγαλύτερη διαφορά στην μπαταρία. Αυτά που ακούγονται για τα Samsung πίστεψε με δεν κρατάνε όσο λένε. Να βρασω το amoled άμα είναι και το κινητό κολλάει, ζεσταίνεται και με το ζορι να βγάζει 4 ώρες sot. Για εμένα μια επιλογή καλή για εσένα θα ήταν το καινούργιο xiaomi mi max 3. Εγώ προσωπικά έχω ένα πολύ low end Redmi Note 5a και έχει HD οθόνη και 5.5 ίντσες και με το ζορι 5 ώρες SoT. Απλά για να ξερετε παραγγελία έχω κάνει από τις 6/7 και ακόμα δεν μου έχει έρθει με priority line. Αλλά το αναμένω αυτήν την βδομάδα. Οπότε για εμένα καλύτερα Belgium registered

 

svstos

MiMax3 πηρα (μπηκα σε λιστα αναμονης...).....

ενα τιμιο Ουκιτελ κ6 που εχω βγαζει 8 ωρες ΣΟΤ με ανεση...

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παρέλαβα και εγώ σήμερα μετά από 19 εργάσιμες οπότε priority line ποτέ ξανά. Όπως και να έχει το κινητό είναι υπέροχο σε όλα. Και για μπαταρία είμαι στο 36% με 3ώρες και 40 λεπτά sot πολύ καλά νούμερα για πρώτη φορτηση και αν σκεφτείς ότι είναι το αρχικό setup και έχει χρειαστεί να κατεβάσω πάρα πολλές εφαρμογές. Μου έβγαλε και update για το oreo αλλά θα το κάνω από βδομάδα για να δω αν η μπαταρία είναι καλύτερη τώρα η θα είναι καλύτερη μετά με το oreo.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ με παραγγελία 11/7,να ελπίζω για την ερχόμενη εβδομάδα. Με DHL σου ήρθε;

 

1ο ναι με DHL μου ήρθε αλλά υπερχει περίπτωση να στο μεταφέρουν τα ΕΛΤΑ πάρε ένα τηλέφωνο στα DHL και θα τους δώσεις τον κωδικό σου που έχει 13 ψηφία

 

2ο άμα είναι και στο site της DHL λέει ότι έχει φύγει από το Feutch, Germany the item is in transportation to the destination country, αυτό θέλει άλλες 7-10 εργάσιμες να σου έρθει.

 

Αφού την έκανες την παραγγελία 2 μέρες μετά από εμένα να υπολογίζεις 2-5 μέρες παραπάνω.

 

Για εμένα ποτέ ξανά priority line

 

Update μπαταρίας: 2η πλήρης φόρτιση, 3 ώρες και 27 λεπτά sot και έχω ακόμα 52% μπαταρία. Παρά πολύ καλά αποτελέσματα μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει πουθενά οδηγό για να βάλουμε android 8? Παρέλαβα σήμερα από κίνα μεριά και είναι international version και δεν βγάζει OTA Update την 8. Κατεβάζω κάτι εκδόσεις απο internet αλλα πετάει faild στο update.

 

Άπρεπε να βάλω sim για να βγάλει το update. Νταξ έχω λιώσει να βρω λύση και ηταν τόσο απλό....εδώ το διάβασα από κάποιον που το έγραψε αλλιως ακόμα θα παιδευόμουν χαχαχα

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στο youtube μέχρι 1080P παίζει τα βίντεο; Παρόλο που την ανάλυση στις ρυθμίσεις της συσκευής την έχω wqhd, δεν βλέπω ως επιλογή 1440P. Προφανώς σε βίντεο που το υποστηρίζουν και η παλιά μου συσκευή τα δείχνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι θέμα της εφαρμογής YouTube.

Καλημέρα,στο youtube μέχρι 1080P παίζει τα βίντεο; Παρόλο που την ανάλυση στις ρυθμίσεις της συσκευής την έχω wqhd, δεν βλέπω ως επιλογή 1440P. Προφανώς σε βίντεο που το υποστηρίζουν και η παλιά μου συσκευή τα δείχνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 8 μου φαίνεται πως έχει ένα λόξυγκα το σκρολαρισμα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 8 μου φαίνεται πως έχει ένα λόξυγκα το σκρολαρισμα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

to μονο που ειδα να κανει με την εκδοση 8 ειναι να τρωει περισσοτερη μπαταρια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε ένα νέο update. Μακάρι να φτιάξει το θέμα με την μπαταρία γιατί και εμένα μου φαίνεται ότι έχει χάσει τουλάχιστον 1 ώρα sot.Και πέρα από αυτό θερμενεται πάρα πολύ και δεν είναι ότι έχω αλλάξει συνήθειες με το κινητό. Μετά το update νιώθω πτι ψήνεται όλη την ώρα το κινητό κάτι που στο androis 7 δεν γινόταν. VKY-L29 8.0.0.368(C636)-FULL είναι το update που κατεβαίνει οπότε εντυπώσεις θα πως αύριο γιατί θα το κάνει overnight. Να πω την αλήθεια αυτό με την μπαταρία του με έχει ξενερώσει ενώ στην αρχή τα πήγαινε πολύ καλά. Σκέφτομαι να το πουλήσω αν δεν λυθεί το θέμα από το update.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update που έκανα ήταν 3.09gb και ήταν όταν είχα ήδη περάσει το oreo. Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω. Είναι κάπως μέτρια η μπαταρία. Έχω κατεβάσει και την ανάλυση της οθόνης σε HD και δεν βλέπω διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Copy paste το σχόλιο μου για τις κάμερες που είχα ποστάρει πριν απο κανα 2μηνο

 

"Για τις δικές μου γνώσεις και δυνατότητες, η κάμερα είναι μέτρια. Τονίζω το "δικές μου γνώσεις" γιατί δεν ξέρω να πειράξω πράγματα στο pro mode.

 

Επεξεργάστηκα αρκετά σε auto mode το Honor 10 ενός φίλου μου και η διαφορά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι παραπάνω από αισθητή υπέρ του Honor 10.

 

Έκανα παρόμοιο μίνι συγκριτικό με Samsung A8 και οι φωτογραφίες ήταν ελάχιστα χειρότερες, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι το P10 plus αυτή την στιγμή έχει σχεδόν διπλάσια τιμή στο skroutz από το Α8 (Στην μπροστινή κάμερα το Α8 ήταν καλύτερο).

 

Είμαι αρκετά απογοητευμένος.Το p10 plus ευτυχώς το πήρα δωρεάν, αλλιώς μάλλον θα πήγαινε για πούλημα.

 

Φυσικά κατανοώ ότι σε μία συσκευή δεν είναι μόνο η κάμερα, είναι άλλα χιλια δυο πράγματα."

 

 

Τις τέλειες κάμερες που τις βλέπετε ρε παιδιά?

 

Τι κινητά είχατε προηγουμένως?

Edited by harisnikolop
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που είχα εγώ ήταν για τα ανάθεμα ομολογώ. Επίσης το jpeg ώρες ώρες είναι μέτριο όντως. Επίσης δεν είναι ένα κινητό για αυτόματο στη νύχτα (όχι ακόμα, σιγά σιγά νομίζω θα πάρει τη λειτουργία night Mode που έχει και το mate, p20 και θα βελτιωθεί). Τραβάει πολύ πιο καλά πχ αν μπει στο Manual και χωρίς να το πειράξεις τραβήξει φωτογραφία. Πιο φυσικό θα είναι το αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά είμαι υπερευχαριστημενος από αυτά που παίρνω από το κινητό εν τέλει ως κάμερα και αν θέλεις τσέκαρε το Flickr μου (ότι θα δεις από Μάρτιο και πίσω) για δείγματα. Κάθε συσκευή έχει τα + και -. Τα huawei έχουν τα φοβερά modes για μακρά έκθεση και το α/μ. Αλλά κινητά έχουν άλλα θετικά , οπότε βλέπουμε τι μας ταιριάζει και πάμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω το τηλέφωνο 2 μήνες. Το είχα πάρει τον Ιούλιο με τη γνωστή προσφορά του Gearbest. Το firmware τώρα είναι το VKY-L29 8.0.0.370(636). Είναι πολύ καλό τηλέφωνο όμως πριν λίγες μέρες που χρειάστηκε να κάνω πλοήγηση με google maps στο αυτοκίνητο παρατήρησα ότι ήταν τόσο αργό που ήταν πρακτικά αδύνατη η πλοήγηση. Έβαλα κάτι εφαρμογές για GPS (GPS test) και δυστυχώς είδα ότι το κινητό δεν βρίσκει ούτε έναν δορυφόρο και προφανώς την τοποθεσία την καταλαβαίνει μέσω data. Έτσι η πλοήγηση είναι αδύνατη. Επικοινώνησα με το σερβις έκανα hard reset to factory έβαλα πάλι την EMUI 5.1 αλλά τίποτα το gps είναι disabled όπως λέει και το GPS Test. Έπικοινώνησα με το Gearbest και μετά από 2-3 ανταλλαγές μηνυμάτων μου πρότειναν partial refund 70 USD. Τελικά τα δέχτηκα γιατί δεν αξίζει τον κόπο να το στείλω Κίνα να μην το έχω 2 μήνες και μάλλον αφού δεν υπάρχει πια το μοντέλο 4 64 θα πλήρωνα και παραπάνω να μου στέιλουν το 6 128. Μου κάνει εντύπωση γιατί το GPS είναι ενσωματωμένο στο CPU. Έχω την εντύπωση ότι μπορεί να φταίει το Asia firmware. γιατί άμα ψάξεις στο internet υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα που τους παρουσιάστηκε όταν έκαναν upgrade το firmware. Σε εμένα όμως το downgrade δεν βοήθησε. Έχει άλλος κανείς το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο δικό μου, με ίδια έκδοση firmware και δουλεύει κανονικά. Παλαιότερα σου δούλευε σωστά ή δεν το είχες τσεκάρει;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είχα δοκιμάσει παλαιότερα δεν χρειάστηκα πλπήγηση. Την τοποθεσία τη βρίσκει κανονικά μάλλον από τα δεδομάνα γιαυτό και δεν είχα δώσει σημασία. Πάντως έχω βάλει την εφαρμογή GPS Test και δεν δείχνει κανέναν δορυφόρο όσο και να το αφήσω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...